رفتن به مطلب

سوال از دوستان : کدوم کارت گرافیکها از فرکانس144 هرتز مانیتورها پشتیبانی میکنن؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام و درود خدمت همه دوستان و عزیزان / امیدوارم حالتون خوب باشه 

دوستان همونطور که از عنوان تایپیک مشخص هست میخوام بدونم کدوم کارت گرافیکها از فرکانسهای بالای 60هرتز پشتیبانی میکنن 

من همینک از گرافیک آنبرد پردازنده i5 6500 استفاده میکنم که متاسفانه از 60هرتز به بالا رو پشتیبانی نمیکنه و بنده هم برای لذت بردن 

از مانیتورم که ریفرش ریتش 144هرتز هست به ناچار مجبورم یک عدد گرافیک خوش قیمت خریداری کنم مثل مدل GTX 960 یا مدل R9 380

که هم قدرت قابل قبولی دارند و هم قیمتشون مناسبه ، ولی قبل از خرید میخوام مطمئن بشم که این دو مدل از فرکانسهای بالای 60هرتز پشتیبانی میکنن یا نه ؟ 

Thank%20You-6.jpg

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

نکته اول: شاید راحت نتونی فرق بین 60 هرتز و بالاتر رو متوجه بشی، فرق 30 با 60 کاملا مشخصه ولی من به شخصه 60 به بالا رو احساس نمیکنم، نکته دوم هر گرافیکی که dvi یاdisplay port داشته باشه میتونه روی 1080 ، 144 فرم بده ولی بستگی به گیمی داره که اجرا میکنی مثلا با گراف 730 هم میتونی تو انگری بردز 144 فرم بگیری ولی حتی با 970 هم نمیتونی در بازی ویچر با تنظیمات آلترا 60 فرم بگیری در 1080 چه برسه به 144 . پس برای 144 فرم گرفتن نیاز به گرافیک خیلی قوی داری توصیه من اینه که این که بیخیالش بشی، با همین سر بکنی، واقعا نمیفهمم شما که اینتل اچ دی استفاده میکنی دقیقا چه چیزی رو میخای با 144 ببینی؟

لینک به دیدگاه

والا با 144hz که هماهنگی داره ولی تا اونجا که من می دونم برای اینکه مانیتور ها بتونن refresh rate بالای 60 داشته باشن باید با کابل Dual Link DVI به گرافیک وصل شده باشن(روی مانیتور باید باشه)نکته ی دیگه هم اینکه 960 چندان کارت قویی نیست و روی همه ی بازی ها بالای 60 فریم نمیده و شما باز هم شکستگی تصویر خواهید داشت.مپر اینکه G-Sync باشه مانیتورتون...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نکته اول: شاید راحت نتونی فرق بین 60 هرتز و بالاتر رو متوجه بشی، فرق 30 با 60 کاملا مشخصه ولی من به شخصه 60 به بالا رو احساس نمیکنم، نکته دوم هر گرافیکی که dvi یاdisplay port داشته باشه میتونه روی 1080 ، 144 فرم بده ولی بستگی به گیمی داره که اجرا میکنی مثلا با گراف 730 هم میتونی تو انگری بردز 144 فرم بگیری ولی حتی با 970 هم نمیتونی در بازی ویچر با تنظیمات آلترا 60 فرم بگیری در 1080 چه برسه به 144 . پس برای 144 فرم گرفتن نیاز به گرافیک خیلی قوی داری توصیه من اینه که این که بیخیالش بشی، با همین سر بکنی، واقعا نمیفهمم شما که اینتل اچ دی استفاده میکنی دقیقا چه چیزی رو میخای با 144 ببینی؟

ضمن سلام و تشکر از شما 

من قشنگ احساس میکنم فرق 60 رو حتی با 75 و 144 که جای خود دارد 

دوست بزرگوارم منظور بنده ریفرش ریت هست نه فریم 

والا با 144hz که هماهنگی داره ولی تا اونجا که من می دونم برای اینکه مانیتور ها بتونن refresh rate بالای 60 داشته باشن باید با کابل Dual Link DVI به گرافیک وصل شده باشن(روی مانیتور باید باشه)نکته ی دیگه هم اینکه 960 چندان کارت قویی نیست و روی همه ی بازی ها بالای 60 فریم نمیده و شما باز هم شکستگی تصویر خواهید داشت.مپر اینکه G-Sync باشه مانیتورتون...

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز 

همه جور کابلی که نیاز باشه دارم و روی مانیتور هم هست ( هم دی وی آی و هم اچ دی ام آی ) 

والا به خاطر لذت بردن از ریفرش ریت یه مانیتور دیگه بالاتر از این ارقام ارزش خرج کردن نداره 

لینک به دیدگاه

ببین فکر کنم مانیتورتون باید ببینی از کدوم پورت 144 هرتز رو پشتیبانی میکنه. مثلا من هر نوع کابل HDMI تست کردم نتونستم روی مانیتور VG278HE خودم 144 هرتز بگیرم. بعد کابل DVI داخل بسته رو که دیوال لینک DVI هم بود تست کردم 144 هرتز جواب داد. از گرافیک نیست از نظر من. حالا در مورد گرافیک داخلی 6500 اطلاعی ندارم....

ولی فکر میکنم فقط DVI-D و دیسپلی پورت 144 ساپورت کنه. HDMI ورژن های قدیمیش ساپورت نمیکنه....

لینک به دیدگاه

اقای محمودی پیشنهاد میکنم صبر کنین

فقط دو ماه دیگه کارت های پایین رده ی Polaris میان

از هر دوی 380 و 960 به صرفه تر خواهند بود

لینک به دیدگاه

ضمن سلام و تشکر از شما 

همه جور کابلی که نیاز باشه دارم و روی مانیتور هم هست ( هم دی وی آی و هم اچ دی ام آی ) 

والا به خاطر لذت بردن از ریفرش ریت یه مانیتور دیگه بالاتر از این ارقام ارزش خرج کردن نداره 

یعنی شما میخواین فقط دسکتاپ 144 هرتز ببینید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین فکر کنم مانیتورتون باید ببینی از کدوم پورت 144 هرتز رو پشتیبانی میکنه. مثلا من هر نوع کابل HDMI تست کردم نتونستم روی مانیتور VG278HE خودم 144 هرتز بگیرم. بعد کابل DVI داخل بسته رو که دیوال لینک DVI هم بود تست کردم 144 هرتز جواب داد. از گرافیک نیست از نظر من. حالا در مورد گرافیک داخلی 6500 اطلاعی ندارم....

ولی فکر میکنم فقط DVI-D و دیسپلی پورت 144 ساپورت کنه. HDMI ورژن های قدیمیش ساپورت نمیکنه....

ماشاالله سعید جان 

منم از کابل دی وی آی دوال لینک داخل مانیتور استفاده میکنم که ساپورت میکنه و الان میخوام از یکی از مدلهای ذکر شده 

بخرم که البته بعداز مطمئن شدن از پشتیبانیشون / بله اچ دی ام آی هم باید نسخه 2 فک کنم باشه تا ساپورت کنه که البته مطمئن نیستم 

لینک به دیدگاه

درود

همونطور که گفتن مدل مانیتور مهمه، اکثر مانیتور های 144 یا باید از دوال استفاده کنید یا DP . مدل مانیتورتون چی هست ؟ 

لینک به دیدگاه

ماشاالله سعید جان 

منم از کابل دی وی آی دوال لینک داخل مانیتور استفاده میکنم که ساپورت میکنه و الان میخوام از یکی از مدلهای ذکر شده 

بخرم که البته بعداز مطمئن شدن از پشتیبانیشون / بله اچ دی ام آی هم باید نسخه 2 فک کنم باشه تا ساپورت کنه که البته مطمئن نیستم 

980ti بگیر. @};-

لینک به دیدگاه

خیر ، شما با hdmi ورژن 1.4 هم 120 فرم روی 1080 میگیرید، بیشترش رو مطمئن نیستم. ولی به نظر بنده رفرش ریت 144 بدون توجه به فرم دهی منطقی نیست!

لینک به دیدگاه

ضمن سلام و تشکر از شما 

والا اگه فقط می خوایید که 144hz بهتون بده روی 1080p و برای بازی هم نمیخوایید از سری 700 هم می تونید بردارید GTX 750ti از Dual Link DVI-D پشتیبانی کنه و هم از G-Sync برای این کار جواب میده (الان مدل گیگاش 509 تومنه که به نظر خیلی صرفه داره هر چند به نظر من 60 هرتز یا 144 هرتز داخل محیط ویندوز برتری نسبت به هم ندارن)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقای محمودی پیشنهاد میکنم صبر کنین

فقط دو ماه دیگه کارت های پایین رده ی Polaris میان

از هر دوی 380 و 960 به صرفه تر خواهند بود

سلام خدمت سعید جان 

دوماه که خیلی هست و منم به شخصه با صبر کردن مشکل دارم 

ولی فکر نمیکنم تا دوماه سرو کله این گرافیکا پیدا بشه 

یعنی شما میخواین فقط دسکتاپ 144 هرتز ببینید!

درود بر شما 

کلا میخوام همه چی مثل روغن باشه و روون 

درود

همونطور که گفتن مدل مانیتور مهمه، اکثر مانیتور های 144 یا باید از دوال استفاده کنید یا DP . مدل مانیتورتون چی هست ؟ 

سلام 

مانیتور ساپورت میکنه دوست بزرگوارم و چند روز پیش برای تست با گرافیک R9 390 تست کردم و قشنگ 

144 رو ساپورت کرد ولی چون کابل دیسپلی پورت یا دی وی دوال لینک نداشتم بغل مانیتور نوشت باید از کابل مخصوص استفاده کنین 

یعنی DVI DUAL LINK  که همینک موجود هست / XL2411Z

980ti بگیر. @};-

سعید جان ما قلبمون ضعیفه ها / رحم کن / من کجا و این غولها کجا 

لینک به دیدگاه

سلام 

مانیتور ساپورت میکنه دوست بزرگوارم و چند روز پیش برای تست با گرافیک R9 390 تست کردم و قشنگ 

144 رو ساپورت کرد ولی چون کابل دیسپلی پورت یا دی وی دوال لینک نداشتم بغل مانیتور نوشت باید از کابل مخصوص استفاده کنین 

یعنی DVI DUAL LINK  که همینک موجود هست / XL2411Z

بله متوجهم که مانیتور پشتیبانی میکنه ولی خب همونطور که گفتید برای 144 باید از دوال استفاده شه، که نمیدونم گرافیک آنبرد داشته باشه یا نه.

داشته باشه هم اهمیت داره، اون 144 هرتز زمانی احساس میشه که فریم 144 هرتز هم داشته باشید، وگرنه رو رفرش ریت 144 هرتز و فریم رو 60، تفاوت خاصی مشاهده نمیشه.

بگذریم بحث اصلی گرافیک، هر گرافیکی که دوال و یا dp داشته باشه این رفرش ریت رو بهتون میده حتی گرافیک های قدیمی. ولی اگه بحث سر اینکه که با کدوم گرافیک فریم ثابت تری میگیرید (از اونجایی که رفرش 144 بدون فریم 144 فایده نداره)، جواب هیچکدوم هست. ابلته بستگی به بازی و تنظیمات گرافیکی داره  ولی خب حتی 970 هم تو خیلی از بازی ها رو high هم به 144 فریم نمیرسه. 

پس اگه قصد هزینه کردن دارید، حداقل برید سراغ گلکس 970 .

در کل، همونطور که گفتم، اگر صرفاً برای داشتن رفرش ریت 144 هرتز قصد تهیه گرافیک دارید، تا زمانی که کارت مورد نظر فریم ریت 144 نده، بی فایدست  @};-

لینک به دیدگاه

سلام. دوست عزیز من با جی تی ایکس 670 144hz رو مانیتور میگیریم. .دوستانی هم که میگن فرقی نداره 60 هرتز با 120 هرتز بکل دارن گمراه میکنن کسانی که قصد خرید مانیتوری 120 یا 144 هرتزی رو دارن. کلا اگر واسه گیم میخوای بحث مفصلی پیش میاد که چه گیمی میخوای باهاش انجام بدی . شما باید اول مانیتور و رزولشن و بازی رو مشخص کنید بعد.

لینک به دیدگاه

یه سوال

من که کارت گرافم dvi نداره نمیشه 144 مانیتور 144 Hz بگیرم ؟

باید از مشخصات مانیتوری که مد نظرتون هست ببینید با چه رابطی 144هرتز رو به شما میده و اینکه کارت شما این خروجی رو داره یا نه. 

اینم بنچ مارکی از گیم های  مختلف که در کل به نظر من شما کارت بالاتری باید خرید کنید تا 144 یا حتی 120 رو تجربه کنید.

pxef_01.jpg

لینک به دیدگاه

تو مانیتور سایز بزرگ 27 اینچ فرق 144HZ و 60HZ  واقعا خیلی تابلو می زنه . باید DP یا Dvi داشته باشید . من با گرافیک 770 تو بازی کانتر واقعا که بدردم خورد یا حتی تو بازی بتلفید با فریم ۶۰ -۷۰ با رفرش 144hz واقعا حرکات خیلی رون و نرم شد مخصوصا مقع چرخش سریع

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر ، شما با hdmi ورژن 1.4 هم 120 فرم روی 1080 میگیرید، بیشترش رو مطمئن نیستم. ولی به نظر بنده رفرش ریت 144 بدون توجه به فرم دهی منطقی نیست!

متاسفانه تست شده با ورژن 1.4 که فقط 60 هرتز میده مگر اینکه از کابلهای ورژن بالا استفاده کنیم که من به شخصه مطمئن نیستم 

ولی با دی وی آی تست کردم جواب میده 

والا اگه فقط می خوایید که 144hz بهتون بده روی 1080p و برای بازی هم نمیخوایید از سری 700 هم می تونید بردارید GTX 750ti از Dual Link DVI-D پشتیبانی کنه و هم از G-Sync برای این کار جواب میده (الان مدل گیگاش 509 تومنه که به نظر خیلی صرفه داره هر چند به نظر من 60 هرتز یا 144 هرتز داخل محیط ویندوز برتری نسبت به هم ندارن)

حالا شما کلی حساب کنید 

تماشای فیلم های کیفیت بالا و وب گردی واینا و ... 

من سوالم اینه که gtx 960 یا r9 380 این فرکانس رو پشتیبانی میکنه یا نه ؟ 

بله متوجهم که مانیتور پشتیبانی میکنه ولی خب همونطور که گفتید برای 144 باید از دوال استفاده شه، که نمیدونم گرافیک آنبرد داشته باشه یا نه.

داشته باشه هم اهمیت داره، اون 144 هرتز زمانی احساس میشه که فریم 144 هرتز هم داشته باشید، وگرنه رو رفرش ریت 144 هرتز و فریم رو 60، تفاوت خاصی مشاهده نمیشه.

بگذریم بحث اصلی گرافیک، هر گرافیکی که دوال و یا dp داشته باشه این رفرش ریت رو بهتون میده حتی گرافیک های قدیمی. ولی اگه بحث سر اینکه که با کدوم گرافیک فریم ثابت تری میگیرید (از اونجایی که رفرش 144 بدون فریم 144 فایده نداره)، جواب هیچکدوم هست. ابلته بستگی به بازی و تنظیمات گرافیکی داره  ولی خب حتی 970 هم تو خیلی از بازی ها رو high هم به 144 فریم نمیرسه. 

پس اگه قصد هزینه کردن دارید، حداقل برید سراغ گلکس 970 .

در کل، همونطور که گفتم، اگر صرفاً برای داشتن رفرش ریت 144 هرتز قصد تهیه گرافیک دارید، تا زمانی که کارت مورد نظر فریم ریت 144 نده، بی فایدست  @};-

بله کاملا درسته و در مورد فریم ولی

بنده اصلا برای بازی برنامه ندارم و اهل بازی هم نیستم و فقط فیلمهای کیفیت بالا نگاه میکنم و کلا میخوام این ویژگی رو داشته باشم  

گرافیک 970 هم قیمتش بالاست وگرنه حرفی نبود 

یه سوال

من که کارت گرافم dvi نداره نمیشه 144 مانیتور 144 Hz بگیرم ؟

سلام خدمت شما 

displayport یا hdmi که داره ؟ 

مانیتورتون مدلش چی هست ؟ 

لینک به دیدگاه

تو مانیتور سایز بزرگ 27 اینچ فرق 144HZ و 60HZ  واقعا خیلی تابلو می زنه . باید DP یا Dvi داشته باشید . من با گرافیک 770 تو بازی کانتر واقعا که بدردم خورد یا حتی تو بازی بتلفید با فریم ۶۰ -۷۰ با رفرش 144hz واقعا حرکات خیلی رون و نرم شد مخصوصا مقع چرخش سریع

دوست عزیز شما رو صفحه دستکاپ هم این فرق رو احساس میکنی چه برسه به بازی. 

لینک به دیدگاه

حالا شما کلی حساب کنید 

تماشای فیلم های کیفیت بالا و وب گردی واینا و ... 

من سوالم اینه که gtx 960 یا r9 380 این فرکانس رو پشتیبانی میکنه یا نه ؟ 

بله جواب میده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز رفرش 144 اصلا ربطی به گرافک نداره شما اگه در تنظیمات مانیتور بزارید رو 144 اون میاد مثلا در ثانیه 144 بار صفحه رو رفرش میکنه... حالا اگه مثلا 60 فریم کارتتون خروجی  بده هر فریمی رو دو وخورده ای بار رفرش می کنه...  :D

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز رفرش 144 اصلا ربطی به گرافک نداره شما اگه در تنظیمات مانیتور بزارید رو 144 اون میاد مثلا در ثانیه 144 بار صفحه رو رفرش میکنه... حالا اگه مثلا 60 فریم کارتتون خروجی  بده هر فریمی رو دو وخورده ای بار رفرش می کنه...  :D

سلام.

دوستمون تست کرده. اصلا ظاهر نمیشه دوست عزیز وقتی کابل یا مانیتور یا گرافیک با هم در آن واحد پشتیبانی نکنند.

یکی از این 3 تا ساپورت نکنه 144 رو این گزینه ظاهر نمیشه در تنظیمات درایور کارت گرافیک...

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما 

displayport یا hdmi که داره ؟ 

مانیتورتون مدلش چی هست ؟ 

HDMI داره ولی اینطوری که من فهمیدم با این مدل کابل 144 هرتز به دست نمیاد

لینک به دیدگاه

اگه رفرش ربطی به گرافیک نداره پس قضیه جیسانس و ویسانس چیه

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...