رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب قطعه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی

من میخوام سیستم فعلیم رو عوض کنم و جدید میخوام تهیه کنم . میخوام مادربودر+رم+سی پی یو تا حدود 1200-300 بگیرم ممنون میشم منو برای انتخاب قطعه راهنمایی کنید. اگر هم قطعات قیمت کمتر بشه یه گرافیک هم بگیرم. سیستم هم برای بعضی وقتا بازی و کارای روز مره و یه سری کارای عمرانی برای کار با اتوکد و.... میخوام باشه . فکر کنم با این مقدار amd فقط بشه تهیه کنم ! ممنون میشم اگه برای انتخاب قطعه راهنماییم کنید با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز لطفا مشخصات کامل سیستمتون رو بذارید . به همراه مانیتور

لینک به دیدگاه

سیستم فعلیم که الان این هست. 

cpu: phenom 9950 black

cooler: themal که الان مدلش یادم نیس

main: m3a79t-delux 

ram: 4 patriot 

vga: 4870 ati

power: 850 b oc green

case: green x6

مانیتور هم سامسونگ sn2033 هستش

hdd: 1.5 samsung 

seagate barracuda 3tb

seagate barracuda 1

seagate barracuda 1

seagate barracuda 1

ولی الان من کاری به این ندارم-میخوام مادربورد+ cpu+رم برای سیستم جدید بگیرم پاور و کیس که قابل استفاده هستش. چون پاورم سوخته بود دیگه یکی گرفتم که برای آینده هم بتونم وقتی سیستم رو عوض میکنم داشته باشم. حالا با این بودجه ممنون میشم راهنمایی کنید برای خرید قطعات. من خودم نظرم روی سی پی یو amd مدل های 8300 6300 6350 هست حالا به نظر شما کدوم بهتره ؟ مناسب تره>>؟ممنون

ویرایش شده توسط mohsen.haftom
لینک به دیدگاه

برای AMD زیر مدل A10  فایده نداره . اون هم قیمتش بالاست و به بودجه شما نمیخوره . به نظر من این قطعات خوب هستن :

Intel® Core™ i3-4170 قیمت 390

ASRock FATAL1TY H97 Performance قیمت 395

Gskill AEGIS 2x4GB 1600Mhz CL11 DDR3 قیمت 144

جمع ای سه تا میشه 929 تومان . اگر بتونی قطعات خودت رو بفروشی ، با باقیمانده پولت و پول قطعات قبلی ، میتونی یک کارت متوسط هم بخری .

لینک به دیدگاه

اول ممنون بابت پاسخ شما

بعد یعنی cpu های amd  سوکت am3+  وfm2+  بین این دو تا fm ها بهتر هستن؟؟ حتی 8300 هم مناسب نیست؟

لینک به دیدگاه

شما پردازنده و مادربرد و گرافیک  رو بفروشید و بقیه قطعات ( رم اگه 1333 باشه یا 1600 نگه دارید ) نگهدارید

پردازنده 2500 ---- 420 تومان

مادربرد h67 --- فقط 60 تومان

رم دو عدد 4 گیگ ---- 150 تومان که یکیش رو خودتون دارید ( میتونید برا خودتون رو بفروشید و یه پک دوکاناله رم 1333 بگیرید که مطمئن تر هست )

گرافیک 750ti ---- حدود 400 تومان دسته دو یا 500 تومان آک

لینک خرید پردازنده و مادربرد http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=53303&hl=2500

amd نظر خاصی ندارم
لینک به دیدگاه

ممنون از شما.

برای amd چطور؟؟؟ اگه بخوام از amd انتخاب کنم به نظر دوستان کدوم cpu رو انتخاب کنم؟؟؟و مادر بودرو>>؟

لینک به دیدگاه

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Mb: 970A SLI Krait Edition

ya msi 970 gaming

ya 970 a-g43
ya asus M5A97 R2.0

cpu: amd fx8300
ya fx 6350

ویرایش شده توسط mohsen.haftom
لینک به دیدگاه

سلام.من چند ساله با تری دی مکس و اتوکد و ... کار میکنم.اولا توصیه میکنم فکر amd رو از سرتون بیرون کنید.هرچند شما با اتوکد و احتمالا etabs و  safe و اینجور برنامه ها کار داری که زیاد باعث داغ شدن پردازنده نمیشن.ولی در کل سیستمی ببندید که طول عمر بیشتری داشته باشه و تا چند سال به راحتی این برنامه ها رو براتون اجرا کنه.ظمنا گرافیک خیلی حرفه ای نیاز ندارید.ولی سعی کنید یه مدل ارزون قیمت ولی جدید انتخاب کنید.پیشنهاد من اینه:

cpu: Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

MB: ASRoCK Z97 Pro4

Ram: Gskill Ripjaws X 8GB 8GBx1 1866Mhz CL10 DDR3

مناسب برای ارتقا در آینده(بعدا میتونی پردازنده رو عوض کنی و i7 نصب کنی چون مادربورد بسیار مناسب این کار هست).و ظمن اینکه با اضافه کردن یک رم دیگه به 16 گیگ رم میرسی که برای کار شما زیاد هم هست.همین 8 هم خوب جواب میده

هزینش حدود 1.200 هست

و اون 100 تومن میتونه رو گرافیک خیلی بهت کمک کنه

کیس،پاور،مانیتور و هارد خودت رو هم نگه دار.حتی گرافیکت رو هم میتونی فعلا نگه داری.و به جای گرافیک یه اس اس دی بذاری کنار سیستمت که ویندوز و برنامه های تخصصی رو روش نصب کنی و تفاوت بین ssd و hdd رو ببینی و لذت ببری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...