رفتن به مطلب

کمک فوری برای خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز @};-

من میخوام گرافیک 5750 بگیرم نمی دونم چه برندی بهتره؟ xfx یا asus یا sapphire ؟ لطفا توضیح بدین چرا؟ هر کدوم با چه گارانتی؟

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. فردا ظهر باید بخرم :-S

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز @};-

من میخوام گرافیک 5750 بگیرم نمی دونم چه برندی بهتره؟ xfx یا asus یا sapphire ؟ لطفا توضیح بدین چرا؟ هر کدوم با چه گارانتی؟

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. فردا ظهر باید بخرم :-S

تفاوتی با هم ندارند هر کدام که ارزون تر باشه همون رو بخرید. من خودم بیش تر از همه از asus خوشم میاد.

لینک به دیدگاه

اگه اهل اورکلاکی asus بگیر بخاطر تکونولوژِی voltage tweak

اگه اهل اورکلاک نیستی هربرندی که قیمتش کمتره بخر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه اهل اورکلاکی asus بگیر بخاطر تکونولوژِی voltage tweak

اگه اهل اورکلاک نیستی هربرندی که قیمتش کمتره بخر

فکر می کنم voltage tweakروهمه برندها پشتیبانی میکنن. با نرم افزار MSI Afterburner

لینک به دیدگاه

فکر می کنم voltage tweakروهمه برندها پشتیبانی میکنن. با نرم افزار MSI Afterburner

خیر ، اشتباه میکنید فقط asus ساپورت میکنه در نرم افزار msi afterburner اگه با سری کارتهای دیگه امتحان کنید میبینید که اسلایدر مربوط به تغییر ولتاژ فریز هست

لینک به دیدگاه

قابلیت تغییر ولتاژ رو تمام برندها ساپورت مکنن.. مهم نوع PCB استفاده شده است. از هر برندی میگیری مدل مرجع (Reference) رو بگیر. تمام مدلهای مرجع قابلیت تغییر ولتاژ رو دارند. حواستون باشه روی برد گرافیک رو همون لبه اتصال به برد لوگوی AMD باشه و برد مشکی رنگ باشه.

لینک به دیدگاه

عذر میخوام چه جوری میشه رفرنس بودن کارت رو بفهمم؟ اصلا رفرنس یعنی چی؟ @};-?

ویرایش شده توسط jooya
لینک به دیدگاه

قابلیت تغییر ولتاژ رو تمام برندها ساپورت مکنن.. مهم نوع PCB استفاده شده است. از هر برندی میگیری مدل مرجع (Reference) رو بگیر. تمام مدلهای مرجع قابلیت تغییر ولتاژ رو دارند. حواستون باشه روی برد گرافیک رو همون لبه اتصال به برد لوگوی AMD باشه و برد مشکی رنگ باشه.

خیلی عذر میخوام اما بنده با اینکه گیگابایت 5770 از مدل رفرنس دارم اما باز هم اسلایدر مربوط به تغییر ولتاژ در نرم افزار msi afterburner فریز هست . فقط میتونم با دستکاری در بایوس ولتاژ اعمال کنم در صورتیکه وقتی 5770 از برند ایسوز با هیتسینک تخم مرغی داشتم با msi afterburner به راحتی ولتاژ رو تغییر میدادم ، البته ممکنه سایر برندها مثل xfx و .... هم شبیه به ایسوز عمل کنند اما به شخصه دیدم که در msi afterburner اسلایدر مربوط به تغییر ولتاژ برای ایسوز بازه و برای گیگابایت فریز هست

نکته : من فکر میکنم در صورتی سایر کارتها توسط afterburner قابلیت تغییر ولتاژ دارن که بایوس کارتهای ایسوز روشون قرار بگیره که به شخصه تغییر بایوس یک برند با برند دیگه اصلاً توصیه نمیشه اما دیدم که عده ای از دوستان که سافایر دارند رفتند و بایوس ایسوز ریختن

عذر میخوام چه جوری میشه رفرنس بودن کارت رو بفهمم؟ اصلا رفرنس یعنی چی؟

رفرنس یعنی مرجع و برد رفرنس یعنی اولین بردی که یه شرکت ساخته

مدل هایی مثل شکل زیر برد رفرنس دارند :

02.jpg

idhp-AMD-ATI-Radeon-HD-5770-and-5750-DirectX-11-GPUs-1.jpg

نکته : ممکنه سایر برندها با شکل و شمایل متفاوت در خنک کننده برد رفرنس داشته یاشن ولی مطمئناً مدلهایی نظیر مدلهای بالا برد رفرنس دارند

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد من ساپفایر هست چون جز شرکای طراز اول ای ام دی هست من خودم دو نسل از کارتاشو تجربه کردم (سری4000 مدل4850 وسری5000 مدل5870 ).قابلیت اور کلاک خوبی هم داره@};-درضمن شرکت ساپفایر کارتاش در مدلهای غیر رفرنس خنک کننده های عالی داره مخصوصا سیستم خنک کنندگی vapor-x:)

لینک به دیدگاه

عزیز..شما باید تو setting برنامه afterburner برید و گزینه unlock voltage control رو تیک بزنی. تمام نمونهای اولیه کارتهای گرافیک قابلیت افزایش ولتاژ دارند. چون همشون در ابتدا از یک برد مشابه استفاده میکنند که همون برد مرجع تولید شده توسط AMD است. بعد به منظور کاهش قیمت و یا استفاده از کولرهای مخصوص خودشون مدلهای غیر مرجع میسازن.

اینم بگم اگر کارتی از برد مرجع استفاده نکنه و قابلیت تقییر ولتاژ نداشته باشه به هیچ عنوان نمیشو ولتاژش رو تغییر داد. نه با دستکاری تو بایوس نه با هیچ روش دیگری چون مدار الکترکی برد اصلا این قابلیت رو نداره !

144743112744449.png

به این عکس توجه کن...این برد مرجع است که مشکی رنگ است و اون پایین هم لوگوی AMD رو میبینی.. تمام نمونهای مرجع از این برد استفاده میکنن و مدلهای دیگر از بردهای ساخت خود برند استفاده میکنن. شما به لوگو توجه کن و رنگ برد.

145197172941334.jpg

لینک به دیدگاه

عزیز..شما باید تو setting برنامه afterburner برید و گزینه unlock voltage control رو تیک بزنی. تمام نمونهای اولیه کارتهای گرافیک قابلیت افزایش ولتاژ دارند. چون همشون در ابتدا از یک برد مشابه استفاده میکنند که همون برد مرجع تولید شده توسط AMD است. بعد به منظور کاهش قیمت و یا استفاده از کولرهای مخصوص خودشون مدلهای غیر مرجع میسازن.

اینم بگم اگر کارتی از برد مرجع استفاده نکنه و قابلیت تقییر ولتاژ نداشته باشه به هیچ عنوان نمیشو ولتاژش رو تغییر داد. نه با دستکاری تو بایوس نه با هیچ روش دیگری چون مدار الکترکی برد اصلا این قابلیت رو نداره !

کاملاً حق با شماست و الان امتحان کردم دیدم منم تنظیمات رو فعال نکره بودم

با این حساب نظر من اینه که فقط مرجعه باشه و از هر برندی که ارزونتره

با تشکر از جناب سالار

لینک به دیدگاه

به نظر من 5750 و 5770 زیاد فرق قیمتی ندارن . اگر 5770 بگیری بهتره . حالا برندشو بر اساس گفته دوستان انتخاب کن @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...