رفتن به مطلب

مقایسه دو مادربرد و سی پی یو برای گیم و اورکلاک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گرامی کدام یکی از دو مادربرد و سی پی یو زیر برای گیم و اورکلاک مناسب تر هست ؟

6700k با maximus viii hero ایسوز

یا

5820k با x99 gaming g1 گیگابایت

لطفا دلیل هم ذکر بفرمایید با تشکر

لینک به دیدگاه

5820 k قویتر هست و سیستم حرفه ای تری میشه باهاش بست ولی جدی جدی لازم نیست برای گیمینگ اینقدر ها که فکر میکنید تاثیر نداره من خودم مادربورد Asus viii hero رو خیلی دوست دارم امکاناتش بسیار خوب برای گیمینگ و در همین حین چراغ های led با امکان تغییر رنگ به 16 میلیون رنگ رو داره که واقعا سیستم رو بی‌نظیر میکنه

دومین سیستم قویتر ولی کارتون با 6700k هم راه میوفته ولی اگه کارایی اختصاصی دارید مثل رندرینگ باید 5820k رو پیشنهاد کنم بدلیل اینکه مقدار رم بیشتری رو میتونید استفاده کنید و 6 هسته ای هست

لینک به دیدگاه

درود

نظر شخصی بنده:
اگر از لحاظ مالی خوب نیستید هیچوقت پولتون رو صرف تجملات مادربورد نکنید!

چون بنظر بنده تقریبا هیچ تاثیری نداره در گیم (مگر از قطعات اور شده استفاده کنید)

در مورد سی پی یو هم زیاد به جدید بودن دقت نکنین

فقط قدرت مد نظرتون باشه ، اونم با بنچمارک ها به راحتی میشه فهمید، اگرچه تجربی خیلی بهتره ولی امکانش نیست دیگه:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

گزینه 2

آینده نگرانه تر و پلتفرم برتر هست

مقایسه کاملاً اشتباه هست مخصوصا اینکه کلاس کاری هر دو مورد با هم تفاوت دارن

همچنین مقدار هزینه ایی که براشون میشه

یک نکته مهم دیگه اینکه گزینه اول آخر خطش همین حدود قدرت یعنی 6700 هست

ولی گزینه دوم اول قدرتش میشه 5820 و راه بسیار طولانی داره در پیش رو

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

درود

نظر شخصی بنده:

اگر از لحاظ مالی خوب نیستید هیچوقت پولتون رو صرف تجملات مادربورد نکنید!

چون بنظر بنده تقریبا هیچ تاثیری نداره در گیم (مگر از قطعات اور شده استفاده کنید)

در مورد سی پی یو هم زیاد به جدید بودن دقت نکنین

فقط قدرت مد نظرتون باشه ، اونم با بنچمارک ها به راحتی میشه فهمید، اگرچه تجربی خیلی بهتره ولی امکانش نیست دیگه:D

عزیز من مادربورد هیرو فقط تجملاتش نیست یک مادربورد استثنایی هست ولی زیبایی ظاهری هم داره
لینک به دیدگاه

عزیز من مادربورد هیرو فقط تجملاتش نیست یک مادربورد استثنایی هست ولی زیبایی ظاهری هم داره

بنده هم نگفتم فقط تجملات داره

گفتم که میتونید باهاش از قطعات اور شده استفاده کنید و نتیجه ی بهتری بگیرید ولی از لحاظ اقتصادی... :-?

لینک به دیدگاه

بنده هم نگفتم فقط تجملات داره

گفتم که میتونید باهاش از قطعات اور شده استفاده کنید و نتیجه ی بهتری بگیرید ولی از لحاظ اقتصادی... :-?

آره اینم حرف خوبی هست ولی جدی جدی یک کیس پنجره دامثل nzxt H440 با این مادربورد یک rgb led و یک گرافیک xtream جدی جدی چیز خیلی خوبی میشه خخخ

من شیش ماه دیگه این سیستم رو میبندم میزارم عکس هاش رو خیلی زیبا میشه ( من عشق کیس های خوشگل هستم مخصوصا اگه Water cooling costume داشته باشن

ولی حیف که کیتش الان حداقل یک در میاد)

بالاخره هر کسی نظری داره و نظر همه برای من محترم هست

لینک به دیدگاه

خوب معلومه، سیستم دومم! اولا اینکه فرکانس کاری تک هسته ای 6700k بالاتر از 5820k و اینکه رکورد اورکلاک هم یادمه چندوقت پیش با همی ن6700k روی 7.6 گیگاهرتز زدن! در ضمن سیستم های گیمینگ نقطه ی قوتشون توی کارت گرافیکه و توی این رنج پردازنده عمرا نتونید توی بازی ها تفاوتی احساس کنید!

حالا شما فکرشو بکن که برای پلتفرم x99 مجبوری حدود 300-400 تومان پول بیشتری برای مادربورد بدی!
اگه بنچمارک این دوتا پردازنده رو نگاه کنی، فقط توی بنچمارک استفاده از تمام هسته هاست که 5820k قوی تر از 6700k عمل می کنه! ولی توی تک هسته ای و 4 هسته ای بازم این 6700k است که بالاتره! 

در نتیجه اگه کارت مربوط به رندرینگ و کلا چیزایی مربوط نمیشه که کش و هسته ی بالا طلب می کنن از سی پی یو بهترین کار اینه که 6700k بخری! وگرنه که برو 5820k بخر!

پردازنده های با هسته و کش بالا هیچ وقت برای کاربر خونگی یا استفاده گیمینگ طراحی نشده! این پردازنده بیشتر برای کارای محاسباتی سنگین به کار میره!

لینک به دیدگاه

آره اینم حرف خوبی هست ولی جدی جدی یک کیس پنجره دامثل nzxt H440 با این مادربورد یک rgb led و یک گرافیک xtream جدی جدی چیز خیلی خوبی میشه خخخ

من شیش ماه دیگه این سیستم رو میبندم میزارم عکس هاش رو خیلی زیبا میشه ( من عشق کیس های خوشگل هستم مخصوصا اگه Water cooling costume داشته باشن

ولی حیف که کیتش الان حداقل یک در میاد)

بالاخره هر کسی نظری داره و نظر همه برای من محترم هست

داداش یه پولی هم به ما بده:|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب معلومه، سیستم دومم! اولا اینکه فرکانس کاری تک هسته ای 6700k بالاتر از 5820k و اینکه رکورد اورکلاک هم یادمه چندوقت پیش با همی ن6700k روی 7.6 گیگاهرتز زدن! در ضمن سیستم های گیمینگ نقطه ی قوتشون توی کارت گرافیکه و توی این رنج پردازنده عمرا نتونید توی بازی ها تفاوتی احساس کنید!

احتمالا شما یه سی پی یو AMD را با 6700k اشتباه گرفتید چون بالاترین فرکانسی که 6700k به خودش دیده 7025.66mhz هست  :-B

http://valid.x86.fr/cmlj4u

http://hwbot.org/submission/3093202_chi_kui_lam_cpu_frequency_core_i7_6700k_7025.66_mhz

لینک به دیدگاه

احتمالا شما یه سی پی یو AMD را با 6700k اشتباه گرفتید چون بالاترین فرکانسی که 6700k به خودش دیده 7025.66mhz هست  :-B

http://valid.x86.fr/cmlj4u

http://hwbot.org/submission/3093202_chi_kui_lam_cpu_frequency_core_i7_6700k_7025.66_mhz

حق با شماست :))

من یک 0.6 گیگاهرتز از خودم اضافه کردم :))

بعدشم خبر رو درست نخوندم، یعنی اینکه زده بودن با این پردازنده رکورد روی 7 گیگ هست من فکر کردم که توی کل پردازنده های اینتل رو میگن :))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تاپیک منتقل شد به انجمن مربوطه / لطفاً در ارسال تاپیک به محل انجمن دقت کنین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...