رفتن به مطلب

(نظر سنجی)صبر میکنید برای پاسکال و پولاریس و یا Gtx 980 ti,Gtx 970 میخرید؟

اشتراک گذاری

صبر میکنید برای پاسکال و یا Gtx 970،Gtx 980 ti میخرید؟  

290 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. صبر میکنید برای پاسکال و یا Gtx 970،Gtx 980 ti میخرید؟

• 980ti میگیرم ، لعنت به پاسکال
      65
    • پاسکال ارزش صبر کردن رو داره پاسکال میگیرم
      77
    • اگه بخواد اومدن پاسکال بیشتر از یک سال طول بکشه 980ti میگیرم
      26
    • هیچکدوم فقط (GTX 970)
      56
    • ای ام دی پولاریس از پاسکال به صرفه تر خواهد بود قطعاً برای پولاریس صبر میکنم
      66

Recommended Posts

صبر میکنید برای پاسکال یا gtx 980ti میگیرید؟؟

در حال حاضر، تیتان X کارت گرافیک Nvidia پادشاه غیر قابل انکار در GPU ها است و برای $ 1000 به نفعشه که اینطور باشه! در حال حاضر  انویدیا در حال کار کردن روی  نسل بعدی کارت های گرافیک خود کارت های مبتنی بر پاسکال  است، که انویدیا ادعا میکند   تا 10برابر بهتر از چیپ فوق العاده مکسول عمل خواهند کرد .

NvidiaPascal.jpgNvidia Pascalانویدیا میگوید افزایش عملکرد از استک شدن حافظه  3D و  Nvlink می آید ، که کانال ارتباطی جدیدی است که جریان بسیار بیشتری از داده ها را بین CPU و GPU را فعال میکند. NVlink نیز اجازه می دهد تعداد بیشتری GPU به هم متصل شوند(تا 8 کارت گرافیک) برای هر دو اهداف حرفه ای و بازی .اینجا چیزی که انویدیا اعلام کرده است که کارت های گرافیک بر اساس پاسکال را بسیار قابل توجه میکنند: حافظه 3D: تراشه های DRAM را استک میکند به ماژول های متراکم با رابط گسترده، و آنها را داخل بسته همان GPU به ارمغان می آورد. این اجازه می دهد تا GPU های دریافت داده ها را از حافظه به سرعت بیشتر انجام دهند و همینطور افزایش توان و بهره وری که به انویدیا اجازه می دهد به ساخت پردازنده های گرافیکی جمع و جور تر که قدرت بیشتری را به دستگاه های کوچکتر میدهند. نتیجه: چند برابر پهنای باند بیشتر، بیش از دو برابر ظرفیت حافظه و چهار برابر بهره وری انرژی.

حافظه یکپارچه: این ساخت برنامه های را  که میتوانند استفاده کنند از سریعتر انجام سریعتر و آسان تر کار ها توسط CPU و GPU با اجازه دادن به CPU برای دسترسی به حافظه GPU، و اجازه به GPU برای دسترسی به حافظه پردازنده، بنابراین توسعه دهندگان(developers) مجبور به تخصیص منابع میان این دو نیستند.

NVLink: رایانه های  امروزی محدود به سرعتی هستند که  اطلاعات می تواند بین CPU و GPU حرکت کند. NVLink یک لوله چاق تر بین CPU و  GPU قرار میدهد که اجازه می دهد جریان داده به بیش از 80GB در ثانیه برسد، در مقایسه با 16GB موجود در حال حاضر.

ماژول پاسکال: NVIDIA یک ماژول برای GPU های دارای NVLink  طراحی کرده است. در یک سوم اندازه بورد های استاندارد امروزی، که قدرت پردازنده های گرافیکی را به شکل جمع و جور تر از همیشه  قرار داده است.Mixed-precision computing - برای دقت بیشتر

Mixed-precision computing enables Pascal architecture-based GPUs to compute at 16-bit floating point accuracy at

twice the rate of 32-bit floating point accuracy

3Dحافظه - سرعت برقراری ارتباط را سریع و بهره وری قدرتمعرفی حافظه 3D  سه برابر پهنای باند و تقریبا سه برابر ظرفیت فریم بافر ماکسول را فراهم می کند.پاسکال  تراشه های حافظه خود را انباشته در بالای یکدیگر  و مجاور به GPU  خواهد داشت ، به جای پایین بورد GPU. این فاصله ای را  که بیت نیاز به سفر دارد که از حافظه به GPU رفته و برگردد  را از اینچ به میلیمتر کاهش میدهد. نتیجه این است که به طور چشمگیری شتاب ارتباطات و بهره وری قدرت بهبود یافته است.NVLink - برای حرکت سریع تر داده NVLink پاسکال به شما اجازه میدهد داده ها بین GPU و CPU بین پنج تا 12 برابر سریع تر از سرعتی که با  Pci-E های امروزی میتوان به آن دست یافت حرکت کنند .   این به آن معنا است که احتمالا شما را مجبور به خرید یک مادربورد جدید برای استفاده از این کارت خواهید شد، اما اگر واقعا میتواند تا 10 برابر  قویتر از  یک کارت ماکسول عمل کند،ارزشش را دارد.

ترجمه توسط خودم

منبع:http://www.lazygamer.net/pc-hardware/nvidia/nvidia-believes-its-2016-gpus-will-be-10-times-as-powerful-as-maxwell/

١٠ برابر شدن قدرت اعدادى برابر نيست با ١٠ برابرى بازده گيم و ....!

لینک به دیدگاه

• ارسال 145
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اگه من بودم منتظر پاسکال میموندم اما اگه طولش میداد میرفتم 970 میگرفتم (بستگی به صبر خودتون داره)

خودم هم منتظر پاسکال هستم طبق شایعات 1070 قدرتی معادل 980Ti و قیمت 400 دلار داره اگه واقعا درست باشه حتما پاسکال میگرم.

۱۰۷۰همون ۹۸۰ ti هست که ریبرند شده پس شما میتونی همون ۹۸۰ رو با قیمت کمتری بخری و عملکرد یکسان
لینک به دیدگاه

البته این تکنولوژی NVlink به این زودی ها نخواهیم دید

شاید اول برای سرور ها

ولی اول نیاز هست دو شرکت cpu ساز اینتل و amd ساپورت این نکنولوژی اضافه کنن که صد در صد اینکار نمیکنن

و انویدیا برای اینکه مشتری از دست نده میچسبه به همون pci

لینک به دیدگاه

من خودم یه نگاه به سری قبل انداختمو تغیراتو یه نگاهی بهش انداختم و نتیجه ای که گرفتم

(اینا همش در و دوکونه واس انویدیا)

خلاصش کردم دیگه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

١٠ برابر شدن قدرت اعدادى برابر نيست با ١٠ برابرى بازده گيم و ....!

بله کسی هم همچین حرفی تو کل تاپیک نزد

لینک به دیدگاه

Xfx 390x

با قیمت حدود ۱۵۵۰ هم گزینه خوبیه

لطفاً لینک صفحه خرید رو بدین

بله 390X از Gtx 970 بهتر عمل میکنه

http://www.futuremark.com/hardware/gpu

gtx 970 در رتبه 15

390x در رتبه 7

لینک به دیدگاه

تاپیک همسایه بگردید پیدا میکنید

بعد دست کم باید با 980 مقایسه بشه

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

تاپیک همسایه بگردید پیدا میکنید

بعد دست کم باید با 980 مقایسه بشه

من فکر کردم قیمت نوش اونقدره برای همین با  Gtx 970 مقایسش کردم چون به 970 نزدیکتر بود تا 980

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صبر میکنید برای پاسکال یا gtx 980ti میگیرید؟؟

در حال حاضر، تیتان X کارت گرافیک Nvidia پادشاه غیر قابل انکار در GPU ها است و برای $ 1000 به نفعشه که اینطور باشه! در حال حاضر  انویدیا در حال کار کردن روی  نسل بعدی کارت های گرافیک خود کارت های مبتنی بر پاسکال  است، که انویدیا ادعا میکند   تا 10برابر بهتر از چیپ فوق العاده مکسول عمل خواهند کرد .

NvidiaPascal.jpg

Nvidia Pascal

انویدیا میگوید افزایش عملکرد از استک شدن حافظه  3D و  Nvlink می آید ، که کانال ارتباطی جدیدی است که جریان بسیار بیشتری از داده ها را بین CPU و GPU را فعال میکند. NVlink نیز اجازه می دهد تعداد بیشتری GPU به هم متصل شوند(تا 8 کارت گرافیک) برای هر دو اهداف حرفه ای و بازی .

اینجا چیزی که انویدیا اعلام کرده است که کارت های گرافیک بر اساس پاسکال را بسیار قابل توجه میکنند:

حافظه 3D: تراشه های DRAM را استک میکند به ماژول های متراکم با رابط گسترده، و آنها را داخل بسته همان GPU به ارمغان می آورد. این اجازه می دهد تا GPU های دریافت داده ها را از حافظه به سرعت بیشتر انجام دهند و همینطور افزایش توان و بهره وری که به انویدیا اجازه می دهد به ساخت پردازنده های گرافیکی جمع و جور تر که قدرت بیشتری را به دستگاه های کوچکتر میدهند. نتیجه: چند برابر پهنای باند بیشتر، بیش از دو برابر ظرفیت حافظه و چهار برابر بهره وری انرژی.

حافظه یکپارچه: این ساخت برنامه های را  که میتوانند استفاده کنند از سریعتر انجام سریعتر و آسان تر کار ها توسط CPU و GPU با اجازه دادن به CPU برای دسترسی به حافظه GPU، و اجازه به GPU برای دسترسی به حافظه پردازنده، بنابراین توسعه دهندگان(developers) مجبور به تخصیص منابع میان این دو نیستند.

NVLink: رایانه های  امروزی محدود به سرعتی هستند که  اطلاعات می تواند بین CPU و GPU حرکت کند. NVLink یک لوله چاق تر بین CPU و  GPU قرار میدهد که اجازه می دهد جریان داده به بیش از 80GB در ثانیه برسد، در مقایسه با 16GB موجود در حال حاضر.

ماژول پاسکال: NVIDIA یک ماژول برای GPU های دارای NVLink  طراحی کرده است. در یک سوم اندازه بورد های استاندارد امروزی، که قدرت پردازنده های گرافیکی را به شکل جمع و جور تر از همیشه  قرار داده است.

Mixed-precision computing - برای دقت بیشتر

Mixed-precision computing enables Pascal architecture-based GPUs to compute at 16-bit floating point accuracy at

twice the rate of 32-bit floating point accuracy

3Dحافظه - سرعت برقراری ارتباط را سریع و بهره وری قدرت

معرفی حافظه 3D  سه برابر پهنای باند و تقریبا سه برابر ظرفیت فریم بافر ماکسول را فراهم می کند.

پاسکال  تراشه های حافظه خود را انباشته در بالای یکدیگر  و مجاور به GPU  خواهد داشت ، به جای پایین بورد GPU. این فاصله ای را  که بیت نیاز به سفر دارد که از حافظه به GPU رفته و برگردد  را از اینچ به میلیمتر کاهش میدهد. نتیجه این است که به طور چشمگیری شتاب ارتباطات و بهره وری قدرت بهبود یافته است.

NVLink - برای حرکت سریع تر داده

NVLink پاسکال به شما اجازه میدهد داده ها بین GPU و CPU بین پنج تا 12 برابر سریع تر از سرعتی که با  Pci-E های امروزی میتوان به آن دست یافت حرکت کنند .

این به آن معنا است که احتمالا شما را مجبور به خرید یک مادربورد جدید برای استفاده از این کارت خواهید شد، اما اگر واقعا میتواند تا 10 برابر  قویتر از  یک کارت ماکسول عمل کند،ارزشش را دارد.

ترجمه توسط خودم

منبع:http://www.lazygamer.net/pc-hardware/nvidia/nvidia-believes-its-2016-gpus-will-be-10-times-as-powerful-as-maxwell/

عزیز لطفا این فایل GIF با حجم 9 مگ رو از امضاتون بردارید!!! هر باز که پیجی که شما درش پست دادید لود میشه کلی ترافیک دوستان هدر میره!

لینک به دیدگاه

فک میکنم این رو ببینید بد نیست
بنظرم اومده به این موضوع ربط داشته باشه

اگرم ربط نداره معذرت از همه :D

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/6760-drive-px-2-prototype-maxwell-pascal

لینک به دیدگاه

اگه من بودم منتظر پاسکال میموندم اما اگه طولش میداد میرفتم 970 میگرفتم (بستگی به صبر خودتون داره)

خودم هم منتظر پاسکال هستم طبق شایعات 1070 قدرتی معادل 980Ti و قیمت 400 دلار داره اگه واقعا درست باشه حتما پاسکال میگرم.

دوست عزیز اگه اینجوریه پس 2 کارتشو میگیرم کارت هایه 16 نانویی جدید نویدیا افزایش 50% قدرت به همراه دارن که طبق گفته در نیم سال 2016 به بازار عرضه میشه
لینک به دیدگاه

من از الان بگم نسل بعدی انویدیا قیمت فضایی خواهد داشت. بهتره بگم Performance/Watt بسی افزایش و Performance/Price نسبت به نسل 900 کاهش خواهد داشت!

گرافیک 970 میشه گفت خوش قیمت ترین گرافیک امسال هست. خصوصا برای FHD.

به نظر من 970 بگیرید اگر محدودیت پاور دارید.

آقای آشوری هم XFX آکبند میده 1580، توی پی تی. اگر مشکل پاور ندارید.

http://forum.persiantools.com/threads/%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-xfx-radeon-r9-390x-double-dissipation-8gb-512bit-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D9%86%D8%AF.717747/

لینک به دیدگاه

خدا نکنه قیمتم 10 برابر بشه بد بخت میشیم من که میگم 100% گرونن

لینک به دیدگاه

عزیز لطفا این فایل GIF با حجم 9 مگ رو از امضاتون بردارید!!! هر باز که پیجی که شما درش پست دادید لود میشه کلی ترافیک دوستان هدر میره!

به این بٌعدش فکر نکرده بودم ^_^

لینک به دیدگاه

بنده پیشنهاد میکنم اصلا 980ti نخرید.

بزار انویدیا قرادادهاش با شرکت های کوفتی GDDR5 تمام بشه نسل جدید رو بزنه( آماده هم هست اتفاقا فقط برای درآمد زایی کشش میده) نسل جدید رو بردار.

اگر گرافیک الانتون خوب نیست فقط یک مدل ارزان 970 تهیه کنید تا 1 سال دیگه که پاسکال خدمت برسه کارتو راه میندازه.

همه منتظر انویدای کیبر بره سراغ HBM2 خودش و منفجرمون کنه. الهی عامین @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم نگفتن ده برابر مکسول گفتن ده برابر پراسسینگ در بخش هایی مثل محاسبات نه در بخش بازی ها .همچنین جهشی در طی ده سال اتفاق میافته نه یک سال .

ضمنا کارت تایتان پادشاه نیست 980 ti با سیصد و پنجاه دلار قیمت پایین تر برتری مطلق داره در نمودار ارزش / قیمت / کارایی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به این بٌعدش فکر نکرده بودم ^_^

من میگم چرا 2 3 روز طول کشید تا رون اجرا شه نگو حجمش 9 مگ بوده :crying:

باید اینترنت 256 داشته باشید تا قدر اینترنت خودتونو بفهمیدم اونم از مخابرات  ~x(

عزیزم نگفتن ده برابر مکسول گفتن ده برابر پراسسینگ در بخش هایی مثل محاسبات نه در بخش بازی ها .همچنین جهشی در طی ده سال اتفاق میافته نه یک سال .

ضمنا کارت تایتان پادشاه نیست 980 ti با سیصد و پنجاه دلار قیمت پایین تر برتری مطلق داره در نمودار ارزش / قیمت / کارایی

درست میگی ولی شنیدم که میگن پرچمدارش از titanx 90 درصد قوی تره یعنی چیزی نزدیک به SLI البته SLI به تعریف انویدیا رو میگما نه کیفیتی که دارن و گرافیک یک پارچه تحویل نمیدن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من میگم چرا 2 3 روز طول کشید تا رون اجرا شه نگو حجمش 9 مگ بوده :crying:

باید اینترنت 256 داشته باشید تا قدر اینترنت خودتونو بفهمیدم اونم از مخابرات  ~x(

درست میگی ولی شنیدم که میگن پرچمدارش از titanx 90 درصد قوی تره یعنی چیزی نزدیک به SLI البته SLI به تعریف انویدیا رو میگما نه کیفیتی که دارن و گرافیک یک پارچه تحویل نمیدن!

نه دوست من اینجور نیست جهش قرار نیست ایتقدر باشه اصلا شما نمیید در یک سال این مقدار جهش رو انجام بدی ببنید amd چهار سال برای نسل جدید امار داد بیرون ولی حقیقت چیز دیگه بود انویدیا هم دیگه اینقدر جهش رو نمیتونه توی یک تغییر معماری بدست بیاره خیلی محاسبات پیچیده هستن توقع نباید بره بالا
لینک به دیدگاه

p1gkn.jpg

:دی :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

------

------

باید صبر کنیم هنوز اطلاعات خاصی نداریم از پاسکال

ولی ظاهرا هر کی 980 TI خریده ضرر نمیکنه

پولاریس اخرین فرصت من به RADEON هست ک کارتی ازش بگیرم که به نظرم میترکونه ( گرچه چنین حسی به سری 300 داشتم ولی ریبرند تحویل داد : | )

I'M WITH HOLY POLARIS #

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

p1gkn.jpg

:دی :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

------

------

باید صبر کنیم هنوز اطلاعات خاصی نداریم از پاسکال

ولی ظاهرا هر کی 980 TI خریده ضرر نمیکنه

پولاریس اخرین فرصت من به RADEON هست ک کارتی ازش بگیرم که به نظرم میترکونه ( گرچه چنین حسی به سری 300 داشتم ولی ریبرند تحویل داد : | )

I'M WITH HOLY POLARIS #

با سلام

هی میخوام یه تاپیک سنگین بزنم برای این موضوع ریبرند ، نمیدونم چرا حوصلم نمیکشه

یکبار برای همیشه این موضوع رو ببندم بفرستمش در قرنطینه ذهن کاربر ها

اگر عمری بود شاید اقدام کردم راجع بهش

دوست گرامی همین 980Ti بگیر حاشو ببر منتظر نمون، هر وقت چیز دندونگیری اومد عوض میکنی

موفق باشی

از امضاء تون که معملومه اهل AMD نیستید چرا وارد بازی میکنید ش

شما که بقول خودتون الان چن وقته افتاده تو سرتون که میخواهید کارت رو عوض کنید یحتمل 980 هم بگیرید برای پاسکال هم برنامه میریزید

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

با سلام

هی میخوام یه تاپیک سنگین بزنم برای این موضوع ریبرند ، نمیدونم چرا حوصلم نمیکشه

یکبار برای همیشه این موضوع رو ببندم بفرستمش در قرنطینه ذهن کاربر ها

اگر عمری بود شاید اقدام کردم راجع بهش

ریبرند ک مشکلی نداره انویدیا ها قدیما ریبرند میزد :دی

کسی بازار رو تو دستش میگیره ک گرافیکاش از همه لحاظ بهتر باشند

مثلا 390 و 970 چند تا از دوستان ک هر دو رو تست کردن دیدم میگن 390 قوی تر بوده و فریم بیشتری گرفتن

ولی 390 بهینگی مثل 970 نداشت ( مصرف برق ، دما ، اورکلاکینگ بهتر .... )

از اون طرف ( به قوی یکی از بچه ها :دی ) انویدیای پولدار  هر چی بازیه میاد اسپانسرش میشه .... گیم ورکس .... خواه ناخواه همه ی این عوامل دست به دست میدن ای ام دی بازنده باشه در سری 300 و مردم بیشتر طرف سری 900 انویدیا برن

انتظار دارم POLARIS انویدیا رو سر جاش بشونه :)

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=53086&page=2

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز من نمیدونم کی گفته 10 برابر فریم در بازی ؟؟ یکی دیگه هم گفت آخه :|

ویرایش شده توسط LichSon
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...