رفتن به مطلب

تست باگ پردازنده های Skylake

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دلیل کوچ نکردن من از هازول به این پردازنده ها از ماهها پیش مشخص بود - رفتن به این نسل از هازول هیچ سودی که نداشت بلکه فقط ضرر و هزینه اضاف بود بدون افزایش کارایی که ارزش این همه هزینه رو داشته باشه-  من که منتظر نسل جدید 8 هسته ای اینتل  خواهم بود - دیگه به اندازه کافی 4 هسته ای دیدیم همشون  در i5 مثل هم هستن در i7 هم مثل هم -بسسیار محدود از لحاظ مدل و ضمنا  از لحاظ کارایی هم بسیار شبیه به هم-

حالا مشکلات ممکنه در تولید هر قطعه الکترونیکی و مکانیکی و .. پیش بیاد - تولید پردازنده با این سطح پیچیدگی ممکنه شامل مشکلات فنی هم باشه ولی در کل اسکای لیک کار خاصی نکرد و حضورش مثل این بود که اینتل فقط قصد داشته  خلا پر کنه و بفروشه -همین-

مثل این نبود که اینتل فقط قصد داشته بفروشه دقیقا همین بود که اینتل فقط قصد داشته بفروشه

با ایجاد کوچکترین تغییر هر شیش ماه یه سال یه معماری با یه اسم قشنگ قشنگ و یه سوکت جدید میده بیرون . از نسل آی وی به بعد یا به گفته بعضیا از نسل سندی به بعد دیگه بفروش بفروش بود

دم اونایی که هنوز نسل آی وی یا سندی هستن گرم . همیشه با توجه به نیاز و فرمول تقسیم قدرت بر قیمت خرید کنید نه رو حساب اسمای قشنگ قشنگ مثل دریاچه آسمانی

من که یه 3570K دارم و مطمئنم تا سه چهار سال اینده هم کارمو راه میندازه نهایتا اگه لازم بشه اورش میکنم هر موقع کم اورد ولی به خاطر یه  مقدار قدرت بیشتر نمیام هر شیش ماه بفروشم یه چیز جدید بخرم اونم در حالی که نیازی به قدرت بیشتر ندارم

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• ارسال 107
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مثل این نبود که اینتل فقط قصد داشته بفروشه دقیقا همین بود که اینتل فقط قصد داشته بفروشه

با ایجاد کوچکترین تغییر هر شیش ماه یه سال یه معماری با یه اسم قشنگ قشنگ و یه سوکت جدید میده بیرون . از نسل آی وی به بعد یا به گفته بعضیا از نسل سندی به بعد دیگه بفروش بفروش بود

دم اونایی که هنوز نسل آی وی یا سندی هستن گرم . همیشه با توجه به نیاز و فرمول تقسیم قدرت بر قیمت خرید کنید نه رو حساب اسمای قشنگ قشنگ مثل دریاچه آسمانی

من که یه 3570K دارم و مطمئنم تا سه چهار سال اینده هم کارمو راه میندازه نهایتا اگه لازم بشه اورش میکنم هر موقع کم اورد ولی به خاطر یه  مقدار قدرت بیشتر نمیام هر شیش ماه بفروشم یه چیز جدید بخرم اونم در حالی که نیازی به قدرت بیشتر ندارم

رکورد فروش اینتل در نزول بازار پردازنده ها

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

ما فقط یک پیشنهاد دادیم .حالا یکی پیدا کرد که ما افتخار میکنیم یک ایرانی تونسته باک اینتل رو ببینه و میتونیم مدرکی داشته باشیم برای وجود این باگ

جائزه یک  پیشنهاد برای حرفه ای ها هستش که همیشه دنبال چالش و کنجکاوی هستن و معمولا حرفه ای ها خودشون میدونن هزینه هر کاری چقدره . اورکلاکرهایی که تا به الان 10 ها قطعه ارزشمند خودشون رو به قبرستان قطعات سوخته فرستادن تا فقط چند پوینت بیشتر بگیرن هیچ کسی قدرشون رو ندونست بجز اینکه خودشون لذتشو بردن و دمشون گرم . طرف صحبتمون با این حرفه ای ها بود . @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

ما فقط یک پیشنهاد دادیم .حالا یکی پیدا کرد که ما افتخار میکنیم یک ایرانی تونسته باک اینتل رو ببینه و میتونیم مدرکی داشته باشیم برای وجود این باگ

جائزه یک  پیشنهاد برای حرفه ای ها هستش که همیشه دنبال چالش و کنجکاوی هستن و معمولا حرفه ای ها خودشون میدونن هزینه هر کاری چقدره . اورکلاکرهایی که تا به الان 10 ها قطعه ارزشمند خودشون رو به قبرستان قطعات سوخته فرستادن تا فقط چند پوینت بیشتر بگیرن هیچ کسی قدرشون رو ندونست بجز اینکه خودشون لذتشو بردن و دمشون گرم . طرف صحبتمون با این حرفه ای ها بود . @};- @};- @};-

آقای حسینی دستی دستی میخوای ثابت کنی اینتل تو اسکای لیک گند زده ها  :D

لینک به دیدگاه

آقای حسینی دستی دستی میخوای ثابت کنی اینتل تو اسکای لیک گند زده ها  :D

information not power action is power

لینک به دیدگاه

حالا شما خودت به عنوان action چه سی پیو رو انتخاب کردی؟؟ ^_^

من که خودم 4790 رو ترجیح میدم @};-

لینک به دیدگاه

AMD کجاییی؟دقیقا کجایی؟کجایی تو بی من؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اگه خرج و مخارج اجازه می داد همین الانشم 6700k می خریدم با علم به اینکه در شرایط خیلی خاص باگ درمی کنه از خودش  :| 

من مبتلا به سندروم ارتقا هستم  @-)

البته فعلا لنگ یه کیسم این واتر کولینک کذایی گرینو توش جا بدم  :lol:

من هم مثل شما هستم خیلی ها هم مثل شما و من هستن ، خیالتون راحت تنها نیستید

ولی این یه مورد رو رفتم واکسنشو زدم که نگیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

البته فکر کنم قدرتمندترین شخص کسی که اطلاعات داره ... اما اونی که از این اطلاعاتش استفاده می کنه قدرتمندتره !   :D

لینک به دیدگاه

AMD کجاییی؟دقیقا کجایی؟کجایی تو بی من؟؟؟

دقیقا در " ایالت متحده آمریکا " :D‏ ‏:D‏ ‏:D

لینک به دیدگاه

شما اگر تجربه کار با پرایم 95 رو ندارید و یا کولر و پاور مناسب ندارید من توصیه می کنم تست نکنید! گرچه طاقت گرمایی پردازنده های اینتل فوق العاده بالاست ...

کولر که دارم ... مسله دما نیست مسله ریسک شه !!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه خبر امروز سایت گیگابایت رو که چک کردم ببینم ایا بایوس برای آپدیت بیرون داده یا نه به این نکته خیلی مهم رسیدم 

Fix Intel Skylake CPU Prime 95 issue

آپدین بایوس جدید f7g تحت این عنوان در حال تایید و پس ازمایش نسخه اصلی داخل سایت قرار میگیره. این نسخه از بایوس در حال حاظر بتا هست

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5481#bios

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان یه خبر امروز سایت گیگابایت رو که چک کردم ببینم ایا بایوس برای آپدیت بیرون داده یا نه به این نکته خیلی مهم رسیدم 

Fix Intel Skylake CPU Prime 95 issue

آپدین بایوس جدید f7g تحت این عنوان در حال تایید و پس ازمایش نسخه اصلی داخل سایت قرار میگیره. این نسخه از بایوس در حال حاظر بتا هست

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5481#bios

درود

MSI هم آپدیت بتا گذاشته.

من آخر هفته رو میوفتم به جون این باگ

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

دوستان نسخه بتا رو بزنیم یا منتظر نسخه اصلی باشیم ؟ من دریافت کردم برا مادر گیگا موندم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نسخه بتا رو بزنیم یا منتظر نسخه اصلی باشیم ؟ من دریافت کردم برا مادر گیگا موندم

خیر این باگ اصلا مهم نیست و منتظر نسخه پایدار بمونید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر شخص بنده یکی از اصلی ترین مزیت های Skylake نسبت به Haswell پشتیبانی iGPU این CPU از تبدیل فرمت ویدئویی H265 به صورت سخت افزاری توسط قابلیت Quick Sync هستش که البته ممکنه برای خیلی از مصرف کننده ها اصلا مهم نباشه و کاربردی براشون نداشته باشه. ولی برای امثال بنده که بیشترین استفادشون از قدرت سیستم برای تبدیل ویدئو هستش مزیت خیلی بزرگی به حساب میاد. گذاشتن این مزیت در کنار مزیت های دیگه از جمله DDR4 و iGPU قوی تر و ... به نظر بنده صحبت دوستان در مورد ارزش نداشتن ارتقا به این سری رو کمی زیر سئوال میبره. به نظر من ارزش داشتن یا نداشتن ارتقا به این سری کاملا بستگی به کاربرد سیستم برای هر شخص داره.

لینک به دیدگاه

كسي از دوستان انجمن تونست باگ رو مشاهده كنه؟!

درود.

تا الان کسی نبوده. مورد باگ بسیار نادر هست و تحت شرایط خاصی پیش میاد.

لینک به دیدگاه

باورم نمیشه, انقدر این بحث جالب بود برام نشستم دونه به دونه ی 93 تا پیامه  10 صفحه ی این پست رو خوندم. :eek:  :D  @};-

لینک به دیدگاه

باورم نمیشه, انقدر این بحث جالب بود برام نشستم دونه به دونه ی 93 تا پیامه  10 صفحه ی این پست رو خوندم. :eek:  :D  @};-

خسته نباشی پهلوان  :clapping:  خدا قوت قهرمان @};-

لینک به دیدگاه

فداتم =)) =)) =)) @};- @};-

لینک به دیدگاه

همیشه که نباید راضی کننده بود مشکل هم ممکنه پیش بیاد من که چندین ساله اینتل دارم الانم یدونه i5  4670  دارم که به شدت راضیم  یه مدت amd داشتم داغ میکرد سیستم خاموش میشد

لینک به دیدگاه

خسته نباشی دلاور؛ خدا قوت پهلوان :cool:  :cool:  :cool:

لینک به دیدگاه

به نظر شخص بنده یکی از اصلی ترین مزیت های Skylake نسبت به Haswell پشتیبانی iGPU این CPU از تبدیل فرمت ویدئویی H265 به صورت سخت افزاری توسط قابلیت Quick Sync هستش که البته ممکنه برای خیلی از مصرف کننده ها اصلا مهم نباشه و کاربردی براشون نداشته باشه. ولی برای امثال بنده که بیشترین استفادشون از قدرت سیستم برای تبدیل ویدئو هستش مزیت خیلی بزرگی به حساب میاد. گذاشتن این مزیت در کنار مزیت های دیگه از جمله DDR4 و iGPU قوی تر و ... به نظر بنده صحبت دوستان در مورد ارزش نداشتن ارتقا به این سری رو کمی زیر سئوال میبره. به نظر من ارزش داشتن یا نداشتن ارتقا به این سری کاملا بستگی به کاربرد سیستم برای هر شخص داره.

بنده از کسانی هستم که قصد داشتم از haswell به skylake برم اما یکسری دلایل وجود داره که نشان دهنده اینه که این سوکت هیچ قابلیت مهمی برای کسانی که از haswell استفاده میکنن نداره

رم های ddr4 که دارای سرعت بالاتر اما تایمینگ بالاتری هم هستن که عملا هیچ مزیتی جز مصرف برق کمتر اونم در حد بسیار ناچیز ندارن و هیچگونه تفاوت در کارایی نصبت به ddr3 ایجاد نمیکنن

به لحاظ قدرت پردازندهٔ و تنوع هم که این سوکت هیچ تفاوت خاصی به نصب هاسول نداره

اما در مورد اصلی ترین حرفم که در مورد نظر شما در رابط با رمزگشایی h265 باید خدممتون عرض کنم که این مزیت به هیچ عنوان یک عامل خرید حساب نمیشه چون اصولا کسانی که با کانورت مالتی مدیا سروکار دارن برای اینگونه پردازش ها از کارت های گرافیکی قدرتمند و مستقل استفاده میکنن که در حال حاضر کارت gtx 960 با قابیت رمزگشایی h265 و هسته های کودا با تعداد مناسب  انتخاب بسیار خوبیه و تفاوت سرعت بسیار زیادی نسبت به Quick Sync داره

از اونجا که اکثر استفاده کننده های این پلتفرم جدید دارای کارت های گرافیکی جدید هم هستند این قابلیت هیچ شانس و کارایی در مقابل تبدیل بر پایه gpu نخواهد داشت 

این سوکت علارقم جدید و بروز بودن هنوز هم از یک مسیر pci x16 استفاده میکنه که واقعا بی ارزش بودن این سوکت رو تایید میکنه

از نظر بنده قصد اینتل از این سوکت تنها روی کار اوردن پردازنده های  14 نانومتری بوده وگرنه هیچ دلیل منطقی برای مهاجرت از هاسول به اسکای لیک وجود نداره و از طرفی قابلیت های اسکای لیک دقیقا مشابه با هاسول و بسیار کمتر از x99 هستش

البته دیگه از مشکلات این سوکت هم نمیگم که همگی در جریان هستید

با این حال از نظر من این سوکت فقط برای کسانی که به تازگی میخوان سیستم جدیدی تهیه کنن مناسبه و به هیچ عنوان یک گزینه ی ارتقا نیست

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم. اینکه بعضی بازی ها مثل Crysis 3 با پردازنده skylake اجرا نمیشن را ه حلی داره؟ تو گوگل سرچ کردم ولی راه حل مناسبی پیدا نکردم . بعضی سایتا گفتن با اپدیت بایوس حل میشه ولی هیچ اپدیتی برای مادربورد من نیومده asus z170 pro gaming

xkxz_54.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...