رفتن به مطلب

پردازنده FX 6350 ای ام دی سریعترین شش هسته ای از خانواده پردازنده های ویشرا

Recommended Posts

پردازنده FX 6350 ای ام دی سریعترین شش هسته ای از خانواده پردازنده های ویشرا amd-fx-logo-100p89.jpg

یک پردازنده سریع توانایی های سیستم شما را بالا می برد، در این میان پردازنده های نسل جدید خانواده FX با سرعت پردازشی بالاتر مجهز و قابلیت های آن ها بهینه شده است.سری جدید با کد رمز Vishera (ویشرا) شناخته میشوند. FX 6350 سریع ترین محصولات سری FX-6xxx به حساب می آیند که برای استفاده در سوکت AM3+ طراحی و به بازار عرضه شده اند.اولین عدد بعد از حروف FX در نام پردازند های ویشرا بیانگر تعداد هسته های پردازشی است، بنابراین AMD FX-6350 یک عضو شش هسته ای از این خانواده می باشد.فرکانس پایه 3.9 گیگاهرتز و مجموعه 14 مگابایت حافظه نهان (سطح دو + سطح سه) از مشخصات اصلی این پردازنده است. فناوری توربو هوشمند موسوم به Turbo Core می تواند سرعت این پردازنده را به صورت خودکار تا 4.2 گیگاهرتز(در سه هسته فعال) افزایش دهد. دهد. از دیگر مشخصات این پردازنده می توان به قفل باز فرکانسی و کنترلر حافظه از نوع دو کاناله DDR3 سازگار با باس 1866 مگاهرتز اشاره نمود. AMD FX 6350 دارای مصرفی معادل 125 وات می باشد.

مزایای خرید پردازنده ویشرا FX-6350 ای ام دی چیست؟
  • پردازنده 6 هسته ای با فرکانس 3.9 گیگاهرتز تا 4.2 حالت توربو
  • دارای 6 مگابایت حافظه نهان سطح دو، 8 مگابایت سطح سه
  • فناوری توربو کور برای افزایش هوشمند فرکانس
  • پردازنده سری بلک با قفل فرکانسی باز( قابلیت اورکلاک بالا )
  • پشتبانی از حافظه رم دو کاناله DDR3 با فرکانس 1866 مگاهرتز
  • سازگار با مادربردهای مبتی بر سوکت +AM3

معرفی فناوری مهم در پردازنده های بولدزر شرکت AMD

پردازنده های خانواده FX-6xxx با قفل فرکانسی باز

یکی از مهترین برتری های خانواده FX نسبت به سایر پردازنده های شرکت AMD باز بودن ضریب فرکانسی یا به اصلاح دیگر مولتی پلایر قفل نشده می باشد.این پردازنده ها قابلیت اورکلاکینگ بسیار بالا را با قیمت رقابتی نسبت به پردازنده اینتل در اختیار کاربران قرار می دهد.بدین ترین گیمرها خرفه ای و اورکلاکرها می توانند به صورت دستی قدرت پردازنده را در دست بگیرند و کارایی سیتم خود را با بهره گیری از ضرایب بالاتر فرکانسی، افزایش دهند.با سیاست خاص شرکت AMD پردازنده های 6 هسته ایی این خانواده با کد FX-6xxx نام گذاری می شوند.

Unlock-Fx-220p183.jpg
FX4-6-Bulldozer-AMD-240P166.jpg
مجموعه دستور العمل های جدید

شرکت AMD برای اولین بار در پردازنده های با معماری بولدوزر از تکنولوژی AVX یا Advanced Vector Extensions پشتیبانی می کند. این تکنولوژی در سال 2008 از سوی اینتل عرضه شد و به عنوان یک استاندارد جهانی محسوب می گردد.اگر ما به طور خلاصه بخواهیم آن را توضیح بدهیم باید گفت این فناوری شامل روش ها پردازشی بسیار پیشرفته است که در محاسبات ریاضیاتی کاربرد دارند و بر پایه کد های x86 برای بهبود محاسبات و کار های برداری ارائه شده اند. استفاده از این تکنولوژی گام بزرگی برای معماری Bulldozer به شمار می رود تا عملکردی بهتری را برای کار با نرم‌افزار‌های گرافیکی، اینترنت، ‌اجرای بازی‌ها و سایر کاربردهای رایج به کاربرانش ارایه نماید..

حافظه پنهان ( cache )

در طراحی و ساخت پردازنده های بولدوزر با فناوری 32 نانومتری، برای تمامی پردازنده های این خانواده سه سطح مختلف حافظه نهان کش در نظر گرفته شده است. حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache، با ظرفیت 8 مگابایت بین تمام هسته ها مشترک است. علاوه بر این، حافظه پنهان سطح دوم نیز در پردازنده های سری FX4000 برابر 4 مگابایت، سری FX6000 برابر 6مگابایت و نهایتا در پردازند های 8 هسته ای سری FX8000 برابر 8مگابایت می باشد. این حجم بالای حافظه کش، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد.

multitasking_cash-220p183.jpg
turbo-core-217p169.jpg
فناوری توربو کور برای افزایش هوشمند فرکانس

سرعت بیسترین اهمیت را در کارایی سیستم رایانه ای شما دارد.فناوری Turbo Core شرکت AMD که برای اولین بار در پردازنده های فانتوم به کار گرفته شد،به صورت هوشمند وظیفه کنترل و تنظیم سرعت پردازش سی پی یو را بر عهده دارد.حالا نسخه دوم این فناوری به صورت بهینه تر و هوشمندانه تر در پردازنده های خانواده ویشرا این وظیفه را بر عهده دارد.ایند فناوری با توجه به نیاز پردازشی شما و برنامه های در حال اجرا و همچنین شرایط کاری پردازنده می تواند به صورت خودکار فرکانس عملیاتی را افزایش دهد.به لطف این افزایش خودکار سرعت، کارایی نهایی سیستم شما در کار کردن با نرم افزار ها و برنامه های مختلف افزایش خواهد یافت.

کنترلر حافظه داخلی DDR3

کنترل کننده های حافظه جای گذاری شده درون پردازنده خانواده FX می توانند با استفاده از حافظه های DDR3 در باند فرکانسی 1866 مگاهرتز، پهنای باندی معادل 29.9GB/sec را ایجاد نمایند.این کنترلرها از نوع دو کاناله بود و در ارتباط مستقیم با هر یک از هسته ها می باشد. همچنین حافظه های رم با مصرف ولتاژ پایین 1.2 , 1.35 ولتی نیز با پردازنده های این خانواده سازگاری کامل دارند.

ram-amd-doul-corsier-220p1843.jpg
 امتیازات و نتایج تست های پردازنده AMD FX-6350
بنچمارک نرم افزار Passmark
امتیاز در پسمارک
FX 6350
7,379
A10 6800K
5,030
FX 4350
5,276
منبع cpubenchmark.net
قدرت پردازشی
بررسی عملکرد و کارایی کلی
FX 6350
7.2
Core i5 4670K
7.7
Core i5 3570K
7.5
براساس تست نرم افزارهای Passmark and GeekBench
امتیاز کلی
قدرت پردازشی، بنچمارک ها، اورکلاکینگ، توان مصرفی، قیمت در برابر کارایی
FX 6350
7.7
Core i5 4670K
8.5
Core i5 3570K
8.3
ویرایش شده توسط solimany922
لینک به دیدگاه

یعنی این میتونه شاخ اینتل رو بشکنه ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

همین سی پی یو در بخش قیمت به کارایی بعد از FX 6300 تو رده ی دوم قرار داره بین تمام سی پی یو های جهان. ولی خوب در کل شاخ نمیتونه بشکنه ;)

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-6350+Six-Core

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چند ماه دیگه صبر میکردی باید منسوخ شدنش رو هم ذکر میکردی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انجمن مطالب کپی شده از سایتهای دیگر

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

والا من با این تیکه ی قیمت به کارایی چندان موافق نیستم توی ایران. ببینید الان 8320 قیمتش 585 تومنه.بگیم به فرض یه نفر برای مادربرد و CPU بخواد حدود 1 میلیون بودجه بزاره.می تونه 8320 با مادربرد Asus M5A97 LE بخره که سر جمعش می شه 935 تومن.از طرفی می تونه 4460 و Gigabyte P85 Gaming  3 بخره که سر جمع 940 تومن می شه.8320 در برنامه های Multi-threaded با 4460 برابری می کنه ولی از طرفی توی برنامه ها و بازی های Single threaded ازش عقب می افته(اکثریت بازی ها و برنامه ها).اگر قیمت 8320 حدود 100-150 تومن ارزون تر بود می شد خیلی راحت پیشنهادش داد و گفت کاراریی نسبت به قیمت بهتری داره اما وقتی قیمتش با یه i5 برابری می کنه و در عین حال ازش عقب می افته اینو نمی شه گفت.ولی من امیدم به CPU های Zen زیاده برای رقابت کردن.چون اینطور که من خوندم اینبار CPU های AMD به جای داشتن هسته های زیاد و فرکانس های بالا 4 هسته و 8 thread هستن با یه فرکانس معقول دارن که به نظر کار درستی میاد.(به جای داشتن هسته های بیشتر ولی ضعیف بهتره هسته های کمتر ولی قوی داشته باشیم.)

http://www.cpu-world.com/Compare/365/AMD_FX-Series_FX-8320_vs_Intel_Core_i5_i5-4460.html

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

درود استارتر عزیز

قبلا بابت اینکه مطالب کپی شده رو حتما در انجمن مطالب کپی بگذارید بهتون تذکر داده شده هم توسط کاربران و هم توسط مدیران

مطالب کپی بسیار مهمن که حتما منبعش ذکر بشه , میدونی چرا دوست عزیز ؟؟؟؟ چون برای نگارش این مطالب زحمت کشیده شده و یک نفر کلی وقت گذاشته و مطلب رو ترجمه کرده و شما به راحتی به اسم خودتون ثبتش کردید .

اسم این عمل میدونی چیه عزیز ؟

اینجا در این فروم بسیار مهمه که حق کسی پایمال نشه و برای اینکه این بار چندمه که این کار رو کردید 80 امتیاز منفی به شما داده شد که باعث شد امتیاز شما منفی 20 بشه

امیدوارم که دیگه چنین اتفاقاتی رو در این فروم نبینیم @};-

لینک به دیدگاه

جناب من تازه تو خط امتیاز افتادم تقریبا متوجه نشدم از روی عمد که نبوده ...خلاصه شرمنده شدم ولی اکثرامنابع مطالب پایینش است...نمیدونم به چی گیر دادین و اینکه کاربرهای دیگه مگه مطلبو خودشون میزارن اونا هم مثل من کپی میکنند با کمی تغییرات حالا اتفاقیه که افتاده دیگه کمی واردتر شدم دیگه مطالب رو تو موضوع خودش میزارم حالا شماهم بیزحمت منفی های ما رو پاک کنید باتشکر از سایت حرفه ای و پربارتون.....مطالب زیادی از این سایت استفاده کردم دیگه تو ذوق ادم نزنید...باتشکر

لینک به دیدگاه

جناب من تازه تو خط امتیاز افتادم تقریبا متوجه نشدم از روی عمد که نبوده ...خلاصه شرمنده شدم ولی اکثرامنابع مطالب پایینش است...نمیدونم به چی گیر دادین و اینکه کاربرهای دیگه مگه مطلبو خودشون میزارن اونا هم مثل من کپی میکنند با کمی تغییرات حالا اتفاقیه که افتاده دیگه کمی واردتر شدم دیگه مطالب رو تو موضوع خودش میزارم حالا شماهم بیزحمت منفی های ما رو پاک کنید باتشکر از سایت حرفه ای و پربارتون.....مطالب زیادی از این سایت استفاده کردم دیگه تو ذوق ادم نزنید...باتشکر

درود دوست گرامی

امتیازات شما برگردانده شد و ازتون میخوایم :

1 - حتما برای مطالبی که  تولید دیگران هستش  ارزش بگذاریم و قانون کپی رایت رو رعایت کنیم

2 - قوانین رو مطالعه کنید و بر طبق قوانین  اقدام کنید

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...