رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی فوری : شکستن سر یکی از پایه های سوکت CPU

Mohsenx2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

مادربرد H81MC آکبند سر یکی از پایه های سوکت cpu ش خوابیده بود اومدم راستش کنم شکست !

195000 ت هم خریدم !

دوستان راهی داره ؟ 

8rht8xsjgdsiw5phvbdv.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود 

متاسفانه راهی نیست که اون پین برگرده 

مادربرد الان مشکلش چیه ؟ هر کدوم از این پینها که خم یا بشکنه امکان داره یک قسمت از کار بیوفته مثل نخاع انسان 

ای کاش قبل از دست به کار شدن میرفتین سراغ یه تعمیر کار خوب 

گارانتیش مال کدوم شرکته ؟ میتونن با هزینه براتون تعویض کنن

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد H81MC آکبند سر یکی از پایه های سوکت cpu ش خوابیده بود اومدم راستش کنم شکست !

195000 ت هم خریدم !

دوستان راهی داره ؟ 

8rht8xsjgdsiw5phvbdv.jpg

سلام دوست عزیز

بعضی از پایه های سوکت cpu هیچ کاری انجام نمیده(ویا با چند پایه مشترک هستند)

ان شا ا... خوش شانس باشین که از اون پایه ها باشه

شما اسمبل کن و رم هارو هم جابزن ببین جواب میده

ویرایش شده توسط mx7
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بعضی از پایه های سوکت cpu هیچ کاری انجام نمیده

ان شا ا... خوش شانس باشین که از اون پایه ها باشه

شما اسمبل کن و رم هارو هم جابزن ببین جواب میده

دوست عزیز نبود همین پایه ممکنه باعث افزایش ولتاژ در هر یک از بخش های سی پی یو بشه و باعث سوختن CPU ایشون بشه :)

خواهشا نه شما و هیچ کسی چنین ریسکی انجام ندید !

و ایشون هم نباید سیستم رو تست کنن و یک راست باید بفرستن گارانتی سوکت رو تعویض کنن !

یک ماه پیش سر همین جریان یک عدد 4790K سوخت !

مگر این که از پایه ها اطلاع داشته باشن و دیتا شیت رو بخونن.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ تمام دوستان

راستش میترسم cpu بذارم روش ممکنه دخل اونم بیاد

همین الانش 195 ت ضررم شده

گارانتی شرکتی هست بنظرتون سوکت رو تعویض میکنن ؟ ( اصلا میشه سوکت مادبرد رو تعویض کرد ؟ )

دیتاشیتش رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟

ویرایش شده توسط Mohsenx2
لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ تمام دوستان

راستش میترسم cpu بذارم روش ممکنه دخل اونم بیاد

همین الانش 195 ت ضررم شده

گارانتی شرکتی هست بنظرتون سوکت رو تعویض میکنن ؟ ( اصلا میشه سوکت مادبرد رو تعویض کرد ؟ )

دیتاشیتش رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟

سلام

همونطور که دوستمون گفتن خطرناکه اینکار

بله تعویض میکنن باهزینه خودتون

لینک به دیدگاه

یکی تو تبریز هست پایه پردازنده رو درست می کنم مادربرد رو نمی دونم

اگه می خواهین بپرسم براتون!

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز از اول کار شما اشتباه بوده!

نباید خودتون دست به تعمیر اون پایه میزدید.

اصلا یک وقت پردازنده رو سوار برد نکنی سیستم روشن کنی ها، همینطور که علی جان گفتند خطر سوختن پردازنده هم هست!

از دوستان واسه تعمیر کار پرس و جو کنید ایشالا قابل تعمیر باشه البته با هزینه کم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز شما اول سی پی یو رو بزا ببین تصویر میگیری یا نه خیالتم راحت چیزیش نمیشه اگر قرار بود  بسوزه همون موقع که کج شده بود و شما اومدی راست کنی (منظورم پینه) میسوخت

شاید اون موقعی که پین کج شده بود به پینهای دیگه چسبیده بوده و باعث تصویر ندادن میشده

یک عدد هم  بوق (Buzzer) بزا روی مین ببین چه بوقی میزنه اگه بوق پشت سر هم زد با فاصله های یکسان به احتمال زیاد سی پی یوئه ولی اگر یدونه بوق زد یعنی مشکلی نیست و اگه تصویر داد که حله . اما اگه یدونه بوق زد و تصویر نداد یدونه رم بزا رو سیستم . اول تو اسلت شماره یک تصویر نداد بزا تو دومی بعد یه بار با گرافیک انبرد تست کن همین کارو انجام بده یک دونه رم توی هر اسلت یه بار با کارت گرافیک اون پین ممکنه به هرچیزی مربوط باشه

اکه دیدی تصویر نگرفتی که ببر گارانتی دیگه دنبال دیتا شیت نباش اما اگر تصویر گرفتی بعدش برو دیتا شیت بخون ببین اون پین باعث افزایش ولتاژ میشه یا نه از دوستان هم کمک بگیر ببین چجوری باید دیتا شیت مادربردو پیدا کرد

من مادربرد بردم گارانتی پیناش کج بوده (البته آواژنگو سازگارو ماتریکس و ویستا نه گارانتی شرکتی) برام درست کردن رایگان (نه اینکه کل سوکتو عوض کنن فقط پینارو راست کردن) وقتی تحویل گرفتم خوب نگاه کردم دیدم چنتا از پینا اصلا کنده شده بهشون گفتن این که پیناش کنده شده بهم گفتن اونا مهم نیستن و کاری انجام نمیدن حالا ممکنه این پین هم همینطور باشه . اگه تصویر گرفتی و دیتا شیت گیر نیاوردی میتونی بری از خود گارانتی مینبردت بپرسی یا حتی بری پیش متخصصای گارانتی های معروف بهشون بگی چجوری بفهمم این پین برام مشکل ساز میشه یا نه

خلاصه اینکه اگه قرار بود نبود اون پین درجا سی پی یو رو بسوزونه که مطمدن باش کارشو کرده تا حالا اگرم نسوزونده که این کارایی که گفتمو انجام بده ببین تصویر میگیری یا نه

یه سوال اون تیکه ای که کنده شد الان بین پینای سی پی یوئه یا درش اوردین ؟ مینو برعکس کنید چنتا بزنید پشتش تا عارق بزنه ^_^

خوبیش اینه از بیخ کنده نشده و میشه یه کاریش کرد احتمالا گارانتی اگر بتونه بدون تعویض سوکت درست کنه بهتون بگه سی پی یو هم ببرید با خودتون و موقعی که تصویر گرفت تاکید میکنه دیگه سی پی یو رو برندار از روش

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

سلام يکي از کاربران فروم فکر کنم بتونن بزنن جا فقط بايد پينشو داشته باشي. اکانتش فکر کنم saeedoc يه همچين چيزي باشه. يه سوالى کنيد ازشون

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز شما اول سی پی یو رو بزا ببین تصویر میگیری یا نه خیالتم راحت چیزیش نمیشه اگر قرار بود  بسوزه همون موقع که کج شده بود و شما اومدی راست کنی (منظورم پینه) میسوخت

شاید اون موقعی که پین کج شده بود به پینهای دیگه چسبیده بوده و باعث تصویر ندادن میشده

یک عدد هم  بوق (Buzzer) بزا روی مین ببین چه بوقی میزنه اگه بوق پشت سر هم زد با فاصله های یکسان به احتمال زیاد سی پی یوئه ولی اگر یدونه بوق زد یعنی مشکلی نیست و اگه تصویر داد که حله . اما اگه یدونه بوق زد و تصویر نداد یدونه رم بزا رو سیستم . اول تو اسلت شماره یک تصویر نداد بزا تو دومی بعد یه بار با گرافیک انبرد تست کن همین کارو انجام بده یک دونه رم توی هر اسلت یه بار با کارت گرافیک اون پین ممکنه به هرچیزی مربوط باشه

اکه دیدی تصویر نگرفتی که ببر گارانتی دیگه دنبال دیتا شیت نباش اما اگر تصویر گرفتی بعدش برو دیتا شیت بخون ببین اون پین باعث افزایش ولتاژ میشه یا نه از دوستان هم کمک بگیر ببین چجوری باید دیتا شیت مادربردو پیدا کرد

من مادربرد بردم گارانتی پیناش کج بوده (البته آواژنگو سازگارو ماتریکس و ویستا نه گارانتی شرکتی) برام درست کردن رایگان (نه اینکه کل سوکتو عوض کنن فقط پینارو راست کردن) وقتی تحویل گرفتم خوب نگاه کردم دیدم چنتا از پینا اصلا کنده شده بهشون گفتن این که پیناش کنده شده بهم گفتن اونا مهم نیستن و کاری انجام نمیدن حالا ممکنه این پین هم همینطور باشه . اگه تصویر گرفتی و دیتا شیت گیر نیاوردی میتونی بری از خود گارانتی مینبردت بپرسی یا حتی بری پیش متخصصای گارانتی های معروف بهشون بگی چجوری بفهمم این پین برام مشکل ساز میشه یا نه

خلاصه اینکه اگه قرار بود نبود اون پین درجا سی پی یو رو بسوزونه که مطمدن باش کارشو کرده تا حالا اگرم نسوزونده که این کارایی که گفتمو انجام بده ببین تصویر میگیری یا نه

یه سوال اون تیکه ای که کنده شد الان بین پینای سی پی یوئه یا درش اوردین ؟ مینو برعکس کنید چنتا بزنید پشتش تا عارق بزنه ^_^

خوبیش اینه از بیخ کنده نشده و میشه یه کاریش کرد احتمالا گارانتی اگر بتونه بدون تعویض سوکت درست کنه بهتون بگه سی پی یو هم ببرید با خودتون و موقعی که تصویر گرفت تاکید میکنه دیگه سی پی یو رو برندار از روش

سلام

عزیز من اصلا نمیدونم چی شده این پایه کج شده 

بعد اومدم با تیغ موکت بری راستش کنم شکست !

قبل از کج شدن و بعد از شکستن هم تست نکردم که آیا تصویر میده یا نه

یکی میگه سوکت عوض کردن 100 هزینه شه اینجوری که صرف نمیکنه مادربرده 195 تومانی 100 ت خرجش کنم .

لینک به دیدگاه

یکی میگه سوکت عوض کردن 100 هزینه شه اینجوری که صرف نمیکنه مادربرده 195 تومانی 100 ت خرجش کنم .

مطمئنی 100 تومن پول تعویض سوکته؟

از گارانتی پرسیدی؟

لینک به دیدگاه

مطمئنی 100 تومن پول تعویض سوکته؟

از گارانتی پرسیدی؟

نه یکی توی فروم شهر سخت افزار گفت ...

من شهرستانم امروز زنگ میزنم به گارانتی ببینم چی میگن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تجربه به من نشون داده خیلی مواقعی که شخص تصور میکنه پین کج شده و تلاش هم میکنه درستش کنه، پین هیچ مشکلی نداره وفقط از اون زاویه کج به نظر میرسه، چون غیر طبیعیه بین 1150 پین فقط یک پین به تنهایی وسط بقیه کج شده باشه. :-?

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

تجربه به من نشون داده خیلی مواقعی که شخص تصور میکنه پین کج شده و تلاش هم میکنه درستش کنه، پین هیچ مشکلی نداره وفقط از اون زاویه کج به نظر میرسه، چون غیر طبیعی هست بین 1150 پین فقط یک پین به تنهایی وسط بقیه کج شده باشه. :-?

بله این مورد رو منم تجربه کردم، همچنین ممکنه به دلایل مختلف پین تغییر رنگ داده باشه و شما فکر کنید کج شده

به نظرم راه اصولیش اینه که اگه این مورد پیش اومد برد رو بذارید زیر میکروسکوپ یا ذره بینی ، یه مقدار کم گرما بدید و بعدش با یه پنس یا سوزن پین رو به حالت اول برگردونید

البته طی چند مرحله گرما دادن و صاف کردن... اگر هم وسایلشو ندارید بدید یه تعمیر کار

(ولی من ترجیح میدم خودم انجام بدم هیچ کس به اندازه خود آدم دل نمی سوزونه ! )

لینک به دیدگاه

والا من خیلی بعید می دونم ارزش ریسک داشته باشه که اینکارو بکنن.ضمن اینکه معلوم نیست که واقعا این پین از اول کج بوده و فقط به نظر ایشون کج اومده که در طی پروسه راست کردنش زدن شکستن پین رو.ایشون به نظر من ببرن فقط به دست گارانتی بدن برای تعمیرش.اگر گارانتی زیر بار تعمیرش نرفت یه تعمیر کار متخصص پیدا کنن که یا یه پین براشون لحیم کنه یا کلا سوکت رو عوض کنن.

لینک به دیدگاه

سلام استارتر عزیز

اگر میخواهید ریسک نکنید

برد رو به تعمیرکار نشون بدید اونا با  cpu emulator سریع میتونن بگن اون پایه مهم بوده یا نه وآیا cpu رو خراب میکنه یا نه

ضمنا مادربردی بوده که با 6 پایه ی شکسته بخوبی کار کرده البته به  محل قرار گرفتن اون پایه هم بستگی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام استارتر عزیز

اگر میخواهید ریسک نکنید

برد رو به تعمیرکار نشون بدید اونا با  cpu emulator سریع میتونن بگن اون پایه مهم بوده یا نه وآیا cpu رو خراب میکنه یا نه

ضمنا مادربردی بوده که با 6 پایه ی شکسته بخوبی کار کرده البته به  محل قرار گرفتن اون پایه هم بستگی داره

cpu emulator دیگه چیه؟ :huh:

لینک به دیدگاه

سلام

عزیز من اصلا نمیدونم چی شده این پایه کج شده 

بعد اومدم با تیغ موکت بری راستش کنم شکست !

قبل از کج شدن و بعد از شکستن هم تست نکردم که آیا تصویر میده یا نه

بابا این سوسول بازیا چیه دیگه . نمیگم که سی پی یو رو بزار روش پنج سال ازش استفاده کن میگم بنداز ببین تصویر میگیری یا نه اگه تصویر گرفتی بعد برو دنبال دیتا شیت ببین اون پین چیکار میکنه یا اینکه برو پیش متخصصای گارانتی های معتبر ازشون بپرس چجوری باید بفهمم این پین اسیب میزنه یا نه

اگرم تصویر نگرفتی که ببر گارانتی ببین چی میگن

من فکر نکنم سوکت عوض کردن کار خیلی راحتی باشه  . یعنی همین 100 تومن هم که شما میدی معلوم نیست بعدش درست بشه یا نشه و چند وقت سالم کار کنه . میدونی چی میخوام بگم ؟ ببین چیز مهمی میخوام بگم خوب توجه کن به این پاراگراف پایین :

ببین این ایرادی که مین شما داره شامل گارانتی نمیشه . اون مینایی هم که من به گارانتی های اصلی میدادم رایگان برام درست میکردن چنتا دونه پین بود که کج شده بود  . حالا این گارانتی شرکتیه شما ممکنه اصلا همون اول بگه قبول نمیکنم شامل گارانتی نمیشه حرف درستی هم میزنه . یا اینکه بگه باشه و یه برگه بده شما امضا کنی که هیچ اعتراضی نخواهی کرد اگر مادربرد خراب بشه و بیان سوکتو عوض کنن بزنن مادر بردو به باد فنا بدن در حالی که ممکنه اون پین مثلا یکی از کانالهای رم شمارو از کار بندازه یا اصلا هیچ کاری انجام نده و شما اینجا ضرر کردی رفتی 200 تومن مادربردو 100 تومن هزینش کردی (چون هرجا ببری سوکت عوض کنی هزینه سوکتو حداقل ازت میگیره حتی اگر درست نشه) بعد آخرشم هیچی که هیچی . خب اون 100 تومن هزینه تعویض سوکتو بیا 90 بزا روش یه مین جدید بخر یا 50 بزا روش یه دست دوم بخر . کدوم عقلانی تره ؟ تازه توی این رفتو برگشت گارانتی شما 30 تومان هم هزینه پست میدی .

بد میگم ؟ اگه بد میگم بزن تو گوشم

اصلا یه راه خوب به ذهنم رسید

مینو ببر بازار بفروش البته قصدت فروش نباشه وااا . بده به فروشنده سی پی یو بزاره روش اگر تصویر گرفت یدفعه گوشیتو از جیبت در بیار بگو بله داداش . جانم ؟ صدا قطعو وصل میشه . چی ؟ مینو نفروشم . چرا آخه . اههههه. بعد به فروشنده بگو اقا شرمنده داداشم میگه مینو نفروش معذرت میخوامو فلانو بهمان ببخشید تورو خدا  . عروسی بچه هاتون خدمت میرسیم جبران میکنیم . 8-}

اگه خیلی میترسی نکنه مین سی پی یو رو بسوزونه میتونی این روش بالارو بری . من اگه خودم بودم با وقارت تمام و خالصیت جهان سی پی یو رو میزاشتم رو مین ببینم بوق سلامت میزنه یا نه

استارتر عزیز نظرت در مورد نظرم چیه ؟

لینک به دیدگاه

اصلا یه راه خوب به ذهنم رسید

مینو ببر بازار بفروش البته قصدت فروش نباشه وااا . بده به فروشنده سی پی یو بزاره روش اگر تصویر گرفت یدفعه گوشیتو از جیبت در بیار بگو بله داداش . جانم ؟ صدا قطعو وصل میشه . چی ؟ مینو نفروشم . چرا آخه . اههههه. بعد به فروشنده بگو اقا شرمنده داداشم میگه مینو نفروش معذرت میخوامو فلانو بهمان ببخشید تورو خدا  . عروسی بچه هاتون خدمت میرسیم جبران میکنیم . 8-}

اگه خیلی میترسی نکنه مین سی پی یو رو بسوزونه میتونی این روش بالارو بری . من اگه خودم بودم با وقارت تمام و خالصیت جهان سی پی یو رو میزاشتم رو مین ببینم بوق سلامت میزنه یا نه

استارتر عزیز نظرت در مورد نظرم چیه ؟

سلام

ممنون از توضیحات گرانبهاتون  :rolleyes:

واما نظر استاتر :

راه حل اول : فروشنده  که عاشق چشم و ابروی بنده نیست cpu بذاره روش برام تست کنه اگر سالم بود برداره !

راه حل دوم : داداش این راه حلی که  دادی بسیار عالی هست ولی ... میخواد که من ندارم  :D

خودم یه راهی بنظرم رسید .

همین دیجی کالا cpu 3240 میفروشه با گارانتی یکساله اینوو

اینو میگیرم میذارم روش فوقش قراره تو همون چند ثانیه اول بره به رحمت خدا .

پس میفرستم دیجی میگم CPU تون معیوبه  :smug:

کی موافقه ؟

ویرایش شده توسط Mohsenx2
لینک به دیدگاه

cpu emulator دیگه چیه؟ :huh:

وسیله ای هستش که سی پی یو رو بقول معروف emulate میکنه :)

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از توضیحات گرانبهاتون  :rolleyes:

واما نظر استاتر :

راه حل اول : فروشنده  که عاشق چشم و ابروی بنده نیست cpu بذاره روش برام تست کنه اگر سالم بود برداره !

راه حل دوم : داداش این راه حلی که  دادی بسیار عالی هست ولی ... میخواد که من ندارم  :D

خودم یه راهی بنظرم رسید .

همین دیجی کالا cpu 3240 میفروشه با گارانتی یکساله اینوو

اینو میگیرم میذارم روش فوقش قراره تو همون چند ثانیه اول بره به رحمت خدا .

پس میفرستم دیجی میگم CPU تون معیوبه  :smug:

کی موافقه ؟

هیشکی موافق نیست

این پولا از ما بالا نمیره . به خدا سوگند این کار کاردرستی نیست و عذاب اون دنیا و این دنیارو به همراه داره که سی پی یو بخری بزنی خراب کنی بفرستی برای گارانتی . به نظر من حالا که مین رو باختین بهتره اخلاق رو نبازید .

از طرفی من که نگفتم برو گریه کن به فروشنده بگو اقا توروخدا برادرا خواهرا یه مین برای من تست کنید

برو سر خودتو مینبردو مثل یه مرد بگیر بالا بگو میخوام بفروشم سی پی یو گذاشت روش تصویر گرفت سریع گوشیو در بیار و قیافتو جوری کن که انگار برادرت داره بدترین فحش های حال حاضر دنیارو بهت میده . خیلی طبیعی بازی کن این سکانسو که خود "فرو  شنده" میمیک صورتتو دید سریع مینو بزاره رو پیشخون . تو واقعیت دیدم اینارو که میگم . این سکانس تلفن از سمت برادر عصبانیو چند بار تمرین کن توی خونه . دیالوگاشو دارم میخوای برات بفرستم

الان اگه مایه تیله هست که مینو بزا تو فروم برا فروش یه مین جدید بخر . یه 3240 از دیجی سفارش بدم ببینم مین سالمه یا نه دیگه چیه داستانش

چه اینجاو چه اونجا تا کی غم صبوری

من ماندمو رویاها امان از درد دوری

وسیله ای هستش که سی پی یو رو بقول معروف emulate میکنه :)

اقا اسم این بهشت ایران چیه میشه بگین ؟

لینک به دیدگاه

هیشکی موافق نیست

این پولا از ما بالا نمیره . به خدا سوگند این کار کاردرستی نیست و عذاب اون دنیا و این دنیارو به همراه داره که سی پی یو بخری بزنی خراب کنی بفرستی برای گارانتی . به نظر من حالا که مین رو باختین بهتره اخلاق رو نبازید .

از طرفی من که نگفتم برو گریه کن به فروشنده بگو اقا توروخدا برادرا خواهرا یه مین برای من تست کنید

برو سر خودتو مینبردو مثل یه مرد بگیر بالا بگو میخوام بفروشم سی پی یو گذاشت روش تصویر گرفت سریع گوشیو در بیار و قیافتو جوری کن که انگار برادرت داره بدترین فحش های حال حاضر دنیارو بهت میده . خیلی طبیعی بازی کن این سکانسو که خود "فرو  شنده" میمیک صورتتو دید سریع مینو بزاره رو پیشخون . تو واقعیت دیدم اینارو که میگم . این سکانس تلفن از سمت برادر عصبانیو چند بار تمرین کن توی خونه . دیالوگاشو دارم میخوای برات بفرستم

الان اگه مایه تیله هست که مینو بزا تو فروم برا فروش یه مین جدید بخر . یه 3240 از دیجی سفارش بدم ببینم مین ساله یا نه دیگه چیه داستانش

چه اینجاو چه اونجا تا کی غم صبوری

من ماندمو رویاها امان از درد دوری

اقا اسم این بهشت ایران چیه میشه بگین ؟

به نظر میاد  شما تیاتر کار کرده باشین

خلاقیتتون جالبه :)

لینک به دیدگاه

به نظر میاد  شما تیاتر کار کرده باشین

خلاقیتتون جالبه :)

بازیگر نیستم ولی زمونه همرو بازگیر تئاتر کرده ضمنا بازیگران را دوست دارم

به قول استاد شیخ اجل میر غیاث الدین تبریزی نجفی آملی بابلی کاشانی که میفرماید :

ای بازیگر گریه نکن ما همه مون مثل همیم

صبح ها که از خواب پا میشیم نقاب به صورت می زنیم

یکی معلم می شه و یکی می شه خونه به دوش

یکی ترانه ساز می شه یکی می شه غزل فروش

کهنه نقاب زندگی تا شب رو صورتای ماست

گریه های پشت نقاب مثل همیشه بی صداست

نقش یک دریچه رُ . رو میله قفس بکش

برای یک بار که شده جای خودت نفس بکش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...