رفتن به مطلب

قبلی رو جواب بده و از بعدی بپرس

ezrail2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

چند نوع ترانزيستور داريم ؟ @};-

در کل سه نوع کلی ترانزیستو داریم

BJT ها یا Bipolar junction transistor یا ترانزیستور پیوندی دو قطبی ( این ترانزیستور ها اولین نوع ترانزیستوری بوده که جایگزین لامپ ها شدند ، از مزایای این ترانزیستور ها سرعت بالاشون نسبت به خانواده های دیگه است و از معایبشون مصرف بالای توان می باشد )توی خیلی از جاها صرفا ازشون دیگه استفاده ای نمیشه ولی بعضی جاها هم هست که به خاطر سرعت بالا و قیمت مناسب هنوز کاربرد دارند . عیب دیگه ایی هم که دارند ، غیر خطی بودن عملرکدشون و وا بستگی شدید به دما رو میشه نام برد .

Fet ها یا Field Effect Transistor یا ترانزیستور های اثر میدانی (می شه گفت مزایای جالبی نسبت به Bjt ها دارند از جمله خطی بودن ، مصرف پایین تر جریان . ولی ایراد عمده ای که دارند نسبت به Bjt ها سرعت های پایین تری دارند /// با این حال توی خیلی از مدارات جدید استفاده می شه .

(در مقایسه سرعت بین دو خانواده مختلف ترانزیستور ، فرض بر این هست که هر دو ترانزیستور مواد اولیه یکسان و قیمت یکسانی داشته باشند ، وگرنه سرعتشون مدل تا مدل متفاوته)

نوع سوم IGBT هست یا Isolated Gate Bipolar Transistor یا ترانزیستور قطبی با گیت ایزوله شده که می شه گفت از نظر خواصش ، هم سرعت بالایی داره و هم مصرف توان پایین ولی به خاطر قیمت و پیچیدگی ساختارش کمتر توی مدارات معمولی استفاده می شه .

دقت داشته باشید ، انواع جدید تر ترانزیستور هم وجود دارند ولی به خاطر غیر معمول بودنشون ذکر نشده و

هر کدوم از سه خانواده فوق نیز به چندین زیر مجموعه قابل گسترش هستند و انواع مختلفی دارند .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

من سئوالی ندارم ، یکی از دوستان لطف کنه به جای من یه سئوال بپرسه ...

ویرایش شده توسط erfanea
لینک به دیدگاه

یه تکنولوزی برای اتصال نقطه به نقطه پردازنده یا پرازنده با وسیله جانبی با پهنای بالا

از جمله کاربرد هاش

جایگزین FSB

اتصال چندین پردازنده

جایگزین برای Bus های روتر و سوئیچ ها...(برای اینترفیس)

...

-----

معادل Hibernate در جاوا در پلتفرم .net چیست ؟ و کاربردش چیه ؟

ویرایش شده توسط V!S!ON
لینک به دیدگاه

و منظور از این Hibernate ، یک واسط برای اتصال به دیتابیس در سیستم های مبتنی بر JEE هست

و معادلش همون درستوراتAODC در ویژوال بیسیک برای اتصال به پایگاه داده های SQL Server و ACCESS و . . . . می باشد

-------------------------------------------------

حالا رفتیم تو فاز برنامه نویسی پس منم رفتم برنامه نویسی

اول یه سوال راحت بعد رفته رفته سخت تر میپرسم(مثل شبکه حسگر نشه!!)

قطعه کد زیر 3عدد گرفته و میانگین اونا رو حساب میکنه ولی در ++C خطا میده ! مشکل از کجاست (دیگه از این راحتر ؟)

; int a,b,c,d

;cin>>a,b,c

d=(a+b+c)/3;

cout<<d;

----------------------------

برای کامل کردن جواب نفر قبلی ظاهرا اون طورکه خودشون میگن در برنامه .Net معادل این دستور LINQ هست ولی اینم بگم که در برنامه نویسی هیچ هد و مرزی نیست و راه های مختلفی وجود داره که من از روش AODC به پایگاه داده متصل میشم و ایشون از دستور Linq !

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

و منظور از این Hibernate ، یک واسط برای اتصال به دیتابیس در سیستم های مبتنی بر JEE هست

و معادلش همون درستوراتAODC در ویژوال بیسیک برای اتصال به پایگاه داده های SQL Server و ACCESS و . . . . می باشد

قطعه کد زیر 3عدد گرفته و میانگین اونا رو حساب میکنه ولی در ++C خطا میده ! مشکل از کجاست (دیگه از این راحتر ؟)

; int a,b,c,d

;cin>>a,b,c

d=(a+b+c)/3;

cout<<d;

I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

I%20Do%20not%20Know.gif

دیگه از این ساده تر ؟ همش چهار خط ها !!

لینک به دیدگاه

آخه برنامه نويسي نيستيم . فقط يك زماني حدود 12 سال پيش فاكس پرو

لینک به دیدگاه

آخه برنامه نويسي نيستيم . فقط يك زماني حدود 12 سال پيش فاكس پرو

مگه برنامه نویسی به کامپیوتر مربوط نمیشه ؟ فکر کنم اصلی ترین پایه کامپیوتر همین برنامه نویسی باشه که اگه نباشه هیچ استفاده نمیتونید از سخت افزار ببرید !! @};-

من نمیگم سوالات شما خوب نیست (البته شخص شما رو نمیگم) ولی شما یه سوالاتی میپرسید که تازه به شهرت رسیدن و همه جا درموردشون دارن تبلیغ میکنن !! انگار که 1 سال پیش کامپیوتر اصلا نبود !! فکر کنید ببینید چند سال پیش چه تکنولوژی هایی بود که در زمان خودشون بهترین ها بودن و الان هم قابل استفاده می باشند نه فقط تکنولوژی هایی که تازه چند ماهه اومده و همه جا در موردش تبلیغ می کنن

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

مشكل در اين كد نديدمم ممكنه در كتابخونه هاي فراخاني شده آن باشد

ویرایش شده توسط AMD>INTEL
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

از تمام دوستاني كه شركت كردن متشكرم و فردا اخرين مهلت براي انتخاب برنده اين تاپيك هستش .

موفق باشيد @};-

لینک به دیدگاه

; int a,b,c,d

;cin>>a,b,c

d=(a+b+c)/3;

cout<<d;

----------------------------

برای کامل کردن جواب نفر قبلی ظاهرا اون طورکه خودشون میگن در برنامه .Net معادل این دستور LINQ هست ولی اینم بگم که در برنامه نویسی هیچ هد و مرزی نیست و راه های مختلفی وجود داره که من از روش AODC به پایگاه داده متصل میشم و ایشون از دستور Linq !

این برنامه می تونه توی کامپایلر های مختلف اررور های مختفی بده ..

توی یک کامپایلر باید قبلشون std::

بزاری .

توی یک کامپایلر دیگه ممکنه خطای casting موقع جمع a,b,c رو بده .

یا ممکنه خطا از قرار ندادن std::endl برای cout باشه...

include کردن هیدرها هم که جای خود داره ...

شاید هم لازم باشه برای هر ورودی cin توی یک خط جدا نوشته بشه .

چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه ...

بهتره سئوالاتی پرسیده بشه که برای عموم قابل فهم و کاربردی باشه ، نه فقط برای قشر برنامه نویس ،

ویرایش شده توسط erfanea
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

همیشه حتما یه سوال بپرسید من میپرسم :

OC DNA جیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینو چون جوابشو میدونستم میزارم سوال بعدی رو یکی جواب بده @};-

OC DNA

قابلیت جدیدی است از شرکت اسراک که به وسیله ی اون میتونید تنضیمات اورکلاک خود را با بقیه به اشتراک بگزارید و یا از تنضیمات آماده ی دیگران برای اورکلاک اسان استفاده نمایید.

این قبلیت تو ست نرم افزار OC DNA شرکت اسراک پشتیبانی میشود و بسیار کار اورکلاک را راحت ساخته .

Step2.jpg

Step3.jpg

Step4.jpg

---------------------------------------------------------

تفاوت IPv4 و IPv6 ؟

لینک به دیدگاه

تفاوت IPv4 و IPv6 ؟

IPv۶ جانشین IPv۴ است. برجسته‌ترین اصلاح در نسخهٔ ۶، در سامانهٔ نشانی‌دهی (addressing system) آن است. IPv۴ از نشانی ۳۲ بیتی (حدود ۴ میلیارد یا ۱۰۹ × ۴٫۳ نشانی) استفاده می‌کند. ولی IPv۶ از نشانی ۱۲۸ بیتی (۱۰۳۸ × ۳٫۴ نشانی!) استفاده خواهد کرد. پذیرش IPv۶ چندان گسترده نبوده است، اما از سال ۲۰۰۸ تمام سیستم‌های دولت آمریکا پشتیبان آن بوده‌اند.

سئوال من :

همانطور که می دونید پردازنده های گرافیک یا GPU ها پردازنده هایی هستند که در برخی موارد قدرتشون از CPU بیشتره .

علاوه بر عملیات پردازش گرافیکی که خروجی به مانیتور متصل میشه (همگی می دونید این کار اصلی GPU محصوب میشه ) ، چه استفاده های دیگه ای از GPU ها میشه ؟؟

لینک به دیدگاه

بله استفاده از قدرت gpu مخصوصا تو تبديل فايلها هم استفاده ميشه . بهش gp gpu هم گفته ميشود .

كولد باگ پردازنده هاي core2 duo عموما چند درجه هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله استفاده از قدرت gpu مخصوصا تو تبديل فايلها هم استفاده ميشه . بهش gp gpu هم گفته ميشود .

قکر میکنم تو منفی 100 تا 120 هنگ میکنن .

آیا برنامه ای هست که بشه باهاش GPU رو هم به سیستم به عنوان یه CORE شناسوند ؟ (یعنی استفاده از GPU برای پردازش ( بقیر از برنامه هایی که خودشون اتوماتیک از GPU استفاده میکنند ))

لینک به دیدگاه

در تکمیل پاسخ شما باید بگم که کلا gpu به خاطر اینکه دارای پردازنده های موازی از نوع CPLD و FPGA هست توی یکسری عملیات خاص کاربردهای گسترده ای داره.

از جمله پیاده سازی شبکه های عصبی و سیستم های هوش مصنوعی .

سیگنال پروسسینگ و بینایی ماشین .تشخیص تصاویر دیجیتال .

همچنین جدیدا از Physx پردازنده های Nvidia برای شبیه سازی و تصمیم گیری فیزیک روبات ها استفاده می شه .

یکی دیگه از کاربرد های خاص gpu که برای هکرها خیلی مفید بوده Hash decoding هست . در واقع نرم افزار هایی تحت پردازش gpu ساخته شده که می تونه پسورد فایل های مختلف رو از طریق پردازش به کمک gpu پیدا کنه (در این صورت سرعت پسورد یابی دهها تا صد ها برابر سریع تر از یک cpu معمولی خواهد بود) برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببینید :

لینک

این هم یه برنامه برای پیداکردن پسورد فایلهای Rar توسط gpu

لینک

ویرایش شده توسط erfanea
لینک به دیدگاه

این برنامه می تونه توی کامپایلر های مختلف اررور های مختفی بده ..

توی یک کامپایلر باید قبلشون std::

بزاری .

توی یک کامپایلر دیگه ممکنه خطای casting موقع جمع a,b,c رو بده .

یا ممکنه خطا از قرار ندادن std::endl برای cout باشه...

include کردن هیدرها هم که جای خود داره ...

شاید هم لازم باشه برای هر ورودی cin توی یک خط جدا نوشته بشه .

چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه ...

بهتره سئوالاتی پرسیده بشه که برای عموم قابل فهم و کاربردی باشه ، نه فقط برای قشر برنامه نویس ،

دوست عزیز اگر دقت کنید نوشته بودم که "قطعه کد" یعنی صرف نظر از Include ها و غیره . . . و مشکل فقط و فقط درهمین قطعه 4 خطی بود.

جوابشم اینه که در مقدار دهی به متغیر D که 3 متغیر جمع میشه و سپس تقسیم بر 3 میشه چون از تقسیم استفاده شده نمیشه متغیر D رو از نوع Integer تعریف کنیم و باید از نوع Float تعریف کنیم @};-

حالا دوستانی که برنامه نویسی بلد نیستن هیچ ،ولی اونهایی که میگن بلد هستن میتونن از این یه سوال ساده بفهمنن که چقدر هنوز ما عقب هستیم (البته من خودم از همه بیسوادترم و هیچ ادعایی هم ندارم)

---------------------------------------------------

اینم چهارمین سوال : که البته دیگه خیلی راحته و خیلی ها جوابش رو میدونن

تفاوت پورت چاپگر (قدیمی) 25 پین با پورت سریال 9 پین در چیست ؟

،،،،،،،

درود دوستان گلم

از تمام دوستاني كه شركت كردن متشكرم و فردا اخرين مهلت براي انتخاب برنده اين تاپيك هستش .

موفق باشيد :)

آقـــای حسینی :o

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر دقت کنید نوشته بودم که "قطعه کد" یعنی صرف نظر از Include ها و غیره . . . و مشکل فقط و فقط درهمین قطعه 4 خطی بود.

جوابشم اینه که در مقدار دهی به متغیر D که 3 متغیر جمع میشه و سپس تقسیم بر 3 میشه چون از تقسیم استفاده شده نمیشه متغیر D رو از نوع Integer تعریف کنیم و باید از نوع Float تعریف کنیم @};-

حالا دوستانی که برنامه نویسی بلد نیستن هیچ ،ولی اونهایی که میگن بلد هستن میتونن از این یه سوال ساده بفهمنن که چقدر هنوز ما عقب هستیم (البته من خودم از همه بیسوادترم و هیچ ادعایی هم ندارم)

،،،،،،،

راجع به تعریف نوع متغیر float عارضم خدمتتون که من چندین ساله دارم برنامه نویسی تحت انواع پلتفرم ها انجام می دهم و هیچ وقت مشکلی با تقسیم integer /integer نداشتم و توی بعضی از کامپایلر های فوق العاده ضعیف ممکنه این خطا بوجود بیاد . در اصل در استاندارد ANSI C هیچ مشکلی برای این تقسیم به وجود نمیاد . اگه دقت کنی اشاره کرده بودم که توی بعضی از کامپایلر ها برای جمع نیاز به casting باشه . کستینگ هم خودش نوعی تبدیل متغیر محسوب میشه . در هر صورت تشخیص این خطاهای ساده بدون استفاده از کامپایلر به ضعف برنامه نویس مربوط نمیشه ، ضعف برنامه نویس وقتیه که برنامه نویس نتونه یه الگوریتم برای رسیدن به جواب خودش پیدا کنه . ( البته شما استاد ما هستید و کوچیکتر از اونیم که بخوام اظهار نظر کنم :) )

و راجع به جواب سئوال شما :

در پورت های 25 پینه یا به اصطلاح پورت پارالل ، 8 پین برای دیتا وجود داره که می شه داده ها رو به صورت موازی از طریق این 8 پین انتقال داد

ولی در پورت 9 پینه یا به اصطلاح سریال ، تنها دو خط دیتا وجود داره ، کی برای ارسال و یکی برای دریافت که داده ها از طریق پروتکل RS232 به سورت سری و بیت به بیت پشت سرهم ارسال میشند .

همچنین سطح ولتاژ برای پورت پارالل معمولا 0 تا 5 ولت برای سطوح منطقی صفر و یک ، و -10 و +10 ولت برای پورت سریال هست .

سئوال من :

Hash Code چیست ، و چگونه باعث افزایش امنیت در سیستم های وابسته به password می شود ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جوابشم اینه که در مقدار دهی به متغیر D که 3 متغیر جمع میشه و سپس تقسیم بر 3 میشه چون از تقسیم استفاده شده نمیشه متغیر D رو از نوع Integer تعریف کنیم و باید از نوع Float تعریف کنیم :)

،،،،،،،

اگه منظورتون از 9 پین همون DE9 هست فکرمبکنم تفاوتش با DB25 تو اینه که 9 پینه (سریال) هست و 25 پین (موازی ) هست. @};-

درستشو بگید لطفا اگه اشتباه هست .

--------------------------------

سواله من :سنسورهای MAD چی هستن ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید اقای erfanea فکر کنم همزمان جواب دادیم :) من جواب سوال شما رو میدم نظم تاپیک بهم نریزه بعد یکی به سوال من پاسخ بده @};-

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راجع به تعریف نوع متغیر float عارضم خدمتتون که من چندین ساله دارم برنامه نویسی تحت انواع پلتفرم ها انجام می دهم و هیچ وقت مشکلی با تقسیم integer /integer نداشتم و توی بعضی از کامپایلر های فوق العاده ضعیف ممکنه این خطا بوجود بیاد . در اصل در استاندارد ANSI C هیچ مشکلی برای این تقسیم به وجود نمیاد . اگه دقت کنی اشاره کرده بودم که توی بعضی از کامپایلر ها برای جمع نیاز به casting باشه . کستینگ هم خودش نوعی تبدیل متغیر محسوب میشه . در هر صورت تشخیص این خطاهای ساده بدون استفاده از کامپایلر به ضعف برنامه نویس مربوط نمیشه ، ضعف برنامه نویس وقتیه که برنامه نویس نتونه یه الگوریتم برای رسیدن به جواب خودش پیدا کنه . ( البته شما استاد ما هستید و کوچیکتر از اونیم که بخوام اظهار نظر کنم @};- )

و راجع به جواب سئوال شما :

در پورت های 25 پینه یا به اصطلاح پورت پارالل ، 8 پین برای دیتا وجود داره که می شه داده ها رو به صورت موازی از طریق این 8 پین انتقال داد

ولی در پورت 9 پینه یا به اصطلاح سریال ، تنها دو خط دیتا وجود داره ، کی برای ارسال و یکی برای دریافت که داده ها از طریق پروتکل RS232 به سورت سری و بیت به بیت پشت سرهم ارسال میشند .

همچنین سطح ولتاژ برای پورت پارالل معمولا 0 تا 5 ولت برای سطوح منطقی صفر و یک ، و -10 و +10 ولت برای پورت سریال هست .

سئوال من :

Hash Code چیست ، و چگونه باعث افزایش امنیت در سیستم های وابسته به password می شود ؟

● کد هش Hash Code چیست ؟

Hash کدها به طور خلاصه کدهایی هستند بر اساس الگوریتمهایی که با محاسبات بر روی فایل ها تولید می شوند. یعنی طبق یک سری الگوریتم هایی که بر روی فایلها محاسبات انجام میدهند برای آنها یک کد یکتایی خاصی (Unique) تولید میکنند. این کد در صورتی که حتی یک bit از آن فایل عوض شود، تغییر می کند. به این کدها به طور کلی هش کد Hash Code می گویند و چون هیچ دو فایلی Hash کدی همانند هم ندارند (مگر آنکه هردو یک فایل باشند ولی با نامهای متفاوت و یا مکان های متفاوتی) بنابر این، می توان Hash کدها را همانند اثر انگشت ما انسانها دانست.

● Hash Code چه کاربردی دارد؟

یکی از مهمترین کاربرد های آن، اطمینان از کامل و سالم بودن فایل دانلود شده می باشد. اگر فایلی ناقص دانلود شده باشد و یا حتی از لحاظ ظرفیت یکی باشند ولی کد Hash آنها با هم متفاوت باشد، نشان از درست نبودن عمل دانلود می باشد و یا حتی در حالاتی خاص ویروسی شدن فایل می تواند باعث تغییر Hash Code شود.

ادامه

----------------------------------------------------------

سواله من :سنسورهای MAD چی هستن ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...