رفتن به مطلب

مشکل گیم

aminshareati
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه سوال دیگه من رمم باسش2133 هست مادربورد هم تو حالت ا سی تا این باس میخونه ولی چون ساپورت سیپیو ماکسیمم تا1600هست منم از بایوس رو 1600 گزاشتم ولی تو سیستم speed ram رو 800 خونده دلیل چیه به خاطر این نیس رم کم میاره

8deb104fc270bf303f559c339c2ad0c4.jpg

مقدار 800 رو باید در 2 ضرب کنید تا فرکانس مؤثر مموری بدست بیاد یعنی همون 1600.

شما بهتره فرکانس مموری در بایوس رو حالت دیفالت بگذارید چون کنترلر مموری پردازنده 1600 است لزومی نداره که فرکانس مموری رو هم روی 1600 قرار بدید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 75
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مقدار 800 رو باید در 2 ضرب کنید تا فرکانس مؤثر مموری بدست بیاد یعنی همون 1600.

شما بهتره فرکانس مموری در بایوس رو حالت دیفالت بگذارید چون کنترلر مموری پردازنده 1600 است لزومی نداره که فرکانس مموری رو هم روی 1600 قرار بدید.

بازم ممنون

ولی یه سوال چرا تو سیستم دوستم که سیپیوش i7 4790 k هست همون1600 رو نوشته

لینک به دیدگاه

بازم ممنون

ولی یه سوال چرا تو سیستم دوستم که سیپیوش i7 4790 k هست همون1600 رو نوشته

لپ تاپ من هم 1600 مگاهرتز نوشته تو تسک منیجر، چون پردازنده شما amd هست شاید فرق میکنه.

شایدهم بایوس رو دستکاری کردید اینطوری شده برگردید به حالت پیش فرض

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

950، 60 فریم ؟؟؟ جوک ساله =))

احتمالا در رزولوشن 1x1 شصت فریم میده.

فارکرای 4 جزء بدترین بازی ها از نظر بهینه سازی بوده.

آره داداش! :)

از دو سال پیش یادم نمیاد بازی کرکی بازی کرده باشم....       LOL

:-t

شما فکر کن جوک سال باشه 

بعدشم

60 فیکس نمیگیره 45 تا 60 اختلاف داره اونم بخاطره پایین بودن رمم

ویرایش شده توسط shayea
لینک به دیدگاه

جالبه فریم ثابت باشه !به هر حال یک جا محیط بزرگتره یکجا کوچکتره، اصلا نمیشه ثابت باشه

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره به همه دوستان

من الان یکم به گرافیکم شک دارم راهی هست تا تستش کنم از سالم بودنش مطمئن بشم

474dd8b0970598e0ff2d46f008c35eeb.jpg

ویرایش شده توسط aminshareati
لینک به دیدگاه

با سلام به همگی

من با کارت گرافیک zotac 970 amp omega با تنظیماتی که تو عکس زیر هست تو بازی assassin sandycate

متوسط 45 فریم میگرفتم سی پی یو 4460 و رمم 8 گیگ هست

http://8pic.ir/images/dg2m3081woqzm944txfo.jpg

تو بازی black ops 3 که وحشتناک افت فریم داشتم اخرش با صدتا آپدیت و اینچیزا بازی رو 39 فریم قفل شد البته همه گفتن برای

بازی back ops 3 به رم 16 گیگ نیاز هست تو الترا برای من 7 گیگ پر کرده بود

فارکرای 4 رو بازی نکردم ولی ویچر 3 بازی کلا فریم ثابتی نداشت بین 55 تا 40 تو الترا بود البته اکثرا گفته بودن که ویچر برای 60 فریم

درست بهینه نشده به نظر من گرافیگ شما مشکلی نداره با توجه به صحبت های باقی دوستان بنظر میاد که سی پی یو مقداری گلوگاه میکنه

که بنظر ناچیز میاد

لینک به دیدگاه

چون از 8 گیگ رم 7 گیگ پر شده دلیل نمیشه که رم کافی هست 

همین الان شما رم رو بکنید 4 گیگ شاید از 3.5 گیگ بیشتر پر نشه ، این یعنی 4 گیگ کافی هست ؟!

ویچر هم همونطور که خودتون گفتین به دلایل زیادی فریم ثابت نخواهد بود .

دوستمون EDK گفتن فارکرای 4 اصلا بهینه نبود که من مخالف هستم ، اتفاقا بعضی ها معتقد بودن جزو 10 تا بازی بهینه شده در سال انتشارش بود !

این مشکل دوستمون هم با توجه به دستکاری هایی که در بایوس کردن بعید نیست مشکلشون هم از همون ها باشه ، فرکانس رم رو چرا آخه کاهش دادین ؟!

پردازنده های 6700k هم کنترلر مموریشون 1600 هست حداکثر ولی وقتی مادربرد میتونه تا 4000 ساپورت کنه دیگه مهم نیست پردازنده چقدر محدود هست چون مادربرد میتونه کنتر کنه اون مقدار فرکانس رو 

پیج فایل روی هارد هم نباید از دوبرابر مقدار رم بیشتر باشه شما اگه 8 گیگ رم دارید دیگه حداکثر بزارید روی 16 گیگ که البته من توصیه میکنم بزارید روی 8 گیگ چون بیشتر از این نیاز نیست .

با ریست بایوس مادربرد و غیر فعال کردن پیج فایل مشکل شما شاید مقداری حل بشه

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

چون از 8 گیگ رم 7 گیگ پر شده دلیل نمیشه که رم کافی هست

همین الان شما رم رو بکنید 4 گیگ شاید از 3.5 گیگ بیشتر پر نشه ، این یعنی 4 گیگ کافی هست ؟!

ویچر هم همونطور که خودتون گفتین به دلایل زیادی فریم ثابت نخواهد بود .

دوستمون EDK گفتن فارکرای 4 اصلا بهینه نبود که من مخالف هستم ، اتفاقا بعضی ها معتقد بودن جزو 10 تا بازی بهینه شده در سال انتشارش بود !

این مشکل دوستمون هم با توجه به دستکاری هایی که در بایوس کردن بعید نیست مشکلشون هم از همون ها باشه ، فرکانس رم رو چرا آخه کاهش دادین ؟!

پردازنده های 6700k هم کنترلر مموریشون 1600 هست حداکثر ولی وقتی مادربرد میتونه تا 4000 ساپورت کنه دیگه مهم نیست پردازنده چقدر محدود هست چون مادربرد میتونه کنتر کنه اون مقدار فرکانس رو

پیج فایل روی هارد هم نباید از دوبرابر مقدار رم بیشتر باشه شما اگه 8 گیگ رم دارید دیگه حداکثر بزارید روی 16 گیگ که البته من توصیه میکنم بزارید روی 8 گیگ چون بیشتر از این نیاز نیست .

با ریست بایوس مادربرد و غیر فعال کردن پیج فایل مشکل شما شاید مقداری حل بشه

من بایوس رو قبلا اپدیت کرده بودم تا رم رو باس 2133کار کنه اما متاسفانه رو این حالت سیستم بالا نمیومد و مجبور به تخلیه باطری و تنظیم دوباره میشدم

امروز دیدم اپدیت 10.6 اومده الان زدم روش تنظیمات رو هم رو پیش فرض گزاشتم

حالا شما میگید فرکانس رو رو 2133 تنظیم کنم یا پیش فرض

ممنون

با سلام به همگی

من با کارت گرافیک zotac 970 amp omega با تنظیماتی که تو عکس زیر هست تو بازی assassin sandycate

متوسط 45 فریم میگرفتم سی پی یو 4460 و رمم 8 گیگ هست

http://8pic.ir/images/dg2m3081woqzm944txfo.jpg

تو بازی black ops 3 که وحشتناک افت فریم داشتم اخرش با صدتا آپدیت و اینچیزا بازی رو 39 فریم قفل شد البته همه گفتن برای

بازی back ops 3 به رم 16 گیگ نیاز هست تو الترا برای من 7 گیگ پر کرده بود

فارکرای 4 رو بازی نکردم ولی ویچر 3 بازی کلا فریم ثابتی نداشت بین 55 تا 40 تو الترا بود البته اکثرا گفته بودن که ویچر برای 60 فریم

درست بهینه نشده به نظر من گرافیگ شما مشکلی نداره با توجه به صحبت های باقی دوستان بنظر میاد که سی پی یو مقداری گلوگاه میکنه

که بنظر ناچیز میاد

ممنون از راهنمایی هاتونم منم هم حدودا یا شایدم بیشتر فرم میگرفتم

ولی یه افت انی در بازی وجود داشته که اون به شدت حال ما رو میگیره

که احتمالا رم داره کم میاره چون تو ویندوز 10 باس real رو 800 زده!

لینک به دیدگاه

شما فرکانس رم رو بزارید روی 2133 

بعد ببینید تو ویندوز باس رو چند مینویسه ؟ اگه نوشت حدود 1067 پس درست هست 

بعد یه سوال دیگه : هارد شما چه مدلی هست ؟( مدل دقیق لطفا )

لینک به دیدگاه

شما فرکانس رم رو بزارید روی 2133

بعد ببینید تو ویندوز باس رو چند مینویسه ؟ اگه نوشت حدود 1067 پس درست هست

بعد یه سوال دیگه : هارد شما چه مدلی هست ؟( مدل دقیق لطفا )

ولا قبلا که میزاشتم بالا نمیومد ولی رو 1800 که میزاشتم زیاد میشد اگه به اینه درسته

دوم

تو پست اول کار مشخصات سیستم تو عکس کاملا مشهوده

لینک به دیدگاه

سلام 

بنظر بنده:

1. اولا syndicate گرافیک فوق العاده قوی داره . بنده با دوتا 290 همه چی رو ماکزیمم بزور 60 فریم میده.

2. black ops3 هم که همه میدونن ایرا افت فریم داره. حتی یه سرچی بزنی کلی مشکلات ایراد افت فریم این بازی رو پیدا میکنی.

3. در farcy cry4 هم ضمن اینکه گرافیک قوی داره تنظیمات گرافیکیش یکم ایراد داره. باید تنظیم msaa رو تو آخر تنظیم نکنین. چون هم گرافیکش بجای بهتر شدن بدتر میشه هم بیخودی افت فریم میده. 

شما میتونی با این سی پی یو بدون اینکه گلوگاهی ایجاد بشه از گرافیکت کار بکشی. راستی مقدار رم شما هم مخصوصا برای black ops 3 و syndicate در تنظیمات گرافیکی ماکزیمم کمه. باید 12g باشه.

موفق باشید.

@};-

لینک به دیدگاه

سی پی یو برای اون گرافیک گلوگاه میشه.

شما با یک core i7مثله 4770k یا 4790kمقایسه کنید متوجه میشید. تو یوتوب 970 رو هم با کانفیگ خودتون سرچ کنید هم با یک کانفیک مثله 4790k vs z97اونوقت خودتون متوجه ضعف این سی پی یو برای این گرافیک خواهید شد

لینک به دیدگاه

سی پی یو برای اون گرافیک گلوگاه میشه.

شما با یک core i7مثله 4770k یا 4790kمقایسه کنید متوجه میشید. تو یوتوب 970 رو هم با کانفیگ خودتون سرچ کنید هم با یک کانفیک مثله 4790k vs z97اونوقت خودتون متوجه ضعف این سی پی یو برای این گرافیک خواهید شد

منکر ضعف سیپیو در قبال 4790 نمیشم

ولی من مشکلم چیز دیگه ای و بسیار جالبه

امروز تو چند فروم لاتین هم این مشکل رو دیدم

که مثلا تو بازی اساسینز سیندیکیت رو کانفیگ high بین 55-60 فرم میده ولی یک دفعه فرم به 30یا کمتر افت میکنه بعد چند ثانیه دوباره به حالت نرمال بر میگرده(همون 60)

مشکل من این افت ناگهانی هست که تو بعضی از بازی ها تو هر کانفیگی فرم افت میکنه وشدیدا دنبال مشکلشم!!

لینک به دیدگاه

منکر ضعف سیپیو در قبال 4790 نمیشم

ولی من مشکلم چیز دیگه ای و بسیار جالبه

امروز تو چند فروم لاتین هم این مشکل رو دیدم

که مثلا تو بازی اساسینز سیندیکیت رو کانفیگ high بین 55-60 فرم میده ولی یک دفعه فرم به 30یا کمتر افت میکنه بعد چند ثانیه دوباره به حالت نرمال بر میگرده(همون 60)

مشکل من این افت ناگهانی هست که تو بعضی از بازی ها تو هر کانفیگی فرم افت میکنه وشدیدا دنبال مشکلشم!!

درود دوست عزیز.

موقع افت فریم بازی تیک نمیزنه؟

قبل از شروع بازی تسک منیجر رو باز کنین و بعد از افت فریم از بازی خارج کنین از تب performance ببینین سی پی یو در اون لحظه فول لود بوده یا نه؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز.

موقع افت فریم بازی تیک نمیزنه؟

قبل از شروع بازی تسک منیجر رو باز کنین و بعد از افت فریم از بازی خارج کنین از تب performance ببینین سی پی یو در اون لحظه فول لود بوده یا نه؟

اهسته کم و بیش رو به تیک

نه نگاه که کیکنم حدود 60 هست

لینک به دیدگاه

به نظر من که توی Cod 3 و assassin مشکلت طبیعی هست. من با اضافه کردن رم مشکل افت فریمم کاملا برطرف شد 

تعداد فریم توی assassin هم با سیستم من زیاد فرق نمیکنه شاید ۶-۵ فریم.

در کل نگران نباش حالشو ببر @};- . فقط اگر موقعیتشو داری رم اضافه کن و یک ssd تهیه کن.

لینک به دیدگاه

به نظر من که توی Cod 3 و assassin مشکلت طبیعی هست. من با اضافه کردن رم مشکل افت فریمم کاملا برطرف شد

تعداد فریم توی assassin هم با سیستم من زیاد فرق نمیکنه شاید ۶-۵ فریم.

در کل نگران نباش حالشو ببر @};- . فقط اگر موقعیتشو داری رم اضافه کن و یک ssd تهیه کن.

فعلا پولشو ندارم[emoji1] [emoji1]

ولی در اینننننندددده ssd میگیرم رمم ارتقاء میدم

کیس با کولینگمم عوض میکنم

لینک به دیدگاه

اون دوستی که میگفت تو یوتیوپ

من با این کانفیگ تو تیوپ این افت انی رو اونا نداشتن!

جالب شد نه

جالب اینه انگار گرم که میشه به مشکل میخوره با این حال دمای هیچ قطعه ای به 70 هم نمیرسه

منظورم از گرم شدن به این بابته بعد از کار کردن با سیستم

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

من امروز دوباره یه سری تست انجام دادم

با نرم افزار msi afterbooster و farbs

در بازی اساسینز سیندیکیت شروع به بازی کردم و متوجه یه نکته جالب شدم

اینکه تو لحظه هایی که فرم افت انی و شدیدی میکنه (حالت عادی بین 60-47 ولی تو افت بین 20-30) مقداره استفاده از gpu به 40-50 درصد افت میکنه و حتی در یه صحنه به 23 درصد !!!

و میزان استفاده از حافظه گرافیک بین 3000-3500 بود

(البته اینا با تنظیمات من بود ماکسیمم نیست یکم پایین تره)

میزان سیپیو هم از 85-97درصد بود

میزان رم هم بین 4900-5100 بوده

و دمای جیپیو هم بین 60-67

من تنها رابطه ای که با افت فرم دیدم استفاده جیپیو بوده که عجیبه

کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

اتفاقا نکته جالبش میزان استفاده از پردازنده هست 97 درصد 

وقتی فریم میاد پایین خوب مسلما usage گرافیک هم باید بیاد پایین ، این چیز عادی هست و علتش همون گلوگاه شدن گرافیک هست ، حالا این مشکل یا از پردازنده هست یا چیز دیگه ای 

شما که گفته بودین میزان استفاده از پردازنده 60 درصد هست ؟!!

ببینید وقتی پردازنده 97 درصد مشغول هست اگه در اون زمان پردازش جدید سنگینی در بازی ایجاد بشه مثلا دوربین عوض بشه یا چندتا کاراکتر ظاهر بشن یا انفجاری رخ بده در اون لحظه چون پردازنده کاملا مشغول هست در نتیجه برای اینکه پردازش جدید رو هم سازماندهی کنه دچار کندی میشه و این کندی اثرش رو با کاهش فریم نشون میده

لینک به دیدگاه

اتفاقا نکته جالبش میزان استفاده از پردازنده هست 97 درصد

وقتی فریم میاد پایین خوب مسلما usage گرافیک هم باید بیاد پایین ، این چیز عادی هست و علتش همون گلوگاه شدن گرافیک هست ، حالا این مشکل یا از پردازنده هست یا چیز دیگه ای

شما که گفته بودین میزان استفاده از پردازنده 60 درصد هست ؟!!

ببینید وقتی پردازنده 97 درصد مشغول هست اگه در اون زمان پردازش جدید سنگینی در بازی ایجاد بشه مثلا دوربین عوض بشه یا چندتا کاراکتر ظاهر بشن یا انفجاری رخ بده در اون لحظه چون پردازنده کاملا مشغول هست در نتیجه برای اینکه پردازش جدید رو هم سازماندهی کنه دچار کندی میشه و این کندی اثرش رو با کاهش فریم نشون میده

لحظه ای که الت تب میزدم انقد بود!

ولی حین بازی انقد بوده! نه اتفاقا یه لحظه 97 دیدم اتفاقا تو اون لحظه 57 فرم میگرفتم

من قبلا هم که گرافیکم gtx 650tiboost هم بود با این مشکل افت انی مواجه بودم که فکر میکردم از گرافیکه!

ویرایش شده توسط aminshareati
لینک به دیدگاه

گفتم که صرفا چون 97 درصد هست افت فریم پیش نمیاد ، باید ناگهان پردازش های بازی  از ظرفیت پردازنده بگذره و باعث هنگ کوچیکی در پردازنده بشه تا افت فریم پیش بیاد که حتی در درصد های پایین هم ممکنه پیش بیاد ، بهترین راه حل افزایش فرکانس پردازنده هست ( باید اورکلاک بشه ، حتما تاثیر داره )

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

اینکه تو لحظه هایی که فرم افت انی و شدیدی میکنه (حالت عادی بین 60-47 ولی تو افت بین 20-30) مقداره استفاده از gpu به 40-50 درصد افت میکنه و حتی در یه صحنه به 23 درصد !!!

اگه سی پی یو روی 97 میره که خوب طبیعتا این افت فریم به خاطر سی پی یو هستش چون در اون لحظه از 100 هم ممکنه بالا بزنه که امکان پذیر نیست و باعث افت فریم ناگهانی میشه.

اما  8350 چطوری 97 درصد لود میشه آخه؟ چرا مصرف رم بازی اینقدر کمه؟ :-?

یه چیزی تو سیستم شما غیر عادیه. :wacko:

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

در جایی اگه مشاهده کردین که درصد لود gpu پایینه ولی در عین حال مقدار فریم هم پایینه و همچنین لود cpu هم 100 نیست بدونین اون باگ گیم هستش و طبیعیه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...