رفتن به مطلب

سوال فنی در باره رزلوشون مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ببخشید دوستان یه سوال مانیتور های 2k و 4k میتونن رو 1080 هم اجرا بشن؟

یعنی اگ گرافیک 2k نکشه بازیرو میشه رو 1080 لود کرد؟ صفحه کوچیک نمیشه؟کیفیت یه مانیتور 1080 رو داره اونموقع؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله میشه و مشکلی نداره.

اگه مانتیور خیلی بزرگ باشه میتونی نسبت ابعاد یا سایز رو کوچیک کنی تا چگالی پیکسل بالا بره اما در کل مشکلی نداره.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

بله میشه و مشکلی نداره.

اگه مانتیور خیلی بزرگ باشه میتونی نسبت ابعاد یا سایز رو کوچیک کنی تا چگالی پیکسل بالا بره اما در کل مشکلی نداره.

من میخوام یه ماینتور 24 اینچ 2k بگیرم میخوام ببینم بعدا تو گیم کارت کم آورد یعنی راحت میتونم بدون افت کیفیت از نظر 1080 رو 1080 قرار بدم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من میخوام یه ماینتور 24 اینچ 2k بگیرم میخوام ببینم بعدا تو گیم کارت کم آورد یعنی راحت میتونم بدون افت کیفیت از نظر 1080 رو 1080 قرار بدم؟

ببینید مشکل تونستن نیست بلکه یه مانیتور 24 اینچی با وضوح 1080 کیفیتش پایین میاد چون هرچی بزرگتر بشه تراکم پیکسل کمتر میشه. پس مشکل تونستن یا نتونست نیست هرچی بزرگتر میشه کیفیت کمتر میشه با این حال بله هیچ مشکلی نداره. البته 24 اینچ خیلی بزرگ نیست و این مشکل به چشم نمیاد اما اگه 32 اینچ بود تراکم پیکسل خیلی پایین میومد.

لینک به دیدگاه

هیچ مشکلی نخواهید داشت و تقریبا مثل مانیتور FullHD عمل خواهد کرد 

یه چیزی هست به اسم رزولوشن native که مانیتور در اون رزولوشن بهترین تصویر رو میده و به تعداد پیکسل هاش مربوط میشه .

ولی حتی اگه رزولوشن native مانیتور نباشه و کمتراز اون مقدار باشه مشکلی نیست .

مثلا رزولوشن native ماینتور 2k همون 2k که بهترین تصویر رو میده ولی در رزولوشن FullHD هم چندان فرقی نخواهد کرد .

لینک به دیدگاه

اگه احیانا میخواین vx24ah رو بخرین باید بگم که من خودم همین مانیتورو دارم و بعضی بازی ها رو هم با fullhd اجرا میکنم هیچ مشکلی هم نیست ... فقط قبل اینکه برین توی بازی و از option بازی رزولوشن رو روی fullhd قرار بدین باید رزولوشن کل مانیتور رو اول روی fullhd قرار بدین بعد داخل بازی اقدام به تغییر رزولوشن کنین کنین وگرنه ابعاد بازی از صفحه میزنه بیرون

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

درود

بله هیچ مشکلی نیست میتونید اگر در بازی ها 2k‏ کم آورد به سراغ Full HD‏ بازی کنید.

یجورای با یک تیر دو نشون میزنید!

شادکام باشید.

لینک به دیدگاه

اگه احیانا میخواین vx24ah رو بخرین باید بگم که من خودم همین مانیتورو دارم و بعضی بازی ها رو هم با fullhd اجرا میکنم هیچ مشکلی هم نیست ... فقط قبل اینکه برین توی بازی و از option بازی رزولوشن رو روی fullhd قرار بدین باید رزولوشن کل مانیتور رو اول روی fullhd قرار بدین بعد داخل بازی اقدام به تغییر رزولوشن کنین کنین وگرنه ابعاد بازی از صفحه میزنه بیرون

کیفیتش چطوره؟خوبه؟

راضی هستین؟

لینک به دیدگاه

کیفیتش چطوره؟خوبه؟

راضی هستین؟

آره عزیز خوبه راضیم ... تا حالا که مشکلی ازش ندیدم

البته اگه گرافیکتون پایینه پیشنهاد میکنم برین سراغ fullhd چون شما وقتی همچی پولی رو میدین منطقیه که از تمام قابلیت هاش استفاده کنی نه اینکه همچی پولی رو بدی اما باز رزولوشن روی fullhd باشه

لینک به دیدگاه

آره عزیز خوبه راضیم ... تا حالا که مشکلی ازش ندیدم

البته اگه گرافیکتون پایینه پیشنهاد میکنم برین سراغ fullhd چون شما وقتی همچی پولی رو میدین منطقیه که از تمام قابلیت هاش استفاده کنی نه اینکه همچی پولی رو بدی اما باز رزولوشن روی fullhd باشه

درسته ولی چند روزه فکرم مشغوله اگ بخوام بگیرم یا واسه پاسکال منتظر میمونم یا 980ti رو میخرم که فک کنم 2k منطقی تره!!

لینک به دیدگاه

بله میشه فقط مونیتور باید ساپورت کنه این رزولوشن رو!

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان یه سوال مانیتور های 2k و 4k میتونن رو 1080 هم اجرا بشن؟

یعنی اگ گرافیک 2k نکشه بازیرو میشه رو 1080 لود کرد؟ صفحه کوچیک نمیشه؟کیفیت یه مانیتور 1080 رو داره اونموقع؟

از حالت شارپ بودن در میاد .... ولی چون سایز کوچیکه زیاد تو چشم نیست....

و این که یکی از دوستان بحث میکردیم میگفت این کار باعث میشه رو قسمت upscaler کارت فشار بیاد کار درستی نیست! حالا مطمئن نیستم مشکلی داره یا نه ....

لینک به دیدگاه

والا من که جدیدا با مانیتور 1600*900 دارم بعضی بازی هارو تو رزولوشن 2k بازی میکنم ، برای روونتر کردن aim و نشونه گیری دقیق تر خیلی تاثیر گذارهست  .

شما که میخوای رزولوشن رو بیاری پایین نگران چی هستی  :D

لینک به دیدگاه

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد انگار شما داری تو مانیتور فول اچدی داری ۱۶۰۰x۹۰۰ بازی میکنی.اگه داری یه تست بکن ببین چقدر فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

از حالت شارپ بودن در میاد .... ولی چون سایز کوچیکه زیاد تو چشم نیست....

و این که یکی از دوستان بحث میکردیم میگفت این کار باعث میشه رو قسمت upscaler کارت فشار بیاد کار درستی نیست! حالا مطمئن نیستم مشکلی داره یا نه ....

موافقم

طبق تجربه شخصیم کیفیت پایین میاد البته برای مانیتور دستکتاپ رو امتحان نکردم ولی لپ تاپ کیفیتش به شدت کم میشه مخصوصا از 4K به فول اچ دی، از 4K به 2K مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

موافقم

طبق تجربه شخصیم کیفیت پایین میاد البته برای مانیتور دستکتاپ رو امتحان نکردم ولی لپ تاپ کیفیتش به شدت کم میشه مخصوصا از 4K به فول اچ دی، از 4K به 2K مشکلی نیست.

دوست عزیز بی زحمت مدل لپ تاپ رو میگی ؟؟

اصولا دیدم رو لپ تاپ 4k آیکون ها ریزن باید دستی آورد رو فول اچ دی ولی چطور رو 2k مشکلی نیست ؟؟ آخه استاندارد پخش پیکسل فرق داره

لپ تاپ ها که 15.6 اینچ هست تراکم پیکسل بالاست تفاوت آنچنانی دارن !! :-?

حال به غیر از گیم تو فیلم ها چی ؟ 

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بی زحمت مدل لپ تاپ رو میگی ؟؟

اصولا دیدم رو لپ تاپ 4k آیکون ها ریزن باید دستی آورد رو فول اچ دی ولی چطور رو 2k مشکلی نیست ؟؟ آخه استاندارد پخش پیکسل فرق داره

لپ تاپ ها که 15.6 اینچ هست تراکم پیکسل بالاست تفاوت آنچنانی دارن !! :-?

حال به غیر از گیم تو فیلم ها چی ؟ 

مدل رو براتون خصوصی میفرستم به دلایلی

ویندوز این لپ تاپ 10 هست و مشکل ریز بودن آیکون ها رو من نداشتم البته بعضی نرم افزارها مثل CATZILA و.. کوچک هستن و مشکله کار باهاشون ولی میشه کنار اومد.

تو فیلم امتحان نکردم فعلا اما تفاوت زیادی بین 4K و فول اچ دی حداقل در صفحه نمایش 15 اینچی لپ تاپ نیست...

به نظر من فعلا بهترین رزولوشن برای لپ تاپ (گیمینگ و..) 2K هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...