رفتن به مطلب

درخواست مشاوره برای خرید هارد اینترنال

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
چند وقت میشه که هاردم تقریبا پر شده
تصمیم گفتم یک هرد 1 یا 2 ترا جدید بگیرم
دوستانی که از در زمینه سخت افزار تخصص دارن یا عزیزانی که یک برندی تهیه کردن و راضی بودن لطف کنن مشاوره بدن که چه برندی تهیه کنم با چه حجمی بگیرم و...
هارد های دی جی کالا
اگر مورد خوبی داخل لینک بالا هست هم معرفی کنید
به طور کلی شما وسترن دیجیتال را معرفی میکنید یا سیگیت؟
اگه وسترن چه رنگی؟
الان من هارد را بگیرم رو هر مدل مادر برد یا پاوری بدون مشکل بالا مییاد؟
کارم هم یک مقدار سنگین هست یعنی  رایت فیلم و بازی و این چیزا هست هر روز مقدار زیادی اطلاعات باید ثبت و فراخوانی بشه و...
در ضمن هارد HDD میخواستم
ممنون میشم تجربتون را به اشتراک بزارید

لینک به دیدگاه

Seagate 3TB 32MG ST3000DM 003 به قیمت بین 310 تا 330 هزار تومن 

مدل دو ترابایت 64 مگ :

Seagate 2TB ST2000DM001 به قیمت 250 هزار تومن

سیگیت پیشنهاد کردم چون خودم استفاده کردم راضی بودم

لینک به دیدگاه

الان من هارد را بگیرم رو هر مدل مادر برد یا پاوری بدون مشکل بالا مییاد؟

لینک به دیدگاه

واقعیتش رو بخواین هم سیگیت هم وسترن مارک های خوبی هستن ولی طبق بررسی سایت ها و فیدبک کاربران آمار خرابی وسترن ها کمتره

2 ترابایت وسترن گرین براتون مناسبه قیمتش هم مناسبه سرعتش شاید به سیگیت نرسه اما برای رایت و آرشیو جوابگو هست

اگر سرعت بیشتر میخواید سری آبی یا بلو تهیه کنید (البته 2 ترای بلو تازه اومده مواظب باشید تقلبی نباشه)

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

نظر بقیه عزیزان....

blog-fail-drives-manufacture-2015-june.j

blog-fail-drives-4tb-manufacture.jpg

الان اینا نمودار چی هست؟

نمودار خرابی یا محبوبیت؟

لینک به دیدگاه

با توجه به راهنمایی های عزیزان کلی گشتم تو سایتا و مدل ها را الک کردم بهاین 4 تا رسیدم

یک سیگیت

دو سیگیت

سه وسترن

چهار وسترن

و یک سوال دیگه

تفاوت وسترن سبز با ابی چیه؟

لینک به دیدگاه

با توجه به راهنمایی های عزیزان کلی گشتم تو سایتا و مدل ها را الک کردم بهاین 4 تا رسیدم

یک سیگیت

دو سیگیت

سه وسترن

چهار وسترن

و یک سوال دیگه

تفاوت وسترن سبز با ابی چیه؟

سری گرین برای آرشیو فایلها مناسبه و سرعت کمتری داره ولی سری بلو سرعت بیشتری داره. خرابی هاردهای 3 ترابایتی بیشتر از هاردهای 4 ترابایتی بوده پس پیشنهاد می کنم چهار ترابایتی بگیرید. اگر میخواهید ویندوز بر روی هارد جدید نصب کنید پیشنهاد می کنم هاردهای پر سرعت سیگیت بگیرید. ولی اگر برای آرشیو میخواهید وسترن بلو بگیرید.

لینک به دیدگاه

کلا بلو به درد ویندوز میخوره؟

سینگت که میگن د رصد خرابی بالایی داره

پس کلا از سینگت منصرف شدم

حالا میمونه 2 تا!

وسترن بلو یا گرین؟

ممنون میشم تو این قدم پایانی هم یه راهنمایی بکنید..

لینک به دیدگاه

طبق گفته های دوستان فقط تو سرعت فرق دارند، بنا به نیاز خودت مشخص کن کدوم بهتر هست

لینک به دیدگاه

میگن هارد هایی که سرعت کمتر دارن کمتر هم خراب میشن این درسته؟

ویرایش شده توسط timsar1
لینک به دیدگاه

میگن هارد هایی که سرعت کمتر دارن کمتر هم خراب میشن این درسته؟

همه ی هارد ها خراب می شن جناب جنسشون از الماس نیست که...خرابی مربوط به هر هاردی می شه بستگی به مدت زمان و استفاده ازشون داره...ضمن اینکه به اون آمار خرابی که یکی از کاربر ها گذاشتن زیاد توجه نکنید چون اون آمار مربوط به 2014 هستش از طرف شرکت Black Blaze که از هارد های Barracuda به عنوان هارد NAS و سروری استفاده کرده بودن و بعد که خراب شده بود گفته بودن که آمار خرابیش زیاده در حالی که سری هارد های سروری Seagate کاملا از سری Barracuda جداست (نمونه) و خود Seagate هم گفته بود ما مدل Barracuda رو برای کار های سروری پیشنهاد نمیدیم.

اینم لینک مطلب:

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-stats-for-q2-2015/

در آخر اینکه کیفیت Western Digital بیشتره در عین حال متقابلا قیمت بالا تری هم داره.و خلاصه هر چقدر پول بدید آش می خورید. ( بنده خودم هم یه Seagate Barracuda 3TB دارم هم یه WD Green 1TB هیچ کدوم نه 1 مگ اطلاعات پرونده نه احتیاج به Defragment پیدا کرده...سرعت Seagate به نسبت به Green بیشتره که این طبیعیه چون هارد های Green و Blue با 5200 دور در دقیقه کار می کنن ولی Barracuda با 7200 دور در دقیقه ولی طبیعتا کیفیت و دوام WD کمی بالاتر هستش.)اگر از هارد می خوایید به عنوان هارد سیستم عامل استفاده کنید پیشنهاد میدم سراغ سری های Black یا Blue از WD برید یا Barracuda از Seagate.سراغ هارد های RED یا Purple از WD نرید که اولی برای سرور هستش و دومی برای دوربین های مدار بسته...سری NAS و Surveillance از Seagate هم به همین نحو دسته بندی میشن.هارد Green با توجه به اختلاف قیمتی ناچیزی که با سری Blue داره اصلا پیشنهاد نمی شه چون هارد Blue بهتره و ارزون تر.در ضمن اصلا پیشنهاد نمی کنم از Digikala جنس های الکترونیکی رو بخرید پا تون گرون تر از بقیه جاها می زنن ولی دیگه اونجاشو خودتون می دونید.

لینک به دیدگاه

کلا بلو به درد ویندوز میخوره؟

سینگت که میگن د رصد خرابی بالایی داره

پس کلا از سینگت منصرف شدم

حالا میمونه 2 تا!

وسترن بلو یا گرین؟

ممنون میشم تو این قدم پایانی هم یه راهنمایی بکنید..

وسترن بلو ۱ ترا  WD10EZEX سرعتش ۷۲۰۰ دور است . حجمهای بالاتر ۵۴۰۰ دور هستند. من مدل ۷۲۰۰ دور رو روش ویندوز ۱۰ نصب کردم.  سرعت خوبی داره.

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=770#Tab3

لینک به دیدگاه

بلاخره 2 ترا بلو سفارش دادم

در مورد قیمت هم که فروشگاه لیون زده بود 263 ولی دی جی کالا 260 بود که امروز هم ارسال رایگان داشت

البته یکی از عزیزان چندتا پست قبل در مورد تقلبی بودن حرف زدن که فکر نکنم سایت معروفی مثل دی جی کالا بیاید جنس تقلبی بفروشه

به هر حال از همه ممنونم

ویرایش شده توسط timsar1
لینک به دیدگاه

جریان تقلبی بودن چیه؟ چطور میشه تشخیص داد؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بلاخره 2 ترا بلو سفارش دادم

در مورد قیمت هم که فروشگاه لیون زده بود 263 ولی دی جی کالا 260 بود که امروز هم ارسال رایگان داشت

البته یکی از عزیزان چندتا پست قبل در مورد تقلبی بودن حرف زدن که فکر نکنم سایت معروفی مثل دی جی کالا بیاید جنس تقلبی بفروشه

به هر حال از همه ممنونم

چرا اتفاقا من دو سه بار جنس خریدم ازین سایت البته نه هارد

گوشی و هدفون

که یکیش پلمپش باز بود دو تاش صفحش مشکل داشت.....

به نظرم از لیون بخری بهتره

من خودم از لیون هارد خریدم

هیچ مشکلی هم نداشت برخوردشون هم خیلی خوب بود

لینک به دیدگاه

بنده از وسترن استفاده میکنم همیشه

راضیم حقیقت

از سیگیت تعریف های خوبی نشنیدم زیاد، ولی برند بدی هم نیست

اما من وسترن رو ترجیح میدم

نظر بنده روی وسترن بلو هست

لینک به دیدگاه

بعد از سوختن هارد مکستورم در سال 89 روی به هارد سامسونگ آوردم ..2 تا سامسونگ خریدم یک 500 و یک 2000 گیگ تا به العان خدا روش کر همه چیز عالی بوده ...بعد از ساسونگ که امتیازش را یه سیگیت داده اگر اشتباه نکنم ....روی به هارد سیگیت آوردم و هارد های 1000 گیگ یک عدد و 2 تا 4000 گیگ و دو تا اکسترنال به ترتیپ 3000 و 4000 گیگ سیگییت روی سیستم بسته که خداهزار مرتبه  شکر هیچ مشکلی ندیدم ازشون .......

اما شما دوست عزیز .... اگر میخوای هارد سیگیت بخری 3000 گیگ نخر .... یا 2 ترا بخر با سرعت 7200 یا 4 ترا با سرعت 5900 فقط و فقط هم با گارانتی معتبر آواژنگ - سازگار - ویستا بخر و از هارد بخوبی مراقبت کنی هیچ گونه مشکلی پیش نمیاد ..

لینک به دیدگاه

2 تا سوال دیگه

1. کابل ساتا داخل جعبش هست یا باید جدا خرید؟

2. الان من این را ببندم پارتیشن بندیش چطور هست؟

لینک به دیدگاه

ساتا با مادربورد ارائه میشه و هارد چیزی همراهش نیست! تو پارتیشن بندی هم فرقی نمی کنه فقط نمیتونی حجمش رو به درایور های قبلی اضافه کنی

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

ممنون از عزیزانی که تا الان کمک کردن

مشکل بعدی!

الان ساتا و کابل پاور به هارد وصله

یکی میگفت برای هارد جدید باید یک حرکتی زد که تمام سکتور های هارد قابلیت این که اطلاعات روشون ثبت بشه را پیدا کنن

این چه طوریه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...