رفتن به مطلب

نظر سنجی: Invert بودن موس شما در بازی

GForce
 اشتراک گذاری

Mouse Invert  

41 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا موس شما در بازی‌ها Invert است؟

Recommended Posts

حتما در تنظیمات بازی هایی به خصوص FPS با گزینه هایی مثل "Invert Y-Axis" (معکوس بودن محور Y موس) یا "Reverse Mouse" مواجه شده‌اید.

اما این گزینه چه کاری انجام میده؟

وقتی غیرفعاله با بالا بردن موس، نشونه هم در بازی بالا میره و برعکس.

وقتی فعاله با بالا بردن موس، نشونه در بازی پایین میره و با پایین بردن موس نشونه بالا میره یعنی برعکس حالت قبل.

حالا سوال من اینه که شما در کدام یک از این دو حالت بازی میکنید و چرا؟

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

من فکر میکنم این گزینه برای خود آزاری گزاشته شده :laughing:

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

درود

در بعضی موارد بله !

در بعضی موارد خیر !

ولی چون اکثرا غیر فعالش میکنم .. گزینه خیر رو انتخاب میکنم

لینک به دیدگاه

:))

منم باهات موافقم حرف حق جواب نداره :d

البته این مورد برا بازی هایی با وسایل هوایی (هواپیما،هلی،کایت و ...) درسته ...اما اول برا شخص خیر ...

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

لینک به دیدگاه

تا الان از ۱۲ نفری که رای دادن فقط موس من invert هست. شاید از نظر بعضی ها احمقانه باشه ولی من نمیدونم چرا اینجوری راحت ترم :| به نظرتون فرق زیادی توی بازی کردن داره؟

لینک به دیدگاه

تا الان از ۱۲ نفری که رای دادن فقط موس من invert هست. شاید از نظر بعضی ها احمقانه باشه ولی من نمیدونم چرا اینجوری راحت ترم :| به نظرتون فرق زیادی توی بازی کردن داره؟

من خودمم با invert بازی میکنم ..

ولی فقط برای Helicopter - Aircraft و ....

این یه موضوع کاملا سلیقه ای هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما 5 مین با اینورت بازی کنی دستت عادت می کنه، در نتیجه فرقی نداره شما این گزینه رو فعال کنی یا نه، فقط گذاشتن برا کسی که اگه احیانا  مشکل داشت با این ها  و نتونست خودشو انطباق بده برداره عوض کنه... اما بازم می گم اگه 5 مین شایدم کمتر با فعال یا غیر فعالش بازی کنی مغزت خود بخود عادت می کنه و فقط اولش یکم هنگی...  بقول دوستمون اگه بخوای خود ازاری کنی هی فعال غیر فعالش کن...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

من امشب یه تست میکنم تو بازی مولتی ببینم میتونم عادت کنم بهش یا نه  :)

لینک به دیدگاه

من فقط توی Max payne 1 اینطوری بازی می کردم

اونم نمی دونم همینطوری بود یا داداشم تغییر داده بود

لینک به دیدگاه

منم فکر کنم این گزینه را برای افرادی که به این مدل بازی کردن عادت دارند گذاشتند.

من که خیر را زدم

لینک به دیدگاه

آقا یه نیم ساعت invert بازی کردم خیلی فان بود ، خیلی هم سخت بود و کلی اشتباه میکردم اصلا هم عادت نکردم شاید 10 درصد پیشرفت داشتم

بعدش دوباره گذاشتم در حالت عادی ولی

یک ساعته دارم بازی میکنم ولی هنوز هنگیدم  :D

الان نه با اینورت راحتم نه حالت نورمال 

خداییش مغزم الان نه با نورمال راحته نه با اینورت

واقعا خودآزاری جالبی بود حالا یکی به دادم برسه

حالا من موندم بین این دو حالت

رو هیچ کدوم راحت نیستم  

مثل نوب ها شده بازیم rolling%20on%20the%20floor.gif

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

آقا یه نیم ساعت invert بازی کردم خیلی فان بود ، خیلی هم سخت بود و کلی اشتباه میکردم اصلا هم عادت نکردم شاید 10 درصد پیشرفت داشتم

بعدش دوباره گذاشتم در حالت عادی ولی

یک ساعته دارم بازی میکنم ولی هنوز هنگیدم  :D

الان نه با اینورت راحتم نه حالت نورمال 

خداییش مغزم الان نه با نورمال راحته نه با اینورت

واقعا خودآزاری جالبی بود حالا یکی به دادم برسه

حالا من موندم بین این دو حالت

رو هیچ کدوم راحت نیستم  

مثل نوب ها شده بازیم rolling%20on%20the%20floor.gif

یه همچین حالتی اگه اشتباه نکنم تو بازی igi برا من پیش اومد یکی دو روز گیج بودم :D ...بعدش درست شد

لینک به دیدگاه

حتما در تنظیمات بازی هایی به خصوص FPS با گزینه هایی مثل "Invert Y-Axis" (معکوس بودن محور Y موس) یا "Reverse Mouse" مواجه شده‌اید.

اما این گزینه چه کاری انجام میده؟

وقتی غیرفعاله با بالا بردن موس، نشونه هم در بازی بالا میره و برعکس.

وقتی فعاله با بالا بردن موس، نشونه در بازی پایین میره و با پایین بردن موس نشونه بالا میره یعنی برعکس حالت قبل.

حالا سوال من اینه که شما در کدام یک از این دو حالت بازی میکنید و چرا؟

تو بعضی بازیا که کنترل بعضی قسمتا با موسه مثلا هوا پیما نقش فرمونو بازی میکنه وقتی فعالش کنی حس میکنی فرمون هواپیما دسته

بیشتر تو بازی های خلبانی و امثالهم کاربرد داره

لینک به دیدگاه

تو بعضی بازیا که کنترل بعضی قسمتا با موسه مثلا هوا پیما نقش فرمونو بازی میکنه وقتی فعالش کنی حس میکنی فرمون هواپیما دسته

بیشتر تو بازی های خلبانی و امثالهم کاربرد داره

بله دقیقاً همینی که شما میگی درسته امروزه  بیشتر توی بازی های  flight simulation کار برد داره ،بیشتر افرادی که گیمینگ رو قبل از سال 1994(نسل joystick) شروع کردن به اینورت بودن موس عادت دارن چون در اون موقع بازی های شخص اول امروزی که نگاه بالا/ پایین استفاده میکنند وجود نداشت  و وقتی جوی استیک رو به سمت جلو میبردید=پایین و عقب بردنش = بالا، بعد از سال 1995 جویستیک از مد افتاد و جای خودشو به joypad و keyboard/mouse داد :x  ، در همون زمان هم بازی های FPS محبوب شدند و بجای اینکه جویستیک رو جلو عقب کنید  ~x(  موس رو بجایی میبردید که میخواین هدف گیری کنید :clapping:  افرادی که با بازی های بعد از 1995 بزرگ شدند بالا=بالا به نظرشون منطقی تره تا پایین=بالا :wacko:

ویرایش شده توسط LichSon
لینک به دیدگاه

بله دقیقاً همینی که شما میگی درسته امروزه  بیشتر توی بازی های  flight simulation کار برد داره ،بیشتر افرادی که گیمینگ رو قبل از سال 1994(نسل joystick) شروع کردن به اینورت بودن موس عادت دارن چون در اون موقع بازی های شخص اول امروزی که نگاه بالا/ پایین استفاده میکنند وجود نداشت  و وقتی جوی استیک رو به سمت جلو میبردید=پایین و عقب بردنش = بالا، بعد از سال 1995 جویستیک از مد افتاد و جای خودشو به joypad و keyboard/mouse داد :x  ، در همون زمان هم بازی های FPS محبوب شدند و بجای اینکه جویستیک رو جلو عقب کنید  ~x(  موس رو بجایی میبردید که میخواین هدف گیری کنید :clapping:  افرادی که با بازی های بعد از 1995 بزرگ شدند بالا=بالا به نظرشون منطقی تره تا پایین=بالا :wacko:

درود

کاملا درسته

آقا من کشته ی امضاء شما هستم ... =))  :laughing:

یاد دوران World Of warcraft بازی کردن و Pre-order افتادم :wacko:  .. اونور مثلا بچه 14 ساله با پول تو جیبیش Delux Edition میخرید !

بدلیل تبدیل ارز و سود فروشنده ما پول delux پرداخت میکردیم برای نسخه معمولی  :mad:

لینک به دیدگاه

هیچی بی علت نیست از جمله وجود این invert y-axis

این مورد علت داره ... در کامپیوتر جهت مثبت محور yها بر خلاف ریاضیات ، بسمت پایین هست و این invert هم جهتِ مثبت رو هم جهت مثبت محور ریاضی میکنه .

من خودم هم با invert و هم با حالت عادی کارکردم ... فقط همون اولش یکم عجیبه و  توی 5دقیقه به هرکدومش عادت کردم و آنچنان تفاوتی در حالت کلی ایجاد نمیکنه

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچی بی علت نیست از جمله وجود این invert y-axis

این مورد علت داره ... در کامپیوتر جهت مثبت محور yها بر خلاف ریاضیات ، بسمت پایین هست و این invert هم جهتِ مثبت رو هم جهت مثبت محور ریاضی میکنه .

من خودم هم با invert و هم با حالت عادی کارکردم ... فقط همون اولش یکم عجیبه و  توی 5دقیقه به هرکدومش عادت کردم و آنچنان تفاوتی در حالت کلی ایجاد نمیکنه

دقیقا منم همین تجربه رو داشتم  و گفتم، نمی دونم چرا دوستمون بعد تست هنگ کرده...  :laughing:  نمیدونم شاید به خودش فشار اورده وگرنه بی اهمیت جلوه بدی دو سوته دستت میاد...  :-?

لینک به دیدگاه

بنده تو مولتی پیلر تستش کردم که خیلی هم سخت بود و بعد از حدود 15 دقیقه اصلا نتونستم قلقش رو دستم بگیرم ( باید خیلی سریع باشم )

الان یعنی شما میتونید مثلا تو بازی کانتر سریع به این حالت معکوس عادت کنین ؟!

من تا یک ساعت بعدش که گذاشته بودم در حالت عادی بازم هنگ بودم و کلی اشتباه میکردم به خاطر اون 15 دقیقه معکوس بازی کردن  :D

در حالت عادی مثلا برای گشت و گذار در نت یا کار با پنجره های ویندوز که خیلی راحته چه معکوس باشه چه نرمال در عرض چند ثانیه عادت میکنم .

لینک به دیدگاه

یادمه قدیما (حدود ۱۰ سال پیش) واسه تمرین تیم کانتر یه لیدر به بازیکنا میگفت ۱۰ روز با invert بازی کنن(کلیپ تمرین خارجیا بود :D ). منم  همینکارو کردم , ضعف درگ کردنم با موس به سمت بالا یا پایین با awp به حد چشمگیری تغییر کرد.

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...