رفتن به مطلب

انتخاب مادربرد برای i5 6600

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. توانایی زیاد هزینه کردن ندارم. پردازنده core i5 6600 و دوتا رم ddr3 با  فرکانس 23XX در اختیار دارم.(چون رم ها در دسترس نیست حدود فرکانس را نوشتم) توی انتخاب مادربرد کمی مشکل دارم. اولا که مادربرد باید از رم ddr3 پشتیبانی کنه و دوم این که قیمتش تا ممکنه پایین باشه. انتخاب من تا به اینجا این مادربرده: ASUS B150-PLUS D3

ولی این مادربرد تا فرکانس 1866 پشتیبانی می کند. من می خواهم همین مادربرد را بگیرم و بی خیال این نکته شوم. چون فکر می کنم تاثیر زیادی روی فریم ریت ندارد. لطفا در این مورد راهنماییم کنید. ممنون

ویرایش شده توسط warlordmsm
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر این قطعات رو دارید و هزینه هم نمیتونید بکنید  بیشتر ، خب عاقلانه ترین راه همینه که مادربوردی که لینک دادید رو تهیه کنید .

فرکانس رم تاثیر داره ، ولی اونقدر نیست که شما رو مجبور به تهیه مادربورد قویتر کنه . البته مادربورد قویتر بخواهید بگیرید ، دیگه برای این پردازنده مناسب نیست . چون مادربورد های  DDR3 سوکت 1151 معمولا قدرت کمی دارن . به نظر من بهترین انتخاب همینه که خودتون گفتید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر این قطعات رو دارید و هزینه هم نمیتونید بکنید  بیشتر ، خب عاقلانه ترین راه همینه که مادربوردی که لینک دادید رو تهیه کنید .

فرکانس رم تاثیر داره ، ولی اونقدر نیست که شما رو مجبور به تهیه مادربورد قویتر کنه . البته مادربورد قویتر بخواهید بگیرید ، دیگه برای این پردازنده مناسب نیست . چون مادربورد های  DDR3 سوکت 1151 معمولا قدرت کمی دارن . به نظر من بهترین انتخاب همینه که خودتون گفتید .

میشه جایی که قرمزه رو توضیح بدین متوجهش نشدم

لینک به دیدگاه

من شنیدم مشکلاتی به وجود اومده بعد از استفاده از رم های ddr3 روی سری جدید مشکلاتش هم سوختن کامل cpu بوده باید اول برید تو سایت اینتل و برید تو قسمت پردازنده ی خودتون مقدار فرکانس رم استاندارد رو بخونید که یک وقت مشکلی پیش نیاز توی ایران بدیش این که گارانتی نیست پردازنده های اینتل و اگه طوری بشه آدم دلش آب میشه

لینک به دیدگاه

من شنیدم مشکلاتی به وجود اومده بعد از استفاده از رم های ddr3 روی سری جدید مشکلاتش هم سوختن کامل cpu بوده باید اول برید تو سایت اینتل و برید تو قسمت پردازنده ی خودتون مقدار فرکانس رم استاندارد رو بخونید که یک وقت مشکلی پیش نیاز توی ایران بدیش این که گارانتی نیست پردازنده های اینتل و اگه طوری بشه آدم دلش آب میشه

تایید میشه. ویکیپدیا هم به این مورد از قول اینتل اشاره کرده که رمهای با ولتاژ بالاتر از ۱.۳۵ باعث آسیب دیدن و سوختن cpu میشه.

Intel stated that using DDR3 memory modules at voltages above 1.35V can damage and even kill the CPU

https://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1151

ویرایش شده توسط ary
لینک به دیدگاه

درود

دوستان درست میگن!

پردازنده های Skylake‏ با رم های DDR3 بخاطر ولتاژ بالا پردازنده میسوزه!

توصیه میکنم مطمعن قدم بردارید!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

اون به خاطر لو ولتاژ نبودن رمه

توی خود سایت اینتل هم نوشته یا دی دی ار 4 بزار یا اگر میخوای دی دی ار 3 بزاری لو ولتاژ باشه

DDR4/DDr3L

لینک به دیدگاه

میشه جایی که قرمزه رو توضیح بدین متوجهش نشدم

منظورم این بود که برای اینکه مادربورد با امکانات بالاتر بگیرن ،باید از سوکت 1150 باشه و در نتیجه باید پردازنده رو از سوکت 1150 بردارن . چون مادربوردهای 1151 که از رمهای DDR3 پشتیبانی میکنن ، در واقع مادربوردهای رده پایین هستن و امکانات و قدرت کمی دارن .

البته این دوست ما یه راه دیگه هم دارن  .اون رمهایی رو که دستشون هست بفروشن و 2 تا رم DDR4 تهیه کنن . چون الان قیمت DDR4 پایین اومده و نزدیک شده به DDR3 . بعد یک مادربورد با پشتیبانی از رم DDR4 تهیه کنن . اینطوری نگرانی هم بابت سوختن CPU پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من این مبن و رم  انتخاب کنید

MB: Gigabyte GA-H110M-A: 290,000

RAM: GSkill Value NT 2×4GB=8GB DDR4 2133MHz CL15: 180,000

لینک به دیدگاه

منظورم این بود که برای اینکه مادربورد با امکانات بالاتر بگیرن ،باید از سوکت 1150 باشه و در نتیجه باید پردازنده رو از سوکت 1150 بردارن . چون مادربوردهای 1151 که از رمهای DDR3 پشتیبانی میکنن ، در واقع مادربوردهای رده پایین هستن و امکانات و قدرت کمی دارن .

البته این دوست ما یه راه دیگه هم دارن  .اون رمهایی رو که دستشون هست بفروشن و 2 تا رم DDR4 تهیه کنن . چون الان قیمت DDR4 پایین اومده و نزدیک شده به DDR3 . بعد یک مادربورد با پشتیبانی از رم DDR4 تهیه کنن . اینطوری نگرانی هم بابت سوختن CPU پیش نمیاد .

اره این کار منطقی تره..

ویرایش شده توسط A.L.I
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

از پاسخ کامل و جامعتون ممنونم. مثل اینکه باید برای رم خریدن هم دست به جیب بشم!

ویرایش شده توسط warlordmsm
لینک به دیدگاه

سعی کنید مادربورد که میگیرید مخصوص گیمینگ باشه چون باسه بازی های آنلاین بهتون شبکه ی بیشتری اختصاص میده

لینک به دیدگاه

هیچ سوختنی در کار نیست. فقط مموری ولتاژش از 1.5 ولت بیشتر نباشه مشکلی پیش نمیاد. خودم دارم و تست کردم دما پردازنده رو 57 درجه بود با فن استوک.البته مادربورد اجازه بیشتر ازین نمی ده و رم رو ساپورت نمی کنه.

مموری کینگستون باس 1866 و ولتاژ 1.5 @};-

متاسفانه چیزی که شایعه می کنند درسته اما خیلی بزرگش می کنند طرف هنوز پردازنده اسکای لیک نمی دونه چیه یجور انتقاد می کنه انگار توکار ساخت پردازنده هست. :laughing:

ویرایش شده توسط mrg66
لینک به دیدگاه

لطفا رم پیشنهادیتون هم بفرمایید. نظر من روی اینه: Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz CL14 DDR4 می خوام بعدا یکی مثل همین مدلو بندازم بقلش.

در مورد کولر پردازنده، الان این پردازنده رو از سیستم قبلی دارم: لینک

آیا وزنش باعث نمیشه پردازنده خم بشه؟ اگر وزنش زیاده، کولر استوک پردازنده i5 6600 از عهدش برمیاد یا برای کولر هم باید خرج کنم؟

لینک به دیدگاه

تایید میشه. ویکیپدیا هم به این مورد از قول اینتل اشاره کرده که رمهای با ولتاژ بالاتر از ۱.۳۵ باعث آسیب دیدن و سوختن cpu میشه.

Intel stated that using DDR3 memory modules at voltages above 1.35V can damage and even kill the CPU

یک نکته جالبی که الان متوجه شدم اینه که تا دیروز این نقل قول بالایی از اینتل در سایت ویکیپدیا موجود بود؛ والی الان که دوباره چک کردم دیدم پاک کردنش!  اگر نسخه کش بینگ رو ببینید میبینید که جمله اونجاست:

http://cc.bingj.com/cache.aspx?q=lga+1151&d=5050213038948696&mkt=en-ww&setlang=en-US&w=IdTZODWLBzv4kh5qnVvUcuiS7qObR41s

ولی در نسخه جدید و ویرایش شده این جمله حذف شده! پس احتمالا چندان هم درست نبوده این موضوع!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...