رفتن به مطلب

کندی شدید لب تاپ در حد غیر قابل استفاده !!

RezaPito
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان .

توضیحاتی درباره مشکل : همینطوری نشسته بودم پای لب تاپ یهو ویندوز قفل کرد ، همه چیز از کار افتاد ، (ویندوز ۱۰) ، و اروری داد که من متاسفانه اون ارور رو نخوندم که فکر میکنم اگر میخوندم تابحال فهمیده بودم مشکل چیه اما کوتاهی کردم بگذریم ، ارور داد و منم لب تاپ رو رستارت کردم ! طبق روالی که ویندوز ۱۰ داشت بعد از آسیب رفت رو حالت Repairing و خودش و بعد از چند ساعت تعمیر کرد ! تا اینجا عادی بود همه چی اما بعد از اینکه ویندوز بالا اومد دیدم همه چیز شدیدا کنده ! یعنی باز شدن هر یک دونه آیکن روی دسکتاپ پونزده تا سی دقیقه طول میکشه ! و اصلا امکان استفاده از ویندوز وجود نداشت با این حالت !

یک بار دیگه ویندوز رو رستارت کردم و دیدم این کندی در لودینگ اول ویندوز هم وجود داره و بعد از تقریبا یک ساعت ویندوز بالا میاد !

طبق معمول گفتم خب احتمالا مشکل ویندوزه ، شروع به تعویض ویندوز کردم اما دیدم در مراحل تعویض ویندوز هم وقتی بر روی دکمه مثلا Next کلیک میکنم با تاخیر نیم ساعته میره مرحله بعدی !!!! خلاصه با این وضعیت ویندوز رو تعویض کردم درایور ها رو فرمت کردم و از اول پارتش بندی کردم اما دگ ویندوز بعد از اون نیم ساعتی که بالا میومد دگ بالا هم نیومد و بعد از نیم ساعت ارور میده که این ویندوز مناسب این سخت افزار نمیباشد !(همون ویندوز ۱۰ رو مجدد نصب میکردم).

در ادامه رم ها رو در آوردم جابجا کردم یا یکی رو وصل کردم و یکی دگ رو وصل نکردم ، هارد رو هم همینطور در آوردم مجدد وصل کردم اما تاثیری نداشت ، این مشکل کندی به قوت خودش باقیه .

مشخصات لب تاپ :

Cpu CoreI7 4700mq

Ram 16

Graphick 750Gtm

Hard 1 tra

از اونجایی که شهرستان هستیم هیچ فرد متخصصی نمیشناسم و نداریم اینجا تا لب تاپ رو ببرم برام تست کنه قطعاتش رو ! واسه همین ترجیح دادم بیام و از مهندسینی که اینجا حضور دارند راهنمایی بخوام ، تا بلکه مشکل شناسایی بشه !

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان .

توضیحاتی درباره مشکل : همینطوری نشسته بودم پای لب تاپ یهو ویندوز قفل کرد ، همه چیز از کار افتاد ، (ویندوز ۱۰) ، و اروری داد که من متاسفانه اون ارور رو نخوندم که فکر میکنم اگر میخوندم تابحال فهمیده بودم مشکل چیه اما کوتاهی کردم بگذریم ، ارور داد و منم لب تاپ رو رستارت کردم ! طبق روالی که ویندوز ۱۰ داشت بعد از آسیب رفت رو حالت Repairing و خودش و بعد از چند ساعت تعمیر کرد ! تا اینجا عادی بود همه چی اما بعد از اینکه ویندوز بالا اومد دیدم همه چیز شدیدا کنده ! یعنی باز شدن هر یک دونه آیکن روی دسکتاپ پونزده تا سی دقیقه طول میکشه ! و اصلا امکان استفاده از ویندوز وجود نداشت با این حالت !

یک بار دیگه ویندوز رو رستارت کردم و دیدم این کندی در لودینگ اول ویندوز هم وجود داره و بعد از تقریبا یک ساعت ویندوز بالا میاد !

طبق معمول گفتم خب احتمالا مشکل ویندوزه ، شروع به تعویض ویندوز کردم اما دیدم در مراحل تعویض ویندوز هم وقتی بر روی دکمه مثلا Next کلیک میکنم با تاخیر نیم ساعته میره مرحله بعدی !!!! خلاصه با این وضعیت ویندوز رو تعویض کردم درایور ها رو فرمت کردم و از اول پارتش بندی کردم اما دگ ویندوز بعد از اون نیم ساعتی که بالا میومد دگ بالا هم نیومد و بعد از نیم ساعت ارور میده که این ویندوز مناسب این سخت افزار نمیباشد !(همون ویندوز ۱۰ رو مجدد نصب میکردم).

در ادامه رم ها رو در آوردم جابجا کردم یا یکی رو وصل کردم و یکی دگ رو وصل نکردم ، هارد رو هم همینطور در آوردم مجدد وصل کردم اما تاثیری نداشت ، این مشکل کندی به قوت خودش باقیه .

مشخصات لب تاپ :

Cpu CoreI7 4700mq

Ram 16

Graphick 750Gtm

Hard 1 tra

از اونجایی که شهرستان هستیم هیچ فرد متخصصی نمیشناسم و نداریم اینجا تا لب تاپ رو ببرم برام تست کنه قطعاتش رو ! واسه همین ترجیح دادم بیام و از مهندسینی که اینجا حضور دارند راهنمایی بخوام ، تا بلکه مشکل شناسایی بشه !

سلام عزیز

نسخه ی ویندوزی که استفاده کردی دقیقا چیه؟ منظورم ویندوز 10 بیلد چند؟

لپ تاپت رو کی خریدی؟ برندش چیه؟

ارور صفحه ابی اومد برات؟

معمولا کندی برمیگرده به هارد مگراینکه خلافش ثابت بشه

ویندوز دیگه ای هم تست کردی روش؟

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسختون ، بیلد ویندوزم رو دقیق نمیدونم اما اولین نسخه ویندوز ۱۰ بوده زمانی که بصورت رسمی منتشر شد .

مدل لب تاپ هم لنوو Y510p . تقریبا یک سال و خورده ای پیش خریدم .

ویندوز دیگه ای هنوز تست نکردم روش نه .

ارور صفحه آبی هم بله ، اومد ، قبل از تعویض ویندوز میومد حتی بعد از نصب مجدد ویندوز هم ارور صفحه آبی میاد اما بعد از یکبار رستارت مجدد وارد صفحه لودینگ میشه و همونجا دگ میمونه !

لینک به دیدگاه

به نظر بنده هم نظر دوستمون درسته و مشکل برمیگرده به هارد @};-

لینک به دیدگاه

به نظر بنده هم نظر دوستمون درسته و مشکل برمیگرده به هارد @};-

یعنی هارد نیم سوز شده یا یه همچین چیزی ؟ کلی اطلاعات داشتم روش چیکار کنم الان ؟

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسختون ، بیلد ویندوزم رو دقیق نمیدونم اما اولین نسخه ویندوز ۱۰ بوده زمانی که بصورت رسمی منتشر شد .

مدل لب تاپ هم لنوو Y510p . تقریبا یک سال و خورده ای پیش خریدم .

ویندوز دیگه ای هنوز تست نکردم روش نه .

ارور صفحه آبی هم بله ، اومد ، قبل از تعویض ویندوز میومد حتی بعد از نصب مجدد ویندوز هم ارور صفحه آبی میاد اما بعد از یکبار رستارت مجدد وارد صفحه لودینگ میشه و همونجا دگ میمونه !

ایکاش ویندوز 10 روش نصب نمیکردی

من الان نسخه ی اینترپرایسشو نصب کردم اخرین ورژنشو

تازه بعد از کلی اپدیت کردنش مشکلات اولیه اش حل شد

یه ویندوز دیگه روش تست کن

ویندوز اورجینال روش بوده روز اول؟

تست کن اگه درست نشد بفرستش تهران تا کل قطعاتشو برات تست کنن

بفرستش تهران و بگو اطلاعاتتو ریکاوری کنن چون اونجا مرکاز تخصص هارد هست و میتونن برش گردونن اطلاعاتت رو

بعدشم اگه هاردت نیم سوز شده بود که باید یه 200 تومنی پیاده بشی برای هارد

ویرایش شده توسط CREATIVE
لینک به دیدگاه

فعلا hdtune یا hard disk sentinel نصب کن، اگر همان طور که دوستان گفتند از هارد باشه، اول از اطلاعاتت کپی تهیه کن.

لینک به دیدگاه

ایکاش ویندوز 10 روش نصب نمیکردی

من الان نسخه ی اینترپرایسشو نصب کردم اخرین ورژنشو

تازه بعد از کلی اپدیت کردنش مشکلات اولیه اش حل شد

یه ویندوز دیگه روش تست کن

ویندوز اورجینال روش بوده روز اول؟

تست کن اگه درست نشد بفرستش تهران تا کل قطعاتشو برات تست کنن

بفرستش تهران و بگو اطلاعاتتو ریکاوری کنن چون اونجا مرکاز تخصص هارد هست و میتونن برش گردونن اطلاعاتت رو

بعدشم اگه هاردت نیم سوز شده بود که باید یه 200 تومنی پیاده بشی برای هارد

همون احتمالا

لینک به دیدگاه

شایدم اون پراسس آپدیت ویندوزه 

اصلا حالیش نیست سیستم چیه رمت چیه همه رو قفل میکنه و میره

لینک به دیدگاه

همون احتمالا

یه سوال دگ هم دارم ، من الان یک هارد اکسترنال هم دارم ، به نظرتون امکانش هست من این رو با یو اس بی وصل کنم به لب تاپ و درایور ویندوز لب تاپ رو فرمت کنم ، و مجدد ویندوز رو در هارد اکسترنال نصب کنم ؟ بعد هم هارد اکسترنال رو به عنوان First Bot قرار بدم تا ویندوز روش بالا بیاد ! به نظرتون شدنیه همچین کاری؟ اگر کند نباشه که دیگه یک درصد هم شک باقی نمیمونه مشکل تز هارد هست .

میشه نظرتون رو بگید

همون احتمالا

یه سوال دگ هم دارم ، من الان یک هارد اکسترنال هم دارم ، به نظرتون امکانش هست من این رو با یو اس بی وصل کنم به لب تاپ و درایور ویندوز لب تاپ رو فرمت کنم ، و مجدد ویندوز رو در هارد اکسترنال نصب کنم ؟ بعد هم هارد اکسترنال رو به عنوان First Bot قرار بدم تا ویندوز روش بالا بیاد ! به نظرتون شدنیه همچین کاری؟ اگر کند نباشه که دیگه یک درصد هم شک باقی نمیمونه مشکل تز هارد هست .

میشه نظرتون رو بگید

این یه موردو باید از دوستان متخصص بپرسی چون الکی چیزی نمیگم که اوضاع رو خراب تر کنه

چند بار هاردتو فرمت کردی؟

ویرایش شده توسط CREATIVE
لینک به دیدگاه

این یه موردو باید از دوستان متخصص بپرسی چون الکی چیزی نمیگم که اوضاع رو خراب تر کنه

چند بار هاردتو فرمت کردی؟

کل هارد رو فرمت نکردم فقط ۸۰۰ گیگش رو فرمت کردم تا خالی بشه اما یک درایورش رو فرمت نکردم همه اطلاعات شخصی و خانوادگیم توشه اگر این بپره دگ رسما لب تاپ و میزارم وسط حیاط آتیش میزنم .

شایدم اون پراسس آپدیت ویندوزه

اصلا حالیش نیست سیستم چیه رمت چیه همه رو قفل میکنه و میره

نبابا بخاطر اپدیت نیست ویندوزی که قفل کرد کلا بخش آپدیتش رو تز کار انداخته بودم تا نه آپدیت بشه نه درایوری دانلود کنه ! توضیحاتم رو کامل بخونید متوجه میشید موضوع چیه
لینک به دیدگاه

درود

با توجه به تجربه های مشابه و ......

احتمال 90% مشکل از هارد هست .

مشکل از CPU هم میتونه باشه ولی بسیااااار کم

10% هم ناشناخته

لینک به دیدگاه

هارد شما احتمالا اولش بدسکتور داره که اینقدر کند شده دوست عزیز

لینک به دیدگاه

درود

با توجه به تجربه های مشابه و ......

احتمال 90% مشکل از هارد هست .

مشکل از CPU هم میتونه باشه ولی بسیااااار کم

10% هم ناشناخته

خب پس دگ برم هارد و سفارش بدم .

چون احتمالا اگر مشکل از رم یا سی پی یو یا کارت گرافیک و غیره بود احتمالا لب تاپ اصلا روشن نمیشد !

مرسی باز راهنمایی هاتون بچه ها ، خیلی کمکم کردید واقعا ممنونم .

لینک به دیدگاه

مشکل از هارد بوده ! از خیر اطلاعات گذشتم کل درایور ها رو حذف کردم و تبدیلشون کردم به یک درایور مشکل کندی کاملا حل شد و ویندوز بدون هیچ مشکلی نصب شد :|

مرسی بچه ها که راهنماییم کردید ، از یه خرج سنگین ظاهرا موقتا قسر در رفتم .

لینک به دیدگاه

خب پس دگ برم هارد و سفارش بدم .

چون احتمالا اگر مشکل از رم یا سی پی یو یا کارت گرافیک و غیره بود احتمالا لب تاپ اصلا روشن نمیشد !

مرسی باز راهنمایی هاتون بچه ها ، خیلی کمکم کردید واقعا ممنونم .

همانطور که دوستان گفتند  قبل از اینکه سفارش بدی یک شات  از hd sentinel و hd tune pro بگذار.

ویرایش شده توسط ary
لینک به دیدگاه

مشکل از هارد بوده ! از خیر اطلاعات گذشتم کل درایور ها رو حذف کردم و تبدیلشون کردم به یک درایور مشکل کندی کاملا حل شد و ویندوز بدون هیچ مشکلی نصب شد :|

مرسی بچه ها که راهنماییم کردید ، از یه خرج سنگین ظاهرا موقتا قسر در رفتم .

خب هارد لپتاپو میاوردی بیرون وصل میکردی به یه سیستم دسکتاپ اطلاعاتتو برمیداشتی از روش بعد فرمت میکردی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...