رفتن به مطلب

i3-4170 اینتل،پردازنده ای کاملا مقرون به صرفه badge-4th-gen-core-i3-100p130.jpg

Recommended Posts

Intel Core i3-4170 3M Haswell Dual-Core 3.7GHz LGA 1150 54W BX80646I34170 Desktop Processor Intel HD Graphics 4400

i3-full-banner936p512.jpg

i3-4170 اینتل،پردازنده ای کاملا مقرون به صرفه

badge-4th-gen-core-i3-100p130.jpg

اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که قیمت یک پردازنده برایتان اهمیت زیادی داشته و خواهان آن هستید که با هزینه کمتر، صاحب یک پردازشگر مناسب و با کیفیت بالا باشید، تیم فنی تک مکث پردازنده Core i3-4170 را به شما معرفی می نماید. این پردازشگر هوشمند دو هسته ای با استفاده از سوکت LGA 1150 و فناوری ساخت 22 نانومتری تولید می شود. دارای فرکانس عملیتاتی 3.7 گیگا هرتز است و با 3 مگابایت حافظه نهان مشترک L3 ،امتیاز 5385 را از تست های معتبر نرم افزار Passmark دریافت نموده است. تکنولوژِی HT یا هایپرتریدینگ در این پردازنده هر یک از هسته را قادر میسازد تا به صورت همزمان دو وظیفه پردازشی را به انجام رساند(در مجموع 4 پردازش همزمان)،تا شما هنگام حرکت بین برنامه های کاربردی خود،وقفه ای را احساس نکنید.علاوه بر هسته های پردازشی این پردازنده به یک تراشه گرافیکی نیز مجهز است که با نام intel HD 4400 شناخته می شود.کنترلر حافظه دو کاناله DDR3 با فرکانس کاری تا 1600 مگاهرتز و توان مصرفی 54 واتی نیز از دیگر مشخصات پردازنده i3-4170 می باشد.

مزایای خرید پردازنده هاسول کور آی تری 4170 اینتل چیست؟
  • پردازنده دو هسته ای با قابلیت پردازش چهار رشته پردازشی
  • پشتبانی از فناوری هایپرتریدینگ
  • دارای 3 مگابایت حافظه نهان با فناوری اسمارت کش
  • سازگار با مادربردهای مبتنی بر سوکت LGA 1150
  • مجهز به تراشه گرافیکی نسل HD 4000 اینتل
  • پشتبانی از رم دو کاناله DDR3 تا ظرفیت 32GB
  • پشتبانی از نسل سوم درگاه ارتباطی موسوم به PCI Express 3.0
  • قابلیت اتصال به ۳ نمایشگر مجزا به طور همزمان
معرفی فناوری مهم در پردازنده هاسول های اینتل Core i3
4th-gen-core-i-multitasking-936p400.jpg

پردازنده های نسل چهارم خانواده Core i3

شرکت اینتل برای ساخت پردازنده های که با نام هاسول ( Haswell ) می شناسیم از یک معماری انقلابی و بسیار پیشرفته استفاده نموده است. اینتل توجه ویژه‌ای به پردازنده‌های Haswell رده دسکتاپ خود داشته است و قدرت و بازده آنها را به میزان قابل ملاحظه‌ای ارتقاء بخشیده است.همه این ها در حالی است که این پردازنده ها توان و گرمای بسیار کمتری چه در کارکردهای سنگین و چه در اجرای وظایف ساده،مصرف و ایجاد می کنند.دستیابی به فناوری ساخت 22 نانومتری در پردازنده هاسول ها ، دری جدید را به سوی نسل بعدی خلاقیت ها در طیف گسترده ای از دستگاه ها دیجیتال به روی ما گشوده است.

فناوری هایپر تریدینگ اینتل (HT)

به لطف تکنولوژی (Hyper Threading) هر یک از هسته ها پردازنده قادر خواهند بود در هر لحظه دو بسته اطلاعاتی یا همان ( thread ) را به صورت همزمان پردازش کنند، که با توجه به دو هسته ای بودن این پردازنده ، پردازش در هر لحظه بر روی 4 بسته محاسباتی مجزا انجام خواهد شد، به گفته اینتل این فناوری باعث افرایش 14 الی 30 درصدی سرعت و بهبود زمان پاسخگویی میشود و راه را برای پشتیبانی از برنامه های multi-thread که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده میشود باز خواهد کرد

smart-cache366p205.jpg
کنترل کننده حافظه DDR3

کنترل کننده های حافظه جای گذاری شده درون پردازنده می توانند با استفاده از حافظه های DDR3 در باند فرکانسی 1333/1600 مگاهرتز، پهنای باندی معادل 25.6GB/sec را ایجاد نمایند. افزایش هر چه بیشتر پهنای باند موجب کاهش زمان تاخیر می شود تا در اجرای برنامه های کاربردی وابسته به رم، ، سرعت بیشتری به ارمغان آورد.

حافظه پنهان هوشمند

فناوری Intel Smart Cache بر اساس حجم کار هر یک از واحد های پردازنده ، حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache را به صورت پویا بین تمام هسته ها به اشتراک می گذارد. عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده های تکراری موجود در حافظه ،دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد .در مجموع این فناوری باعث کاهش زمان تاخیر و بهبود عملکرد سیستم می شود .

4th-gen-core-i-igaming-936p513.jpg

گرافیک مجتمع قدرتمند HD در دل پردازنده از بازی کردن لذت ببرید

گرافیک بکار رفته در پردازنده‌های دسکتاپ Haswell آنقدر خوب عمل می‌کنند که کمپانی اینتل را به رقیبی جدی برای غول های گرافیکی دنیا همچون NVIDIA و AMD تبدیل نموده است.سیستم مبتنی بر این پردازنده‌ها شما را قادر می سازد تا بدون نیاز به خرید کارت گرافیکی مستقل،طبق ادعای این شرکت بازی‌های نظیر Tombraider و BioShock Infinite را در رزولوشن تمام اچ دی یا 1080p اجرا کرده و از بازی کردن لذت ببرید.در این پردازنده‌های تاخیر بین CPU و GPU به شدت کاهش یافته و همین عامل باعث افزایش چشم گیر بازده سیستم شده است.تراشه های گرافیکی مجتمع intel HD 4600 می توانند از دایرکت‌ایکس نسخه یازدهم پشتیبانی کنند و تا ۳ نمایشگر مجزا به طور همزمان به آن ها متصل می شود.اینتل مدعی است که تبدیل فایل های ویدیویی یا تغییر فرمت آنها،با بهره مندی از فناوریQuickSync تا سه برابر سریع تر از کارت های گرافیک قدرتمند انجام خواهد شد و شما توانایی کار با فایل های ویدیویی full HD و 4K را در اختیار دارید.با فناوری Intel InTru 3D و Clear Video HD دیگر دغدغه ی برای پخش فیلم های Blu-ray سه بعدی نخواهید داشت. با این تکنولوژی و از طریق کابل HDMI، ویدئو های تمام HD و سه بعدی را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی روی تلویزیون بزرگ یا هر مانیتور سه بعدی دیگری نمایش دهید. در اخر باید اضافه کرد که این تراشه های گرافیکی ، امکان استریم کردن ویدئو های تمام HD با فناوری بیسم WIDI را نیز دارا هستند.

امتیازات و نتایج تست های پردازنده Intel Core i3 4170
بنچمارک نرم افزار Passmark
امتیاز در پسمارک
Core i3 4170
5,385
Pentium G3220
3,223
FX 6300
6,444
منبع cpubenchmark.net
قدرت پردازشی
بررسی عملکرد و کارایی کلی
Core i3 4170
7.6
Core i3 4330
6.7
Core i5 4430
7.1
براساس تست نرم افزارهای Passmark and GeekBench
امتیاز کلی
قدرت پردازشی، بنچمارک ها، اورکلاکینگ، توان مصرفی، قیمت در برابر کارایی
Core i3 4170
7.7
Core i5 4570
8.3
FX 8350
8.1

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با تشکر از اخباری که میگذارید

همگی از سایتهای دیگه کپی شدن و مقداری هم تاریخ مصرفشون گذشته و قدیمی شدن

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

یکمی قدیمیه بازم ممنون استفاده کردم! @};- @};- @};-

چون پردازنده ام i3-4170 هستش!!

ویرایش شده توسط mirmahmod91
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکمی قدیمیه بازم ممنون استفاده کردم! @};- @};- @};-

چون پردازنده ام i3-4170 هستش!!

دوست من یه کشف جالب کردم

افزون بر اون فیدبک های مرموز بین شما و جناب solimany922، بالای 95 درصد امتیازی های مثبت شما توسط کاربر solimany922 به شما داده شده و دقیقا اغلب امتیاز های+ جناب solimany922 هم از طرف شماست.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من یه کشف جالب کردم

افزون بر اون فیدبک های مرموز بین شما و جناب solimany922، بالای 95 درصد امتیازی های مثبت شما توسط کاربر solimany922 به شما داده شده و دقیقا اغلب امتیاز های+ جناب solimany922 هم از طرف شماست.

شاید با هم دوست هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید با هم دوست هستن

درود

بله دیگه من هم پرسیدم که خودشون توضیح بدن یه وقت سوء ظن ایجاد نشه.

فقط یه چیزی جالبی که هست، ظرف 2-1 ساعت اخیر وضعیت این دو عزیز به "محرمانه" تغییر پیدا کرد.

لینک به دیدگاه

همکارمه عزیز ایراد داره دوست من! میخای اصلا همدیگه رو محل نذاریم! مطالبش هم بدرد بخوره ایرادی که نداره ! درضمن امتیازات خودت چطوره نکنه از فضا بهت مثبت میدن تو هم مثل من دوست هات بهت امتیاز میدن دیگه، یا نه!

یا روش دیگه ای هست بگین از این طریق همدیگه رو پشتیبانی کنیم! منم اونقدر نیازمند سایت نیستم خودم فروشنده معتبری هستم به اندازه کافی! حالا حرفهای دوستان که خوشم بیاد بهشون مثبت میدم! این تو سایت یعنی همکاری! خوش باشید!! :x :x :x

لینک به دیدگاه

همکارمه عزیز ایراد داره دوست من! میخای اصلا همدیگه رو محل نذاریم! مطالبش هم بدرد بخوره ایرادی که نداره ! درضمن امتیازات خودت چطوره نکنه از فضا بهت مثبت میدن تو هم مثل من دوست هات بهت امتیاز میدن دیگه، یا نه!

یا روش دیگه ای هست بگین از این طریق همدیگه رو پشتیبانی کنیم! منم اونقدر نیازمند سایت نیستم خودم فروشنده معتبری هستم به اندازه کافی! حالا حرفهای دوستان که خوشم بیاد بهشون مثبت میدم! این تو سایت یعنی همکاری! خوش باشید!! :x :x :x

حالا اگه شما می خوای به هر مطلب تاربخ گذشته ای مثبت بدی به خودتون مربوطه ولی به دوستون بگین قوانین سایت رو رعایت کنن مطالب کپی شده رو تو قسمت مربوطه قرار بدن.بار اولشونم نبود!
لینک به دیدگاه

درود

بله دیگه من هم پرسیدم که خودشون توضیح بدن یه وقت سوء ظن ایجاد نشه.

فقط یه چیزی جالبی که هست، ظرف 2-1 ساعت اخیر وضعیت این دو عزیز به "محرمانه" تغییر پیدا کرد.

شما مثل اینکه کاراگاهیت گرفته شئن پلیستو ببر جای دیگه تو خودت اینکاره ای به دیگران هم شک میکنی اصلا اینجا کلا بشم 10000 دیاموند که چی! افتخار کن تو اینجا فعالیت کنم ! من از ایشون دو سه بار خرید کردم کارشون درسته و نیازی نیست شما اینجا بما گیر بدی! شرط خرید و فروش درسته نه حرفهای تکراری رو اینجا کپی پیست کنی امتیاز بگیری کار سخت افزار و فروش مهمه دوست عزیز ما بدنبال امتیاز یا جایزه نیستیم!! قطعه درست فروختن مهمه نه تایپ و کپی کردن اطلاعات دیگران تو این سایت اونم اطلاعاتی که ریشه همون اطلاعات منبع است!!خوش باشید !! @};- @};- @};-

حالا هرطور بفرمایید ما همون جور رفتار کنیم!! با تشکر از سایتتون!!

ویرایش شده توسط mirmahmod91
لینک به دیدگاه

اقا اگه میشه از پردازنده ی i3 4370 و یا 4360 مطلب بزارید ممنون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما مثل اینکه کاراگاهیت گرفته شئن پلیستو ببر جای دیگه تو خودت اینکاره ای به دیگران هم شک میکنی اصلا اینجا کلا بشم 10000 دیاموند که چی! افتخار کن تو اینجا فعالیت کنم ! من از ایشون دو سه بار خرید کردم کارشون درسته و نیازی نیست شما اینجا بما گیر بدی! شرط خرید و فروش درسته نه حرفهای تکراری رو اینجا کپی پیست کنی امتیاز بگیری کار سخت افزار و فروش مهمه دوست عزیز ما بدنبال امتیاز یا جایزه نیستیم!! قطعه درست فروختن مهمه نه تایپ و کپی کردن اطلاعات دیگران تو این سایت!!خوش باشید !! @};- @};- @};-

عزیز این بحث رو ادامه ندین ایشالله که موفق باشید فقط برا شفاف سازی پرسیدم

لینک به دیدگاه

اقا اگه میشه از پردازنده ی i3 4370 و یا 4360 مطلب بزارید ممنون.

چشم عزیز حتماً...

ویرایش شده توسط solimany922
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...