رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درمورد Raspberry Pi

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

OpenWRT در واقع میشه تا حدودی گفت سیستم عامله که از کور لینوکس استفاده میکنه و دارای وب اینترفیس هست که مشابهاتی مثل : DDWRT و Tomato داره، و روی Raspberry Pi به خوبی نصب میشه.

قابل نصب روی اکثر دانگلها و روترها هست، ولی از پروتکل DSL پشتیبانی نمیکنه ، یعنی اگر روی مودم ADSL نصب بشه ، قسمت مودم از کار میوفته و دستگاه تبدیل به یه روتر معمولی میشه.

مودمی که معرفی کردید ، خودش از OpenWRT برای قسمت روتر استفاده میکنه و بسیار مودم خوبیه اگر فقط میخواید PPTP رو شیر کنید و OpenV-PN نیاز ندارید و با قیمتش هم مشکلی ندارید.

مرسی.

فقط کیی میخایید وارد جزییات بشید؟ خودمون سرچ کنیم؟

OpenV-PN چی هست؟ مگر جواب هم میده؟

برای من pptp خیلی کاربرد داره.

منظورتون چیه "قابل نصب روی اکثر دانگلها و روترها هست" ؟ من میخام روی رزبری نصب کنم . یعنی میشه روی مودم معمولی هم نصب کرد؟ مهم نیست مودمش از کار بیوفته. لطفا بیشتر بگید.

بعد دوستان یک مورد دیگه. کسی اصلاع داره کدوم فروشگاه رزبری پای zero موجود داره؟

لینک به دیدگاه

مرسی.

فقط کیی میخایید وارد جزییات بشید؟ خودمون سرچ کنیم؟

OpenV-PN چی هست؟ مگر جواب هم میده؟

برای من pptp خیلی کاربرد داره.

منظورتون چیه "قابل نصب روی اکثر دانگلها و روترها هست" ؟ من میخام روی رزبری نصب کنم . یعنی میشه روی مودم معمولی هم نصب کرد؟ مهم نیست مودمش از کار بیوفته. لطفا بیشتر بگید.

بعد دوستان یک مورد دیگه. کسی اصلاع داره کدوم فروشگاه رزبری پای zero موجود داره؟

خواهش میشه ؛ برای شروع  کار شما اول باید مشخص کنید ، میخوایید OpenWRT روی چه دستگاهی نصب کنید ، بله قابل نصب روی اکثر روترهای معمولی و مودم های معمولی که در بازار هستند هم هست مثل : http://goo.gl/KRL38l یا http://goo.gl/Vx6bX1

-شما اگر مودم یا دانگلی دارید مدل رو بفرمایید ببینیم قابل نصب هست یا نه.

OpenV-PN هم به زبان ساده یکی از انواع پروتکل V-P-N هست.همون چیلتر شکن. مثل PPTP ، بله جواب میده.

ویرایش شده توسط mboveiri
لینک به دیدگاه

خواهش میشه ؛ برای شروع  کار شما اول باید مشخص کنید ، میخوایید OpenWRT روی چه دستگاهی نصب کنید ، بله قابل نصب روی اکثر روترهای معمولی و مودم های معمولی که در بازار هستند هم هست مثل : http://goo.gl/KRL38l یا http://goo.gl/Vx6bX1

-شما اگر مودم یا دانگلی دارید مدل رو بفرمایید ببینیم قابل نصب 9هست یا نه.

OpenV-PN هم به زبان ساده یکی از انواع پروتکل V-P-N هست.همون چیلتر شکن. مثل PPTP ، بله جواب میده.

تشکر.

این لینکا باز نمیشه! چی هست؟

مودم روتر تندا ِ151 .

تندا d301 هم هست.

دی لینک تی پی لینک هم هست 2750 و ...

در مورد OpenV-PN یک صحبتی بکنیم. من برای تماشای فیلم اچ دی حداقل8 مگابیت پهنای باند نیاز دارم. این pptp که من استفاده میکنم وصل میشه به سرور ایران از اونجا میره به آزادی میرسه به خاطر همین

سرعتش روی 4 مگابیت(البته بیشتر 3 مگابیت هست!!!!!!!!) محدود کرده چون میگه گیر میدن بهمون اگر مصرف بره بالا و ...

این OpenV-PN سرعتش چطور هست؟

رزبری هم هست دیگه هر کدوم ساده تر هست.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

با سلام .

یه مشکلی دارم . سرعت دانلود روی لپتاپ حدوداً یک مگابایت و بیشتر هست ولی روی raspberry pi2 به زور به 300 کیلوبایت میرسه . کسی علتشو میدونه ؟

حدس من ضعیف بودن کنترلر smsc lan9514 هست که ایجاد گلوگاه میکنه و نمیتونه از تمام پهنای باند اینترنت استفاده کنه . قبلاً هم سعی کردم دو اینترنت رو باهم ترکیب کنم (Network Bonding/Teaming) که SSH بشدت کند و در بیشتر مواقع هم قطع میشد .

با چی دانلود میکنید ؟

لینک به دیدگاه

با چی دانلود میکنید ؟

با aria2 دوست عزیز .

فکر میکنید با دانلود منجر دیگه نتیجه بهتری بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام .

یه مشکلی دارم . سرعت دانلود روی لپتاپ حدوداً یک مگابایت و بیشتر هست ولی روی raspberry pi2 به زور به 300 کیلوبایت میرسه . کسی علتشو میدونه ؟

حدس من ضعیف بودن کنترلر smsc lan9514 هست که ایجاد گلوگاه میکنه و نمیتونه از تمام پهنای باند اینترنت استفاده کنه . قبلاً هم سعی کردم دو اینترنت رو باهم ترکیب کنم (Network Bonding/Teaming) که SSH بشدت کند و در بیشتر مواقع هم قطع میشد .

اینترنت یا شبکه شما ؟ با استفاده ftp , http یک فایل رو داخل سیستم خودتون هاست کنید و با استفاده از raspberry pi اون فایل رو دانلود کنید 

من خودم که مشکلی ندارم raspberry pi 2 بنمچارک 94.4 مگابیت رو پاس کرده 

لینک به دیدگاه

تشکر.

این لینکا باز نمیشه! چی هست؟

مودم روتر تندا ِ151 .

تندا d301 هم هست.

دی لینک تی پی لینک هم هست 2750 و ...

در مورد OpenV-PN یک صحبتی بکنیم. من برای تماشای فیلم اچ دی حداقل8 مگابیت پهنای باند نیاز دارم. این pptp که من استفاده میکنم وصل میشه به سرور ایران از اونجا میره به آزادی میرسه به خاطر همین

سرعتش روی 4 مگابیت(البته بیشتر 3 مگابیت هست!!!!!!!!) محدود کرده چون میگه گیر میدن بهمون اگر مصرف بره بالا و ...

این OpenV-PN سرعتش چطور هست؟

رزبری هم هست دیگه هر کدوم ساده تر هست.

روی تندا که OpenWRT نصب نمیشه به خاطر چیپش.2750 هم رام 2 مگ داره که باید 4 یا 8 مگ باشه برای OpenWRT.

اگر روتر تی پی یا دی لینک داشته باشید خوبه.

OpenV-PN هم همون کارایی PPTP رو داره ، فقط لوازم اتصالش متفاوته. اتفاقن PPTP برای کار شما راحتتره.

شما میتونید مثلن این روترها رو بگیرید : http://bit.ly/1VELQ66 یا http://bit.ly/1VELSuO و OpenWRT رو روش نصب کنید و بعد PPTP رو متصل کنید و تمام.

یا Raspberry Pi بگیرید و همین مراحل..

ویرایش شده توسط mboveiri
لینک به دیدگاه

روی تندا که OpenWRT نصب نمیشه به خاطر چیپش.2750 هم رام 2 مگ داره که باید 4 یا 8 مگ باشه برای OpenWRT.

اگر روتر تی پی یا دی لینک داشته باشید خوبه.

OpenV-PN هم همون کارایی PPTP رو داره ، فقط لوازم اتصالش متفاوته. اتفاقن PPTP برای کار شما راحتتره.

شما میتونید مثلن این روترها رو بگیرید : http://bit.ly/1VELQ66 یا http://bit.ly/1VELSuO و OpenWRT رو روش نصب کنید و بعد PPTP رو متصل کنید و تمام.

یا Raspberry Pi بگیرید و همین مراحل..

یعنی روی برادکام ها نصب نمیشه کلا...

رزبری موجود هست. باش پس خودم باید سرچ کنم.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

اینترنت یا شبکه شما ؟ با استفاده ftp , http یک فایل رو داخل سیستم خودتون هاست کنید و با استفاده از raspberry pi اون فایل رو دانلود کنید 

من خودم که مشکلی ندارم raspberry pi 2 بنمچارک 94.4 مگابیت رو پاس کرده

ممنون دوست عزیز .

ایندفعه raspberry pi 2 رو با کابل شبکه به روتر وصل کردم که نتیجه تست مطلوب بود و سرعت دانلود هم به یک مگابایت رسید (در حد و اندازه ای سرعت دانلود روی لپتاپ) . دفعه قبل از طریق دانگل WiFi به روتر متصل بود که سرعت دانلود بسیار پایین بود .

post-2842-0-37752100-1462289369_thumb.png

لینک به دیدگاه

یه سرچی تو اینترنت بکنین میشه از raspberry pi به عنوان سرور ماینکرفت استفاده کرد

تو مدل 2 که ویدیوشو دیدم به خاطر cpu ضعیفش عملکرد زیاد خوبی نداشت ولی فک کنم تو مدل 3 عملکرد قابل قبولی داشته باشه(اگه اورش کنین که عالی میشه)

به نظرم برای سرور pe و کسایی که میخوان با دوستاشون بازی کنن و یه سرور اختصاصی داشته باشن خوبه (البته فک نکنم بتونن بیشتر از 10 15 تا پلاگین نصب کنن که اونم کافیه واسه یه سرور خصوصی)

ویدیو های آموزشیش هم تو یوتیوب هست

لینک به دیدگاه

دوستان با این بردها میشه با استفاده از برنامه WINE در اوبونتو برنامه های ویندوز رو روشون اجرا کرد

یا باید از QEMU استفاده کنم

ویرایش شده توسط mehrdadb3
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان عزیز واهل فن میشه یه توضیح مختصر راجع به این

raspberry pi بدین وبگین اصلا کارش چیه وبدرد چه کارهایی میخوره راستش زیاد تجربشو ندارم..

ممنون.

ویرایش شده توسط sadegh75
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان عزیز واهل فن میشه یه توضیح مختصر راجع به این

raspberry pi بدین وبگین اصلا کارش چیه وبدرد چه کارهایی میخوره راستش زیاد تجربشو ندارم..

ممنون.

با سلام

توضیحات کامل رزبری پای در ویکی پدیا :

رزبری پای (به انگلیسی : Raspberry Pi) یک رایانه تک-برد (به انگلیسی : Single-board computer) در اندازه یک کارت اعتباری است که بنیاد رزبری پای آن را ساخته است تا آموزش علوم رایانه را در مدرسه‌ها تشویق کند.

سه نسخه از این رایانه ساخته شده که قیمت نسخه‌های اول و دوم به ترتیب ۲۵ و ۳۵ دلار آمریکا (به علاوهٔ مالیات محلی) و نسخه سوم آن با نام zero تنها ۵ دلار است.

رایانه‌های تک-برد رزبری پای در کارخانه شرکت سونی واقع در ولز، بریتانیا تولید می‌شوند.

ویژگی‌ها

این رایانه دارای دیسک سخت نیست ولی به کمک حافظه SD، خود را راه اندازی می‌کند.

این رایانه قادر است با سیستم عامل‌های مختلفی راه اندازی شود. سیستم عامل اولیه‌ای که با آن عرضه شد توزیع لینوکس دبیان بود ولی نسخه‌هایی از اندروید نیز برای آن تهیه شده است.

پس از رونمایی از رزبری پای 2، مایکروسافت مدعی شد که نسخه ای از ویندوز 10 را برای رزبری پای 2 بهینه کرده و به صورت رایگان منتشر خواهد کرد.بدین ترتیب رزبری پای 2 همراه با ویندوز 10 تنها 35 دلار قیمت خواهد داشت.

این رایانه با کمک یک کابل میکرو USB تغذیه می‌شود. رزبری پای قادر است به کمک یک کابل تصویر ویدئو و یک درگاه سوزنی، خروجی صدا و تصویر داشته و یا با کابل اچ دی ام آی [HDMI]، خروجی تصویری با دقت ویدیوی اچ‌دی [HD] و صدایی استریو داشته باشد.

دو درگاه یو اس بی [uSB] نیز برای آن در نظر گرفته شده است که می‌توان از آن برای ارتباطات مختلف استفاده کرد. از درگاه‌های USB برای صفحه کلید، ماوس، شبکه بی سیم و کلیه دستگاه‌ها با پشتیبانی از درگاه مذکور می‌توان استفاده کرد. به کمک هاب USB می‌توان از پورت‌های بیشتری استفاده کرد.

مدل‌های B نسخه یک و دو این رایانه یک درگاه شبکه نیز دارد که به کمک آن می‌توان به شبکه محلی و یا اینترنت متصل شد. از خروجی HDMI برای صدا، تصویر و کنترل آن باهم می‌توان بهره جست.

بدین ترتیب با کمک فقط یک نمایشگر لمسی قادر است تبدیل به یک تبلت شود.

رزبری پای ۲ و رزبری پای مدل بی‌پلاس . از تفاوت‌های ظاهری این دو مدل در سمت پشت است که رزبری پای ۲ به علت رم زیادتر یک آی‌سی بیشتر دارد.

کاربردها

این یک رایانه بسیار کوچک و ارزان با تمام قابلیتهای یک رایانه واقعی است که می‌توان از آن در سیستمهای روباتیک، اتوماسیون، اینترنت اشیاء و... استفاده کرد. کاربردهای پژوهشی و علمی این رایانه در مجله‌ای تخصصی که وابسته به بنیاد رزبری پای است به صورت ماهیانه مطرح می‌شود.

مشخصات فنی

مشخصات فنی Raspberry Pi 1

سرعت پردازنده اصلی ۷۰۰ مگاهرتز است که در حالت توربو تا ۱ گیگاهرتز نیز قابل افزایش است. حافظه این رایانه در نسخه های ۲۵۶ مگابایتی و ۵۱۲ مگابایتی و یک گیگا بایتی عرضه شده است.

مشخصات فنی Raspberry Pi 2 مدل B

برد مجتمع: Broadcom BCM2836

پردازنده: ARM Cortex A7، چهار هسته ای و ۹۰۰ مگاهرتزی

پردازشگر گرافیکی: Broadcom VideoCore IV با توان پردازشی ۲۵۰ مگاهرتز

حافظه ی رم: ۱ گیگابایت (بخشی از این حافظه با پردازشگر گرافیکی به اشتراک گذاشته شده است)

تعداد پورت های USB: چهار عدد

ورودی ویدئو: کانکتور MIPI از نوع ۱۵ پین

خروجی ویدئو: HDMI و composite video (PAL and NTSC) و جک هدفون ۳.۵ میلی متری

خروجی صدا: آنالوگ از طریق جک ۳.۵ میلی متری و دیجیتال از طریق پورت HDMI

فضای ذخیره سازی: از طریق درگاه و کارت حافظه میکرو SD

مشخصات فنی Raspberry Pi 3 مدل B

پردازنده‌ی Quad-Core Broadcom BCM۲۳۸۷ ARM Cortex-A۵۳  با سرعت ۱٫۲ گیگاهرتزی

افزایش گرافیک از ۲۵۰ مگاهرتز به ۴۰۰ مگاهرتز، Dual Core VideoCore IV GPU

۸۰۲.۱۱n Wi-Fi

Bluetooth ۴.۱

پشتیبانی از ۱۰۸۰p video at ۶۰fpsبا استفاده از فرمت H.۲۶۴، بالاتر از ۳۰fps

یک گیگابایت رم ( مانند نسخه قبلی)

میکرو اسی‌دی

سیستم عامل: سیستم عامل از کارت میکرو اس‌دی بالا آمده و یک نسخه از سیستم ‌عامل لینوکس یا ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا را اجرا می‌کند.

سرعت اتصال اترنت ۱۰۰Mbps

نیاز به برق ورودی ۲٫۵ آمپر

خروجی ویدئو: HDMI (rev ۱.۳ & ۱.۴, Composite RCA (PAL and NTSC)

خروجی صوتی: جک ۳٫۵ میلی‌متری، HDMI، چهار USB ۲٫۰

==================================================

کاربردهای مختلفی برای این برد وجود داره و بخاطر پشتیبانی از سیستم عامل لینوکس قابلیت ها و کاربرد ها در حال اضافه شدن هست

برای تمام پروژه هایی که نیاز به پردازش در حد رایانه دسکتاپ نیست و پردازنده ضعیف تر کفایت داشته باشه قابلیت استفاده رو داره:

رایانه متصل به سیستم صوتی و تصویری منزل

مدیریت شبکه های کوچک

مدیریت دانلود

و ...

ویرایش شده توسط M-Ahmadi
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

من یه برود لاته پاندا  گرفتم (یک برد مشابه رزبری پای) حالا میخوام ببینم اگه منبع برق برد رو مستقیم به usb سیستم متصل کنم و برقش رو از usb سیستم بگیره مشکلی برای برد پیش خواهد آمد یا خیر؟

مشخصات ادابتور به شرح زیر است:

model JHD-AP024E-050250BB-B1

input: 100-240V ~ 50/60Hz 0.45A

output: 5V __ 2500mA

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...