رفتن به مطلب

توی مادربرد شک دارم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. گرافیک r9 290x رو از سیستم قبلی دارم. می خوام پردازنده (AMD FX 9590) و مادربرد و رم هارو بفروشم و برم سمت اینتل. پردازنده انتخابیم core i5 6600 هست. چیپست z170 برای این پردازنده زیادیه و نمی خوام خرج کنم؛ رم هم با مشورت از بچه های همین فروم قرار شد ddr4 باشه حتما. حد اکثر فرکانس تمامی مادربرد هایی که می تونم انتخاب کنم 2133 هست. پس این رم رو انتخاب کردم تا بعدا یکی مثل خودشو بخرم: Corsair Vengeance LPX 8GB 2400MHz CL14 DDR4

حالا مونده مادربرد. خودم بین این سه تا شک دارم و می خوام هر کدوم که بعدا دردسر درست نکنه رو بخرم ولی اولویت با ارزون ترین هست(یعنی مدل h110):

ASUS H110M-C LGA1151 H110 Mainboard

ASUS B150M-A LGA1151 B150 Mainboard

ASUS H170-PRO LGA1151 H170 Mainboard

تا جایی که من تحقیق کردم، چیپست مادربرد روی عملکرد سیستم تاثیر نداره و صرفا پهنای باند بیشتری در اختیار سیستم قرار میده. از جمله درگاه های بیشتر و اسلات های pci-e بیشتر(یا با ضریب بیشتر). 

آیا روی مینبرد H110 از قدرت سی پی یو و گرافیک کم میشه به نسبت H170 ؟ اگر بله چند درصد و به چه دلیل ؟

آیا امکان داره نتیجه بنچ مارک گرافیک یا سی پی یو روی مینبرد B150 بیشتر از H110 باشه ؟ اگر بله چند درصد و به چه دلیل ؟

ممنون:)

ویرایش شده توسط warlordmsm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایسوس بگیر اما 110 بدرد نمیخوره، اگه مقدوره B150 گیمینگ یا نهایتاً h170 گیمینگ بگیر. در هر حالتی ایسوس بگیر چون خیلی قیمتش واقعی تره.

سلام.ایسوس هم خوبه ولی پیشنهاد من GIGABYTE H170-D3Hهست

درود

میشه دقیقاً دلیل خوب تر بودن گیگا رو بفرمایید؟

لینک به دیدگاه

ایسوس بگیر اما 110 بدرد نمیخوره، اگه مقدوره B150 گیمینگ یا نهایتاً h170 گیمینگ بگیر. در هر حالتی ایسوس بگیر چون خیلی قیمتش واقعی تره.

درود

میشه دقیقاً دلیل خوب تر بودن گیگا رو بفرمایید؟

درود بر شما. من نگفتم که برتره و این فقط یک پیشنهاد بود هر چند به دلیل گارانتی تعویض 3 ساله , برد های UltraDurable,آمار خرابی پایین انتخاب من گیگابایت هست.

لینک به دیدگاه

خب مزیتششون چیه که بگیرم؟ با این اوضاع نت و پینگ زیاد، کارت شبکه اصلا کاری از دستش بر نمیاد. من فقط می خوام برای پردازش کم نیاره. پورت هاش مهم نیست باسم.

لینک به دیدگاه

والا هر مادربردی از مادربرد های 1151رو گرفتید زیاد با هم توفیقی ندارن ولی مواظب باشید DDR3L نباشه چون رم DDR3 Low Voltage توی ایران فکر نکنم گیر بیارید و حتی اگه گیر هم آوردید من خیلی جاها خوندم که Memory Controler که رویCPU های Skylake هستش نمی تونه با DDR3 کنار بیاد.از مزیت های برد های H170 به بقیشون (به جز تعداد پورت و غیره) فاز بندی بهتر برق و کلا کبفیت بالاتر برد وقطعات هستش.

لینک به دیدگاه

خب نظر من این هست

Asus h170 pro gaming

چون مقدار کمتری باسه بازی های آنلاین از سی پی یو استفاده میکنه و امکانات زیادی که باسه گیمینگ داره خوبه

این بهترین چیزی هست که میتونید بگیرید با هزینه ی کم

لینک به دیدگاه

نظر من هاسول هست

i7 4790 + giga h97 gaming 3 يا asus h97 pro gamer + رم با باس 1600.

لینک به دیدگاه

خب مزیتششون چیه که بگیرم؟ با این اوضاع نت و پینگ زیاد، کارت شبکه اصلا کاری از دستش بر نمیاد. من فقط می خوام برای پردازش کم نیاره. پورت هاش مهم نیست باسم.

خوب اگه پورت ها مهم نیست براتون فک نکنم تفاوت داشته باشه کدوم رو بخرین

لینک به دیدگاه

دوستان سوال ایشون چیز دیگه ایه همه چی گفتین غیر از جوابی که ایشون میخواست

همه مینهایی که پیشنهاد کردن ddr4 هستن دقت کنید لطفا

دوستمون میپرسه من اگر سی پی یو کور ای فایو 6600 معمولی (نه سری K) و مثلا گرافیک GTX970 را روی هرکدوم از این مینبردا بزارم چه نتیجه ای میگیرم ؟

اصلا براشون تعداد پورت SATA3 و M.2  و USB3 و چهار اسلت رم و ساپورت رم باس 3800 و چهارتا اسلت گرافیک و چهلو پنجتا فاز تغذیه و .... مهم نیست

لطفا اگر جواب سوالشونو میدونین پست بدین

آیا روی مینبرد H110 از قدرت سی پی یو و گرافیک کم میشه به نسبت H170 ؟ اگر بله چند درصد و به چه دلیل ؟

آیا امکان داره نتیجه بنچ مارک گرافیک یا سی پی یو روی مینبرد B150 بیشتر از H110 باشه ؟ اگر بله چند درصد و به چه دلیل ؟

متشکر

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

من فقط خواستم بگم ... خودم دو تا مادربرد ایسوز دارم .... هر دو مشکل باطری بایوس دارن :|

عوض میکنم دوباره سر یکی دو هفته تموم میشه ...... من جات بودم مادربرد گیگا میگرفتم!

لینک به دیدگاه

دوستان سوال ایشون چیز دیگه ایه همه چی گفتین غیر از جوابی که ایشون میخواست

همه مینهایی که پیشنهاد کردن ddr4 هستن دقت کنید لطفا

دوستمون میپرسه من اگر سی پی یو کور ای فایو 6600 معمولی (نه سری K) و مثلا گرافیک GTX970 را روی هرکدوم از این مینبردا بزارم چه نتیجه ای میگیرم ؟

اصلا براشون تعداد پورت SATA3 و M.2  و USB3 و چهار اسلت رم و ساپورت رم باس 3800 و چهارتا اسلت گرافیک و چهلو پنجتا فاز تغذیه و .... مهم نیست

لطفا اگر جواب سوالشونو میدونین پست بدین

متشکر

ممنون! خودم جمله بندیم کلا درست نیست! مردم یک چیز دیگه برداشت می کنند یا حرفمو کامل متوجه نمی شن. با اجازه متنتونو توی پست کپی می کنم!

لینک به دیدگاه

والا هر مادربردی از مادربرد های 1151رو گرفتید زیاد با هم توفیقی ندارن ولی مواظب باشید DDR3L نباشه چون رم DDR3 Low Voltage توی ایران فکر نکنم گیر بیارید و حتی اگه گیر هم آوردید من خیلی جاها خوندم که Memory Controler که رویCPU های Skylake هستش نمی تونه با DDR3 کنار بیاد.از مزیت های برد های H170 به بقیشون (به جز تعداد پورت و غیره) فاز بندی بهتر برق و کلا کبفیت بالاتر برد وقطعات هستش.

بزارید یه جوری بگم متوجه بشید...هر مادربردی گرفتید گرفتید فرقی نداره(از لحاظ کارایی CPU و GPU) فقط مواظب باشید DDR3L نباشه.این مادربرد ها به جز تعداد پورت کارت صدا و اسلات های PCIe تفاوت دیگه ای ندارن مگه اینکه چیپ از سری Z باشه اونوقت توانایی اورکلاک و SLI داره.تفاوت برد H170 رو هم گفتم.کیفیت کلی قطعات الکترونیک و فازبندی برد های H کلا بهتره.و کلا تفاوت بین برد تا برد توی گرفتن کارایی بهتر بین 0 تا 1 هستش...مگه اینکه یه بردی باشه که دیگه الکترونیک استفاده شده درش خیلی آشغال باشه که هی داغ کنه و کارایی سیستم رو پایین بیاره.(که این موارد خیلی خیلی کم هستن و توی برند هایی مثل Asus Gigabyte Asrock یا MSI به ندرت رخ میده)

لینک به دیدگاه

بزارید یه جوری بگم متوجه بشید...هر مادربردی گرفتید گرفتید فرقی نداره(از لحاظ کارایی CPU و GPU) فقط مواظب باشید DDR3L نباشه.این مادربرد ها به جز تعداد پورت کارت صدا و اسلات های PCIe تفاوت دیگه ای ندارن مگه اینکه چیپ از سری Z باشه اونوقت توانایی اورکلاک و SLI داره.تفاوت برد H170 رو هم گفتم.کیفیت کلی قطعات الکترونیک و فازبندی برد های H کلا بهتره.و کلا تفاوت بین برد تا برد توی گرفتن کارایی بهتر بین 0 تا 1 هستش...مگه اینکه یه بردی باشه که دیگه الکترونیک استفاده شده درش خیلی آشغال باشه که هی داغ کنه و کارایی سیستم رو پایین بیاره.(که این موارد خیلی خیلی کم هستن و توی برند هایی مثل Asus Gigabyte Asrock یا MSI به ندرت رخ میده)

خیلی ممنون. حالا خیالم راحت شد
لینک به دیدگاه

ممنون! خودم جمله بندیم کلا درست نیست! مردم یک چیز دیگه برداشت می کنند یا حرفمو کامل متوجه نمی شن. با اجازه متنتونو توی پست کپی می کنم!

اگه حق کپی رایتشو پرداخت کنی مشکلی نداره

سه میلیارد پوند میشه ;)

لینک به دیدگاه

تا جایی که من تحقیق کردم، چیپست مادربرد روی عملکرد سیستم تاثیر نداره و صرفا پهنای باند بیشتری در اختیار سیستم قرار میده. از جمله درگاه های بیشتر و اسلات های pci-e بیشتر(یا با ضریب بیشتر). 

ممنون :)

خیر، هیچ تاثیری بر کارایی کارت گرافیک، رم و cpu ندارد(اگر اورکلاک نمی کنید)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...