رفتن به مطلب

آیا (Frame-Rate Lock) قفل کردن فریم بازی کار درستی هست ؟

HolymighT
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

پیش گفتار :

همانطور که میدونید برنامه های زیادی هستند که برای تک تک بازی های نصب شده خودتون میتنوید تنظیماتی رو اعمال کنید ...

یکم هم توی نت سرچ زدم به جایی نرسیدم ...

یعنی جایی نبود کامل جواب بده ..

سوالم اینه که قفل کردن فریم بازی مثلا روی 60 کار درستیه ؟

فواید خاصی هم داره ؟؟ چیه ؟! 

ضرر ؟!

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

درود

پیش گفتار :

همانطور که میدونید برنامه های زیادی هستند که برای تک تک بازی های نصب شده خودتون میتنوید تنظیماتی رو اعمال کنید ...

ضرر ؟!

اگر کارت گرافیک شما از نیاز بازی قدرتمند تر باشه، یعنی اگه کارت گرافیک شما مثلا در بازی GTA V حدود 75 فریم داد، شما این قفل رو می کنید و باعث میشه که فریم بازی بالاتر از 60 نره. این کار باعث میشه کل کارت گرافیک تحت لود قرار نگیره و در نتیجه کارت گرافیک خنک تر میشه و طول عمرش هم بالاتر میره. همچنین مصرف برقش هم پایین تر میره.

لینک به دیدگاه

درود

پیش گفتار :

ضرر ؟!

قاعدتاً ضرر که نداره، از جالب ترین نتایجش اینه که لگ و افت فریم رو روی پردازش‌های بعدی کم میکنه.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

در کل هیچ چیزی از دست نمیره ولی در عوض حرارت کمتر و مصرف کمتر کارت گرافیک رو دارید ...(+ یک سری توهم هست که تا بازی های competitive مثلا csgo فریم بیشتر مزته که کاملا چیز چرته در کل فریم ریت بالاتر از رفرش ریت مانیتور عملا به هیچ دردی نمی خوره...)

لینک به دیدگاه

کاهش افت فریم

عمر بیشتر کارت

روان تر بودن بازی 

کار نکشیدن بیخود از کارت!

بازم بگم :D

لینک به دیدگاه

در کل هیچ چیزی از دست نمیره ولی در عوض حرارت کمتر و مصرف کمتر کارت گرافیک رو دارید ...(+ یک سری توهم هست که تا بازی های competitive مثلا csgo فریم بیشتر مزته که کاملا چیز چرته در کل فریم ریت بالاتر از رفرش ریت مانیتور عملا به هیچ دردی نمی خوره...)

درسته که چشم انسان یک سری فریم رو بیشتر نمیبینه ولی یکی از گیمر های حرفه ای در csgo بعد از استفاده از 2 تنظیمات اظهار کرد که باعث میشه که بهتر بتونه کنترل کنه تاثیر بسیار کمی احساس میشه ولی روون تر میشه بازی همه ی گیمر های حرفه ای هم همین رو میگن

و برید توییچ میبینید که همه ی بازیکن های حرفه ای روی فریم های بالایی بازی میکنن حتی آگه شده باشه تنظیمات رو پایین میارن تا فریم بین 250 تا 350 بگیرن هر کسی یک نظری داره حالا ولی اینکه بگید یک سری افراد توهمی هستن اصلا درست نیست چون خیلی تست های مختلفی شده و بیشتر گیمر های حرفه ای این حرف رو زدن

ویرایش شده توسط Miladhelios
لینک به دیدگاه

به فریم ریت مانیتور بستگی داره 

60 بیشتر جالب نی برای مانیتورها عادی 

مثلا مانیتور های CRT  فریم ریت 85 ساپورت میکنن به راحتی قابل تشخیص هست فریم ریت بیشتر 

به علت بی پولی فعلا رو مانیتور  CRT17 هستم اما خوب فریم خوبی ارائه میکنه 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

درود

ممنون از همه ی عزیزان.

Nvidia Inspector برنامه خوبیه ؟

دوستان برنامه ی بهتری هم برای این امر هست ؟!

لینک به دیدگاه

درود

ممنون از همه ی عزیزان.

Nvidia Inspector برنامه خوبیه ؟

دوستان برنامه ی بهتری هم برای این امر هست ؟!

بهترین برنامه همینه فریم خوب CAP میکنه. من خودم از همین استفاده میکنم. دنبال RTTS هم نباش زیاد به درد نمی‌خوره.

لینک به دیدگاه

مرسی

راستی این مورد چیه دقیقا ؟!

چون هم اینجا میشه On کرد هم از طریق Nvidia inspector .

Nvidia Multi-Frame Sampled Anti -Aliasing

post-19588-0-22732700-1453923299_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

مرسی

راستی این مورد چیه دقیقا ؟!

چون هم اینجا میشه On کرد هم از طریق Nvidia inspector .

Nvidia Multi-Frame Sampled Anti -Aliasing

attachicon.gifNvidia.jpg

MFAA: تکنولوژی انویدیاست که اینجوریه اگه فعال کنه AA دو برابر میکنه

4x AA=2x AA+MFFA  

نتایجشو اینجا ببینید:

http://www.guru3d.com/articles_pages/mfaa_multi_frame_sample_aa_guide_review,6.html

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

ببین داداش

فرض کن مانیتور شما 60هرتز باشه و یه بازی اجرا کردید که 70فریم میاره با کارتتون

اون 10فریم توسط کارت رندر میشه ولی شما فرقشو با 60فریم احساس نمیکنید حتی 120فریم هم باشه بازم شما تفاوتی با 60 نمیبینید چون مانیتورتون 60 هرتزه و بیشتر از 60 رو نمیتونه نمایش بده

یعنی با روشن کردن اون گزینه یه مقدار از بار پردازشی کارت کمتر میشه و یکم خنک تر کار میکنه

لینک به دیدگاه

درسته که مانیتور شما بیشتر از 60 فریم نشون نمیده ولی بازی با فریم بیشتر از رفرش ریت مانیتور شما رندر میشه(چون v-synce بسته هست) که باعث میشه تو بازی روون تر بشه aim کرد

حتی تو cod4 هرچه فریم بیشتری داشته باشید جامپ های بهتری هم میتونید بزنید واسه همینه که فریم 333 چیت حساب میشه

cs go  رو در جریان نیستم ولی در بازی های FPS تعداد بیشتر فریم نقش بسزایی داره

ببین داداش

فرض کن مانیتور شما 60هرتز باشه و یه بازی اجرا کردید که 70فریم میاره با کارتتون

اون 10فریم توسط کارت رندر میشه ولی شما فرقشو با 60فریم احساس نمیکنید حتی 120فریم هم باشه بازم شما تفاوتی با 60 نمیبینید چون مانیتورتون 60 هرتزه و بیشتر از 60 رو نمیتونه نمایش بده

یعنی با روشن کردن اون گزینه یه مقدار از بار پردازشی کارت کمتر میشه و یکم خنک تر کار میکنه

اگه بازی افلاین باشه بله تاثیری نداره

لینک به دیدگاه

من بیشتر میخوام همین رو بدونم

تا اونجایی که یادمه Cs1.6 هرچی FPS بهتر بود روانتر بود .. به قول خودمون تیر ها هم دقیق تر میخورد !

من این رو برای Battlefield4 آنلاین میخوام بدونم ..

که اعمال کنم یا بذارم روی همون 80-85 باشه

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که یادمه Cs1.6 هرچی FPS بهتر بود روانتر بود .. به قول خودمون تیر ها هم دقیق تر میخورد !

برای بازی FPS انلاین 100% تاثیر میذاره

بگرد تو وب ببنین واسه بتل 4 کانفیگ چیزی هست یا نه

توی cod4 کانفیگ پلیر های مشهور زیاد بود که فریم رو به 250 میرسوند (در حالت معمولی هیچ وقت نمیرسید )

لینک به دیدگاه

در صورتی که فرکانس مانیتور بالا  باشه حرفت کاملاً درسته. وقتی فرکانس مانیتور 60 هرتزه یعنی در ثانیه 60 بار خاموش و روشن میشه بنابراین تعداد فریم بیشتر از 60 عملاً بر روی صفحه نمایش ظاهر نمیشه که بخواد دیده بشه (ولی نوع فریم‌ها قطعا فرق خواهد کرد) از طرفی یک بحث دیگه هست مربوط به چشمک زدنه انسانه که برای هر کسی فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

در ضمن شما نمیری ملتی پلیر بازی کنی که گرافیک بازی رو ببری بالا

برای ملتی پلیر فریم مهمه همه چی رو توی تنظیمات بکش پایین فقط یکم انتی الیاز بده که فاصله دور واست پیکسلی نشه

اگه گزینه view distance یا Draw distance توی تنظیمات هست ببر تا اخر باعث میشه فواصل دور بهتر دیده بشن

در صورتی که فرکانس مانیتور بالا  باشه حرفت کاملاً درسته. وقتی فرکانس مانیتور 60 هرتزه یعنی در ثانیه 60 بار خاموش و روشن میشه بنابراین تعداد فریم بیشتر از 60 عملاً بر روی صفحه نمایش ظاهر نمیشه که بخواد دیده بشه (ولی نوع فریم‌ها قطعا فرق خواهد کرد) از طرفی یک بحث دیگه هست مربوط به چشمک زدنه انسانه که برای هر کسی فرق میکنه.

اخه موضوع این نیست که به چشم انسان بیاد

موضوع aim کردن هست

به شما پیشنهاد میکنم cod 4 رو نصب کنید

توی ملتی پلیر یبار بدون کانفیگ رو فریم 60 و یبار با کانفیگ با فریم 250 بازی کنید

اون موقع هست که منظور من رو متوجه میشید

لینک به دیدگاه

در ضمن شما نمیری ملتی پلیر بازی کنی که گرافیک بازی رو ببری بالا

برای ملتی پلیر فریم مهمه همه چی رو توی تنظیمات بکش پایین فقط یکم انتی الیاز بده که فاصله دور واست پیکسلی نشه

اگه گزینه view distance یا Draw distance توی تنظیمات هست ببر تا اخر باعث میشه فواصل دور بهتر دیده بشن

اخه موضوع این نیست که به چشم انسان بیاد

موضوع aim کردن هست

به شما پیشنهاد میکنم cod 4 رو نصب کنید

توی ملتی پلیر یبار بدون کانفیگ رو فریم 60 و یبار با کانفیگ با فریم 250 بازی کنید

اون موقع هست که منظور من رو متوجه میشید

اون cod4 هم یه دلیلش انجین زیر خاکیش بود یه دلیل دیگش اینکه کلا رو pc حساب باز نم کنه activision + نهایت می شد بلندتر بپری به aim کار نداشت...

جدای از هر بحثی اصلا ذات رقابتی بازی از بین میره وقتی با فریم بیشتر گیم پلی تفاوت داشته باشه (که نداره) من یادم از اون اوایلی که توی گیم نتا و cs 1.6 بحث فریم پیش اومد درگیر این موضوع بودم و الان کاملا مطمئنم فریم بالاتر از رفرش ریت مانیتور عملا به درد نمی خوره هیچ gainی درش نیست...

بحث فریم به کنار ما یه عمر داشتم به ملت می فهموندیم hitbox ها اگه رو 4:3 و 600*800 باز کنی بزرگتر نیستن دقت aim بیشتر از 1unit اصلا نمیشه باشه و داستان ها......

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

به علت بی پولی فعلا رو مانیتور  CRT17 هستم اما خوب فریم خوبی ارائه میکنه 

همدردیم که :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال قابلیت های AA MSAA و غیره یا مثلا توی تام رایدر (FXMAA فک کنم بود دقیق یادم نیست) روی AMD هم قابل اعمال هست یا خیر؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...