رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی فوری : شکستن سر یکی از پایه های سوکت CPU

Mohsenx2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من ی بار این اتفاق افتاد برام

asus h81 plus

بردم گارانتی، گفتم واسم درست کردن البته با کلی اصرار

ولی گارانتیمو باطل کردن :laughing:

واسه من 20 30 تا کج شده بود

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

پایه شکسته رو دورش دایره قرمز و سرش رو نقطه قرمز زدم 

ممنون میشم اگر امکانش هست خودتون چک کنید برام

r3zmy7e2cu16i5wfg277.jpg

من الان چک کردم این پین میشه پین R4 توی عکسی که تو پست قبل فرستادم

که خوب این پین تغذیه نیست که بشه گفت سی پی یو باید کاملا عادی کار کنه (البته شاید بازهم پین مهمی نباشه و هیچ مشکلی ایجاد نشه)

امکانش هست گرافیک داخلی سی پی یو رو تست کنید؟

لینک به دیدگاه

من الان چک کردم این پین میشه پین R4 توی عکسی که تو پست قبل فرستادم

که خوب این پین تغذیه نیست که بشه گفت سی پی یو باید کاملا عادی کار کنه (البته شاید بازهم پین مهمی نباشه و هیچ مشکلی ایجاد نشه)

امکانش هست گرافیک داخلی سی پی یو رو تست کنید؟

سلام

گرافیک  داخلی cpu رو چجوری چک کنم ؟

لینک به دیدگاه

عزیز خودت میگی آواژنگ

گارانتی های بیخود شرکتی که فقط وارد کننده هستن و هیچ نیروی متخصصی برای خدمات پس از فروش و گارانتی ندارن براحتی میگن شامل گارانتی نمیشه و تمام !

گارانتی سازگارم چزعه اوناس؟ درست میکنه ؟ =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

سلام

گرافیک  داخلی cpu رو چجوری چک کنم ؟

گرافیک خودتون رو دربیارید (یا از تو بایوس الویت رو بذارید رو iGPU)

بعدش مانیتور رو وصل کنید به پورت های روی مادربرد نه روی گرافیک

ببینید کار میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

گرافیک خودتون رو دربیارید (یا از تو بایوس الویت رو بذارید رو iGPU)

بعدش مانیتور رو وصل کنید به پورت های روی مادربرد نه روی گرافیک

ببینید کار میکنه یا نه

در حال حاضر دارم از گرافیک آنبرد استفاده میکنم .

اصلاً روش گرافیک نبستم .

لینک به دیدگاه

خب به سلامتی مشکلی نداره سیستم حالا کی تاپیک فروش سی پی یو 3240 رو میزنید ؟

خیلی ممنون بابت راهنمایی های خوبتون

ایا میشه مشکل دار بودن پاورو از بایوس متوجه شد ؟

یعنی بدون اینکه پاورو به تستر بزنیم و ببینیم بوق میزنه یا نه از توی بایوس متوجه بشیم پاور مشکل داره و مناسب این سیستم نیست ؟ مثلا وقتی یکی تاپیک میزنه که سیستمو روشن که میکنم بعد یک دقیقه خاموش میشه یا بعد دو دقیقه . آیا میشه درصورتی که مشکل این سیستم پاور باشه از بایوس متوجه شد ؟

متشکر

تا حدودی میشه فهمید مثلا افت ولتاژ در شاخه های اصلی 

و اینکه چندان به این پاور تست ها اعتماد نکنین . سیستم رو خودتون زیر لود ببرید و تست کنین.

چون بارها برام پیش اومده که پاور رو با پاور تستر تست کردم مشکلی نداشته ولی وقتی رو سیستم رفته مشکل ایجاد کرده.

لینک به دیدگاه

میشه مکان اون پینی رو که شکسته بدید؟ یعنی تو این عکس کدوم پین میشه، شاید بشه بهتر نظر داد که مشکلی ایجاد میشه یا نه

در ضمن بهتره بعد از اینکه تو بایوس ولتاژا رو چک کردید تو ویندوزهم سی پی یو رو ببرید زیر لود و بعدش ببینید هر ولتاژ چقد افت میکنه (مخصوصا vccin)

درود

میشه لطفا بگین این اطلاعات مربوط به پینهای هر سوکتو از کجا میشه گیر اورد و چجوری میشه فهمید هر پین چه کاری انجام میده ؟

کاش زودتر از اینا توی لیون فعال میشدم . حیف درگیر بازارچه پرشین بودم . کلی چیزی از لیون یاد گرفتم توی این پنج شیش ماه فعالیتم

متشکر

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

درود

میشه لطفا بگین این اطلاعات مربوط به پینهای هر سوکتو از کجا میشه گیر اورد و چجوری میشه فهمید هر پین چه کاری انجام میده ؟

کاش زودتر از اینا توی لیون فعال میشدم . حیف درگیر بازارچه پرشین بودم . کلی چیزی از لیون یاد گرفتم توی این پنج شیش ماه فعالیتم

متشکر

خود سایت اینتل این دیتا شیت ها رو قرار داده ولی انقدر طولانی هست که فکر نمیکنم هر کسی حوصله کنه از میان صدها صفحه اینا رو استخراج کنه.

البته حسین عزیز خیلی با حوصله تشریف دارن   :D  @};-

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

خود سایت اینتل این دیتا شیت ها رو قرار داده ولی انقدر طولانی هست که فکر نمیکنم هر کسی حوصله کنه از میان صدها صفحه اینا رو استخراج کنه.

به قول آبادانی ها دِمِت گرم

میشه بگین تو کدوم بخش سایت اینتل باید برای سوکت های مختلفو پیدا کنم

مثل 1155 و 1150 و 775

متشکر

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

به قول آبادانی ها دِمِت گرم

میشه بگین تو کدوم بخش سایت اینتل باید برای سوکت های مختلفو پیدا کنم

مثل 1155 و 1150 و 775

متشکر

با این کلمه ها بگرد: pin layout specs

اولش هم نوع سوکت رو بنویس، مثلا 1150. همانطور که علی آقا گفت خواندنش حوصله و بیش از اون اطلاعات مقدماتی می خواد.

http://www.intel.nl/content/dam/www/public/us/en/documents/guides/4th-gen-core-lga1150-socket-guide.pdf

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در حال حاضر دارم از گرافیک آنبرد استفاده میکنم .

اصلاً روش گرافیک نبستم .

جالبه :| هرچند من نفهمیدم این پین (که DP_RCOMP هست) چیه و چیکار میکنه ولی فک کنم مربوط به گرافیک داخلیه

شما لطف دارین استاد  :) @};-

این دیتاشیت ها هم همونطور که گفتید تو خود سایت اینتل هست (توی ark.intel.com اون جایی که مشخصات سی پی یو هارو نوشته داخل مشخصات هر سی پی یویی یه لینک datasheet داره که اونجا از سوکت 775 تا 2011 رو میتونید دیتاشیت هاشون رو پیدا کنید)

لینک به دیدگاه

اصلا تا زمانیکه کار میکنه هیچ مشکلی نداره .همش چرت پرته.

من تا حالا با 3 تا سوزن کج کنجل که خراب بودن تو هیچ کاری مشکل نداشتم باهاش.

الکی هم هزینه نکنید

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

قدرتش ممکنه 1درصد کم بشه

لینک به دیدگاه

اصلا تا زمانیکه کار میکنه هیچ مشکلی نداره .همش چرت پرته.

من تا حالا با 3 تا سوزن کج کنجل که خراب بودن تو هیچ کاری مشکل نداشتم باهاش.

الکی هم هزینه نکنید

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalkقدرتش ممکنه 1درصد کم بشه

آخه کی همچین حرفی زده؟

یعنی چی مهم نیست

اگه مهم نبوده برای چی گذاشتن؟

چرا بدون داشتن سواد کافی ملت رو گمراه میکنی شما؟

الان سی پی یو ایشون بسوزه شما مسوولیتش رو قبول میکنی؟

لینک به دیدگاه

بنده دو سال اینطوری کارکردم بقیشو نمیدونم

حرف های من الکی نیست .من هیچکی رو بیخودی به یک عملی وا نمیدارم .حرف هام بر اساس تجربه هست . حالا ممکنه در مورد ایشون قضیه یک وقت فرق کنه

لینک به دیدگاه

بعدشم شما به من کمک کنین به جای این حرف ها

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام و عرض ادب، سوالی داشتم از دوست عزیزی که در مورد شکستن یکی از پین های سوکت CPU درخواست راهنمایی داشت. بی زحمت اگر مشکلی نیست میخواستم بدونم، بعد از نظرات باقی دوستان در نهایت چه تصمیمی گرفتین، هر چند موضوع مربوط به سال 94، با این حال در صورت مشاهده این تیکت  اگر جواب داده بشه ممنون میشم، با تشکر.

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد، دیروز یه پیام تو این صفحه گذاشتم نمیدونم چرا از صفحه دیگه سر در اورد، هر چند مربوط به این صفحه هست ، ولی ترجیح دادم مجدد کپی کنم تو نظرات این قسمت هم باشه!
سلام و عرض ادب، سوالی داشتم از دوست عزیزی که در مورد شکستن یکی از پین های سوکت CPU درخواست راهنمایی داشت. بی زحمت اگر مشکلی نیست میخواستم بدونم، بعد از نظرات باقی دوستان در نهایت چه تصمیمی گرفتین، هر چند موضوع مربوط به سال 94، با این حال در صورت مشاهده این تیکت  اگر جواب داده بشه ممنون میشم، با تشکر.

ویرایش شده توسط سیدمهدی
سلام، بی زحمت اگه ممکنه این تیکت تو همون صفحه ای که فرستادم قرار بگیره، البته در صورت امکان
لینک به دیدگاه

با سلام، 3 ماه پیش به قصد تمیز کردن داخل کیس، روغنکاری فن ها و نهایت زدن  خمیر سیلیکون عالی، زمانی که داشتم  CPU رو از روی سوکتش بر میداشتم تا تمیزش کنم برای مالیدن خمیر، ( هرچند بعدا متوجه شدم نیاز به برداشتن نبود، بلکه باید همونطور سر جای خودش تمیز میشد ) به هر حال از دستم اُفتاد رو  Cpu چند تا از پین ها حدود 15 تاش کج شد، منم  فکر نمیکردم چیز مهمی باشه اهمیت ندادم، فقط آخر سر قبل از بستن ، با خودم گفتم بذار صافشون کنم که هم ردیف  بودنشون کج بنظر نرسه، پس خیلی ریلکس با نوک یه پیچ گوشتی ریز که دم دستم بود، خواستم فقط در حد اینکه از حالت خوابیده بلندشون کنم، زدم 7 تا از پین ها رو شکستم 3 تاش که اصلا له شد ( بدلیل دیروقت بودن، خستگی ، تمرکز درست نکردن، سَر سَری  گرفتن موضوع) در هر حال کمی حالم گرفته شد ولی باز فکر نمیکردم مسئله ی مهمی باشه، منتها برای اینکه وضع بدتر از این نشه چون خسته هم بودم همونطوری بستمش تا فردا به وقتش روشنش کنم، ببینم صدای قارو قور و مشکلات دیگش کمترشده یا نه،  خب فکر میکنید فردا چی شد درست حدس زدید، هم دستگاه روشن شد، هم فن ها روون، بی سرو صدا شروع به کار کردن، تصویر هم که مثل آیینه، عملکرد دستگاه هم خوبه خوب، اما...! میدونم بعضی از دوستان، البته بعضی، احتمالا موقع خوندن این تیکت کلی بد و بیراه، و راجبم منفی قضاوت میکنن، اما خدا شاهده آدم بی تفاوت و بیخیالی هم نیستم، فقط شرمنده برای طولانی نشدن موضوع باقی ش رو همراه با سوال و راهنمایی ای که از دوستان داشتم سر فرصت میگم، با تشکر.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام، در ادامه صحبتهای قبلی ام خواستم بگم، خلاصه اینکه بعد از روشن کردن دستگاه، از اونجایی که مشکل اصلی، یعنی سرو صدای فن حل شده بود دیگه توجهی به شکستن خارا نکردم، طوریکه بعد از مدتی اصلا به کل فراموشم شد تا همین چند وقته پیش که بصورت اتفاقی متوجه مهم بودن خارای سوکت CPU شدم، اما قبل اینکه سوالم رو مطرح کنم قبلش باید بگم تو این مدت خیلی مسائل (البته جدای از حکایت کنده شدن خارای سوکت) پیش اومده که جریانش مفصله و  چون ممکنه خارج از حوصله باقی و باعث طولانی شدن تیکت بشه بیان نکردم که اگه میکردم هم باورش براتون خیلی سخت بود، اما سوالم از دوستان اینه که با توجه به توضیحات داده شده چه کاری به صلاحِ. 1- همینطور که هست ازش استفاده کنم به امید اینکه اگه قرار بود مشکل ساز بشه تو این چند ماه مشکل ساز شده بود؟ 2-اگر بخوام برای درست کردنشون اقدام کنم که مبادا بعدا دردسر بشن (البته با توجه به اینکه درصورت تهیه کردن یه سوکت خراب خودم هم میتونم جاشون بزنم) این کار به صلاح تره؟ 3-آیا این خارا به غیر از گرافیک آنبُرد مادربُرد، در عملکرد کارت گرافیک هم تاثیری دارن؟ در صورت راهنمایی خیلی خیلی ممنون میشم، با سپاس فراوان.

لینک به دیدگاه

درود

من یه سی پی یو داشتم چند سال پیش اس ام دی زیر سی پی یو کنده شد و گذاشتم رو برد و بدون هیچ اشکالی چند سال برام کار کرد.اگر دستگاهت کار میکنه پس کار میکنه هیچکاری نیاز نیست انجام بدی.گرافیک انبرد ربطی به درگاه گرافیک نداره.

لینک به دیدگاه

آقا سلام عرض شد، ممنون از بابت  پاسخ، حقیقتش چون تو تیکت بچه ها موضوع دیتاشیت خارای سوکت CPU و اینکه به غیر از چند تا الباقی در عملکرد،راندمان،کیفیت کاری باقی قطعات تاثیرگذار هستن، رو همین حساب چون از کارت گرافیک استفاده نکرده بودم تازه قصد استفاده دارم، گفتم شاید بر فرض مثال در سرعت  عملش  تاثیرگذار باشن ولی من بدلیل استفاده نکردن و نداشتن تجربه تو این زمینه متوجه این مسئله نشم، به هر حال از بابت وقتی که برای راهنمایی بنده گذاشتید ممنونم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

20181112_165054-3096x1742.thumb.jpg.b0d4e790e3166bde1b7b92a96542e8ff.jpgمن هم یه مادربورد دارم که پایه های سی پی یو اش حسابی کج شده.

با اینکه هیچ کدومشون اصلا نشکسته ولی صاف کردنشون سالها زمان میبره ?

دوستان کجا سوکت سی پی یو مادربورد را تعویض میکنند؟

20181112_165227-3096x1742.thumb.jpg.8cf7ff3952fc047b427df2b7d7a5dd43.jpg

20181112_165152-3096x1742.thumb.jpg.0bc00db5a26a26113ed19bd50eedf4a3.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...