رفتن به مطلب

چرا نمیتونم رفرش ریت 75 هرتز روی FULL HD داشته باشم؟

mortezadime
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان

مانیتور بنده benq vw 2245 هست و تا 75 هرتز پشتیبانی میکنه

ولی تو بازی های رفرش ریت روی 60 یا 59 هست و نمیتونم بزار رو 75 هرتز

اگه رزولینش رو بیارم پایین تا 1024*1280 میتونم 75 هرتز رو اعمال کنم

15 هرتز بیشتر از 60 هرتز میشه 25 درصد کارایی بهتر برای همین ارزشش رو داره بدوم میتونم روی فول اچ دی هم 75  داشته باشم یا نه؟

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز روی چند تا بازی این رو تست کن و ببین به همین صورته.

اگه بود زنگ بزن به گارانتی همشون تیم فنی دارن و در صورت بروز مشکل که میگن بفرست و در غیر اینصورت هم براتون کل داستان رو توضیح میدن.

ممکن هم هست از گرافیکتون باشه.(خودم برام تغییر رنج رفرش ریت با گرافیک برام پیش اومده)

لینک به دیدگاه

من فک کنم منظور سازنده این بوده که حداکثر این مانیتور تا 75 هرتز رو پشتیبانی میکنه اما نه در رزولوشن fullhd بلکه در رزولوشن های پایینتر ... از نظر من این مانیتور کلا اینجوریه و شما هیچ کاریش نمیتونی بکنی

لینک به دیدگاه

درود

مطمپنید مانیتور 75 هرتز هست ؟ 

اگه گرافیکتون انویدیاست از تو خود بازی vsync‌رو خاموش کنید، و از طریق کنترل پنل انییدیا، بخش manage 3d setting بازی مورد نظر رو انتخاب و Addaptive vsync رو روشن کنید. این کار رفرش ریت بازی رو مطابق رفرش ریتی که در تنظیمات رزولوشن ویندوز تنظیم شده ست میکنه.

همچنین برای مانیتور 60 هرتز هم میشه از قسمت کاستون رزولوشن، یه رزولوشن 1080 با رفرش ریت 75 بسیازید و ست کنید، البته به شرطی که پنل مانیتور بکشه این تنظیمات رو (پنل های جدید معمولاً جواب میدن)

در هر حال، طبق این لینک مانیتور شما 60 هرتز هست.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان

15 هرتز بیشتر از 60 هرتز میشه 25 درصد کارایی بهتر برای همین ارزشش رو داره بدوم میتونم روی فول اچ دی هم 75  داشته باشم یا نه؟

درود

1. برای اینکه مطین بشید از پشتیبانی شرکت سازنده(یا گارانتی دهنده) بپرسید.

2. ممکنه بیشترین رفرش ریت مانیتور شما 75 باشه و این امکان رو نداشته باشید که در ریزلوشن های بالاتر به اون دسترسی داشته باشید.

3. بهتره کابل اچ دی ام آی بکار ببرید (فکر میکنم ورژن بالاتر از 1.4 چون با 1.4 و کمتر از اون 60 هرتز بیشترو نمیتونید در رزولوشن بالا بدست بیارید)

ویرایش شده توسط mipmap2016
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان

طبق سایت : http://display.b4by.org/benq/benq_vw2245

رفرش ریت مانیتور شما همون 60 هرتز در 1080P است. اکثرا مانیتورهادر حالت پایین تر از دقت تصویر اصلی‌شون، با رفرش ریت بالاتری کار میکنند. یکی از دلایلی که هنوز صفحه نمایش 4k با رفرش ریت بالا نیومده همینه.

لینک به دیدگاه

در بخش تنظیمات کارت گرافیک به قسمت مانیتور که میرم مدل مانیتور نوشته شده و گفته شده حداکثر رفرش ریت 75 هست این برای این که مطمین بشید 75 رو پشتیبانی میکنه

ولی شاید به قول دوستان در روزلیشن بالا مثل فول اچ دی دیگه خبری از 75 نیست و روی همون 60 ثابت میشه چون الان رفرش ریت ویندوز هم که روی فول اچ دی هست 60 هست

ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...