رفتن به مطلب

مشاوره در مورد سیستم با بودجه 3600

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با توجه به اینکه گفتید بیشتر بازی های آنلاین بازی می کنید مثل Dota 2 من این سیستم رو پیشنهاد می دم:

CPU: Intel i5 4460 625T

Mother Board: Asus B85 Pro Gamer 375T

RAM: 1x8GB Gskill AEGIS 1600 CL11 149T

VGA: Galax GTX 960 4GB EXOC 896T

HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 173T

Case: Deepcool Kendomen RED 179T

PSU: Green GP700A-HP 319T

Monitor: BenQ RL2240HE 22Inch 612T

-----------------------------------------------------------------------

3.328.000

با سیستمی که من پیشنهاد دادم هم می تونید DOTA 2 رو روی آخرین تنظیمات بازی کنید هم CS GO و بیشتر بازی های آنلاین دیگه (WOW،StarCraft II...) اما شما نزدیک 300 تومن پول اضافه دارید که باهاش می تونید یا SSD بخرید یا یه چیزی حدود 100 تومن بهش اضافه کنید و یه Galax GTX 970 EXOC به قیمت 1284 تومن بخرید.هر دو این گزینه ها برای شما کاملا آپشن اضافه هستش چون با همون 960 GTX هم می تونید DOTA 2 رو روی آخرین تنظیمات FULLHD و بالای 60 فریم بازی کنید. SSD توی فریم گیری تاثیری نداره زمان لودینگ ویندوز و بازی ها رو کم می کنه.ضمن اینکه لودینگ های DOTA 2 و CS GO کوتاه هستن چون DOTA 2 و CS GO هر دو روی Source Engine برنامه نویسی شدن و از دسته بازی هایی هستن که وقتی یک بار مپ و Asset ها رو لود کردن دیگه با هارد دیسک و SSD کاری ندارن در نتیجه تاثیری توی بازی شما ندارن.ضمن اینکه Source Engine از CPU قوی تر سود بیشتری میبره مخصوصا به خاطر Game Logic داخل DOTA 2 که یه CPU مثل 4460 کاملا برای این کار جواب گو هستش.سرمایه گذاری روی گرافیک بهتر یا SSD برای بازی هایی که شما انجام می دی تاثیری نداره به نظر من این پول رو نگه دارید.اما اگه بازم می خوایید این خرج رو انجام بدید روی گرافیک این خرج رو انجام بدید.در آینده یه رم دیگه و یه SSD اضافه کنید.در آخر هم اون مانیتور که خودتون می خواستید رو هم می تونید بردارید اما من این رو پیشنهاد می دم چون استاندارده و Response Time کمتری داره.(اگر به یه DVD Writer احتیاج دارید یه چیزی حدود 60 تومن به مجموع هزینه هاتون اضافه می شه).

درود دوست من

رم ها اگر دوال چنل باشند بهتره.

پاور پیشنهادی شما 700 وات واقعی نیست و در شاخه 12 ولت 630 است! اونم با گواهینامه برنزی که قیمت بیشتری از پاور ‎ Gp550-UK Gold که هم کیفیت بالاتری داره هم کاملا" نیاز سیستم دوستمون را بر آورده میکنه.

مانیتور های ارزون قیمت BenQ‏ کیفیت بایینی نسبت به مانیتورهای ایسوس مثل مدل VX228H‏ دارند.

پاینده باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

همونجور که دوستان گفتن اصلا توصیه نمیشه با این بودجه ssd بردارید... هزینش رو بزارید رو سیستم بروزتر بگیرید...

بازم بهتون پیشنهاد می کنم شما قطعات دست دو تهیه کنید اکثرش رو ، مثلا یدونه 290 یا 290x یا 970 دست دو بگیرید... رم دوتا 8 بردارید اگه نه پس یدونه 8 بردارید بعدا اضافه کنید حتما دست دو بخرید چون بسیار قطعه سخت جون و قابل اعتمادی هست در دست دوش با نو فرقی نمی کنه... زیاد دوال ضرورتی درش دیده نمیشه در این مورد خاص... مانیتور دست دو asus ips 22-23 پیدا کنید بگیرید ... هارد رو نو بگیرید پاور هم همینطور، اگه تمیز بود پاوری، میشه روش حساب باز کرد، مثلا طرف سیستم کامل برا فروش میزاره چند ماه بیشتر استفاده نکرده پاورش خوبه بخرید...!

در نتیجه در اخر برد سی پی یو هم بنظرم بتونید یه i5 دست دو با یک برد گیمینگ مناسب پیدا کنید ...! 

اگه نه که نو بخواهید تهیه کنید حیلی چیز دندون گیری نمیشه با این بودجه...  :-?

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم.

بروی چشمم.

‏*‏****************************

استارتر گرامی سیستم پیشنهادی بنده بشرح ذیل است.

CPU: I5 4460

MB: Gigabyte P85 Gaming 3

Ram: Gskills Ripjaws x 2x4g CL7 1600

Vga: Gigabyte R9 380x G1

Power: Green Gp550a-UK

HDD: WD Blue 1T

SSD: Samsung 850 EVO 120

Case: DC Kendoman

Monitor: Asus VX228H

قیمت حدودی کل: 3690

1. خب با توجه به گیم های نسبتا" سبکی بازی میکنید 8 گیگ رم کافی هست ولی اگر میخواستید گیم های سنگین را هم با جزئیات بالا تجربه کنید بهتره رم را به 16 گیگ ارتقاء بدید.

2.‏ گرافیک پیشنهادی کاملا" نیاز های شما رو بر طرف میکنه ولی اگر گرافیک دست دو Gtx ‎970 را با این قیمت پیدا کردید گذینه بهتری هست. ( البته بجز مدل زوتاک دو فن چون خیلی داغه! )

3.‏ مانیتور را هم با توجه به سبک بازی شما که خیلی عکس العمل باید سری باشه از پنل IPS‏ که تأخیر بیشتری داره چشم پوشی کردم و پنل TN‏ با تأخیر بسیار کم را به شما پیشنهاد کردم.

سیستم بسیار خوبی با توجه به بودجه شده، مبارک باشه. :D

سر بلند و سر افراز باشید.

دمتون گرم  فک کنم همون چیزیه که میخوام بات این قیمت

دوستان هارد  ssd تاثیری تو لودینگ بازی نداره ؟

Dota2 بازی مورد علاقه ی من

خب آگه fps بالا توش میخوای گرافیک 970 xtream gaming از گیگابایت رو بگیر باسه بهتر بودنش هم یه i5 6600 بگیر یه ssd 120 gb سامسونگ توسی هم بگیر

حتما دوتا 2 رو هم بریز رو ssd

بعد چون تو ایران هستیم h170 progaming Asus رو بگیر چون پینگ بیشتری اختصاص میده به بازی که میکنی

فکر کنم با اینا کارت راه بیوفته بعد این مانیتور هم به درد نمیخوره باید مانیتور 1ms بگیری مثل benq یه مدلش هیت 868 تومن هست که باسه بازی های moba هست و خیلی خوبه موفق باشی

مانیتور full HD نمیخواد باسه دوتا باید مانیتور 1ms باشه سرعت تاخیرش مگرنه نمیتونی درست بازی کنی

و همینطور چون سرور هاش خارجی هستن باید مادربورد progaming بگیره که اینترنت بیشتری بده به بازی

با تشکر از شما

یعنی مادربورد میتونه تاثیری روی پینگ اینترنت داشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

دمتون گرم فک کنم همون چیزیه که میخوام بات این قیمت

دوستان هارد ssd تاثیری تو لودینگ بازی نداره ؟

با تشکر از شما

یعنی مادربورد میتونه تاثیری روی پینگ اینترنت داشته باشه ؟

خواهش میکنم دوست عزیز

بله SSD‏ میزان زمان لودینگ بازی ها رو کم میکنه.

اونطور که شنیدم مادربرد Asus B85‎ Pro Gaming‏ در گیم انلاین تعصیر داره که میتونید با مادربردی که در سیستم پیشنهادی بنده بود جای گذین کنید.

لینک به دیدگاه

درود دوست من

رم ها اگر دوال چنل باشند بهتره.

پاور پیشنهادی شما 700 وات واقعی نیست و در شاخه 12 ولت 630 است! اونم با گواهینامه برنزی که قیمت بیشتری از پاور ‎ Gp550-UK Gold که هم کیفیت بالاتری داره هم کاملا" نیاز سیستم دوستمون را بر آورده میکنه.

مانیتور های ارزون قیمت BenQ‏ کیفیت بایینی نسبت به مانیتورهای ایسوس مثل مدل VX228H‏ دارند.

پاینده باشید.

ایشون سیستمشون 300-400 وات برق مصرف می کنه ولی پاور GP550-UK موجود نیست کلا نه در تهران و نه در اصفهان(تا جایی که من 4 شنبه قیمت می گرفتم)دوما آنچنان کیفیت خواصی نسبت به بقیه سری های گرین نداره نکته ی سوم اینکه 80+ Gold مزیت خیلی بالایی نسبت به برنز نداره برنز 81% بازده داره و گلد 88%.ارزون بودن یه کالا دلیل بی کیفیتیش نیست.ضمن اینکه مانیتور تا حدودی ثلیقه ای هستش بین اینکه آیا با پنل TN راحتن یا IPS یا PLS من نمی دونم شما بر چه اساسی دارید می گید یکی از دیگری بی کیفیت تره...رم Dual به صورت 2x4GB حدود 20-30 تومن خرج اضافه برای ایشون داره ضمن اینکه تفاوتش در بازی بین 0.01 تا 1% هستش.و نکته ی آخر اینکه اگه ایشون اینترنتشون خوب نباشه چیپ مادر برد هیچکاری نمی تونه برای کاهش پینگشون انجام بده پس بهشون امید واحی ندید و بنده برای این مادربرد رو بهشون معرفی کردم چون تمام امکانات مورد نظر ایشون رو با یه قیمت پایین در بر می گیره.این چیپ ها حداکثر در بهترین حالت 0.010 تا 0.020 میلیثانیه از پینگشون کم میکنه.ضمن اینکه این برد چیپ لن جدا نداره و از همون Intel I217V استفاده می کنه که روی برد های دیگه هم هست اما از نرم افزار GAMEFIRST II که شاید باعث کاهش پینگشون بشه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

ایشون سیستمشون 300-400 وات برق مصرف می کنه ولی پاور GP550-UK موجود نیست کلا نه در تهران و نه در اصفهان(تا جایی که من 4 شنبه قیمت می گرفتم)دوما آنچنان کیفیت خواصی نسبت به بقیه سری های گرین نداره نکته ی سوم اینکه 80+ Gold مزیت خیلی بالایی نسبت به برنز نداره برنز 81% بازده داره و گلد 88%.ارزون بودن یه کالا دلیل بی کیفیتیش نیست.ضمن اینکه مانیتور تا حدودی ثلیقه ای هستش بین اینکه آیا با پنل TN راحتن یا IPS یا PLS من نمی دونم شما بر چه اساسی دارید می گید یکی از دیگری بی کیفیت تره...رم Dual به صورت 2x4GB حدود 20-30 تومن خرج اضافه برای ایشون داره ضمن اینکه تفاوتش در بازی بین 0.01 تا 1% هستش.و نکته ی آخر اینکه اگه ایشون اینترنتشون خوب نباشه چیپ مادر برد هیچکاری نمی تونه برای کاهش پینگشون انجام بده پس بهشون امید واحی ندید و بنده برای این مادربرد رو بهشون معرفی کردم چون تمام امکانات مورد نظر ایشون رو با یه قیمت پایین در بر می گیره.این چیپ ها حداکثر در بهترین حالت 0.010 تا 0.020 میلیثانیه از پینگشون کم میکنه.ضمن اینکه این برد چیپ لن جدا نداره و از همون Intel I217V استفاده می کنه که روی برد های دیگه هم هست اما از نرم افزار GAMEFIRST II که شاید باعث کاهش پینگشون بشه.

درود

دوست من همه ی ما در تلاش هستیم تا به هم وطنمون ( استارتر ) کمک کنیم پس لطفا" خونسری خودتون رو حفظ کنید.

بعدش بنده بخاطر این از پاور پیشنهادی شما را تایید نکردم چون طبق اطلاعاتی که از دوستان زخم خورده و دیگران داشتم این سری پاورهای HP‏ گریین مرجوعی زیادی داشته!

برای مانیتور هم خدمت شما عرض کنم این عمر بر کسی پوشیده نیست که مانیتورهای ارزون قیمت BenQ‏ نسبت به مدل Asus VX228H ‎1ms‏ کیفیت کمتری داره!

در مورد پینگ بیشتر، بنده نظر خاصی ندادم و همچنین هیچ امید واحی هم ندادم فقط به نظر دوستانی که مین ایسوس پرو گیمینگ را بجای گیگابایت توصیه کرده بودند و در مورد پینگ بیشتر صحبت کرده بودند احترام گذاشتم دوست عزیزم.

سربلند و سرافراز باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...