رفتن به مطلب

قبلی رو جواب بده و از بعدی بپرس

ezrail2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

MSI Greenpower تنکنلوژی است در بایوس که با فعال کردن اون مقدار توان مصرفی سی پی یو رو در هنگام بیکاری یا لود کامل کنترل میکنه. مثلا شما یه پردازنده چهار هسته ای 2.6 Ghz داری اون رو به 2.8 Ghz اور میکنیم در نتیجه دمای سی پی یو افزایش پیدا میکنه اما با فعال کردن MSI Greenpower پردازنده در موقع بیکاری به همان تنضیمات کلاک قبلی یعنی 2.6 Ghz بر میگرده و مصرف برق پایی میاد. و در نتیجه دمای سی پی یو هم کاهش پیدا میکنه :

البته فکر میکنم فاز DDR هم توست اون کنترل میشه !

msi_green_power.jpg

سوال از نفر بعدی :

مظور از رزولیشین 1920X1080

1920 پیکسل در 1080 پیکسله ؟ پس چرا مانیتور ها با اندازه های مختلف رزولیشن 1920X1080 full hd رو دارند ؟ مثلا 27" باشه یا 23" باز هم تو رزولیشن اینو نوشه I%20Do%20not%20Know.gifمگه نباید رزولیشنش بالا تر باشه ؟

;)@};-@};-

منظور از 1920x1080 میزان پیکسل هاست که ، طول و عرض رو مشخص می کنه و ضرب این دو میزان پیکسل های کل رو به شما میده . فکر کنید یک تکه خمیر نان و یک ظرف (حالا 23 اینچ یا 27 یا ...) دارید ، خوب اگه بخواهید می تونید این خمیر رو توی کل سطح ظرفتون پخش کنید . مثلاً رزولوشن مانیتور من 1680x1050 هستش ، پس می تونم روزلوشن 800x600 رو هم داشته باشم ، فقط اتفاقی که میوفته اینه که تعداد پکسل ها کمتر می شه ، یعنی میزان خمیر نونتون کمتر می شه ، یکسل ها در ابعاد بزرگتر به نمایش در می یان و این امر باعث کاهش میزان کیفیت تصویر می شه . معمولاً همه مانیتورهای بالای 21 اینچ رزولوشن 1920x1080 Full HD رو ساپرت می کنن ، چون ظرفشون بزرگتر هستش . نکته اینجاست که شما نمی تونید توی ظرف کوچیک تر مثلاً مانیتور 17 اینچ میزان خمیری به اندازه 1920x1080 داشته باشید چون دیگه تو ظرفتون جا نمی شه .

سوال از بعدی :

کاربرد برق های 12 ولت molex که بر روی بعضی از برد های High-End هستش چی هست ؟

49249459805919441993.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

پایداری بیشتر در هنگام اوركلاكینگ با ولتاژ‌های بالا را فراهم می‌كند

البته فکر کنم

====================================================================

سوال ویرایش شد

کاربرد BIO-ReLife رو توضیح بدین اصلا چی هست؟

ویرایش شده توسط rezaeipes
لینک به دیدگاه

به نظر من سوالهايي كه جوابهاي پيچيده و كلي و فلسفي داره نپرسيم بهتره و يا اينكه سوال رو باز ترش كنيم . واقعا دارم از اين تاپيك لذت ميبرم و كلي به علممون داره اضافه ميشه كم كم برنامه بهتري رو مشابه اين تاپيك ايجاد خواهيم كرد البته با كمك شما دوستان گلم

لینک به دیدگاه

پایداری بیشتر در هنگام اوركلاكینگ با ولتاژ‌های بالا را فراهم می‌كند

البته فکر کنم

====================================================================

سوال ویرایش شد

کاربرد BIO-ReLife رو توضیح بدین اصلا چی هست؟

دوست خوبم اين سوال براي زيست شناسي هست يا PC ?

اگر براي PC باشه .ريكاوري بايوس بعد از BAD FLASH ميباشد.البته با فلاپي

ویرایش شده توسط AMD>INTEL
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من سوالهايي كه جوابهاي پيچيده و كلي و فلسفي داره نپرسيم بهتره و يا اينكه سوال رو باز ترش كنيم . واقعا دارم از اين تاپيك لذت ميبرم و كلي به علممون داره اضافه ميشه كم كم برنامه بهتري رو مشابه اين تاپيك ايجاد خواهيم كرد البته با كمك شما دوستان گلم

سلام.

اقا سعید به نظرم تخصصی هرچی باشه بهتر و مفید تر هستش چون سوالهای ساده با یه جستجو ادم به جواب میرسه واصلا نیاز به طرح یه همچین سوال هایی نیست البته خوب بعضی هاشونم با اینکه ساده هستن نمیدونیم و چون اینجا مطرح میشن ما متوجه میشیم. مثلا همین قابلیت trim در ssd ها که اقا سالار به خوبی توضیح دادن.;)

در کل به همه جور سوالی تاپیک نیاز داره@};-

لینک به دیدگاه

سلام.

اقا سعید به نظرم تخصصی هرچی باشه بهتر و مفید تر هستش چون سوالهای ساده با یه جستجو ادم به جواب میرسه واصلا نیاز به طرح یه همچین سوال هایی نیست البته خوب بعضی هاشونم با اینکه ساده هستن نمیدونیم و چون اینجا مطرح میشن ما متوجه میشیم. مثلا همین قابلیت trim در ssd ها که اقا سالار به خوبی توضیح دادن.;)

در کل به همه جور سوالی تاپیک نیاز داره@};-

نگفتم ساده باشه محمد جان منظورم پيچيده و فلسفي نباشه عزيز مثلا كلي توضيح داشته باشه و شك توش نباشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوبم اين سوال براي زيست شناسي هست يا PC ?

اگر براي PC باشه .ريكاوري بايوس بعد از BAD FLASH ميباشد.البته با فلاپي

لطفا یه سوال همیشه مطرح کنید;)

یه چیز دیگه سوال که میپرسد بگید در باره ی چیه. مثل سوال پایین .

تکنلوژی TWEAK-TEACH در مادربوردهای بایو استار چیست ؟

اینجوری پرییده نشه : مثلا : TWEAK-TEACH چیست ؟

با تشکر @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

دوستان گلم ادامه بديد و اطلاعات خودتون و ديگران رو افزايش بديد :mad: ;) =D> =D>

لینک به دیدگاه

لطفا یه سوال همیشه مطرح کنید:mad:

یه چیز دیگه سوال که میپرسد بگید در باره ی چیه. مثل سوال پایین .

تکنلوژی TWEAK-TEACH در مادربوردهای بایو استار چیست ؟

اینجوری پرییده نشه : مثلا : TWEAK-TEACH چیست ؟

با تشکر ;) =D> =D> @};- @};- @};- @};-

با سلام ؛

این تکنولوژی که انحصاری شرکت بایو استار میباشد ،

برای ارائه برق کافی و پایدار به پردازنده میباشد که فلسفه همین امر در طراحیه رم های DDR باعث بهبود ثبات و ولتاژ حافظه می باشد.

-----------------------------------------------

عملکرد سنسور های حســـگر شبکه ای چه بوده و محل قرار گیری آنها در کجابوده و مناسب برای چه نوع شبکه هایی میباشد؟؟؟

با تشـــــکر

چه خوب :D یه سوالی پرسیدم که تاپیک تعطیل شد :o این سوال موضوع پایان نامهٌ من هست

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

تفاوت اصلي مانيتور CRT با LCD شايد نداشتن تفنگ كاتدي و لامپ تصوير در مونيتور هاي LCD باشه .

تفاوت بین DVI و HDMI در چیست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

DVI

دارای 24 پین میباشد که از سیگنال های آنالوگ هم مانند VGA پشتیبانی میکند. حداکثر رزولیشن 1980x1200 را پشتیبانی میکند.

ولی قادر به رمزنگاری HDCP نیست به همین دلیل قادر به پخش فیلم ها به صورت کاملا HD نیست ( FULL HD )

HDMI

پورتی راحت همانند usb میباشد که قادر به انتقال تصاویر به صورت دیجیتال است. مهم ترین ویژگی آن که در پورت های VGA و DVI دیده همیشود قابلیت انتقال صوت به صورت 8 کاناله به همراه تصویر است.

قادر به رمزنگاری HDCP هست و مناسب انتقال تصاویر به صورت FULL HD هست.

رزولیشنش هم 1980x1200 هست.

نوشته شده توسط : ۞ MR_MOHAMMAD ۞

سوال من :

کدام پایه ها در USB برای برق رسانی به کار میروند ؟

لینک به دیدگاه

About-USB-connectors-and-power.jpg

پایه 1 = VCC

پایه 2 = - Data

پایه 3 = + Data

پایه 4= GND

VCC=5v

پایه های 1 و 4 کار برق رسانی رو انجام میدن

=============================================================

اینترنت از طریق adsl کی به ایران وارد شد و در جهان کی اختراع شد؟

لینک به دیدگاه

اختراعش براي سال 1998 بود . فكر ميكنم سال 2002 يا 2003 وارد ايران شد .

درباره DSP توضيح دهيد ؟

لینک به دیدگاه

اگر جوابي درست نبود ممنون ميشم كه عنوان كننده سوال جواب درست رو بگذارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

DSP= digital signal processing

در یافت و پردازش اطلاعات آنالوگ و تبدیل آن به دیجیتال برای قابل فهم شدن برای دستگاه های دیجیتالی

------------------------------

سوال من :

چرا هسته های پردازشی با افزایش دما (مثلا موقع اورکلاک ) ناپایدار میشن ؟

لینک به دیدگاه

اختراعش براي سال 1998 بود . فكر ميكنم سال 2002 يا 2003 وارد ايران شد .

درباره DSP توضيح دهيد ؟

DSP مخفف Digital Signal Processing یا پردازش دیجیتال سیگنال ها می باشد . که در یک علم محسوب می شه .

گاهی به معای digital signal processor هم هست به پردازنده های سیگنال های دیجیتال هم گفته میشه .

این علم در واقع به بررسی روش های پیاده سازی انواع توابع و دستورالعمل های مربوط به انواع سیگنال ها از انتگرال گیری و توابع مثلثاتی و فیلترینگ گرفته تا اعمال پیشرفته تری مانند افکت گذاری روی سیگنال ها از جمله صوت ، تصویر دیجیتال و غیره توسط توابع قابل پیاده سازی توسط پردازنده های dsp

میپردازه .

هدف اصلی از dsp در کل اجرای توابع پیچیده با سرعت بالاست که پردازنده ها و کامپیوتر های معمولی از انجام این توابع عاجزند ....

در کل وجود dsp ها در سیستم ها یک نوع مزیت مهم حساب می شه و بیانگر اینه که این سیستم به صورت سخت افزاری توانایی اجرای بسیاری از توابع با سرعت بالا رو دارد .

به عنوان مثال اگر پیاده سازی یک تابع سینوس در یک سیستم معمولی x میکرو ثانیه طول بکشه ، پیاده کردن همین تابع در یک پردازنده dsp می تونه هزاران بار سریعتر انجام بشه .....

----------

------------

----------------

-------------------

---------------------

سوال من :

چرا هسته های پردازشی با افزایش دما (مثلا موقع اورکلاک ) ناپایدار میشن ؟

در کل جنبش و پراکندگی الکترون ها که اساسی ترین عنصر مدارات الکترونیکی هستند رابطه مستقیمی با افزایش دما دارند، به طوری که با افزایش دما جریان های نشتی و جنبش الکترون ها به قدری در مدارات زیاد می شه که جریان های ناخواسته ای در بعضی از بخش های پردازنده ها جاری میشه این بحث یکی از مباحث اساسی فیزیک الکترونیک است . این جریان های نشتی و پراکندگی ها باعث میشه که قطعات مربوطه نتونند صفر و یک بودن سیگنالهایی رو به درستی دریافت کنند و این اشتباه باعث میشه پردازش های اشتباهی درون پردازش گر ها رخ بده ، که یکی از معمول ترین این اشتباهات پرش شمارنده برنامه یا پرگرم کانتر است که به علت اینکه این پرش ها بدون آدرس برگشت رخ میده ، منجر به ناپایداری و اجراهای قستمت های نامربوط و تعریف نشده و یا گیر کردن برنامه درون یک حلقه و به اصطلاح هنگ کردن سیستم میشه ،

=========================================================================

------------------------------------------------------------

استفاده از پردازنده های چند هسته ای بیشتر در چه نوع برنامه هایی ساپورت میشه ،

و برای یک کاربر عادی استفاده از پردازنده ی چند هسته ای نسبت به پردازنده های تک هسته ای توصیه میشه ؟؟

ویرایش شده توسط erfanea
لینک به دیدگاه

برنامه هاي مثل فتوشاپ و برنامه هاي صنعتي و مهندسي اكثرا از مولتي تسكينگ پشتيباني ميكنند . به دليل افزايش برنامه ها حتي استفاده صحيح سيستم عامل هاي جديد از پردازنده هاي چند هسته اي بهتره كه كاربران عادي هم از پردازنده هاي دو هسته اي استفاده كنند.

Sandy Bridge چيست ؟

لینک به دیدگاه

برنامه هاي مثل فتوشاپ و برنامه هاي صنعتي و مهندسي اكثرا از مولتي تسكينگ پشتيباني ميكنند . به دليل افزايش برنامه ها حتي استفاده صحيح سيستم عامل هاي جديد از پردازنده هاي چند هسته اي بهتره كه كاربران عادي هم از پردازنده هاي دو هسته اي استفاده كنند.

Sandy Bridge چيست ؟

عزیز دلم بازی رو چرا بهم زدی ؟ بدون اینکه به سوال قبلی جواب بدی پریدی وسط @};- آقای حسینی هم چیزی نگفت @};-

از نظر معماری، Sandy Bridge بر پایه سوکت های جدید ۱۱۵۵ کار می کند و مانند نسل قبل از یک پردازنده و یک پل جنوبی بر روی مادربرد تشکیل شده است. عمده تغییرات این نسل در داخل پردازنده شکل گرفته است.

تغییراتی کوچک در معماری و تقویت پردازنده گرافیکی قرار گرفته در دل CPUها. به مانند قبل تمامی کنترل کننده ها و اجزای پل شمالی در داخل پردازنده گرد هم آمده اند و در نحوه ارتباط و اتصال هسته ها، پردازنده گرافیکی و کنترل کننده ها به یکدیگر نیز تغییراتی بوجود آمده است. اینتل در دل تمام پردازنده های نسل جدید خود از هسته گرافیکی بهره گرفته و آن را به جزء جدایی ناپذیر تراشه ها تبدیل کرده است.

---------------------------------------------------

تفاوت اصلیه سخت افزارهای اینترنال و اکسترنال به جزء درگاه USB و PCI یا .... در چیست ؟ (از لحاظ سخت افزاری)

لینک به دیدگاه

سينا جان اقا اميد به پست قبل از خودش جواب داد فكر كنم دو تا ازدوستان يهو دو تا پاسخ دادن و دو تا سوال پرسيدن و مهم نيستش و ادامه بديد چون ما دنبال اطلاعات عمومي هستيم و من اكثر سوالات و جوابها رو خوندم و واقعا لذت بردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز دلم بازی رو چرا بهم زدی ؟ بدون اینکه به سوال قبلی جواب بدی پریدی وسط :blink: آقای حسینی هم چیزی نگفت :wacko:

از نظر معماری، Sandy Bridge بر پایه سوکت های جدید ۱۱۵۵ کار می کند و مانند نسل قبل از یک پردازنده و یک پل جنوبی بر روی مادربرد تشکیل شده است. عمده تغییرات این نسل در داخل پردازنده شکل گرفته است.

تغییراتی کوچک در معماری و تقویت پردازنده گرافیکی قرار گرفته در دل CPUها. به مانند قبل تمامی کنترل کننده ها و اجزای پل شمالی در داخل پردازنده گرد هم آمده اند و در نحوه ارتباط و اتصال هسته ها، پردازنده گرافیکی و کنترل کننده ها به یکدیگر نیز تغییراتی بوجود آمده است. اینتل در دل تمام پردازنده های نسل جدید خود از هسته گرافیکی بهره گرفته و آن را به جزء جدایی ناپذیر تراشه ها تبدیل کرده است.

---------------------------------------------------

تفاوت اصلیه سخت افزارهای اینترنال و اکسترنال به جزء درگاه USB و PCI یا .... در چیست ؟ (از لحاظ سخت افزاری)

من منظورتون رو درست متوجه نشدم یکم بهتر س.ال بپرسید straight%20face.gif من منظورتون اینجوری متوجه شدم :

تفاوت اصلی اینه که سخت افزار های اکسترنال اکثرا به گونه ای تقییر میابند که plug ang play هستند یعنی میتونند موقع کارکرد سیستم و روشن بودن رایانه اونها را جدا کرد.

تفاوته ظاهری اونها به شکلی تقیر یافته که قابل حمل باشه و قابلیت نصب سریع به پورت ها رو داشته باشند.

سخت افزار هر کدام هم بستگی به نوع سخت افزار داره مثلا اگه هارد باشه باید به گونه ای تقیر پیدا کنه که با ولتاژ USB تغزیه بشه و ....

@};- @};- :-j :-j :unsure:

سوال من :از نظر سخت افزاری چی باعث میشه کلاک مموری یا پردازنده افزایش میکنه ؟ (اورکلاک و .. منظورم نیست )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من منظورتون رو درست متوجه نشدم یکم بهتر س.ال بپرسید straight%20face.gif من منظورتون اینجوری متوجه شدم :

تفاوت اصلی اینه که سخت افزار های اکسترنال اکثرا به گونه ای تقییر میابند که plug ang play هستند یعنی میتونند موقع کارکرد سیستم و روشن بودن رایانه اونها را جدا کرد.

تفاوته ظاهری اونها به شکلی تقیر یافته که قابل حمل باشه و قابلیت نصب سریع به پورت ها رو داشته باشند.

سخت افزار هر کدام هم بستگی به نوع سخت افزار داره مثلا اگه هارد باشه باید به گونه ای تقیر پیدا کنه که با ولتاژ USB تغزیه بشه و ....

سوال من :از نظر سخت افزاری چی باعث میشه کلاک مموری یا پردازنده افزایش میکنه ؟ (اورکلاک و .. منظورم نیست )

با درود:

دوست عزیز ، هر چقدر زمان باز و بسته شدن ترانزیستورها کمتر باشد ( شود ) ، سرعت آن قطعه بالا میرود ، یا به عبارتی زمان روشن و خاموش شدن ترانزیستور.

زمانی که ما عمل اورکلاک را انجام می دهیم در واقع زمان باز و بسته شدن ترانزیستور را کم می کنیم در نتیجه سرعت بالا می رود. ( همه چیز به ترانزیستور بر می گردد )

با تشکر...

این لوگو به چه معناست ؟ و در کجا استفاده می شود ؟

منظور نوشتۀ Core Social می باشد.

post-6927-028085000 1294764539_thumb.jpg

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز ، هر چقدر زمان باز و بسته شدن ترانزیستورها کمتر باشد ( شود ) ، سرعت آن قطعه بالا میرود ، یا به عبارتی زمان روشن و خاموش شدن ترانزیستور.

زمانی که ما عمل اورکلاک را انجام می دهیم در واقع زمان باز و بسته شدن ترانزیستور را کم می کنیم در نتیجه سرعت بالا می رود. ( همه چیز به ترانزیستور بر می گردد )

خوب چطوری سرعت باز وبسته شدن افزایش میابه یکم کامل ترش کنید لطفا @};-

لینک به دیدگاه

جوابی که دادین درسته ولی گفتم که زیاد به درگاه USB , PCI , Sata ,. . . . . گیر ندین !!

جواب مد نظر من این بود که قطعات اینترنال (مثلا ; کارت TV) برای پردازش اطلاعات از پردازشگر خود سیستم استفاده میکنن ولی در قطعات اکسترنال مثلا همون TV کارت خودشون دارای پردازشگر داخلی هستند و فقط دیتا های پردازش شده رو به سیستم میدهند و در نتیجه هیچ فضایی از CPU رو اشکال نمیکنن !

و علت اصلی تفاوت قیمتشون همین هست که در اکثر قطعات اکسترنال خودشون پردازنده دارند (نه فقط به خاطر اینکه USB دارن !!)

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

خوب چطوری سرعت باز وبسته شدن افزایش میابه یکم کامل ترش کنید لطفا @};-

می دونید که هر دو رسانایی که کنار هم قرار بگیرند می تونه تشکیل یک خازن رو بده .

خازن بنا بر خاصیت و فرمول امپدانسی که داره یک خازن با ظرفیت ثابت توی فرکانس ها و سرعت های بالاتر ، تاثیر بیشتری و خاصیت خازنی بیشتری از خودش نشون می ده .

مشکلی که پردازنده ها و مخصوصا ترانزیستور ها رو از نظر سرعت و فرکانس محدود می کنه ، تشکیل و ایجاد خازن های ناخواسته ایه که با قرار گرفتن دو رسانا در کنار هم مشکل به وجود میاره . در واقع این خازن ها به صورت ناخواسته در مدار ایجاد می شند و طراح چنین خازن هایی رو در مدار عمدا قرار نمیده ...

این خازن های ناخواسته در فرکانهای بالا به اندازه ای تاثیر گزار میشند و امپدانسشون کم میشه که در واقع مدارات الکترونیک را از حالت کارکرد عالی خارج می کنند و در واقع به خاطر امپدانس پایینی که به وجود می یارند ، باعث ایجاد حالتی مشابه اتصال کوتاه در مدارات می شند و مدارات رو از کار می اندازند .

وقتی پردازنده ای میسازند که کلاک بالایی بتونه بخوره ، موقع طراحی اون پردازنده باید تا حد امکان خازن های ناخواسته را پیدا کرده و تاثیرات این خازن های ناخواسته را خنثی کرده ، و یا ظرفیت این خازن ها رو کاهش بدند ...

هر چه بتوانند پردازنده ای با خازن های پراکنده و ناخواسته ی کمتر و یا ظرفیت کمتری بسازند ، سرعت اون پردازنده (ترانزیستور ) ها افزایش میابد و می شه تا فرکانس مشخصی از تاثیر این خازن ها چشم پوشی کرد .

در واقع حداکثر کلاک یک پردازنده ، میزان فرکانسیه که در اون فرکانس می شه از امپدانس خازن های پراکنده و ناخواسته چشم پوشی کرد و تاثیر خازن های پراکنده به اندازه کافی ناچیز باشند .

چون به یک سئوال پاسخ داده شده ، جواب دادم ، سئوالی نمی پرسم تاریتم کار به هم نخوره ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...