رفتن به مطلب

نظر در مورد کیس کورسر حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

این کیس مشاهدا کنید و نظر بدید

http://lioncomputer.ir/uppic/images/vv7fzumt1lgbrlf5s2y.jpg

ار تنومند، قابلیتهای منعطف در کنار تهویه کارآمد برای کاربری های سطح بالا

کیس Carbide SPEC-02 از جمله محصولات گیمینگ با قابلیت خنکسازی استثنایی برای استفاده از یک یا چند کارت گرافیک حرفه ای میباشد و طراحی داخلی این کیس بگونه ای است که هوای مکیده شده توسط فنهای قسمت جلویی آن مستقیما برای خنک کردن کارتهای گرافیکی استفاده میشود؛ مضاف بر اینکه بهره مندی از 6فن در قسمت های مختلف، پتانسیل تهویه ای بسیار مطلوبی را برای Carbide SPEC-02 رقم میزند.

استفاده از پنجره بزرگ بر روی درب سمت چپ، همواره زیبایی های قطعات حرفه ای و کابل کشی منظم را در برابر دیده گان شما قرار میدهد؛ همچنین میتوانید وضعیت کلی قطعات را تحت کنترل خود گرفته و در صورت وجود گرد و غبار، اقدام به پاکسازی فضای داخلی کیس خود نمایید.

همچنین میتوانید 3 هارددیسک 3.5اینچی و 2 درایو SSD را به سادگی و بدون استفاده از هیچ ابزاری (Tool-Free) نصب کرده و فضاهای ذخیره سازی اطلاعات خود را گسترش یا ارتقا بدهید. استفاده از 2 پورت 3.0 USB در قسمت پنل جلویی، امکانات شما را برای تبادل پرسرعت اطلاعات با حافظه های فلش و هاردهای اکسترنال و... گسترش

http://lioncomputer.ir/uppic/images/wm57lq0pthf03kdllkj.jpg

پنجره بزرگ بر روی درب کناری

در کنار ظاهر زیبا و استثنایی کیس Carbide SPEC-02 با استفاده از پنجره بزرگ تعبیه شده بر روی درب سمت چپ، زیباییهای داخلی و مونتاژ دقیق قطعات حرفه ای را به رخ دوستان خود بکشید.

http://lioncomputer.ir/uppic/images/nslg4xzij3z7nga2anv6.jpg

فن مکنده با نور قرمز در قسمت جلویی کیس با قابلیت اضافه کردن فن اضافی

فن 120میلیمتری نصب شده در قسمت جلویی که توسط LEDهای قرمز رنگ مزین شده، هوای خنک را مستقیما برای استفاده کارتهای گرافیکی روانه فضای داخلی کیس میکند. در صورت نیاز به تهویه بهتر میتوانید فن 120 یا 140میلیمتری دیگری را در کنار فن فوق نصب کرده و حجم هوای ورودی را افزایش بدهید.

http://lioncomputer.ir/uppic/images/78tt88gp6fqt1rgi53.jpg

سیستم کولینگ منعطف

مانند سایر محصولات شرکت کورسیر، کیس Carbide SPEC-02 نیز دارای سیستم کولینگ کارآمد و قدرتمندی است که قابلیت اورکلاک و نصب چندین کارت گرافیکی را برای کاربران فراهم میکند. کیس Carbide SPEC-02 قابلیت نصب مجموعا 6فن با آرایش 2فن 120 یا 140میلیمتری در قسمت جلویی، دو فن 120میلیمتری در قسمت فوقانی (سقف)، یک فن 120میلیمتری در کف و یک فن 120میلیمتری در قسمت پشتی کیس فراهم میکند.

*یک فن 120میلیمتری با نور قرمز در قسمت جلویی و یک فن 120میلیمتری در قسمت پشتی توسط شرکت سازنده بر روی کیس نصب شده اند.

http://lioncomputer.ir/uppic/images/vlvrgepwzvvw3e9u1x3r.jpg

کشوهای اختصاصی برای درایوهای اختصاصی

علاوه بر دو کشوی 5.25اینچی برای نصب درایوهای اپتیکال (سی دی رام و ...)، 3کشوی 3.5اینچی برای نصب هارددیسکهای معمول و 2کشوی 2.5اینچی برای نصب درایوهای SSD بر روی Carbide SPEC-02 تعبیه شده است.

http://lioncomputer.ir/uppic/images/u2polgxerawxc4qrnmdj.jpg

نصب، نگهداری و ارتقای بسیار آسان

Carbide SPEC-02 به روشهای زیر مونتاژ بسیار آسانی را برای شما فراهم میکند :

نصب درایوهای مختلف بصورت Tool-Free

استفاده از فضاهای کابل کشی و حفره های مخصوص به منظور مدیریت کابلها و ایجاد زمینه مناسب برای گردش حداکثری هوا

برش سینی پشتی مادربرد در قسمت پردازنده به منظور نصب کولر بدون نیاز به باز کردن مادربرد

استفاده از فیلتر برای فن(های) مکنده قسمت جلویی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل کیس

استفاده از 2پورت USB 3.0 در قسمت پنل جلویی به منظور بهره مندی از تبادل سریع اطلاعات

http://lioncomputer.ir/uppic/images/n1bp6lb2m44jk77gojre.jpg

ویژگیهای اصلی :

قابلیتها و امکانات نصب فن : امکان نصب دو فن 120 یا 140میلیمتری در قسمت جلویی (یک فن 120میلیمتری با LED قرمز توسط شرکت سازنده نصب شده است) / امکان نصب دو فن 120میلیمتری در قسمت فوقانی (سقف) / امکان نصب یک فن 120میلیمتری در قسمت پشتی (نصب شده توسط شرکت سازنده) / امکان نصب یک فن 120میلیمتری در کف کیس

دو پورت USB 3.0 در قسمت پنل جلویی

پنجره بزرگ در قسمت درب سمت چپ

مسیرهای مخصوص کابل کشی

برش سینی پشتی مادربرد برای نصب آسان کولر بر روی پردازنده

بهره مندی از 7 اسلات PCIe با قابلیت نصب کارتهای گرافیکی با طول 426میلیمتر

امکان نصب سه درایو 3.5اینچی و 2درایو 2.5اینچی به صورت همزمان با قابلیت نصب Tool-Free

فیلترهای مکش برای فنهای قسمت جلویی و فن منبع تغذیه

سازگار با مادربردهای سری Mini ITX، Micro ATX و ATX

محتویات درون بسته بندی محصول :

کیس Mid-Tower سری Carbide SPEC-02

جعبه حاوی پیچها، گیره های زیپی و سایر لوازم موردنیاز برای مونتاژ

دستورالعملهای موردنیاز برای نصب و مونتاژ

جزئیات دقیق :

وزن : 5 کیلوگرم

رنگ : مشکی

استاندارد ساخت : Mid-Tower

ابعاد : 493 × 215 × 426 میلیمتر

ماکزیمم طول کارت گرافیکی قابل نصب : 420 میلیمتر

ماکزیمم ارتفاع مجاز برای کولر پردازنده : 157 میلیمتر

ماکزیمم طول منبع تغذیه قابل نصب : 288 میلیمتر

جنس بدنه : استیل

سازگار با خنک کننده های مایع مدل H55، H60، H75 و H80i شرکت کورسیر

محل و سایز رادیاتورهای قابل نصب :

قسمت پشتی : رادیاتور 120 میلیمتری

......

دوستان نظر خود را بگویید طراحی حرفه ای شیک و با کیفیت عالی

ویرایش شده توسط احمد دیناروند
لینک به دیدگاه

درود

95% کیس های کورسیر خیلی از این حرفه ای تر هم هستند ... این کیس کاملا در رنج متوسط بازار قرار میگیره نه بالاتر

لینک به دیدگاه

x3+viper بخری بهتره

شکلش حال نمیده در زمن قیمتش 810.000 این 300.000 ولی من کاری با قیمت ندارم ان یکم از جلو بد ریخته اما این از جلو شیکه بالا هم همینطور فقط این سمتش کاشکی پنجره در کیس بزرگ تر بود حال میدادم باید مود بشه

x3+viper بخری بهتره

شکلش حال نمیده در زمن قیمتش 810.000 این 300.000 ولی من کاری با قیمت ندارم ان یکم از جلو بد ریخته اما این از جلو شیکه بالا هم همینطور فقط این سمتش کاشکی پنجره در کیس بزرگ تر بود حال میدادم باید مود بشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قیمت ایکس تری وایپر فقط 250 هزار تومانه نه 800 هزار تومان!

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این یک کیس معمولی کورسیر هست و نه حرفه ای!!!

ضمنا" کیس X3+‎ Viper‏ قمیتش 250 تومان هست و از این کیس کورسیر امکانات بیشتری بهتری داره!!!

البته بعضی ها برند خریدن رو به امکانات بالا ترجیح میدن که خودشون میدونند!

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این یک کیس معمولی کورسیر هست و نه حرفه ای!!!

ضمنا" کیس X3+‎ Viper‏ قمیتش 250 تومان هست و از این کیس کورسیر امکانات بیشتری بهتری داره!!!

البته بعضی ها برند خریدن رو به امکانات بالا ترجیح میدن که خودشون میدونند!

داداش شیک تر از این کیس نیست این کیس اگه اسمبل کنید 100% یک کیس گیگینگ حرفه ای چهرشو نشون میده ویرایش شده توسط احمد دیناروند
لینک به دیدگاه

من خودم در نظر دارم این کیس یا مدل 03 رو بخرم....نمی دونم وایپر چه امکانت بیشتری نسبت به این مدل کورسیر داره فقط گلایه های که از کیفیت نامناسب وایپر می کنن من رو از خرید وایپر منصرف کرده...علاوه بر این که ظاهر کورسیر از وایپر بهتر به نظر من

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر من کیسی که پنجره نداره هیچی نمیرزه در مورد کیس دومی

کیس اولی هم از جلو شیک نیست در زمن USB و.. اگه متوجه بشید تقریبا بالا و وسط کیس هستن که فک نکنم این خوب باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر من کیسی که پنجره نداره هیچی نمیرزه در مورد کیس دومی

کیس اولی هم از جلو شیک نیست در زمن USB و.. اگه متوجه بشید تقریبا بالا و وسط کیس هستن که فک نکنم این خوب باشه

خرید کیس خیلی به سلیقه بستگی داره . برای من امکانات اهمیت داره . همون کیس اولی مثلا محل نصب هارد خارج از کیس داره که به نظر من خیلی خوبه . روی کیس X7 دارم این رو و خیلی استفاده میکنم . ولی همه چیز باز برمیگیرده به سلیقه

لینک به دیدگاه

از لحاظ قیمتی به نظر من اصلا به صرفه نیست...شما با 180 تومن می تونید DeepCool Kendomen بخرید یا با 250 تومن Green X3+ Viper بخرید....اگر دارید برای ظاهرش این پول رو می دید به نظر من ارزش نداره.ضمن اینکه من با هر دو کیس هایی که گفتم کار کردم و می تونم بگم نسبت به قیمتشون کیفیت و امکانات خوبی دارن.ضمن اینکه کیسی که مود بشه از گارانتی خارج می شه که شما داری یه چیزی حدود 50-60 تومن پول گارانتی این کیس رو میدید. پیشنهاد من اینکه برید سراغ دست دوم تر و تمیز.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

از لحاظ قیمتی به نظر من اصلا به صرفه نیست...شما با 180 تومن می تونید DeepCool Kendomen بخرید یا با 250 تومن Green X3+ Viper بخرید....اگر دارید برای ظاهرش این پول رو می دید به نظر من ارزش نداره.ضمن اینکه من با هر دو کیس هایی که گفتم کار کردم و می تونم بگم نسبت به قیمتشون کیفیت و امکانات خوبی دارن.ضمن اینکه کیسی که مود بشه از گارانتی خارج می شه که شما داری یه چیزی حدود 50-60 تومن پول گارانتی این کیس رو میدید. پیشنهاد من اینکه برید سراغ دست دوم تر و تمیز.

عالی دوست عزیز من فک میکنم کیس اصلا گرارانتی نمیخواد چیزیز نیست که بسوزه یا و.. درست گفتید 50 شاید فقط برایه گرانتیش همینجوری علکی پول مردم رو میخورن ولی دوست عزیز کسانی که تجربشو دارن میتونن کیس رو شخصی سازی هم بکنن از نظر امکانات درسته زیاد نداره اما ظاهر کیس خیلی مهمه چه فایده کیس امکانات داره 300 یا 800 تومن میخری اما ظاهر نداره من که تمام برند ها چک کردم کیسی که ظاهر خوب داشته باشه برایه گیمینگ پیدا نکردم من تعجب میکنم این همه برند چرا کسی به فکر ظاهر کیساشون نیستن به اونا حق میدم که کیس نمیخرن و وسایلشونو رو میز میچینن کیس باید با امکانات عالی در زمن شیک و مدرن باشد من که موندم انشالله کیس هایه برایه گیمری ها هم نازل کنن مردم تو انتخواب کیساشون موندن ~x( *dry#

لینک به دیدگاه

عالی دوست عزیز من فک میکنم کیس اصلا گرارانتی نمیخواد چیزیز نیست که بسوزه یا و.. درست گفتید 50 شاید فقط برایه گرانتیش همینجوری علکی پول مردم رو میخورن ولی دوست عزیز کسانی که تجربشو دارن میتونن کیس رو شخصی سازی هم بکنن از نظر امکانات درسته زیاد نداره اما ظاهر کیس خیلی مهمه چه فایده کیس امکانات داره 300 یا 800 تومن میخری اما ظاهر نداره من که تمام برند ها چک کردم کیسی که ظاهر خوب داشته باشه برایه گیمینگ پیدا نکردم من تعجب میکنم این همه برند چرا کسی به فکر ظاهر کیساشون نیستن به اونا حق میدم که کیس نمیخرن و وسایلشونو رو میز میچینن کیس باید با امکانات عالی در زمن شیک و مدرن باشد من که موندم انشالله کیس هایه برایه گیمری ها هم نازل کنن مردم تو انتخواب کیساشون موندن ~x( *dry#

اتفاقا گارانتی برای کیس هم همه به نظر من شما کیسو خرید یهو دیدی جعبه  لوازم توش نیست فروشنده هم قبول نکرد از کجا م خوا گیرشون بیاری....

حالا ان زیاد مهم نیست یکی از بچه ها یدونه 760t خریده دکمه  پاور و led های دور دکمه های پاور و ریستش کار نمیکنه حالا می خوای بری دعوا با فروشنده؟ خصوصا اگه از شهرستان خریده باشی یا خود طرف اسمبل نکرده باشه... نمی گم فروشنده ها هیچ کدوم زیر بار نمی رن ول بازم .......

کیسای کورسیر هم من فقط 780t رو قبول دارم چون هم قیافش خوبه هم بر خلاف 760t که فقط جلو فیلتر داره هم بالا فیلتر داره زیرشم 2 تا فیلتر داره برای فشار هوای مثبت و واتر کولینگ عالیه....

لینک به دیدگاه

اتفاقا گارانتی برای کیس هم همه به نظر من شما کیسو خرید یهو دیدی جعبه لوازم توش نیست فروشنده هم قبول نکرد از کجا م خوا گیرشون بیاری....

حالا ان زیاد مهم نیست یکی از بچه ها یدونه 760t خریده دکمه پاور و led های دور دکمه های پاور و ریستش کار نمیکنه حالا می خوای بری دعوا با فروشنده؟ خصوصا اگه از شهرستان خریده باشی یا خود طرف اسمبل نکرده باشه... نمی گم فروشنده ها هیچ کدوم زیر بار نمی رن ول بازم .......

کیسای کورسیر هم من فقط 780t رو قبول دارم چون هم قیافش خوبه هم بر خلاف 760t که فقط جلو فیلتر داره هم بالا فیلتر داره زیرشم 2 تا فیلتر داره برای فشار هوای مثبت و واتر کولینگ عالیه....

دوست عزیز همیشه قطعات کامپیوتر رو از اینترنت تهیه نکنید باید خودتون ان رو تو مغازه چک کنید که اگه مشکل داشت یر طرف کنید یا از فروشگاهایه معتبر که مشکلی نداره اگه مشکل کیستون و... داشت راحت عوض میکنن و در مورد فیلتر هر فنی که دارید تو کیس میتونید یه فیلتز هوا براش تهیه کنید و روش بزارید این چیزا چیزی خاصی ندارن مهم شکل کیس و فضا داخل کیس همین ولا این چیزایه ریز میتونید شخصی سازی کنید ویرایش شده توسط احمد دیناروند
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب نظر چی بدیم ما الان ؟ شما الان که انالیزش کردی تمام مبارک باشه خرید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همیشه قطعات کامپیوتر رو از اینترنت تهیه نکنید باید خودتون ان رو تو مغازه چک کنید که اگه مشکل داشت یر طرف کنید یا از فروشگاهایه معتبر که مشکلی نداره اگه مشکل کیستون و... داشت راحت عوض میکنن و در مورد فیلتر هر فنی که دارید تو کیس میتونید یه فیلتز هوا براش تهیه کنید و روش بزارید این چیزا چیزی خاصی ندارن مهم شکل کیس و فضا داخل کیس همین ولا این چیزایه ریز میتونید شخصی سازی کنید

دوست من کیس رو از مغازه دار گرفته بود و طرف هم قبول نکرده بود....

روی هر کیسی میشه هر جایی فیلتر گزاشت ولی فیلتری به درد می خوره که راحت بشه در آورد و تمیزش کرد ... و  ظاهر کیسو رو هم خراب نکنه.....

حالا به غیرز از corsair من بهترین کیسرو cosmos II میدونم یدونه کاور شفاف هم براش بگیری دیگه هیچی جلودارش نیست...

لینک به دیدگاه

دوست من کیس رو از مغازه دار گرفته بود و طرف هم قبول نکرده بود....

روی هر کیسی میشه هر جایی فیلتر گزاشت ولی فیلتری به درد می خوره که راحت بشه در آورد و تمیزش کرد ... و  ظاهر کیسو رو هم خراب نکنه.....

حالا به غیرز از corsair من بهترین کیسرو cosmos II میدونم یدونه کاور شفاف هم براش بگیری دیگه هیچی جلودارش نیست...

عزیز این قیمتش 1.500.000 قیافه که نداره در زمن کیس نیست عینه یخچاله
لینک به دیدگاه

1 کیس کاسموس یکی از بهترین و با کیفیت ترین هاست

و اینکه یخچال شما چیه جدا؟؟؟؟

2 ضمن نه زمن

3 بنظر‌ من یا x3 بخرید یا kendomen

کیس haf x رو یه نگاه بکن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بعد از کلی کیس فول تاور خریدن یک بار رفتم سراغ کیس مید تاور خیلی خوب و اصلا پشیمان نیستم- کم صدا -خنک   استیم باکسی ! و از همه مهم تر اینقدر خوب کیس 230t کورسیر درزگیری شده بعد از دوماه استفاده با فن های پرسرعت حرفه ای SP/af خود کورسیر روی درو های بالا یک ذره گرد و خاک توی کیس جمع نشده بود - فیلتر های کیس کار خودشون رو عالی انجام دادن- تمیز کردن کیس کورسیر  ده دقیقه است- اینقدر ارگونومیک فرندلی است  و ازهمه مهمتر ینقدر بی صدا و با دمای مناسب عمل میکنه ادم شاخ در میاره وقتی کیس با ین رنج قیمت چنین توانایی هایی داره- بدون شک کورسیر اگر بهترین کیس ساز دنیا نباشه جز سه تا بهترین هاست- کیس لب و فراکتول دیزان  هم عالی هستند در ایران گیر نمیان-

لینک به دیدگاه

من بعد از کلی کیس فول تاور خریدن یک بار رفتم سراغ کیس مید تاور خیلی خوب و اصلا پشیمان نیستم- کم صدا -خنک   استیم باکسی ! و از همه مهم تر اینقدر خوب کیس 230t کورسیر درزگیری شده بعد از دوماه استفاده با فن های پرسرعت حرفه ای SP/af خود کورسیر روی درو های بالا یک ذره گرد و خاک توی کیس جمع نشده بود - فیلتر های کیس کار خودشون رو عالی انجام دادن- تمیز کردن کیس کورسیر  ده دقیقه است- اینقدر ارگونومیک فرندلی است  و ازهمه مهمتر ینقدر بی صدا و با دمای مناسب عمل میکنه ادم شاخ در میاره وقتی کیس با ین رنج قیمت چنین توانایی هایی داره- بدون شک کورسیر اگر بهترین کیس ساز دنیا نباشه جز سه تا بهترین هاست- کیس لب و فراکتول دیزان  هم عالی هستند در ایران گیر نمیان-

سلام آقا رضا

قیمت آک این کیس چنده؟

لینک به دیدگاه

اتفاقا یکی از premium ترین و خفن ترین کیس هاست قیافشم خوبه تقریبا میتونم بگم چیزی کم نداره....(به جز در شفاف و فکر کنم که از رادیاتای 280 و420 پشتیبانی نمی کنه....)

یک سری کیس های fractal هم خوبن ولی فعلا برای من تاپ ترین همون cosmos II هست...

لینک به دیدگاه

الان من یه چیزی رو متوجه نشدم!؟...این کیس کورسیر مشکل خاصی داره از نظر دوستان؟!...یا با همین قیمت گزینه بهتری موجوده که از نظر کیفی مشکلی نداشته باشه؟!...و البته ظاهرش هم خوب باشه

لینک به دیدگاه

الان من یه چیزی رو متوجه نشدم!؟...این کیس کورسیر مشکل خاصی داره از نظر دوستان؟!...یا با همین قیمت گزینه بهتری موجوده که از نظر کیفی مشکلی نداشته باشه؟!...و البته ظاهرش هم خوب باشه

با سلام دوست عزیز این کیس کورسر با توجه به قیمت عالیس با کیفیت هم است در زمن به نظرم تراحیش بهترین است امکانات داشته باشه ولی شیک نباهش باهاش چکار میخوای بکنی کیس باید امکانات لازم داشته باشه و کیفیت داشته باشه من از کیسهایه که طراحیشون شلوغه متنفرم من کیس رو ترجیح میدم که طراحیش ساده اما حرفه ای باشه در زمن دکمها و... شیک و در جایه مناسب باشن که کیس کورسر مورد علاقه بنده واقع شد.

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز این کیس کورسر با توجه به قیمت عالیس با کیفیت هم است در زمن به نظرم تراحیش بهترین است امکانات داشته باشه ولی شیک نباهش باهاش چکار میخوای بکنی کیس باید امکانات لازم داشته باشه و کیفیت داشته باشه من از کیسهایه که طراحیشون شلوغه متنفرم من کیس رو ترجیح میدم که طراحیش ساده اما حرفه ای باشه در زمن دکمها و... شیک و در جایه مناسب باشن که کیس کورسر مورد علاقه بنده واقع شد.

خدائیش کیس هم دیگه نظر گرفتن میخواد نکنه تو fps تاثیر داره بنچمارکاشونو بزارم؟ :| حالا cpu یا gpu باشه میشه نظر داد شما داری طراحی کیسو میبینی امکاناتشم میبینی قیمتشم داری میبینی آنالیزشونم که کردی  خوب دیگه نظر نیمخواد که همون spec01 یا spec03 رو بگیر از spec02 خوشم نمیاد *dry#

ویرایش شده توسط LichSon
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...