رفتن به مطلب

تست باگ پردازنده های Skylake

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

برای اولین بار این تست را یکساعت کامل ران کردم و هیچ وقت بالای 20 دقیقه ادامه نداده بودم  :huh:

aqex48xvo08glmp83ff.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 107
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

قابل توجه دوستانی که تست پرایم گرفتن یا میخوان بگیرن:

این ارور تو اجرای معمولی پرایم95 رخ نمیده باید پارامتر  Exponent to test'رو روی 14942209ست کنی تا به اون شرایط خاص برسه و الی تو اجرای عادی و ظرف چند ساعت به هیچ عنوان ارور رخ نمیده. اونایی هم که باگ رو  پیدا کردن بعد یه مدت خیلی طولانی بوده و نه 10 دقیقه و 1 ساعت. :D

پس اگه معمولی اجرا کنید به باگ نمیرسید.

برای اینکه ارور رخ بده :

- In the menu go to 'Advanced | Test' and fill in the number 14942209 in the box labeled 'Exponent to test'

- Let the program run for some time and at some point, minutes or hours, the system will freeze.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

اینتلم رفته گشته چی پیدا کرده =)) حالا با سایپا و ایران خودرو مقایسه کنین که یه تست معمولی هم رو ماشیناشون انجام نمیدن

لینک به دیدگاه

همین الان این مطلب رفت روی کانال تگرام لیون

https://goo.gl/KTkKhK

لینک به دیدگاه

خبات جان کارائیشون نسبت به نسل چهار غیر پردازنده گرافیکی(که خیلی ها مصرف نمیکنن) فرق زیادی نکرده که بتونیم اسمشو بزاریم پیشرفت.

مصرف هم که نسبت به 4790 که بیشتر هم شده :|

ddr4 هم تا بیاد و مثه ddr3 جا بیفته و بهینه بشه و تاخیر هاش یه کم بهتر شه یه چیزه بهتر میاد(مثه kabylake).

در حال حاضر skylake جز x99 هاش اشتباهه و همین haswell عالیه.

دوست عزیز یه 6700k بخری که قیمتش 1.400.000 هست خیالت راحته
لینک به دیدگاه

6600k داشتم سوخت ۱۵۰۰ دادم 6700k گرفتم عکسش رو قرار میدم

6600k داشتی سوخت!!! یعنی چی؟ مگه cpu هم به این راحتی میسوزه؟

ویرایش شده توسط ghaffari
لینک به دیدگاه

من تست کردم با این که همزمان آهنگ هم پخش میشد هیچ گونه کرش و فریز شدن نداشتم!!

سی پی یو هم تا 4.8 اور شده

یه باگی حالا نمیدونم باگ میشه اسمشو گذاشت یا نه :

زمانی که سیستم رو میخواستم اور کنم پروفایل XMP رو که روشن میکردم و TPU II هم روشن کردم مقدار فرکناس هم رسوندم به 5000MHz منتها سیستم بعد از ریست شدن و خارج شدن از محیط بایوس ، وقتی ویندوز لودش تموم میشه بلافاصله Bluescreen میده!! هر کاری کردم نتونستم هیچ جوره برسونمش به 5GHz ولی به محض این که به 4.9 میرسونمش راحت ویندوز میاد!!!

ویرایش شده توسط ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋
لینک به دیدگاه

والا من که 6700K دارم تا حالا قفل شدن طولانی ندیدم ولی کرش های فراوونی تجربه کردم!

الان ام به عشق لیون میرم باک در بیارم ازش !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا تا خبات جان چند تا اسکای لیک نسوزونه از مردم بی خیال نیست!

اقایون این همه جمع شدید اینجا که یک کرش یا فریز یا باگ ببنید ؟خوب حوصله ای دارید- برید سراغ متال گیر 5 ! فالوت 4 ، دراگون ایج، ویچر 3 ، یا پیش خرید تامب رایدر از  استیم ، یا ....|cpuکه نمیخریم باهاش پرایم بگیریم - از سنتیتک بنچمارک ها متنفرم - اخه تستی که میزنه unknown cpu !شد تست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من که 6700K دارم تا حالا قفل شدن طولانی ندیدم ولی کرش های فراوونی تجربه کردم!

الان ام به عشق لیون میرم باک در بیارم ازش !

فقط اگه سی پی یو ام بسوزه اقای حسینی پاسخگو هست؟؟؟؟؟؟

شما اگر تجربه کار با پرایم 95 رو ندارید و یا کولر و پاور مناسب ندارید من توصیه می کنم تست نکنید! گرچه طاقت گرمایی پردازنده های اینتل فوق العاده بالاست ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه 6700k بخری که قیمتش 1.400.000 هست خیالت راحته

به خاطر سوختن مادربرد. سی پی یو همراه باهاش هم سوخت البته هنوزم شک دارم که چرا سوخت اما یک سری عوامل باعث شد که بسوزه اما بخوام بحثش رو بکشم وسط منفعت بعضی هایی که سر از سیستم در نمیارن میره زیر سوال

6600k داشتی سوخت!!! یعنی چی؟ مگه cpu هم به این راحتی میسوزه؟

به خاطر سوختن مادربرد. سی پی یو همراه باهاش هم سوخت البته هنوزم شک دارم که چرا سوخت اما یک سری عوامل باعث شد که بسوزه اما بخوام بحثش رو بکشم وسط منفعت بعضی هایی که سر از سیستم در نمیارن میره زیر سوال

ببخشید اشتباه برای اقای  دیناروند ریپ شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تا الان 100 تا cpu اینتل دیدم و کار کردم و داشتم از خودم و دیگران ندیدم یکیش بسوزه- افسانه شده سوختن CPU اینتل- فقط یک پینتیوم تری 600 زمان بوق داشتم زیر دستم سوخت!

لینک به دیدگاه

من تا الان 100 تا cpu اینتل دیدم و کار کردم و داشتم از خودم و دیگران ندیدم یکیش بسوزه- افسانه شده سوختن CPU اینتل- فقط یک پینتیوم تری 600 زمان بوق داشتم زیر دستم سوخت!

اما متاسفانه برای بنده سوخت 6600k  :(  :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا تا خبات جان چند تا اسکای لیک نسوزونه از مردم بی خیال نیست!

اقایون این همه جمع شدید اینجا که یک کرش یا فریز یا باگ ببنید ؟خوب حوصله ای دارید- برید سراغ متال گیر 5 ! فالوت 4 ، دراگون ایج، ویچر 3 ، یا پیش خرید تامب رایدر از  استیم ، یا ....|cpuکه نمیخریم باهاش پرایم بگیریم - از سنتیتک بنچمارک ها متنفرم - اخه تستی که میزنه unknown cpu !شد تست!

درود

جناب قاسمی عزیز بنده فقط نحوه اجرای درست تست رو گفتم همین. و الی تو همین تاپیک تمام قد از اسکای لیک دفاع کردم.

مشکل اینجاست که این باگ یه کشف علمیه اما دوستان تصور میکنن اگه تست پرایم95 رو اجرا کنی فوراً سیستم هنگ میکنه برا همین نحوه اش رو گفتم.

این تست هیچ چیز عجیبی نسبت و صرفاً الگوریتم پیداکردن اعداد اول رو اجرا میکنه از این رو اگه کولینگ خوب باشه، پردازنده هیچیش نمیشه.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

حالا فرض که باگ پیدا کردیم ... چجوری اثبات کنیم که جدی جدی باگ رو پیدا کردیم ؟؟

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

حالا فرض که باگ پیدا کردیم ... چجوری اثبات کنیم که جدی جدی باگ رو پیدا کردیم ؟؟

مثلا می تونید شرایطی رو که باعث پیدا شدن باگ شده رو برای آقای حسینی پیغام خصوصی کنید. اگر واقعا باگی پیدا کرده باشید که مربوط به پردازنده ها باشه و نه فقط سیستم خودتون

باید این باگ بر روی بقیه سیستم ها هم پدیدار بشه.

لینک به دیدگاه

درود

بر فرض اینکه از لیونی ها این باگ مشاهده کرد

حالا چه باید کرد ؟!

همه سیستم هاشونو ببرن زیر فشار یه باگ مشاهده کنن ؟!

جایزه میدن؟

سی پی یو رو عوض میکنن؟

بجاش سی پی یو amd fx میدن؟

بین کسایی که این باگ مشاهده کردن قرعه کشی میکنن؟

اگر کسی این وسط یکی از قطعاتش به خاطر ی اشتباه بسوزه چه میشه ؟تایپیک قفل میشه و خالی از سکنه کسی ام جوابگو نیست

همینجا این بحث تموم بشه بهتره

چون وقتی خود اینتل قبول کرده نیازه به تست ایرانی بدبخت نیست که یه سی پی یو رو چهار برابر قیمت جهانیش میخره

بدرود تا درودی دیگر

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حالا چه باید کرد ؟!

جایزه میدن؟

سی پی یو رو عوض میکنن؟

اگر کسی این وسط یکی از قطعاتش به خاطر ی اشتباه بسوزه چه میشه ؟تایپیک غفل میشه و خالی از سکنه کسی ام جوابگو نیست

چون وقتی خود اینتل قبول کرده نیازه به تست ایرانی بدبخت نیست که یه سی پی یو رو چهار برابر قیمت جهانیش میخره

بدرود تا درودی دیگر

به اعتقاد من اگه باگی پیدا نشه، برخی خریدارن که در تهیه اسکای لیک دچار تردید شده بودن، جراتشون برای خرید بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه

درود

حالا چه باید کرد ؟!

جایزه میدن؟

سی پی یو رو عوض میکنن؟

اگر کسی این وسط یکی از قطعاتش به خاطر ی اشتباه بسوزه چه میشه ؟تایپیک غفل میشه و خالی از سکنه کسی ام جوابگو نیست

بدرود تا درودی دیگر

کاملا با شما موافقم طرف با هزار بدبختی پول جور کرده سیسنم جمع کرده 1500 پول سی پی یو داده فقط به خاطر یه باگی که معلوم نیست درسته یا اشتباه سی پی یو ببره زیره فشار خدایی نکرده سی پی یو بسوزونه کی جواب گو هست؟ هیچکس. فن سی پی یو هم نمیدن په برسه سی پی یو بدن

لینک به دیدگاه

من اگه خرج و مخارج اجازه می داد همین الانشم 6700k می خریدم با علم به اینکه در شرایط خیلی خاص باگ درمی کنه از خودش  :| 

من مبتلا به سندروم ارتقا هستم  @-)

البته فعلا لنگ یه کیسم این واتر کولینک کذایی گرینو توش جا بدم  :lol:

لینک به دیدگاه

:laughing: :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اگه خرج و مخارج اجازه می داد همین الانشم 6700k می خریدم با علم به اینکه در شرایط خیلی خاص باگ درمی کنه از خودش  :| 

البته فعلا لنگ یه کیسم این واتر کولینک کذایی گرینو توش جا بدم  :lol:

=)) =)) =))

لینک به دیدگاه

من اگه خرج و مخارج اجازه می داد همین الانشم 6700k می خریدم با علم به اینکه در شرایط خیلی خاص باگ درمی کنه از خودش :|

من مبتلا به سندروم ارتقا هستم @-)

البته فعلا لنگ یه کیسم این واتر کولینک کذایی گرینو توش جا بدم :lol:

آقا کیس از من!

واتر کولر کذایی گریین رو برام بفرست منم عکسش رو برات اینجا میزارم، خوبه؟. خخخخخخخ ‏:D

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...