رفتن به مطلب

لیست خطاهای HD Tune ( تب سلامت و معنی آنها )

Logan2020
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

HDTune Healt

HDD.png

سلام

از آنجایی که یه مدت هارد دست دوم خرید و فروش میکردم و بعضی از دوستان ملاک سلامت هارد دیسک رو فقط نبودن علامت های زرد برنامه HDTune میدونستند .

خواستم یه مطلب در مورد گذینه های تست سلامت healt این برنامه بزارم .

نرخ خطاهای خوانده شده از سطح دیسک و مشکلات خواندن و نوشتن هد هارد دیسک  Read Error Rate
عملکرد و توان بازدهی دیسک سخت. اگر این مقدار رو به کاهش باشد یعنی دیسک سخت مشکل پیدا کرده است  Throughput Performance
میانگین زمان روشن شدن موتور به دور بالا Spin-Up Time
شروع و توقف چرخش دیسک سخت Start/Stop Count
تعداد سکتورهای اختصاص داده شده  Reallocated Sectors Count

اختلاف خواندن کانال های اطلاعات دیسک سخت Read Channel Margin

میزان خطاهای هد مغناطیسی. Seek Error Rate

میانگین عملکرد هد مغناطیسی هارد دیسک  Seek Time Performance

میران ساعت کارکرد هارد دیسکد Power-On Hours - POH

سنسور چرخش موتور هارد دیسک از زمان روشن شدن Spin Retry Count

سیستم کالیبره کردن چرخش موتر هارد دیسک  Recalibration Retries

خطاهای غیر قابل اصلاح   Soft Read Error Rate

دوره زمانی لود و آنلود هد هاردیسک Load/Unload Cycle

بازه زمانی خطاهای ECC  Hardware ECC Recovered

تعداد سکتورهای ناپایدار  Current Pending Sector Count

خطاهای غیر قابل اصلاح موقع خواندن و نوشتن  Uncorrectable Sector Count

تعداد خطاهای ترنسفر UltraDMA CRC Error Count

تعداد خطاهای نوشتن اطلاعات روی یک سکتور  Write Error Rate / Multi-Zone Error Rate

تعداد خطاهای از مسیر خارج شده Soft Read Error Rate

تعداد خطاهای آدرس های علامت گذاری شده Data Address Mark errors

تعداد خطاهای مربوط به تهویه نامطبوع Thermal Asperity Rate - TAR

مقاومت ناشی از اصطکاک در قطعتات مکانیکی Load Friction

تعداد خطاهای خواندن از یک دیسکRead Error Retry Rate

و در آخر هیچ وقت اقدام به بازکردن درپوش فلزی هارد نکنید چرا که با یک بار بازشدن (بدون استفاده از اتاقک مخصوص گرد و غبار نامرعی

clean room ) کلیه ، روده  و کبد هارد  ( هد ، سیلندر و موتور هارد ) صدمه دیده و غیر قابل استفاده میشود .

12.jpg

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

چه جالب :-?

داداش دستت درد نکنه.بسیار مفید بود @};-

لینک به دیدگاه

درود

من یه هارد فقط پیچش باز کردم و درشو برنداشتم دیگه کار نکرد ❤

لینک به دیدگاه

درود

من یه هارد فقط پیچش باز کردم و درشو برنداشتم دیگه کار نکرد ❤

سلام دوست من . قسمت داخلی هارد دیسک‌ها معمولاً مهر و موم شده هستند تا از ورود گرد و غبار به داخل، و اختلال در کار قطعات جلوگیری شود. همچنین در داخل هارد دیسک‌ها یک فیلترینگ هوا برای فیلتر و خارج کردن گرد و غبار، جاسازی می‌شود. چون گرد و غبارهای ریز که همیشه خودا دوربرمون وجود داره و با چشم دیده نمیشن .

این مطلب عجیب اما واقعی رو بخونید تا تعجبتان تعجب کند .

آیا می دانستید که گرد و غباری که شاید همین الان دارید می بینید در حالت میکروسکوپی چه شکلی است؟ هزاران کرم داخل گرد و غبار نشسته روی وسایل خانه ما زندگی می کنند. هنگامی که می شنوید ۱۰ هزار کرم گرد و غبار در تختخواب شما زندگی می کنند چه واکنشی نشان میدهید؟

تصویری گرافیکی از این موجود  که توسط یک میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است .

House-dust-mite.jpg

این موجود که به سختی با چشم غیر مسلح دیده می شود “کرم گرد و غبار “( کنه گرد و غبار) نام دارد و ۰٫۲۵-۰٫۳ میلی متر طول دارد، آنها ۸ پا دارند و در سن لاروی ۶ پا دارند. این موجودات همچنین آسم و واکنش‌های آلرژیک دیگر را به دلیل مدفوعشان که تقریبا به اندازه همان یک دانه گرده بوده، تحریک می‌کنند. این ضایعات روزانه چندین بار در هنگام جارو کشیدن یا نشستن بر روی یک نیمکت و یا خوابیدن در تختخواب در هوا منتشر می‌شوند. آن روز فرا می رسد که در یک سیاره بیگانه نیز چنین موجودات میکروسکوپی و  زنده ای بیابیم و به قصه تنهاییمان در کیهان پایان دهیم.

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

اینم بد نیست :-?

5w5hgns1m8qg5e870f0z_thumb.png

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

سلام دوست من . قسمت داخلی هارد دیسک‌ها معمولاً مهر و موم شده هستند تا از ورود گرد و غبار به داخل، و اختلال در کار قطعات جلوگیری شود. همچنین در داخل هارد دیسک‌ها یک فیلترینگ هوا برای فیلتر و خارج کردن گرد و غبار، جاسازی می‌شود. چون گرد و غبارهای ریز که همیشه خودا دوربرمون وجود داره و با چشم دیده نمیشن .

این مطلب عجیب اما واقعی رو بخونید تا تعجبتان تعجب کند .

آیا می دانستید که گرد و غباری که شاید همین الان دارید می بینید در حالت میکروسکوپی چه شکلی است؟ هزاران کرم داخل گرد و غبار نشسته روی وسایل خانه ما زندگی می کنند. هنگامی که می شنوید ۱۰ هزار کرم گرد و غبار در تختخواب شما زندگی می کنند چه واکنشی نشان میدهید؟

اینجا تصویری از این موجود را که توسط یک میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است را می بینید که هزاران بار بزرگنمایی شده است .

House-dust-mite.jpg

این موجود که به سختی با چشم غیر مسلح دیده می شود “کرم گرد و غبار “( کنه گرد و غبار) نام دارد و ۰٫۲۵-۰٫۳ میلی متر طول دارد، آنها ۸ پا دارند و در سن لاروی ۶ پا دارند. این موجودات همچنین آسم و واکنش‌های آلرژیک دیگر را به دلیل مدفوعشان که تقریبا به اندازه همان یک دانه گرده بوده، تحریک می‌کنند. این ضایعات روزانه چندین بار در هنگام جارو کشیدن یا نشستن بر روی یک نیمکت و یا خوابیدن در تختخواب در هوا منتشر می‌شوند. آن روز فرا می رسد که در یک سیاره بیگانه نیز چنین موجودات میکروسکوپی و  زنده ای بیابیم و به قصه تنهاییمان در کیهان پایان دهیم.

اینا فتوشاپه

اصلا تو نگاش کن این به این قلمبه ای کرمه ؟ کرم درازه این کپلوئه

لینک به دیدگاه

اینا فتوشاپه

اصلا تو نگاش کن این به این قلمبه ای کرمه ؟ کرم درازه این کپلوئه

کوپولو؟؟

این همون کرمه ولی چون یکجا مسقر میشن و حرکتی ندارن..باعث اضافه وزن این موجودات میشود

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام بچه ها یه مشکلی پیش اومده همین چند دقیقه پیش برام.رفتم یه جایی برگشتم دیدم کامپیوترم روشنه ولی تصویر نیست.بعد ریست کردم ویندوز اومد بالا ولی همین که اومد بالا بعدش گفتم بزار چک کنم وضعیت سلامتی هاردو ببینم چخبره رفتم تو hd tune دیدم هارد دو ترای جانبیمو (که ویندوز روش نصب نیست  و فقط دیتای بازیه) دیدم این خطای قرمز یدونه رو زده؟ بچه ها اوضاع خیلی خطریه؟؟ :(

image.thumb.png.68541a8bae57f9f22ec8491cf7bfacf5.png

لینک به دیدگاه

عجیب اینجاست که من اصلا خیلی وقته روی این هارد اصلا نه کپی انجام میدم نه لو در حد صفر درصد در طول روز کار میکنه این چرا امروز یهو اینطور شده و این خطای قرمزو داده ؟ اصلا نگرانم بدچجور تو رو خدا کمکم کنید من دیتای بازی زیادی روش دارم اگر خطریه یه گلی بزارم رو سرم و یه پول جور کنم یه هارد نو بخرم هرچ ند پولم جور نیس ولی خب یه چی بگین من از دلهره در بیام خواهش میکنم دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تا جایی که من تو فروم های خارجی بررسی کردم یه سری میگن مربوط به اسمارت میشه و مشکل داره.

یه سری گفتن HD tune الکی اخطار میده و نگران نباش.

یه سری هم گفتن مربوط به ولتاژ های ورودی هست.

بنده هم تو زمینه هارد اینقدر تخصص ندارم که توصیه ای داشته باشم.

لینک به دیدگاه

دمتون گرم، بنظرتون من چکار کنم، چون واقعا خیلی نگرانم، واقعا از همون اولش میگن هر چی سنگه مال پای لنگه :( لامصب هارد بشین کارتو بکن دیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

number of spin up attempts after a spin up failure

توضیح خود HDtune هم برای این آیتم هست.

پیشنهاد میدم ولتاژ های موثر بر هارد بخصوص 12 و 5 ولت رو چک کنین.

با نرم افزار مثل HWmonitor یا HWinfo در ویندوز یا در بایوس قسمت monitor یا pc health یا گزینه های مشابه. گرچه ممکن هست ولتاژ ها درست نشون داده نشه یا بعضا جابجا نشون داده بشه.

لینک به دیدگاه

دوستمون  hexدقیقا درست میگن 

Spain retrycount

فقط مربوط به ولتاژ نامیزونه

پاورتون مشکل داره

این مشکل من تحربه کردم بمخض اخطار زرد من پاورو جابجا کردم .همون دوروز اول متوجه شدم و جلوی خرابیو گرفتم 

این مورد توی نصب ویندوز بعد ربستارت برای مرحله دوم بازی درمیاره  .

لینک به دیدگاه

من پاورم 550 واته کولر مستره یعنی میگی عوضش کنم؟:(

لینک به دیدگاه

بچه ها کابلا رو در بیارم یه گردگیری بکنم بزنم سرجاشون این خطا ازبین نمیره یا اینکه اسم درایو تو ویندوز عوض کنم از G مثلا به هر اسم دیگه ای؟ تاثیر داره؟؟hwinfo نصب کردم هیچ ولتاژ هاردو نمیاره فقط سیپسیو و مادبورد ایناست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...