رفتن به مطلب

ارتقای کدوم قطعه لازمه ؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . بنده مدتی توی فکر ازتقای کلی سیستم بودم و قطعات جدید رو هم انتخاب کردم( غیر از گرافیک . چون گرافیک فعلیم خوبه ) ولی دوباره پشیمون شدم .

من توی بازی GTA V یه مشکلی داشتم که وقتی مثلا حدود 30 دقیقه بازی میکردم وقتی زمان بازی به شب میرسید و یا توی همون روز وقتی توی جایی بود که عمق دید زیادی داشت بازی یکم تیک میزد و روون نبود . این سیستم فعلی من هست :

مادربرد : Asus P8b75-V

رم : 2 تا 4 گیگ 1600

گرافیک : Asus GTX 980 STRIX DC2OC 4GIG

سی پی یو : I5 2500

هارد : 500 گیگ

راستی cpu بنده کولر نداره و فقط فن خود اینتل روش هست . کیسم هم x1 هست .

من تاپیک که قبلا زده بودم دوستان بعضی ها میگن باید رم رو به 16 ارتقا بدم که مشکل حل بشه . میخاستم ببینم ایا مشکل از CPU نیس ؟

من گفتم اگر مشکل از رم باشه 2 قطعه زیر رو اضاف کنم به سیستمم و تغییر کلی ندم :

AData XPG OC Series V1 8GB 4GBx2 1600MHz CL9 DDR3

و

اس اس دی سامسونگ 850 EVO 500GB SATA3

ولی اگر به نظر شما مشکل از CPU هست که مجبورم کل سیستم غیر از گرافیک و پاور و هارد رو عوض کنم .

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه که دارم اینه که ایا داشتن کولر برای cpu موثر هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کولر بگیری که چه بهتر، gammax s40 توصیه میشه.

8 یا 4 گیگ رم اضافه کن

اس اس دی 120 هم بگیر

ضمناً شما تو چه وضوحی بازی هارو اجرا می کنید؟

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

اگه یه چیزی بگم دوستان قول میدن منو نزنن بنظر من مشکل از کمبود رم گرافیک هست.بهتره بازی از رو الترا روی hi بزارید تا مشکلتون حل بشه (gpu 980 خیلی قدرتمند هست و راحت بازیهارو میخوره ولی وقتی رم کم بیاره باعث کم شدن فریم میشه در یک کلام مقدار رم کرافیک ۹۸۰ برای قدرت این gpu کم هست)

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

اگه یه چیزی بگم دوستان قول میدن منو نزنن بنظر من مشکل از کمبود رم گرافیک هست.

نه مطمئن هستم از گرافیک هیییچ مشکلی نیست . چون دوستان بنده و همچنین فیلم های زیادی که تو نت دیدم همه روی تنظیمات max و رزولوشن full hd با همین گرافیک بدون مشکل و لگ بازی میکنن که فقط سی پی یو و رمشون با من تفاوت داره .

مشکل یا از رم هست یا از cpu .

میخام ببینم مشکل از کدومه !؟

بنده روی رزولوشن full hd یعنی 1920 در 1080 بازی میکنم و تنظیمات max

کولر بگیری که چه بهتر، gammax s40 توصیه میشه.

8 یا 4 گیگ رم اضافه کن

اس اس دی 120 هم بگیر

ضمناً شما تو چه وضوحی بازی هارو اجرا می کنید؟

روی 1080p بازی میکنم یعنی همون full hd و تنظیمات max .

120 گیگ ssd کم نیس؟ یه ویندوز و یه gta v بندازم روش دیگه چیزی ازش نمیمونه .

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه مطمئن هستم از گرافیک هیییچ مشکلی نیست . چون دوستان بنده و همچنین فیلم های زیادی که تو نت دیدم همه روی تنظیمات max و رزولوشن full hd با همین گرافیک بدون مشکل و لگ بازی میکنن که فقط سی پی یو و رمشون با من تفاوت داره .

مشکل یا از رم هست یا از cpu .

میخام ببینم مشکل از کدومه !؟

بنده روی رزولوشن full hd یعنی 1920 در 1080 بازی میکنم و تنظیمات max

روی 1080p بازی میکنم یعنی همون full hd و تنظیمات max .

120 گیگ ssd کم نیس؟ یه ویندوز و یه gta v بندازم روش دیگه چیزی ازش نمیمونه .

پردازنده برای این وضوح تصویر کافیه اما حتما یه کولر بنداز

عزیز اس اس دی برا نصب بازی نیست و نصب بازی روی اس اس دی بی معنیه

شما فقط رم رو اضافه کن بعد سلامت ویندوز رو هم چک کن.

لینک به دیدگاه

اگه مشکلت فقط کند شدن gta بعد 20 یا 30 دقیقه بازی کردن هست ایراد کار از hdd هست

خیلی از کاربرها با gta همین مشکل رو داشتن یکیش خود من

رم واسه gta تغییری ایجاد نمیکنه ولی یازی های الان بیشتر از 8 گیگ لازم دارن نمونش cod BO3

8 گیگ رم یجورایی لب مرزه

لینک به دیدگاه

در نتیجه با گفته های دوستان بنده سی پی یو رو عوض نمیکنم .

البته باید یک کولر هم برای cpu بخرم . چه مدلی پیشنهاد میکنید ؟

رم رو 8 گیگ اضاف میکنم و ssd و hdd جدید میخرم . 

برای هارد و ssd چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید ؟

ssd اگر برای لود سریع در بازی و ... نیس پس فقط برای ویندوز و نرم افزار ها به کار میره ؟!

ssd هم سعی دارم 250 یا 500 گیگ بگیرم .

این قطعات به نظرتون خوبه؟     :

628145271135543649_j.PNG

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

اگه یه چیزی بگم دوستان قول میدن منو نزنن بنظر من مشکل از کمبود رم گرافیک هست.بهتره بازی از رو الترا روی hi بزارید تا مشکلتون حل بشه (gpu 980 خیلی قدرتمند هست و راحت بازیهارو میخوره ولی وقتی رم کم بیاره باعث کم شدن فریم میشه در یک کلام مقدار رم کرافیک ۹۸۰ برای قدرت این gpu کم هست)

ما که نمیزنیمت اما اونایی که میزنن خیلی به ناحق نمیزنن ...

خیلی نظرتون عجیبه واقعا

لینک به دیدگاه

ممنون از اون دوستی که بهم منفی دادن.

ما که نمیزنیمت اما اونایی که میزنن خیلی به ناحق نمیزنن ...

خیلی نظرتون عجیبه واقعا

والا من نظرمو گفتم نظر همه محترمه مگر موقعی که به کسی بی احترامی بشه.
لینک به دیدگاه

الان شما تو یوتوب سرچ کن : i5 2500 gtx980 GTA V , ببین چیزی میاره اگر میاره چند فریم نشون میده ، من خیلی وقت پیش مشکلی که با شاهزاده ایرانی پنج داشتم ، بعد از نیم ساعت تقریبا ، کند میشد و باید سیستم رو ری استارت میکردم در صورتی که قبلش اون بازی رو با همون سیستم دو بار تموم کرده بودم و برای بار سوم لگ میزد دقیقا ایراد هاردم بود که بعد از تعویضش مشکل رفع شد . بنظرم اگه جدا از پردازنده و ... بودجه خرید ssd دارید اس اس دی رو بخرید و بازی رو روش نصب کنید و تست کنید اگه نشد بعد به سراغ تعویض سی پی یو برید ! باز هم حتما از لیون مشاوره بگیرید که بودجه رو هدر ندید بالاخره مشکل های مشابه من و بقیه ممکن مشکل شما نباشه !

لینک به دیدگاه

ssd اگر برای لود سریع در بازی و ... نیس پس فقط برای ویندوز و نرم افزار ها به کار میره ؟!

628145271135543649_j.PNG

چون ssd میخری هارد black دیگه نمیخواد بخری blue بگیر پول الکی میدی و رم از برند gskill یا corsair بگیر دیگه بقیش ردیفه
لینک به دیدگاه

یه سوال از تمام یوزرایی دارم که تو این تاپیک پست دادن

مگه نمیشه کمبود حافظه رم گرافیک رو با استفاده از تب سنسور نرم افزار GPU-Z  و قرار دادن همه گزینه ها روی Max متوجه شد ؟

مگه نمیشه دمای بالای گرافیک رو با استفاده از تب سنسور نرم افزار GPU-Z  و قرار دادن همه گزینه ها روی Max متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل دمای بالای سی پی یو رو با نرم افزار HW monitor متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل کم آوردن قدرت پردازشی سی پی یو رو با اجرای Task Manager و رفتن به تب Performance متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل کم آوردن رم اصلی سیستم  رو با اجرای Task Manager و رفتن به تب Performance متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل هارد رو با اجرای نرم افزارا Anvil  و گرفتن تست از هارد متوجه شد ؟

اگر میشه پس چرا به استارتر میگین اول قطعه رو بخره بعد ببینه حل میشه مشکلش یا نه ؟

اصلا شاید مشکل نرم افزاری باشه و با پاک کردن درایور فعلی بوسیله نرم افزار DDU  و ریختن درایور جدید حل بشه

یا با دوباره ویندوز ریختن و نصب درایورای جدیدتر مادربرد (نه اونایی که تو سی دی درایور هست) از سایت خودش و بقیه قطعات یا اپدیت بایوس مینبرد

یا با نصب ویندوز 10 که خیلی بهینه تر شده و کمتر منابع رو درگیر خودش میکنه

شاید برداشتن خیلی از نرم افزارا از استارت آپ یا پاک کردن آنتی ویروس مشکلو حل کنه

بعد اینکه حالا اگر معلوم شد که مثلا سی پی یو گلوگاهه یا رم گرافیک کم میاد یا رم سیستم آیا میشه با تغییر یکی از گزینه های Option کاری کرد که خیلی از جزئیات بازی کاسته نشه و فریم بره روی 50 یا اینکه نه کیفیت باید حتما جوری باشه که بشه تعداد موهای یکی که داره از ده کیلومتری تو پیاده رو راه میره رو شمرد و حتما باید سی پی یو رو فروخت 370 تومن و یه سی پی یو مدل 3770 خرید 750 هزار تومن ؟ یعنی این جزئیات انقدر مهمتر از گیم پلی بازیه ؟

این بنده خدا با مشورت شماها به این نتیجه رسید که بره SSD 850 EVO 500GB بخره 615 تومن و هارد بلک 305 تومن

اول کمکش کنید مطمئن بشه مشکل از هارده بعد بره 1 ملیون تومن پول هارد بده . البته ایشونم از مرفهین بی درد هستن گویا سریع پیش فاکتورو اماده کرد ^_^

راستی مدل دقیق پاور چیه ؟ چند وقته خریدین ؟ گارانتی داره یا نه ؟ باز شده یا نه ؟ دس دو خریدین یا آکبند ؟

عکس از تب Info  نرم افزار HD Tune هم بزارید

rmwide1e1sby9ljeswfy.jpg

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

واسه اين بازى و اين گرافيک چون cpu شما قديمي , يه خورده کم مياره. من خودم با 2400 با 660 تو رزولوشن 720 , يه کم لگ fps دارم چه برسه به ...حد اقل يه 4460 ببند. اين سرى هاى 2000 هم داغن يه کولر ميخوان.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

من فکر میکنم مشکل اصلی نرم افزاری هست 

بعد مقداری رم تاثیر گذار هست 

مقداری پردازنده

مقداری هارد ( هاردتون چی هست ؟ گرین؟ )

خنک کننده برای پردازنده تاثیری روی کارایی نخواهد گذاشت ( مگر اینکه پردازنده به شدت داغ بشه ، شما ببینید موقع اجرای بازی وقتی کاهش فریم رخ میده دمای پردازنده چقدر هست ؟) ، اگر هم میخواین خنک کار کنه نهایت s40 کافی هست .

هارد بلک و ssd 250 اگه فقط به خاطر این مشکل میخواین بخرین ، یکم عجیب هست ، شما میتونید با خرید یه ssd 64 گیگ دسته دو به قیمت 110 تومان آزمایش کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه و بعد تصمیم به ارتقا هارد بگیرید .

افزایش رم حتما تاثیر گذار هست در صورتی که مشکل از جای دیگه ای نباشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده برای این وضوح تصویر کافیه اما حتما یه کولر بنداز

عزیز اس اس دی برا نصب بازی نیست و نصب بازی روی اس اس دی بی معنیه

شما فقط رم رو اضافه کن بعد سلامت ویندوز رو هم چک کن.

خبات جان علت چیه که این رو می فرمایید ؟ لودینگ ها به طرز چشمگیری کم میشه! روی فریم تایم (روانی و نرمی) هم کمی تاثیر میذاره ...

628145271135543649_j.PNG

-برای SSD که انتخابتون بهترین هست!

- برای رم پیشنهاد بنده دو ماژول از این رم هستش :

http://lioncomputer.ir/product/7212/%D8%B1%D9%85+%D8%AC%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D9%84+8+%DA%AF%DB%8C%DA%AF+1866+%D8%B1%DB%8C%D9%BE%DA%86%D8%A7%D8%B2+%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3++Gskill+Ripjaws+X+1866Mhz+8GB/

این رو با توجه به پردازنده و مموری کنترلر ضعیف سندی بریج میگم که شاید استفاده 4 ماژول رم نا همنام روی اون برد B75 با مموری کنترلر سندی بریج براتون مشکل ساز بشه!

برای کولر:

http://lioncomputer.ir/product/2699/%D8%AE%D9%86%DA%A9+%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+%D8%AF%DB%8C%D9%BE%DA%A9%D9%88%D9%84+%D9%85%D8%AF%D9%84+%DA%AF%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%B3+%D8%A7%D8%B3+40/

و برای هارد اگر قصد آرشیو دارید من 2 ترابایت وسترن گرین رو پیشنهاد میدم ولی اگر تا حدی هم سرعت بالا براتون مهم هست سیگیت پیشنهاد میدم. البته به نظر می رسه عمر مفید سیگیت کمی پایین تر باشه ولی خب سرعتش بهتر هست...

http://lioncomputer.ir/product/4724/WD+Green+2TB+64MB+Buffer+HDD/

http://lioncomputer.ir/product/522/Seagate+Barracuda+2TB+64MB+7200Rpm+SATA3/

لینک به دیدگاه

البته یه نکته ای فراموش نشه اونم اینکه نسل PCI Express مادربرد هم در پرفورمنس گرافیکی مثل 980 تاثیر گذاره

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ویرایش شده توسط TRoy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک سوال

مدل دقیق پاور چی هست؟

همونیه که تو امضا تون هست یا عوض کردید؟

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات جان علت چیه که این رو می فرمایید ؟ لودینگ ها به طرز چشمگیری کم میشه! روی فریم تایم (روانی و نرمی) هم کمی تاثیر میذاره ...

درود

بله سرعت لود بازی خیلی بیشتر میشه اما با توجه به قیمت اس اس دی، این افزایش سرعت نمی ارزه، حالا نهایت کل بازی رو تموم کنی 10 دقیقه فرق داره که نمی ارزه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال از تمام یوزرایی دارم که تو این تاپیک پست دادن

مگه نمیشه کمبود حافظه رم گرافیک رو با استفاده از تب سنسور نرم افزار GPU-Z  و قرار دادن همه گزینه ها روی Max متوجه شد ؟

مگه نمیشه دمای بالای گرافیک رو با استفاده از تب سنسور نرم افزار GPU-Z  و قرار دادن همه گزینه ها روی Max متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل دمای بالای سی پی یو رو با نرم افزار HW monitor متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل کم آوردن قدرت پردازشی سی پی یو رو با اجرای Task Manager و رفتن به تب Performance متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل کم آوردن رم اصلی سیستم  رو با اجرای Task Manager و رفتن به تب Performance متوجه شد ؟

مگه نمیشه مشکل هارد رو با اجرای نرم افزارا Anvil  و گرفتن تست از هارد متوجه شد ؟

اگر میشه پس چرا به استارتر میگین اول قطعه رو بخره بعد ببینه حل میشه مشکلش یا نه ؟

اصلا شاید مشکل نرم افزاری باشه و با پاک کردن درایور فعلی بوسیله نرم افزار DDU  و ریختن درایور جدید حل بشه

یا با دوباره ویندوز ریختن و نصب درایورای جدیدتر مادربرد (نه اونایی که تو سی دی درایور هست) از سایت خودش و بقیه قطعات یا اپدیت بایوس مینبرد

یا با نصب ویندوز 10 که خیلی بهینه تر شده و کمتر منابع رو درگیر خودش میکنه

شاید برداشتن خیلی از نرم افزارا از استارت آپ یا پاک کردن آنتی ویروس مشکلو حل کنه

بعد اینکه حالا اگر معلوم شد که مثلا سی پی یو گلوگاهه یا رم گرافیک کم میاد یا رم سیستم آیا میشه با تغییر یکی از گزینه های Option کاری کرد که خیلی از جزئیات بازی کاسته نشه و فریم بره روی 50 یا اینکه نه کیفیت باید حتما جوری باشه که بشه تعداد موهای یکی که داره از ده کیلومتری تو پیاده رو راه میره رو شمرد و حتما باید سی پی یو رو فروخت 370 تومن و یه سی پی یو مدل 3770 خرید 750 هزار تومن ؟ یعنی این جزئیات انقدر مهمتر از گیم پلی بازیه ؟

این بنده خدا با مشورت شماها به این نتیجه رسید که بره SSD 850 EVO 500GB بخره 615 تومن و هارد بلک 305 تومن

اول کمکش کنید مطمئن بشه مشکل از هارده بعد بره 1 ملیون تومن پول هارد بده . البته ایشونم از مرفهین بی درد هستن گویا سریع پیش فاکتورو اماده کرد ^_^

راستی مدل دقیق پاور چیه ؟ چند وقته خریدین ؟ گارانتی داره یا نه ؟ باز شده یا نه ؟ دس دو خریدین یا آکبند ؟

عکس از تب Info  نرم افزار HD Tune هم بزارید

جواب سوال اولتون منفی ! بعدش یه توضیحی بدید که در مورد سوال چهارم چگونه این کار رو انجام میدید شما!

ایشون خودشون با رویکرد ارتقا تاپیک رو زدن و شما داری چیز دیگه ای پیشنهاد میدی!

شاید ایشون دوست دارن با صرف هزینه فریم ریت بیشتر بگیرن (ثابت)و از جزئیات هم کم نکنن! صرف خرید و ارتقا چند قطعه میشه کسی رو مرفه بی درد خطاب کرد!

درود

بله سرعت لود بازی خیلی بیشتر میشه اما با توجه به قیمت اس اس دی، این افزایش سرعت نمی ارزه، حالا نهایت کل بازی رو تموم کنی 10 دقیقه فرق داره که نمی ارزه.

درود مجدد

آخه شما جوری گفتی SSD برای بازی نیست و بی معنیه که در ذهن تداعی میشه منافاتی دارن در صورتی که در بعضی از موارد که بهش اشاره کردم کمک حال گیمر هاس ...

لینک به دیدگاه

لگ شدن تو gta v بعد از چند دقيقه يا داغ کردنه يا کم اوردن حافظه گرافيک , حالا رمت هرچي ميخواد باشه. يادمه با 5850 که يک گيگ بود , تکسچر ها رو زياد کرده بودم و 2 گيگ ميخواست. رمم 12 گيگ گذاشتم فرقي نکرد. بعدش گراف رو 2 کردم با همون رم 8 , ديگه لگي تو کار نبود.

لینک به دیدگاه

جواب سوال اولتون منفی ! بعدش یه توضیحی بدید که در مورد سوال چهارم چگونه این کار رو انجام میدید شما!

ایشون خودشون با رویکرد ارتقا تاپیک رو زدن و شما داری چیز دیگه ای پیشنهاد میدی!

شاید ایشون دوست دارن با صرف هزینه فریم ریت بیشتر بگیرن (ثابت)و از جزئیات هم کم نکنن! صرف خرید و ارتقا چند قطعه میشه کسی رو مرفه بی درد خطاب کرد!

من نمیگم فریم بیشتر نگیره یا ارتقا نده قطعاتو میگم اگر خریدن اس اس دی و هارد بلک باعث میشه تو بازی به جای 30 فریم 60 فریم بگیره باشه بره یک ملیون تومن پول هارد بده ولی اول مطمئن بشه مشکل هارده بعد بره بخره . مگه عکس تست ارور اسکن و تب اسمارت و تست سرعت هارد در هشت حالت مختلف رید & رایت و زمان دستیابی در تمام نقاط هارد از اول تا اخر و مقایسه اون  با هارد بقیه نمیتونه نشون بده که مشکل ایشون از هارده یا نه ؟ اگر مشکل از هارد ایشون باشه نمیشه هیچ جوره فهمید مشکل از هارده حتما باید 1 ملیون پول هارد بده بعد متوجه بشه مشکل از هارده یا نه ؟

اجازه بدین عکس از نرم افزارایی که معرفی کردم بزارن استارتر تا صحبت کنیم در موردش . استارتر گرامی میشه اول تسک منیجر ویندوزو اجرا کنید و تمام صفحش (Maximize) کنید و دو دقیقه در اون حالتی که میگین 30 فریم میگیرید بازی کنید بعد آلتو تب (Alt + TAB) بزنید بیاید بیرون یه پرینت اسکرین از تسک منیجر بگیرید اینجا اپلود کنید .  یه عکس دیگه هم جداگونه از GPU-Z بگیرید در حالی که همه گزینه های تب سنسورو روی MAX قرار دادین . پنجره GPU-Z هم جداگانه بعد تست تسک منیجر بصورت تمام صفحه در همون حالت 30 فریم عکس بگیرید بعد دو دقیقه بازی در حالت 30 فریم . هرکدوم جداگانه و تمام صفحه که مدت زمان بیشتریو ثبت کنن نه نیم صفحه . ممنون

استارتر عزیز اول از همه موارد نرم افزاریو چک کنید مثل اون مواردی که تو چهار پنج پاراگراف اخر پست شماره 14 تاپیک هست

بعد اینکه ویندوزو 10 ریختی و کرک کردی و درایور همه قطعاتو و گرافیکو اونم جدیدترینشونو و مخصوص ویندوز دهشونو (WIN 10) ریختی دیگه هیچی نصب نکن نه انتی ویروس نه نرم افزار دیگه بازیو بریز ببین مشکلش حل میشه ؟

آهان یه چیزی یادم اومد . ببین پچ جدید برای بازی نیومده که بهینه تر کرده باشه بازیو ؟ اینجور مشکلاتو بهتره اول در فروم های مخصوص بازی مطرح کنید شاید از طریق تنظیمات نرم افزاری از داخل  یا بیرون بازی و پچ های جدید مشکل حل شد .

گرافیکو تو اولین اسلت از سمت سی پی یو میزارید دیگه ؟

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

البته یه نکته ای فراموش نشه اونم اینکه نسل PCI Express مادربرد هم در پرفورمنس گرافیکی مثل 980 تاثیر گذاره

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

مادربردشون PCI-E 3 ساپورته ولی سی پی یو نه

https://www.asus.com/Motherboards/P8B75V/specifications/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . بنده مدتی توی فکر ازتقای کلی سیستم بودم و قطعات جدید رو هم انتخاب کردم( غیر از گرافیک . چون گرافیک فعلیم خوبه ) ولی دوباره پشیمون شدم .

من توی بازی GTA V یه مشکلی داشتم که وقتی مثلا حدود 30 دقیقه بازی میکردم وقتی زمان بازی به شب میرسید و یا توی همون روز وقتی توی جایی بود که عمق دید زیادی داشت بازی یکم تیک میزد و روون نبود . این سیستم فعلی من هست :

مادربرد : Asus P8b75-V

رم : 2 تا 4 گیگ 1600

گرافیک : Asus GTX 980 STRIX DC2OC 4GIG

سی پی یو : I5 2500

هارد : 500 گیگ

راستی cpu بنده کولر نداره و فقط فن خود اینتل روش هست . کیسم هم x1 هست .

من تاپیک که قبلا زده بودم دوستان بعضی ها میگن باید رم رو به 16 ارتقا بدم که مشکل حل بشه . میخاستم ببینم ایا مشکل از CPU نیس ؟

من گفتم اگر مشکل از رم باشه 2 قطعه زیر رو اضاف کنم به سیستمم و تغییر کلی ندم :

AData XPG OC Series V1 8GB 4GBx2 1600MHz CL9 DDR3

و

اس اس دی سامسونگ 850 EVO 500GB SATA3

ولی اگر به نظر شما مشکل از CPU هست که مجبورم کل سیستم غیر از گرافیک و پاور و هارد رو عوض کنم .

سلام من هم دقیفا مشکل شما رو داشتم البته من چهار گیگ رم داشتم 8 گیگ اضافه کردم مشکلم برطرف شد.مخصوص تو شب اذیت می کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...