رفتن به مطلب

انتخواب CPU در رنج قیمت 2.000.000 برایه گیم

Recommended Posts

باسلام سیپیو برایه گیم میخواستم که قیمت  2.000.000 تومان حدود باشه یعنی یک سیپیو حرفه ای میخواستم برایه اجرایه سنگین ترین بازی ها و... که همینطور که میدانید انواع مختلف سیپو با کاربرد خاص در بازار وجود داره من از کسی که تخصص در این زمینه داره راهنمایی میخوام؟

ویرایش شده توسط احمد دیناروند
لینک به دیدگاه

سلام..بستگی به مدل چیپست مادربوردتون داره

اما بالاترین در z97 مدل 4790k با قیمت حدود یک میلیون و صد و هشتاد که برای گیم کاملا کافیست

در مدل z170 بالاترین مدل 6700k هست که اونم حدود یک میلیون و پانصد هزارتومان قیمتش هست و کاملا در گیم قدرتمند و کافی هست..

پردازنده های فوق همگی i7 و نه تنها در گیم بلکه در رندرینگ و نرم افزاری های سنگین هم کاربرد عالی دارن

بیشتر از 60 درصد قدرت پردازنده های فوق در بازی استفاده نمیشه

اما در مدل چیپست x99 که فعلا قدرتمندترین هست شما میتونید مدل 5930k رو با شش هسته قدرتمند تهیه کنید که قیمتی حدود 2 میلیون دارد و البته خرید این پردازنده بیشتر برای سیستم های SLI مناسب هست وگرنه در گیم هیچ تفاوتی با پردازنده های معرفی شده بالا ندارد

امیدوارم تونسته باشم کمکی بهتون کنم

لینک به دیدگاه

درود

بنده با نظر آقای الماسی کاملا موافقم.

لینک به دیدگاه

بهترین سی پی یو برای شما 6700 معمولی هست نه K

برای سری K باید یه کولر 300 تومنی هم بگیرید تا 5.5 گیگا هرتز اور کنید در حالی که همون 6700 معمولی هم کار شمارو راه میندازه تا چهار پنج سال اینده

برای بازی بیشتر روی گرافیک هزینه کنید نه سی پی یو

اگر مانیتور 22 یا 24 اینچ یا به عبارتی فول اچ دیه 980 بگیرید  اگرم 19 اینچه 960 یا 970 بگیرید اونم از برند EVGA

پاور مورد نیاز این سی پی یو مین هم 550 کافیه . پاور هم از همون برند EVGA باشه لایسنس برنز یا گولد

رم هم دوتا 8 گیگ کافیه ولی حتما دوتا هشت باشه نه چهارتا 4 یا یدونه 16 گیگ

این سیستم تا چهار پنج سال همه بازیهارو راحت اجرا میکنه

لینک به دیدگاه

مادربرد گیگابایت Z170X-Gaming G1

کارت گرافیک گیگابایت GTX 980 Ti XTREME

پاور کورسیر 1200 وات

رم جی اسکیلTrident Z 32GB 8GBx4 3400Mhz CL16 DDR4

این سیستم منه که تازه تهیش کردم اما یک CPU با قدرت هم میخوام سوار مادربرد کنم که قیمتش 2.000.000 تومن باشه فقط برا بازی نمیخوام اما 60% سیستم گیمینگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای بازی cpu 10 میلیونی هم که باشه کاری نمیکنه- چون اور کیل است -  برای سیستم عادی و بازی cpu i5 و برای سیستم    همه کاره i7 چها رهسته ای پیشنهاد میشه- بهترین پردازنده ای که الان بخواهید  بخرید برای بازی میتونه 4790  یا 6700 بشه همین هم اور کیل است - بیش از این اصلا برای بازی پیشنهاد نمیشه- شما به جای اینکه 2 میلیون تومان هزینه کنی برا یcpu- بهتره روی کارت گرافیک و SSD و رم و سرمایه گذاری کنی نتیجه خیلی بهتر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از پیشنهاد تمام دوستان لینک مشاهدش کنید

http://lioncomputer.ir/product/7116/اس+اس+دی+او+سی+زد+RevoDrive+Hybrid+1TB+PCI-Express/

ssd 1 ترابایت با 800 خیلی ارزونه با این مشخصاتی که گفته ابر رایانه میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور کورسیر 1200 وات

این سیستم منه که تازه تهیش کردم اما یک CPU با قدرت هم میخوام سوار مادربرد کنم که قیمتش 2.000.000 تومن باشه فقط برا بازی نمیخوام اما 60% سیستم گیمینگه

عزیز این مادربرد شما فقط یک cpu قدرتمند داره با اجازه همون 6700k-  - گفتم این معماری های 4 هستهای اینتل بسیار محدود هستن و شما انتخاب خاصی نداری- ضمنا cpu این مینبورد هم 2 میلیون نیست .1200000 است-پاور اصلا مناسب  این سیستم نیست- این سیستم کل مصرفش  از 700 وات هم بیشتر نمیشه با اورکلاک-تک گرافیکه البته-  این پاور باید همیشه در توان کاری زیرحد نساب خودش کار کنه و انتخاب مناسبی نیست- یک پارو 850 وات مناسب از برندهای حرفه ای پیشنهاد میشه- 32 گیگ رم به هیچ کاری نخواهد اومد (مگر رندرینگ به داخل رم داشته باشه- برنامه های رندرصدا - تصویر و ....انیمیشن و....) -  برای بازی 16 گیگ نه تنها کافی است بلکه اورکیل هم هست -

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من برایه اینگه پاور 1200 خریدم دلیلش ارتقا کیس هست من همیشه کیس ارتقا میدم بعلاوه کولر کیس و... 1200 خرید که خیالم راحت باشم هزینش هم مشکلی نیست.

در زمن دوستان منو راهنمایی کردن در انتخواب CPU و من (سی پی یو اینتل i7 6700K اسکای لیک) انتخواب کردم که قیمتش حدود 1.400.000 تومان هست؟ الان اگه اشتباهی در سیستمم وجود داره دوستان راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

سلام بالاترین سیپیو که برای سوکت مین شما فعلا موجود هست 6700k می باشد با ۴ هسته فیزیکی و ۴ هسته مجازی و ۸مگ کش اگر اینکه بخایین سیپیو ۶هسته فیزیکی و ۶ هسته مجازی با ۱۵ مگ کش بگیرید باید مین رو تعویض کنید با سوکت x99، که به قول دوستان برای بازی فقط بدرد sli در حالت ۱۶x۱۶ میخوره. که در حالت تک کارت گرافیک برای گیم این دو سیپیو فرقی با هم ندارن.

لینک به دیدگاه

با سلام

مادربرد Z170x گیگابایت انتخاب فوق العاده ای هست نیاز گیمینگ رو بطور کامل پوشش میده.

در مورد رم هم ، رم خوبی انتخاب کردی

پاور هم که عالیه برا بعد که بخوای ارتقا بدی کاملا جواب میده .

در مورد cpu همینطور که دوستان گفتن 6700k کاملا جواب گو گیمینگ،طراحی سه بعدی و .... هست

اما نکته ای که وجود داره اینه که مهمترین قطعه در سیستم های گیمینگ کارت گرافیک هست

نظر من در این مورد :

EVGA GTX 980Ti 6GB

http://lioncomputer.ir/product/6583/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+evga+GTX+980+Ti+Superclocked%2B/

از نظر قیمت خیلی مناسبتره نسبت به gigabyte

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

نظر بنده رو 5820K هست

6700 مشکلات عجیب غریبی داره

لینک به دیدگاه

نظر بنده رو 5820K هست

سلام من داشتم نقل قول ها رو می خوندم میشه بگوید این مشکلات چی هست تا تجربه ما بیشتر بشه

لینک به دیدگاه

پاور کورسیر 1200 وات

با این پاوری که شما داری میشه شونزده تا کارت گرافیکو اس ال آی کرد

ولی خب اینطور که معلومه از مرفهین بی درد هستین

حالا که اینطوریه اصلا شما بیا یه کار کن

یه سینما خانگی 70 اینچم بگیر با یه کارت گرافیک دیگه عین همین که داری SLI کن

تو 4K کاملا کارتو راه میندازه

یه موسو کیبرد وایرلس گیمینگ عالی با قیمت بالا مثلا 400 تومن یا بیشتر

برو بشین ته اتاق چراغارم خاموش کن

صدا رو هم زیاد کن

بیس هم ببر تا اخر که وقتی تو بتل فیلد با مسلسل به رگبار میبندی لرزش بلندگوها باعث بشه بدن خودتم بلرزه و کاملا جو بازی برت حکم فرما بشه

حالا که داری خرج میکنی درست خرج کن و لذت ببر نری یه مانیتور 22 اینچ بخری

اگر مینبردو خریدی (Z170) باور کن سی پی یو دو ملیونی وجود نداره براش گرونترینش 1.480 تومنه 6700K

مگراینکه به فروشنده بگی دو ملیون بنویسه تو فاکتور و شما هم دو ملیون بدی بهش ولی میتونی یه واتر کولر 500 تومنی هم براش بخری که سی پی یو کولر با هم دو ملیون بشه

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه هنوز برد نخریدی برو سراغ سوکت  3 - 2011 بنظر من  این Z170  با cpu هاش همش یخبری ازش در میاد...  :-?

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز این سیستم  8 میل تا 9 میل در میاد:

CPU:

Intel Core i7-6700K 1.484.000T

Motherboard:

Asus Z170-Pro 739.000T

Video Card:

MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming 6G 3.050.000T

میتونید برند های دیگشو بگیریم هر کدوم که میخواین

Memory:

Corsair Vengeance LPX 16GB 4GBx4 3000MHz CL15 DDR4 550.000T بیشتر از 16 نیازتون نمیشه اگه به من بود که 8 میگرفتم ^_^

Solid-State Drive:

Samsung 850 EVO 500GB SATA3 589.000T  میتونید اس اس دی 250 گیگابایت بیگیرین یا حتی 120 گیگابایت اگه فقط میخواین سیستم عامل رو روش بریزید

Hard Drive:

Toshiba P300 3TB 332.000  میتونید Seagate Barracuda 3tb بگیرید

Case:

بستگی به سلیقه خودتون داره بالای 500 هزار تومان

Power Supply:

720-850.000T هرچی فکر میکنید نیازتونه اگه میخاین sli کنید 850-1k

CPU Cooler:

400.000T میتونید noctua nh-d15 بگیرید (از واتر کولر خوشم نمیاد) ~x(

Optical Drive:

Samsung SH-224FB 24x DVD Burner 80.000T

Operating System:

Microsoft Windows 10 اوریجینال :-? احتمالاً 400 تومنه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز این سیستم 8 میل تا 9 میل در میاد:

CPU:

Intel Core i7-6700K 1.484.000T

Motherboard:

Asus Z170-Pro 739.000T

Video Card:

MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming 6G 3.050.000T

میتونید برند های دیگشو بگیریم هر کدوم که میخواین

Memory:

Corsair Vengeance LPX 16GB 4GBx4 3000MHz CL15 DDR4 550.000T بیشتر از 16 نیازتون نمیشه اگه به من بود که 8 میگرفتم ^_^

Solid-State Drive:

Samsung 850 EVO 500GB SATA3 589.000T میتونید اس اس دی 250 گیگابایت بیگیرین یا حتی 120 گیگابایت اگه فقط میخواین سیستم عامل رو روش بریزید

Hard Drive:

Toshiba P300 3TB 332.000 میتونید Seagate Barracuda 3tb بگیرید

Case:

بستگی به سلیقه خودتون داره بالای 500 هزار تومان

Power Supply:

720-850.000T هرچی فکر میکنید نیازتونه اگه میخاین sli کنید 850-1k

CPU Cooler:

400.000T میتونید noctua nh-d15 بگیرید (از واتر کولر خوشم نمیاد) ~x(

Optical Drive:

Samsung SH-224FB 24x DVD Burner 80.000T

Operating System:

Microsoft Windows 10 اوریجینال :-? احتمالاً 400 تومنه

داداش اینجوری که نشد سیستم کل سیستممو تقیر دادین ویرایش شده توسط احمد دیناروند
لینک به دیدگاه

داداش اینجوری که نشد سیستم کل سیستممو تقیر دادین باور کنید سیستمی که دارم میخرم 1 سال پیش تا الان دارم جستجو میکنم روش و تایپیک میزارم چون یک سیستم گیمینگ خیلی راحت باید داشته باشم گرافیک گیگابایت گیمینگ 6 گیگ وجدیدترین مادربرد گیمینگ گیگابایت با 32 رم ddr4 3400 یک سیستم فوق العاده راحت و سبک در اختیارم میاد با مانیتور 27 اینچ ایسوس که جدید ترین مانیتور گیمینگ و بهترین مانیتور تا این زمان هست

داداش اینجوری که نشد سیستم کل سیستممو تقیر دادین باور کنید سیستمی که دارم میخرم 1 سال پیش تا الان دارم جستجو میکنم روش و تایپیک میزارم چون یک سیستم گیمینگ خیلی راحت باید داشته باشم گرافیک گیگابایت گیمینگ 6 گیگ وجدیدترین مادربرد گیمینگ گیگابایت با 32 رم ddr4 3400 یک سیستم فوق العاده راحت و سبک در اختیارم میاد با مانیتور 27 اینچ ایسوس که جدید ترین مانیتور گیمینگ و بهترین مانیتور تا این زمان هست

داداش اینجوری که نشد سیستم کل سیستممو تقیر دادین باور کنید سیستمی که دارم میخرم 1 سال پیش تا الان دارم جستجو میکنم روش و تایپیک میزارم چون یک سیستم گیمینگ خیلی راحت باید داشته باشم گرافیک گیگابایت گیمینگ 6 گیگ وجدیدترین مادربرد گیمینگ گیگابایت با 32 رم ddr4 3400 یک سیستم فوق العاده راحت و سبک در اختیارم میاد با مانیتور 27 اینچ ایسوس که جدید ترین مانیتور گیمینگ و بهترین مانیتور تا این زمان هست فقط اطلاعی از CPU i7 جدید اینتل ندارم که اگه کسب کنم چیزی واسه موندن ندارم

میشه بفرمایید چجوری در این یک سال به این نتیجه رسیدین که 32 گیگ رم بخرید برای بازی ؟ چرا 128 گیگ نباید خرید ؟

به والله اگر برای بازی کردن از 30 درصد سی پی یو و رم استفاده کنید

اون 70 درصد دیگش باید بمونه خاک بخوره

پاورو موندم چجوری تو این یکسال به این نتیجه رسیدین که 1200 وات بگیرید . چرا چهار هزار وات نخریدین ؟

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

رنج قیمت رو آوردین پایین تو رنج 2 میلیون

r9 390x بهترینه بعد اون  gtx 970 اگه خواستین بنچمارکاش رو هم میزارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رنج قیمت رو آوردین پایین تو رنج 2 میلیون

r9 390x بهترینه بعد اون  gtx 970 اگه خواستین بنچمارکاش رو هم میزارم

دوست عزیز این تاپیک رو برا cpu زدن نه gpu... برا هر چی یه تاپیک جدا زدن...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

سلام.اینکه از نظر مایه مشکلی نداری خوبه :) .خدا رو شکر (*) .ولی واسه ی گیم و پخش 8k هم احتیاج به سی پی یو حداکثری نداری دوست عزیز و یه سی پی یو تو رنج 600تومن هم کار شما رو روون و بدون مشکل تا ارتقا بعدی که احتمالا تا 2 3سال اینده احتیاج نباشه راه میندازه.گیم معمولا نیاز اصلیش گرافیک هست و رم هم بقول دوستان بیشتر از 16 معمولا خاک میخوره! و البته 16 گیگ هم احتمال 90 درصد استفادت هیچوقت به 10 گیگش نمیرسه.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

زیاد تحقیق کردنم خوب نیستا، نتیجش می شه انتخاب دو تا کولر سی پی یو برای یه سی پی یو، یکی دو ماه دیگه میشه سه تا  :raised eyebrow:  

راکتور هسته ای که نمی خوای معامله کنی، سیستم خودت که از اول نوشته بودی خوبه، بخر!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این تاپیک رو برا cpu زدن نه gpu... برا هر چی یه تاپیک جدا زدن...  :D

^_^

پس همون 6700k چون هم پولشو دارن هم فقط برا گیمینگ نمیخوان

ویرایش شده توسط LichSon
لینک به دیدگاه

نظر بنده رو 5820K هست

نه دوست عزیز 6700 بهترینه هم برا گیم هم برا کارهایه نسبتا سخت
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...