رفتن به مطلب

‏[مشاوره] سیستم دانلود ۲۴/۷

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یه سیستم 775 داشتم که امروز به دیار باقی پیوست...

یه سیستم کم مصرف و بی صدا و کوچولو و ارزون برای دانلود شبانه روزی لازم دارم...

منتظر پیشنهاداتتون هستم...

نظر خودم:
Biostar H61MGV3

Intel Celeron G1620

Kingston 4GB 1600Mhz DDR3

لینک به دیدگاه

سلام

نظر خودم:

Biostar H61MGV3

Intel Celeron G1620

درود دوست عزیز

به نظرم اصلا قطعه نو نخرید و سعی کنید یک سیستم خیلی ارزون دست دو تهیه کنید، سیستم نو برای دانلود کردن زیادی هست حالا فرقی نمیکنه سوکت 775 باشه یا 1155.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام .

پیشنهاد من خرید Raspberry pi 2 هست . فوق العاده کم مصرف و ارزانقیمت هست . بنده همین دستگاه رو دارم که اکثر اوقات در حال دانلود هست .

فقط دقت کنید که باید با لینوکس و دستورات متنی آشنایی داشته باشید که اونهم با جستجو در اینترنت و یا در انجمنها میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

با سلام .

پیشنهاد من خرید Raspberry pi 2 هست . فوق العاده کم مصرف و ارزانقیمت هست . بنده همین دستگاه رو دارم که اکثر اوقات در حال دانلود هست .

فقط دقت کنید که باید با لینوکس و دستورات متنی آشنایی داشته باشید که اونهم با جستجو در اینترنت و یا در انجمنها میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید .

شما از کجا خریدید و قیمتش رو هم بفرمایید.

لینک به دیدگاه

شما از کجا خریدید و قیمتش رو هم بفرمایید.

من خیلی وقت پیش دست دوم از پرشین تولز خریدم 150 هزار تومن ، ولی الان آکبندشو با همین قیمت میتونید در فروشگاههای اینترنتی مثل لینک زیر پیدا کنید . 

http://shop.aftabrayaneh.com/Development_Boards/Raspberry-PI/RASPBERRY_PI_2.html

باید آداپتور 5 ولتی هم بخرید به اضافه یه مموری کارت برای سیستم عامل . فلش مموری هم لازمه که فایلهای دانلودی روش ذخیره بشه . 

آداپتور هم باید آمپر بالا باشه مثلاً سه آمپر که بعداً اگر میخواهید هارد اکسترنال پرتابل وصل کنید مشکلی نداشته باشه .

لینک به دیدگاه

میتونی یه گوشی ارزون قیمت با ساپورت رم بالا بخری و شبانه روزی بزاری دانلود :))
من خودم یدونه نوت 8 (تبلت 8 اینچی نوت سامسونگ) دارم که واسه سه سال پیشه، یه رم 64 گیگ انداختم روش و راحت دانلود می کنم! ولی چیزی که دوستمون تو بالا پیشنهاد داد فوق العاده قیمتش پایین در میاد! ولی فکر کنم گوشی دسته دوم حدود 200 تومان بتونی گیر بیاری :))
البته گوشی میتونی با وای فای وصل شی و باطری راده و پورتابل محسوب میشه (و همچنین از اینترنت سیم کارتم میتونی استفاده کنی) ولی رزبری باید یه جا ثابت باشه بزنی به برق و برای وای فای هم باید ماژولش رو بخری که البته انقدر قیمت نداره :))

لینک به دیدگاه

با سلام .

خیلی عالیه

دنبال Raspberry Pi Zero هستم خیلی گرون میگن.5دلاره قیمتش ولی یه جا دیدم 50 گذاشته بود موجود هم نداشت

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان، رزبري پاي و گوشي و اينا به دردم نميخوره...

ميخوام يه كيس باشه كه روش ويندوز و IDM نصب شه...

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر ، یه چند وقت خودم میخوام همچین کیسی ببندم ، البته با خرده ریز های این چند ساله .

منتها به درگاه PCI  نیاز دارم و بنظرم هارد کم حجم روش راحتتری هست تا کارت حافظه و بقیه داستانها . میتونه ذخیره ی کیس اصلی در مواقع ارتقا هم باشه یا حتی کارهای سبک مثل وبگردی .

فقط یه موضوع تو ذهنمه من اگر دو تا کیس داشته باشم با توجه به اینکه مانیتور سه تا ورودیه تصویر معمول بازار رو داره ، میتونم به یه مانیتور وصلش کنم و بین دو کیس سوییچ کنم ؟ 

مانیتور : https://www.asus.com/Monitors/VS229H/

.

ویرایش شده توسط mohsen14
لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر ، یه چند وقت خودم میخوام همچین کیسی ببندم ، البته با خرده ریز های این چند ساله .

منتها به درگاه PCI نیاز دارم و بنظرم هارد کم حجم روش راحتتری هست تا کارت حافظه و بقیه داستانها . میتونه ذخیره ی کیس اصلی در مواقع ارتقا هم باشه یا حتی کارهای سبک مثل وبگردی .

فقط یه موضوع تو ذهنمه من اگر دو تا کیس داشته باشم با توجه به اینکه مانیتور سه تا ورودیه تصویر معمول بازار رو داره ، میتونم به یه مانیتور وصلش کنم و بین دو کیس سوییچ کنم ؟

مانیتور : https://www.asus.com/Monitors/VS229H/

.

اين مدلو نميدونم، اما من Samsung BW2253 دارم، يه دكمه source داره بين ورودياش سوييچ ميكنه...

حتي ميشه با ريموت دسكتاپ يا kvm هم كشكلو حل كرد...

الان مشكل من اينه كه چي بخرم كه ارزون و كم مصرف باشه...

لینک به دیدگاه

عزیز دل

کیس استوک hp با قیمت 240 گیر می آد. کم مصرف و ساکت و کوچیک هست. هارد هم تا دو ترا می پذیره.

نو هم می خوای بگیری همون ترکیب پیشنهادی خودت خوبه. در هر حال حواست به مصرف باشه. اگر اهل کنجکاوی نیستی رازبری پای به کار نخواهد آمد.

لینک به دیدگاه

منتها به درگاه PCI  نیاز دارم و بنظرم هارد کم حجم روش راحتتری هست تا کارت حافظه و بقیه داستانها . میتونه ذخیره ی کیس اصلی در مواقع ارتقا هم باشه یا حتی کارهای سبک مثل وبگردی .

فقط یه موضوع تو ذهنمه من اگر دو تا کیس داشته باشم با توجه به اینکه مانیتور سه تا ورودیه تصویر معمول بازار رو داره ، میتونم به یه مانیتور وصلش کنم و بین دو کیس سوییچ کنم ؟ 

مانیتور : https://www.asus.com/Monitors/VS229H/

.

بله مشکلی ندارید میتونید دوتا رو وصل کنید

لینک به دیدگاه

سلام

نظر خودم:

Biostar H61MGV3

Intel Celeron G1620

من جای شما باشم یکی از اینا رو انتخواب میکنم http://eshop.eca.ir/268-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-mini-pc
لینک به دیدگاه

عزیز دل

کیس استوک hp با قیمت 240 گیر می آد. کم مصرف و ساکت و کوچیک هست. هارد هم تا دو ترا می پذیره.

نو هم می خوای بگیری همون ترکیب پیشنهادی خودت خوبه. در هر حال حواست به مصرف باشه. اگر اهل کنجکاوی نیستی رازبری پای به کار نخواهد آمد.

اتفاقا تو فروم همسایه دیده بودم؛ اما از مصرف و صداشون اطلاعی نداشتم.

به نظرتون یه لیست مشابه، تو کدوم سوکت مصرف کمتری داره؟ 775؟ 1155؟ 1150؟

من جای شما باشم یکی از اینا رو انتخواب میکنم http://eshop.eca.ir/268-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-mini-pc

اینا مشکلشون اینه که هارد توشون نمیخوره

هارد اکسترنال هم دردسر داره... @};-

لینک به دیدگاه

اتفاقا تو فروم همسایه دیده بودم؛ اما از مصرف و صداشون اطلاعی نداشتم.

به نظرتون یه لیست مشابه، تو کدوم سوکت مصرف کمتری داره؟ 775؟ 1155؟ 1150؟

اینا مشکلشون اینه که هارد توشون نمیخوره

هارد اکسترنال هم دردسر داره... @};-

اکسترنال درد سری نداره به هر حال اینا هم کم مصرفن هم خیلی کم جا میگیرن خیلیا حتی از رازبری میکرو اس دی استفاده میکنن!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

E8400 نسبت به g2020 حدود 10 درصد مصرف کمتر و کارایی کمتری داره.

مساله ی مهم این ه که این کیسها در مقایسه با کیسی که خودت اسمبل کنی از نظر مهندسی بهتر ساخته شده اند و در نتیجه بهینه تر کار می کنند.

با همین پردازنده ی e8400 و دو یا چهار گیگ رم بدون هارد قیمت حدود 250 هست. برد و پاور جای دو تا ساتا داره. اگر یک اس اس دی ارزان بندازی روش و یک هارد یک ترا کارایی قابل قبولی داره.

پ.ن

اس اس دی ساتا دو 90 گیگ حدود 110 گیر می آد. آقای پوده ای رو بیشتر دوستان می شناسن، می تونی از اون بگیری.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

E8400 نسبت به g2020 حدود 10 درصد مصرف کمتر و کارایی کمتری داره.

مساله ی مهم این ه که این کیسها در مقایسه با کیسی که خودت اسمبل کنی از نظر مهندسی بهتر ساخته شده اند و در نتیجه بهینه تر کار می کنند.

با همین پردازنده ی e8400 و دو یا چهار گیگ رم بدون هارد قیمت حدود 250 هست. برد و پاور جای دو تا ساتا داره. اگر یک اس اس دی ارزان بندازی روش و یک هارد یک ترا کارایی قابل قبولی داره.

پ.ن

اس اس دی ساتا دو 90 گیگ حدود 110 گیر می آد. آقای پوده ای رو بیشتر دوستان می شناسن، می تونی از اون بگیری.

تشکر از راهنماییتون

من رفتم مین دو مدل از این کیسا (Dell optiplex 760 sff و HP 8000 elite) رو دیدم، مین HP پورتای SATA بیشتری داشت (4تا).

یعنی میشه در کنار اپتیکال، 3تا هارد استفاده کرد (حالا هاردا بیرون هم بودن، مشکلی نیست، نهایتا یه enclosure براشون تهیه میکنم.)

مین hp:

http://www.ctsestore.com/sites/default/files/styles/pic_wm/public/HP_ELITE_8000_SFF_Motherboard_3.jpg

مین Dell:

http://www.stuartconnections.com/3039-thickbox/Dell-Optiplex-760-SFF-Main-System-Motherboard-M863N.jpg

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

چند تایی از hp8000 که من دیده ام پاورشون جز برای درایو نوری دو تا ساتا داره.البته من تازگی گرفته ام و از یک جا هم خریدم، شاید نسخه های مختلفی داشته باشه. توی خود کیس می شه ssd رو جا داد. اگر حضوری بتونی بگیری یا فروشنده خاطرت رو بخواد تمیزش گیرت می آد و حرف نداره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

کاملا" فرمایشات جناب بهمنیان صحیح است .

بنده با مدل های زیادی از این سیستم های جمع و جور اچ پی و دل کار کردم . کاراییشون خوبه و برای دانلود شبانه مناسبه اما اگر میخواهید کارایی بالاتری داشته باشه پردازندشون را با Q6600 عوض کنید البته قبلش بررسی کنید ببینید مادربورد از این پردازنده پشتیبانی می کند یا خیر .

کولر سی پی یو اکثر مدل هایی که E8400 دارن پسیو هست پس حتما" باید یه کولر در حد و اندازه این کیس ها تهیه فرمایید .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

... آقای پوده ای رو بیشتر دوستان می شناسن، می تونی از اون بگیری .

کاربری که یوزرشون ITI  رو میفرمایید دیگه ؟  قبلا ازشون خرید داشتم ، انگار دیگه اینترنتی کار نمیکنن ، اگه هستن و من بی اطلاعم بفرمایید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی عالیه

دنبال Raspberry Pi Zero هستم خیلی گرون میگن.5دلاره قیمتش ولی یه جا دیدم 50 گذاشته بود موجود هم نداشت

5 دلار نیست این یک ترفند بازاریابی بود که تو سایت ها بیاد و همه جا مطرح بشه رزبری زیرو 5 دلار هست درصورتی که بیشتر وبسایت ها ازجمله سازندگان با قیمت 5 دلار این برد ارائه نمیکنند فکر کنم بهترین قیمتی که دیدم 12 دلار بود

وب سایت های معروف مثل adafruit موجودی رو 0 کرده و گفته میتونید پکیج استارتر کیت رو تهیه کنید که تو این حالت با یک سری خرت و پرت برد 5 دلاری رو میده 64 دلار  :D

البته اینم بگم رزبری پای 2 بهترین گزینه هست و خیلی قدرتمنده ولی رزبری زیرو قدرت نداره و صرفا برای کار الکتریکی طراحی شده به نظر من مثل اردوینو مینی 

http://www.aliexpress.com/item/Raspberry-Pi-Zero-with-1GHz-CPU-512MB-RAM-Linux-OS-1080P-HD-video-output-Presell-advance/32566751770.html?spm=2114.01010208.3.2.3GCDzf&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_2_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_62,searchweb201560_5,searchweb1451318400_6150,searchweb1451318411_6449

یک عمده فروش چینی هم به قیمت 50 دلار داخل علی اکسپرس قرارداده که کلا به صرفه نیست رزبری 2 با قدرت بیشتر قیمت کمتری نسبت به این داره

لینک به دیدگاه

کاربری که یوزرشون ITI  رو میفرمایید دیگه ؟  قبلا ازشون خرید داشتم ، انگار دیگه اینترنتی کار نمیکنن ، اگه هستن و من بی اطلاعم بفرمایید .

میشه لینک یوزرشونو بفرستید؟

سرچ کردم تو سایت ارور داد

این عبارت قایل جستجو نیست و شما هم زیر نظر خواهید گرفته شد: iti

یک یا چند تا از کلمه های کلیدی که شما وارد نموده اید غیر مجاز می باشد، لطفا بازگردید و دوباره سعی نمایید.

:eek: :eek:

لینک به دیدگاه

این تلفن ش هست:

09126009274

لینک به دیدگاه

این تلفن ش هست:

09126009274

تشكر فراوان...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...