رفتن به مطلب

قبلی رو جواب بده و از بعدی بپرس

ezrail2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

از تمام دوستانيكه در اين تاپيك شركت كردن كمال تشكر رو دارم و تاپيك رو قفل ميكنم تا بعد از ظره كاملا بررسي كنم و برنده مسابقه رو اعلام كنيم . @};- :)

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

درود دوستان گلم

دليل جائزه گذاشتن براي اين تاپيك فقط افزايش اطلاعات بوده و واقعا هر كسي پك داره به مفيد بودن اين تاپيك فقط كافيه يه بار تاپيك رو بخونه . @};- :)

من كاملا پستها و پاسخها رو بررسي كردم و تعداد سوالات و نحوه پاسخ دهي .

كاربران AMD>intel و ۞ MR_MOHAMMAD ۞ بيشترين پرسش و پاسخ رو داشتن و كاربر erfana كه از ديد جامعترين پاسخها رو دادن ولي سوال از نفر بعد رو در خيلي از پستها نپرسيدن ودر اخر كاربر ۞ MR_MOHAMMAD ۞ به دليل اينكه سوالات بيشتر و دقيقتري پرسيدن و پاسخهاي درستي دادن برنده اين تاپيك هستن .

اميدوارم كه اين تاپيك به هميه منوال ادامه پيدا كنه و بنده حتما در اينده باز برنامه اي براي اين تاپيك و تاپيكهاي مشابه خواهم داشت .

در ضمن صاحب تاپيك به دليل ايده جالبشون 30 امتياز به امتيازتشون اضافه شد . :o :o

لینک به دیدگاه

دوستان چه فرقی بین معماری های ddr3 با ddr2 هست

و دلیل سرعت بیشتر در ddr3 چیه ؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

به نظر این اختلاف از فرکانس کاری و تایمینگ هست که تو رم های ddr3 هر دوش خیلی بهتر شدن. مثلا تو رم ddr2 حد اکثر فرکانس 1066 ولی تو ddr3 تا 2333 هم اومده.

ویرایش شده توسط masood1373
لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام

آقا فرق سی پی یوهای سری i با سی پی یو های دیگه درچیه ...

خوشحالم این تاپیک ادامه پیدا کرد!

دلیل این نام گذاری در شرکت intel جداسازی از سی پی یو های Core 2 dou و Celeron و ... بوده است نکته قابل توجه اینه که عددی که کنار این i قرار میگیره صرفا دلیل مشخص کننده ی تعداد هسته ی آن نیست بلکه باز هم دلیلش جداسازی میباشد!

------------------------------

چرا در RAM های DDR2 CL پایین تر هست ولی در Ram های DDR3 CL ها اکثرا بالاتر هست؟

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

جواب شما:

ببنید دوست عزیز اولاً فرکانس کاری رم های ddr3 افزایش پیدا کرده و حد اقلش 1333 هست. مهم تر اینکه در رمهای ddr3 پهنای باند داخلی و درگاه 2 برابر ddr2 است.

حالا سوال شما درسته فرکانس نبود ولی همون میشه دیگه یعنی منظور من اینه که درعوض افزایش فرکانس تایمینگ هم افزایش داشته اما این افزایش تایمینگ تاثیر منفی زیادی در کارایی نداشته و همینطور به دلیل عمر بی کیفیت ddr3 (از همون زمان ورود به دلیل قیمت خیلی بالا و تفاوت نداشتن کارایی به شدت سرخورده و بی اهمیت شد ddr3)

ولی در کل میشه گفت ddr3 1333 با تایمینگ 9 به دلیل اصلاحات ساختاری تونسته با ddr2 1000 با زمان تاخیر 5 برابری کنه (تقریبا اینطور هست چون برنامه با برنامه و بازی با بازی تاثیر متفاوت هست).

این عکس ها هم شاید شما رو در تفاوت این دو رم راهنمایی کنه ولی در کل ddr3 خیلی بهتر شده:

http://www.xbitlabs....r3/prefetch.png

خیلی ممنون ازتون میشه بیشتر راجع به cpu های سری i برام بگین ؟؟ خیلی برام جالبه خیلی دوست دارم یاد بگیرم ولی ولی امکانات نیست که... 8-}

ویرایش شده توسط P00RYA
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

1.در سي پي يو هاي amd هسته ها به چکاري مياند يعني فرق يه 2 هسته اي با 4 هسته اي چيه؟

برنامه اي هست که از چند هسته همزمان استفاده کنه و يا اصلا چنين چيزي امکان داره؟

6 هسته اي ها به کار چه افرادي مي خورند؟

2.اونطور که من متوجه شدم فرق آتلون و فنوم در کش سوم هست. اولا اين کش سوم به چه کاري مياد. دوما امکانش هست که با اور کردن کش سوم در اتلون را ايجاد کرد؟

3.نسل جديد cpu هاي amd يعني بلدوزر قراره چند هسته اي توليد بشه و اينکه قراره چه برتري نسبت به فنوم و اتلون داشته باشه؟(مي خوام ببينم ارزش صبر کردن داره؟)

4. اونطور که من شنيدم بلدوزر 32 نانومتري هست ولي am3 نانومتر 45 هست پس چطور ميشه با اپديت برخي از مادربورد ها از هردو استفاده کرد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...