رفتن به مطلب

مشکل سیستم در بازی ها

Dante7777
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان.

بنده یه مشکلی دارم در بازیها، مشکل قبلیم که با هاردم بود هم دوستان گفتم که مشکلی نیست و همینطوری هست (در این تاپیک) اما مشکلی که الان دارم در رابطه با بازی هاست، همین اول بگم که بنده میدونم پردازنده ام گلوگاه هست ولی میخوام ببینم مشکل من از کجاست؟، از پردازنده، رم، هارد، گرافیک... بفهمم مشکلم از کجاست بعد سعی میکنم حلش کنم.

مشکلی که در بازیها دارم بطور مثال Witcher 3 این هست که وارد بازی میشم و بازی روون هست و چند لحظه بازی میکنم که بازی گیر میکنه(برای حدود 2 ثانیه) و این کار مدام تکرار میشه یعنی ممکنه تو 1 دقیقه چند بار این کار تکرار بشه و نشه بازی کرد. روی بالاترین و پایین ترین سطح تنظیمات هم امتحان کردم هیچ فرقی نداشت، توی بازی مثل Fifa 16 هم بازی با اینکه داره 60 فریم رو میده ولی انگار لگ میزنه یا تو باقی بازی ها هم به همین 2 شکلی که گفتم هست. حالا از دوستان عزیز خواهش میکنم که به بنده کمک کنن پی ببرم مشکلم از کجاست.

سیستم بنده:

MSI B85m

Pentium G3220 @3Ghz

Ram Kingston 4GB 1866 ولی روی 1333 کار میکنه.

HDD 1TB Blue 7200RPM که به تازگی خریداری شده نزدیک 1 هفته هست.

VGA HD7950 Sapphire (بنده تست های 3dmark رو گرفتم با این کارت و مشکلی نداشتم حالا اگر اساتید بخوان بهم بگن بازم تست میکنم)

Power 580 Green

دوستان 2 تا عکس هم پیوست کردم مربوط به زمانی هست که Witcher 3 اجرا شده و اون گیر کردن 2 ثانیه ای پیش اومده بنده اومدم بیرون و عکس گرفتم. یه سوال هم اینکه اگر در شات های Gpu z نگاه کنید گرافیک کامل لود نمیشه مدام در حال بالا و پایین شدن هست، این مشکلی نداره؟

از همه دوستان متشکرم.

آپدیت: تست های mad max و Fifa 16 هم اضافه شد.

post-17205-0-06854500-1452772810_thumb.jpg

post-17205-0-57334500-1452772836_thumb.jpg

post-17205-0-94226400-1452780935_thumb.jpg

این در وضوح 720p:

post-17205-0-15676400-1452781006_thumb.jpg

این در وضوح 1080p:

post-17205-0-70701000-1452781076_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Dante7777
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان.

بنده یه مشکلی دارم در بازیها، مشکل قبلیم که با هاردم بود هم دوستان گفتم که مشکلی نیست و همینطوری هست (در این تاپیک) اما مشکلی که الان دارم در رابطه با بازی هاست، همین اول بگم که بنده میدونم پردازنده ام گلوگاه هست ولی میخوام ببینم مشکل من از کجاست؟، از پردازنده، رم، هارد، گرافیک... بفهمم مشکلم از کجاست بعد سعی میکنم حلش کنم.

مشکلی که در بازیها دارم بطور مثال Witcher 3 این هست که وارد بازی میشم و بازی روون هست و چند لحظه بازی میکنم که بازی گیر میکنه(برای حدود 2 ثانیه) و این کار مدام تکرار میشه یعنی ممکنه تو 1 دقیقه چند بار این کار تکرار بشه و نشه بازی کرد. روی بالاترین و پایین ترین سطح تنظیمات هم امتحان کردم هیچ فرقی نداشت، توی بازی مثل Fifa 16 هم بازی با اینکه داره 60 فریم رو میده ولی انگار لگ میزنه یا تو باقی بازی ها هم به همین 2 شکلی که گفتم هست. حالا از دوستان عزیز خواهش میکنم که به بنده کمک کنن پی ببرم مشکلم از کجاست.

سیستم بنده:

MSI B85m

Pentium G3220 @3Ghz

VGA HD7950 Sapphire (بنده تست های 3dmark رو گرفتم با این کارت و مشکلی نداشتم حالا اگر اساتید بخوان بهم بگن بازم تست میکنم)

Power 580 Green

دوستان 2 تا عکس هم پیوست کردم مربوط به زمانی هست که Witcher 3 اجرا شده و اون گیر کردن 2 ثانیه ای پیش اومده بنده اومدم بیرون و عکس گرفتم. یه سوال هم اینکه اگر در شات های Gpu z نگاه کنید گرافیک کامل لود نمیشه مدام در حال بالا و پایین شدن هست، این مشکلی نداره؟

از همه دوستان متشکرم.

attachicon.gif1-2.jpg

attachicon.gif2-1.jpg

سلام

به رم سیستم  هم  اضافه کن تاثیر مستقیم داره

ویرایش شده توسط mx7
لینک به دیدگاه

به امضای بنده مراجعه کنید !

برنامه msi afterburner رو دانلود کنید .

http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

در حین اجرای بازی توسط این نرم افزار سیستم رو مانیتورینگ کنید .

راهنمایی

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41163

وقتی cpu گلوگاه باشه در بازی 100 در 100 از توانش استفاده میکنه اما گرافیک زیر فول لود نمیره .

رم 4 برای بازی های امروزی کمه حتی رم 8 هم لب پرتگاه هست رم رو ارتقا بدید .

لینک به دیدگاه

تو همه ی بازی ها اینجوریه یا فقط تو بعضی از بازی ها ؟ اگه تو همه بازی ها اینجوری باشه که قطعا یک قطعه از سیستم مشکل داره ، اما اگه تو بعضی از بازی هاست همونطور که دوستان گفتن مشکل میتونه از ضعیف بودن پردازنده و پایین بودن رم باشه ! و اینکه تو چه وضوحی بازی میکنین ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من ویچر رو 1080 و تنظیمات اخر بازی کردم زیر 4 گیگ رم مصرف کرده بود

دوست عزیز به احتمال زیاد از پاور شما هست

این پاور خیلی قدیمیه و تا حالا راندمانش حسابی پایین امده

اگر یک پاور دیگه ای داری یک تست بکن بد نیست

لینک به دیدگاه

از دوستان متشکرم که وقت میزارن و کمک میکنن.

عکس  جدید پیوست شد، دوستان بنده اطلاع دارم که پردازنده و رم خیلی پایین هست ولی میخوام ببینم مشکل دیگه ای نباشه، اگر براتون امکان داشت به اون تاپیک قبلی مربوط به مشکل هارد بنده که لینکش رو هم گذاشتم یه سری بزنید، ممنون.

در وضوح 1080p در مورد اینکه تو همه بازی ها میشه یا بعضی ها، در واقع مثلا توی Fallout 4 بازی لگ داره (میانگین 30 فریم) ولی مثل Witcher ناگهانی Stop نمیکنه، حالا مسئله عجیب توی Witcher این هست که اگر من وسط بازی یه بار Alt+Tab بگیرم بیام توی محیط ویندوز برگردم داخل بازی شدت این Stop ها به شدت زیاده میشه، مثلا اگر قبلا هر 1 دقیقه 5 بار میشد الان میشه 20 بار و دیگه نمیشه بازی کرد.

در کل تو پست اول هم گفتم، روی بعضی بازیها مثل Witcher حالت Stop داره و روی بعضی دیگه مثل Fifa 16 و Fallout 4 گیم پلی لگ و تیک دار هست ولی Stop نمیکنه.

دوستان بنده قبلا که تست 3dmark Firestrike گرفته بودم امتیاز 5000 تقریبا داده بود که توی سایت خودش چک کردم با همین پردازنده بنده امیتاز درستی بود، تست Heaven Benchmark 4.0 هم گرفتم که امتیاز 900 و خورده ای گرفت ولی پایینترین فریم هم خیلی پایین بود تقریبا 5 فریم.

post-17205-0-15776700-1452777232_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Dante7777
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز اون پردازنده مناسب بازی نیست و مناسب سیستم های اداریه برای بازی های امروزی رم 4 گیگ ام کمه

لینک به دیدگاه

من ویچر رو 1080 و تنظیمات اخر بازی کردم زیر 4 گیگ رم مصرف کرده بود

دوست عزیز به احتمال زیاد از پاور شما هست

این پاور خیلی قدیمیه و تا حالا راندمانش حسابی پایین امده

اگر یک پاور دیگه ای داری یک تست بکن بد نیست

حقیقتش خودم هم این حدس رو داشتم، اتفاقا توی لود بالا اگر که اشتباه نشنیده باشم پاور یک صدای نویز مانند زیادی تولید میکنه، خیلی بلند، پاور دیگه ای ندارم که بتونم برای گرافیک بزنم، کسی از دوستان تهران هست که بتونه یه لطفی کنه و پاورش رو برای تست برام بیاره؟ هزینه رفت و آمد و لطفی که میکنه هم تقدیم میکنم.

لینک به دیدگاه

طبق حداقل سیستم ذکر شده برای بازی شما برای اجرای ویچر 3 حداقل 6گیگ رم نیاز دارید. در غیر این صورت افت فریم و لگ در بازی مشاهده میشه پس بهتره رم رو ارتقا بدید.

سی پی یو هم ضعیفه. حداقل سی پی یو ذکر شده 2500k که قدرتی معادل 4460 داره.

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با رم چهار گیگ دارید ویچر سه اجرا میکنید بعد میگید لگ داره ؟ رم هشت گیگ برای بازی های امروزی پیشنهاد میشه زیر این مقدار پیشنهاد نمیشه

لینک به دیدگاه

با رم چهار گیگ دارید ویچر سه اجرا میکنید بعد میگید لگ داره ؟ رم هشت گیگ برای بازی های امروزی پیشنهاد میشه زیر این مقدار پیشنهاد نمیشه

حرف شما کاملا درسته (البته بالا هم گفتم از اینها خبر دارم فقط خواستم ببینم مشکل دیگه ای نباشه، باید بازیهای دیگه رو هم نگاه کنم ببینم دقیقا چقدر از منابع استفاده میکنن.)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم سیستم شما برای اجرای بازی ویچر در 1080 خیلی ضعیفه اصلا اجرای این بازی رو ملاک ندونید -ویچر 3 یک بازی نسل جدید اپن ورد است با کلی هوش مصنوعی لود شده در جهانش که بسیار متکی هست به CPU- دقت کنید CPU در بازی های جهان باز (اسکایرم- GTA-,ویچر -فالوت -اسسن و...)نقش خیلی مهمی داره -همین بازی ویجر روی PS4 , ایکس وان اب فریم 30 خیلی جاهاش غیر قابل بازی بود پس این بازی برای سیستم شما ساخته نشده سیستم رو مقصر ندونید - فالوت 4هم همینطور- باید پردازنده عوض بشه- رم ارتقا پیدا کنه- پاور عوض بشه .....

لینک به دیدگاه

عزیزم سیستم شما برای اجرای بازی ویچر در 1080 خیلی ضعیفه اصلا اجرای این بازی رو ملاک ندونید -ویچر 3 یک بازی نسل جدید اپن ورد است با کلی هوش مصنوعی لود شده در جهانش که بسیار متکی هست به CPU- دقت کنید CPU در بازی های جهان باز (اسکایرم- GTA-,ویچر -فالوت -اسسن و...)نقش خیلی مهمی داره -همین بازی ویجر روی PS4 , ایکس وان اب فریم 30 خیلی جاهاش غیر قابل بازی بود پس این بازی برای سیستم شما ساخته نشده سیستم رو مقصر ندونید - فالوت 4هم همینطور- باید پردازنده عوض بشه- رم ارتقا پیدا کنه- پاور عوض بشه .....

بله، الان در Fifa 16 و Mad Max هم تست گرفتم البته اینا هم ملاک های درستی نیستن برای سیستم بنده.

به پست اول اضافه میکنم.

لینک به دیدگاه

داداش خوب معلومه تو عکس رمت تقریبا فول لود شده یه رم دست دو بخر بنداز کنارش کارت را میوفته

یکی از دوستان بنده هم تقریبا چنین مشکلی داشت اونم رمش مثل شما 4 بود البته تو بتلفیلد 4 بعضی وقتا گیر میزد رم رو به 8 ارتقا داد مشکلش حل شد

ویرایش شده توسط behbod
لینک به دیدگاه

داداش خوب معلومه تو عکس رمت تقریبا فول لود شده یه رم دست دو بخر بنداز کنارش کارت را میوفته

یکی از دوستان بنده هم تقریبا چنین مشکلی داشت اونم رمش مثل شما 4 بود البته تو بتلفیلد 4 بعضی وقتا گیر میزد رم رو به 8 ارتقا داد مشکلش حل شد

ممنون از شما.

بله فقط همین رو میخواستم بدونم که ابتدا رم رو ارتقا بدم یا پردازنده رو، که فکر کنم رم رو ارتقا بدم فعلا بهتره بعدشم پردازنده رو.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم و پردازنده هر دو میتونن مورد ارتقا باشن- اون دستمون که میگه حتما رم بخرید حله هم درست نمیگه- رم که همه کارهار و انجام نیمدهوقتی CPU زیر سیستم پیشنهادی باشه 100 گیگ رم هم کاری نخواهد کرد.

لینک به دیدگاه

توی عکس ها cpu تقریبا نصفش استفاده شده در حالی که رم پر شده

ضمن اینکه مورد مشابهی دیدم که سی پی یو g620 پنتیوم بودن با فرکانس 2.6 ولی با ارتقای رم به 8 مشکلش حل شده

این نظر من بود سیستم خودم بود اول رم رو ارتقا میدادم

به هر حال تصمیم گیرنده نهایی استارتر هست و ما فقط راهنمایی کردیم.

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی. @};-

گرفیک شما خوبه و برای بازی مناسبه. اما سی پی یو شما به شدت براش گلوگاهه و نمی تونه از تمام قدرتش استفاده کنه.

تازه در کل این سی پی یو برای بازیهای جدید مناسب نیت و کم میاره. :wacko:

شما اگه سی پی یو و رمتون رو ارتقا بدین به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه. :) :x

لینک به دیدگاه

از همه دوستان متشکرم که وقت گذاشتن برای پاسخ به بنده.

فقط یه راهنمایی دیگه:

به نظرتون بدم یه i3 41XX بگیرم به همراه یک رم 4 یا برم مستقیم روی i5 44XX و بعد تر برم برای ارتقا رم؟

به نظرتون i3 کافی هست؟

لینک به دیدگاه

منم تا چند ماه پیش سی پی یو پنتیوم g2030 داشتم که موقع بازی میرفت روی 95 تا 100 رفتم یه i3-3240 گرفتم الان مشکل حل شده و روی 70-80 هست موقع بازی مثل بتلفیلد

به نظرم اگر بودجه داری برو سراغ i5  ولی اگر نداری مثل من ، برو یه i3 بخر کارتو تا مدتها راه میندازه

لینک به دیدگاه

رم و پردازنده هر دو میتونن مورد ارتقا باشن- اون دستمون که میگه حتما رم بخرید حله هم درست نمیگه- رم که همه کارهار و انجام نیمدهوقتی CPU زیر سیستم پیشنهادی باشه 100 گیگ رم هم کاری نخواهد کرد.

منم موافقم سی پی یو اولویتش از رم بالاتره اما رم الان دیگه حتماً 8 گیگ رو باید داشته باشید بیشترش نیازتون نمیشه فعلاً

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان.

سیستم بنده:

MSI B85m

Pentium G3220 @3Ghz

Power 580 Green

از همه دوستان متشکرم.

آپدیت: تست های mad max و Fifa 16 هم اضافه شد.

attachicon.gif1-2.jpg

attachicon.gif2-1.jpg

attachicon.giffifa16_2016_01_14_17_36_25_044.jpg

این در وضوح 720p:

attachicon.gifMadMax_2016_01_14_22_11_44_957.jpg

این در وضوح 1080p:

attachicon.gifMadMax_2016_01_14_22_10_55_610.jpg

یه چیزیم من بگم بعضی از کارت گرافیک ها رو که اور میکنی این طوری میشن من خودم تجربش کردم چون باعث میشه یهویی کلاک کم کنه به ۳۰۰ دلیلشم یحتمل گرامای زیاد یا باگ درایور هست دقیقا من تو بازی advanced warfare این طوری بودم اور میکردم یهو لگ میزد اما بی اور اوکی بود

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

از همه دوستان متشکرم.

بنده با خرید رم و پردازنده باز هم تست میکنم و نتایج رو قرار میدم تا اگر کسی هم مثل بنده به این مشکل برخورد بهش کمک بشه.

ممنون از همتون

لینک به دیدگاه

من با همین پردازنده ویچر 3 رو روی فول اچ دی بازی کردم مشکلی نداشت و لگ هم نمی زد 

صد در صد مشکل از رم سیستم شماست 

یه رم 8 گیگ بنداز بقل همین رمت کل مشلکت حل میشه 

بازی های امروزی اکثرا روی گرافیک مانور میدن و زیاد نیاز به سی پی یو قوی ندارن و همین سی پی یو شما برای فول اچ دی خیلی از بازی هارو راحت بالا میاره 

من با سی پی یو خودم روی 4k فرم دهی مناسبی گرفتم البته با گرافیک R9 290x 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با همین پردازنده ویچر 3 رو روی فول اچ دی بازی کردم مشکلی نداشت و لگ هم نمی زد 

صد در صد مشکل از رم سیستم شماست 

یه رم 8 گیگ بنداز بقل همین رمت کل مشلکت حل میشه 

بازی های امروزی اکثرا روی گرافیک مانور میدن و زیاد نیاز به سی پی یو قوی ندارن و همین سی پی یو شما برای فول اچ دی خیلی از بازی هارو راحت بالا میاره 

من با سی پی یو خودم روی 4k فرم دهی مناسبی گرفتم البته با گرافیک R9 290x 

ببخشید شما روی کدوم بازی با این پردازنده و  290 X    در 4K فریم مناسب گرفتید ؟ در ویچر 3؟؟ برادر من تایتان هم 30 فریم میده در 4K ویچر شما چه فریم مناسبی گرفتی ؟ بعید میدونم این پردانده ویچر رو درفول اچ دی اینجور که شما میگید اجرا کنه دوست من

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...