رفتن به مطلب

بررسی کارایی بازی Rise Of The Tomb Raider در PC

StarCraft
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدا

533a0fp6hac216gzt4l0.jpg

بالاخره بعد از مدتها از زمان عرضه نسخه XO این بازی نسخه PC  هم عرضه شد دراین بین وبسایت های بسیاری دست به بررسی این بازی در پلتفرم PC زدند ،وبسایت معتبر pcgameshardware هم از این دسته هست

سیستم مورد نیاز بازی

Minimum
•Processor: Intel Core i3-2100 or AMD equivalent
•Memory: 6 (Six) GB RAM
•Graphics: NVIDIA GTX 650 2GB or AMD HD7770 2GB
•DirectX: Version 11
•Storage: 25 GB available space

Recommended
•Processor: Intel Core i7-3770, 3.40GHz or AMD FX-8350 4.0Ghz
•Memory: 8 (Eight) GB RAM
•Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 290x
•DirectX: Version 11
•Storage: 30 GB available space

:سیستمی که برای این بنچمارک استفاده شده

Rise of the Tomb Raider, Steam Version 1.0
Test system: Intel Core i7-6700K @ 4,5 GHz, 2 × 8 GiByte DDR4-2800 RAM; Asus Z170
Settings: Max. Details, Pure Hair Very High, HBAO+, 1080p
Software/Drivers: Geforce 361.75 Preview (HQ); Radeon Software Crimson 16.1 Hotfix (HQ)

1080P

nks8vaubmtwjn9jn17i9.png

همونطور که در بنچمارک مشخصه بازی روی پلتفرم PC کارایی بسیار خوبی داره وبهترین عملکرد رو کارتهای انویدیا دارند

کارتهای سری 900 پیشتاز هستند کارت 980 TI  و همینطور کارت 980 کارایی بالاتری نسبت به پرچمدار AMD یعنی FURYX دارند

حتی کارتهای سری 700 هم بسیار عالی عمل کردند و کارت نسبتا قدیمی 780TI کارایی نزدیک و بالاتری نسبت به FURY ها و 390 ها دارد

کارت رده پایین 960(نسخه 4 گیگی) کارایی خوبی از خودش نشون داده و اختلاف اندکی با کارت 290 !داره

2K

qfyrgq8oauc4ilschkvw.png

4K

oz18y2wliilb1qan5sbg.png

بررسی کارایی PURE HAIR و AO بر روی کارت 970

rpdls0m713zn09cxr2a9.png

نکاتی در مورد بازی

سازنده بازی تایید کردند که دارن روی dx12 کار میکنن و وقتی که احساس کنند نتیجه کارشون رضایت بخشه ممکنه برای  بازی عرضش کنند

بازی فعلا از VXAO پشتیبانی نمیکنه ولی دارن روش کار میکنند

بازی در روز اول ابزار benchmarking  نداره

بازی در واقع  از Tress FX استفاده نمیکنه .اونا از یه راه حل سفارشی سازی شده داخلی به نام pure hair استفاده میکنند

بررسی DF از نسخه PC بازی

that Xbox One offers results similar to the high preset with tweaks designed to aid performance - anisotropic filtering is dialed back on Xbox One to a very low level, dynamic foliage is limited to the medium setting, tessellation is limited to snow deformation, and soft sun shadows appear to be completely absent

.

نسخه XO شبیه به تنظیمات HIGH بر روی PC هست با یه سری تغییراتی برای بدست اوردن کارایی بهتر

مثلا anisotropic filtering در نسخه XO در حد پایین ترین سطح نسخه pc هست(در نسخه xo در حد 2x و در pc کیفیت 16x).پوشش گیاهی پویا در حد medium و tessellation فقط به تغییرات برف محدود شده و soft sun shadows کلا وجود ندارد

The PC version of the game includes even higher resolution textures than the Xbox One

نسخه pc بافتهایی با وضوح بالاتری نسبت به نسخه xo داره

مصرف vram در بافتهای با کیفیت low حدود 1.5 گیگ با بافتهای متوسط در حدود 2 گیگ در بافتها با کیفیت high حدود 3 گیگ و در کیفیت بالاتر به کارتی بالاتر از 3 گیگ  vram نیاز هست

Purehair نسبت به TressFX کارایی کمتری رو هدر میده و بهینه تر هست

در اخر هم در مورد نسخه pc گفته:

the PC version of Rise of the Tomb Raider is a great product

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

درود

تشکر از تاپیک خوبتون

لینک تصاویر رو درست کنید ممنون میشم @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تشکر از تاپیک خوبتون

لینک تصاویر رو درست کنید ممنون میشم @};-

باید روشون کلیک راست بگیرید و گزینه ویو ایمیج رو بزنید :)

لینک به دیدگاه

باید روشون کلیک راست بگیرید و گزینه ویو ایمیج رو بزنید :)

آخ

شرمنده فکر میکردم بند انگشتی(پیش نمایشی برای انجمن) هستن

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

یک چیز جالب اینکه بین کمترین و میانگین فریم، فقط چند واحده. :)  :cool:  @};-

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

خیلی وقت بود بنچ بازی ها نبود یه کلکل درست حسابی نمی دیدیم

قابلیت pure hair بیشتر روی کارت های nvidia جواب میده بخاطره همین کارتای amd کمتر فریم میدن

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینقدر انویدیا خوب نشون داده که دیگه نایی نمونده برای ما AMD  داره برای کلکل کلاً رقابت یکطرفه هست و دیگر هیچ :wacko:

کلاً هر چی بازی با قفل Denuvo اومده خوراکه انویدیا دارهاست و به AMD دارها روی خوش نشون نداده

امیدوارم حداقل کرکش هم بیاد

داستانی شده این قفل جدید :-?

لینک به دیدگاه

2jpfz5l2fzztooy5y1wa.png

h5xcmoqfebctrve1s61z.png

در زمینه میکرو استاتر محصول Fury باز اوقات سختی رو پیش رو داره، البته عملکرد کلی خوب بوده.

خدا رو شکر خبری از اون TressBald نیست، تکنیک VXAO احتمالا در آینده بعد از GDC با آپدیت اضافه میشه.

ftd1tz532g9i26eyp4p1.png

راستی یه سوال برای طراحی سیستم نورپردازی این بازی مگه از Async Compute استفاده نکرده بودند؟ چرا پس کارت های رقیب که انجین ACE دارند در جا زدند؟

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب این تست بالایی چشممون رو درآورد

950 قویتر از 960 عملکرده :D :D :D

لینک به دیدگاه

خب این تست بالایی چشممون رو درآورد

950 قویتر از 960 عملکرده :D :D :D

احتمالا هیلبرت تحت فشار کاری بوده جا به جا نوشته این دو تا رو :D

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تستهای اولی چقدر amd رو ضعیف نشون داده

لینک به دیدگاه

کرک میشه این بازی یا نمیشه؟؟؟؟

ویرایش شده توسط morteza pc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا بازی کاملا بهینه انویدیا است  دموی زیر رو ببنید دیونه میشید ببنید با انویدیا این ایدوس مونترال چه کرده لامصب گرافیکش  دو برابر کنسول شده است- من فقط یک هفته وقت میدم به تیم های کرک -بعید میدونم این قفل حالا حالا ها بشکنه- مشکل کرکر ها عدم وجود دیباگرهای64 بیتی است برای همین  دنوو  فلان فلان شده اومده از همین عدم وجود دیباگر 64 بیتی استفاده میکنه و برای همینه دیگه همه باز یهای DRM دار 64 بیتی شدن- ولی اگر دیباگر قدرتمندی بیاد برای 64 بیتی مرگ دنوو زود رس و پایان DRM سخت خواهد بود !

http://www.gamespot.com/videos/rise-of-the-tomb-raider-pc-tech-features-trailer/2300-6429180/

ویدئوی بالا  تک PC رو با انویدیا نشون میده در بازی خیره کننده است ! فریم ها هم کاملا پایدار

لینک به دیدگاه

کلا بازی کاملا بهینه انویدیا است  دموی زیر رو ببنید دیونه میشید ببنید با انویدیا این ایدوس مونترال چه کرده لامصب گرافیکش  دو برابر کنسول شده است- من فقط یک هفته وقت میدم به تیم های کرک -بعید میدونم این قفل حالا حالا ها بشکنه- مشکل کرکر ها عدم وجود دیباگرهای64 بیتی است برای همین  دنوو  فلان فلان شده اومده از همین عدم وجود دیباگر 64 بیتی استفاده میکنه و برای همینه دیگه همه باز یهای DRM دار 64 بیتی شدن- ولی اگر دیباگر قدرتمندی بیاد برای 64 بیتی مرگ دنوو زود رس و پایان DRM سخت خواهد بود !

http://www.gamespot.com/videos/rise-of-the-tomb-raider-pc-tech-features-trailer/2300-6429180/

ویدئوی بالا  تک PC رو با انویدیا نشون میده در بازی خیره کننده است ! فریم ها هم کاملا پایدار

ویدیو هایی که بنده گذاشتم اولی همینه که آقا رضا گذاشته و دومی مال DigitalFoundry که مقایسه گرافیک بین PC VS XBOX ONE و بررسی دقیق نسخه PC هستش برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-rise-of-the-tomb-raider-pc-face-off

برای دیدن ویدیوهای بیشتر می تونید به صفحه آپارات بنده مراجعه کنید

http://www.aparat.com/magame

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

این بازی هم حال گیری شد چون از همون نسخه بروزرسانی شده  گاو قفل denuvo لعنتی استفاده کردن برای کرک نشدنش واقعا دیگه بازی های جدید ضد حاله .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در ادامه تست های عجیب و گل منگولی ....

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

همچنین لینک دانلود از سایت P30Day

حجم 18 گیگ

https://www.p30day.com/rise-of-the-tomb-raider-for-pc-120530.html

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

چه خوب لول

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

خب!

مثل همیشه حس کنجکاوی ام بلوغ کرد که ببینم قفلش ماننده Just cause 3 و FIFA 16 هستش یا نه  d125.gif

که با یه چیز غیرمنتظره روبه رو شدم  blink.gif

در بازی Just cause  3 و FIFA 16

6 مسیر(لایه) را بستن

1454008826_bandicam-2016-01-23-19-16-38-

به غیر از این 6 لایه کد نویسی داخل فایل EXE را هم بیشتر کردن,که تنها حجم فایل های EXE بالاتر از 100 MB هستش که برای یه فایل اجرای بازی بسیار زیاده!استانداردش پایین تر از 40 MB

ولی بازی Rise Of tomb rider فایلش را دیدم, 80 MB

گفتم پس قفلش فرق داره! گفتم ببینم چیه blink.gif

با این نتیجه روبه رو شدم

1454008788_bandicam-2016-01-28-22-28-03-

همانطور که می بینید 1 لایه اش قفل روشه,بقیه آزاد هستن که اگر دقت کنید تنها مسیر(لایه) Resource Directory RVA را بستن که خودم هم نمیدونم چرا blink.gif

ولی طی چند ساعت به این نتیجه رسیدم.(البته به صورت کامل مطمئا نیستم  wall.gif s0%20(43).gif)

قبلا اطلاع داشتم قرار قفل طوری بشه,که اگر کرک هم کنن,از پس مشکلاتش برنیان!

(بازی FIFA را مثال میزنم)

اگر کرک کنن به عنوان مثال این مشکلات در بازی پیش بیاد

1- بعد از 2 الی 10 دقیقه از بازی کردن کرش بشه

2-مسیر دستورعمل های موجود در فایل EXE عوض بشه (مثلا جای فایل A,با B عوض بشه)

3-باگ های به قدری زیاد بشه که ادم دیوونه بشه  s0%20(2).gif 

اگر هم به معنی Resource Directory RVA دقت کنید میشه (فهرست منابع RAV)  که فکر کنم همین مسئله را در بربگیره s0%20(43).gif 

دوما هم نگاه کردم,اگه یه لایه را بستن چطوری حجم فایل EXE شده80MB درحالی که بازی ای مثل bf4 قفل 1 لایه اش قفل بود و حجمش 24MB بود  s0%20(44).gif s0%20(43).gif و اگر هم کد نویسی اش زیاد باشه نهایتش به 39MB میرسه!

که این حدس را میزنم 

کد نویسی این مسیر قفل شده ماننده قفل Just cause 3 و FIFA 16 زیاده(اونا با 6 لایه حجمشون به 100 میگ رسیده این با 1 لایه شده 80 میگ  s0%20(2).gif s0%20(5).gif که فکر هم میکنم مال Tomb بالاتر باشه)

که فکر کنم این روش قفل بسیار پیچیده تر از قبلیه!

فکر کنم الان بهتر باشه بگیم ورژن جدید Denuvo اومده  s0%20(44).gif 

http://forum.gamefa.com/Thread-%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-Rise-of-the-Tomb-Raider?page=4

هنوز فیفا 16 و جاست کاز 3 کرک نشده Denuvo  نسل جدیدترش رو داده برا این! *dry# 

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

درود

این بازی واقعا حیفه من که می رم سی دی کی اشتراکی رو می خرم منتظر کرک هم نمی مونم  :D

لینک به دیدگاه

هنوز فیفا 16 و جاست کاز 3 کرک نشده Denuvo  نسل جدیدترش رو داده برا این! *dry# 

جاست کاز 3 مثل این که 1 هفته ی دیگه کرکش می اد 

لینک به دیدگاه

آخ آخ آخ خیلی وقت بود که به لیون سر نزده بودم  :big hug:

دوستان من برا اولین بر میخوام بازی اورجینال بگیرم که این هستش چنتا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین. 

1-نسخه nvidia code که ارزون تر از بقیه هس چیه؟ برا استیم هس؟ برا استفاده اون لازمه کارتمون انویدیا باشه؟

2-نسخه season pass چه فرقی با بقیه داره؟

3-یه سایت قابل اعتماد که نماد اعتمادم داشته باشه معرفی کنین تا من اینو بخرم ازش 

خیلی متشکرم

بسیار نقد خوبی بود. امیودارم دوستان با سیستم پایین هم بتونن عنوانو تجربه کنن که فک کنم خودم هم ازین جمله به حساب میام  :wacko:

لینک به دیدگاه

درود

این بازی واقعا حیفه من که می رم سی دی کی اشتراکی رو می خرم منتظر کرک هم نمی مونم  :D

از دیروز سایت های فروش cd key افزایش قیمت زدن برای این بازی ...........

لینک به دیدگاه

آخ آخ آخ خیلی وقت بود که به لیون سر نزده بودم  :big hug:

دوستان من برا اولین بر میخوام بازی اورجینال بگیرم که این هستش چنتا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین. 

1-نسخه nvidia code که ارزون تر از بقیه هس چیه؟ برا استیم هس؟ برا استفاده اون لازمه کارتمون انویدیا باشه؟

2-نسخه season pass چه فرقی با بقیه داره؟

3-یه سایت قابل اعتماد که نماد اعتمادم داشته باشه معرفی کنین تا من اینو بخرم ازش 

خیلی متشکرم

بسیار نقد خوبی بود. امیودارم دوستان با سیستم پایین هم بتونن عنوانو تجربه کنن که فک کنم خودم هم ازین جمله به حساب میام  :wacko:

1- ) سی دی کی هست که همراه با کارت های سری 900 می اد / بله برای استیم هست / من قبلا یه متال گیر رو با این کد فعال کردم و به کارت ربطی نداره ( البته کد انویدیا مثل این که یکم مشکل پیدا کرده نمی دونم چرا ولی 90 درصد کار می کنه )

2 - ) شامل تمام دی ال سی های بازی می شه 

3 - ) اول از همه از دوست http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showuser=19581 بپرسید من 3 تا بازی گرفتم ازشون ولی نمی دونم کد انویدیا دارن یا نه ؟؟!! و سایت عالی http://persiankey.ir/   خیلی ازشون بازی خریدم با خیال راحت بگیر بازی رو 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...