رفتن به مطلب

بررسی کارایی بازی Rise Of The Tomb Raider در PC

StarCraft
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

نرم افزاری برا تست گلو گاه نیس چطوری میتونم بفهمم

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

من با دایرکت 12 فرم بیشتری دارم خاموشش کنم حدود 20فرم بیشتر

با خاموش کردن سینس فرم هم شاهد برش میشم که دوست ندارم

بازم ممنون

برای گلوگاه گفتم با نرم افزار ام اس آی تست کن اگر پردازنده بین 95 تا 100 درصد لود بشه گلوگاه به وجود میاد .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان من تو این بازی تو دمو ها شاهد لگ های زیادی هستم بازی هم کم و بیش یه تک لگ های ریزی میزنه مشکل از چیه کسی همچین مشکلی داره بازی رو هم تقریبا چسبوندم[emoji2]

Cpu fx8350

Gpu gtx 970

Ram 8

Win 10

سلام

این مورد برای کارتهای بوست دار معمولا پیش میاد

احتمال اول : اگه خیلی خیلی جزئی باشه  و در حد تیک های گاه و بیگاه باشه چه اون لحظه از بازی سنگین باشه چه خلوت و سبک و در زمان روشن بودن V sync هم پیش بیاد عموما با فیکس کردن فرکانس پردازنده گرافیکی (تنها با چند کلیک در برنامه evga precision قابل انجامه و سادست)برطرف میشه(در گذشته این کار رو برای گرفتن حداکثر امتیاز در بنچمارک ها انجام میدادم که فهمیدم در بازی ها هم تاثیر میذاره)

احتمال دوم : اما اگر در حد 3-4 فریم باشه یا حتی گاها بیشتر باشه و بیشتر در جاهای شلوغ و پر از تکسچر رخ بده میتونه به دلیل ایجاد گلوگاه توسط پردازنده باشه که این هم راه حلش برطرف کردنش بصورت عمومی دو تاست:

الف) فرکانس پردازنده شما 4000 و با توربو یا بوست 4200 هست ، اگر آپشن های پاورسیوینگ رو غیر فعال نکرده باشید فرکانس در طول مدت بازی بصورت داینامیک بالا و پایین میشه با توجه به میزان لودی که روش میوفته، اما همین بالاپایین شدن گاهی اوقات باعث ایجاد کمی تاخیر در رندر شدن فریم میشه ، بهترین کار اینه که آپشن های پاورسیوینگ رو از داخل بایوس غیر فعال کنید تا فرکانستون بصورت فیکس روی 4200 باشه

ب) اگر کارهای بالا رو قبلا انجام دادید و یا اینکه همین الان انجام دادید و فایده ای نداشته ، این بار بازهم آپشن های پاورسیوینگ رو غیر فعال کرده و فرکانس پردازنده رو قدری بالاتر بذارید مثلا 4500 یا 4600 (البته اگه کولینگ مناسب دارید) و تست کنید ،سه حالت پیش میاد :  1. اگر کاملا مشکل برطرف شد ، با توجه به افزایش فرکانس و برطرف شدن افت فریم ، میشه نتیجه گرفت که پردازنده گلوگاه هست و افزایش فرکانس باعث بالارفتن کارایی پردازنده شده 2. اگر بهبودِ حاصل شده کم باشه هم میشه نتیجه گرفت که گرچه افزایش فرکانس باعث بهبود جزئی شده اما برای بهبود کامل این وضعیت باید پردازنده بهتری تهیه بشه 3. اگر هم موارد ب و الف بلکل هیچ تاثیری نداشتند یعنی اینکه به احتمال خیلی زیاد مشکلی از بابت گلوگاه شدن پردازنده وجود نداره

در کل ممکنه همه نوشته های بنده از لحاظ علمی درست نباشه ولی برگرفته از تجربه های خودم در بنچمارک گیری و بهبود فریم در بازیهاست... در دنیای سخت افزار هیچ چیزی مطلق نیست و باید مدام تیون،تنظیم و چک کرد

هر کدوم رو خواستید امتحان کنید اطلاع بدید توضیحات بیشتر رو براتون بفرستم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

احتمال اول : اگه خیلی خیلی جزئی باشه  و در حد تیک های گاه و بیگاه باشه چه اون لحظه از بازی سنگین باشه چه خلوت و سبک و در زمان روشن بودن V sync هم پیش بیاد عموما با فیکس کردن فرکانس پردازنده گرافیکی (تنها با چند کلیک در برنامه evga precision قابل انجامه و سادست)برطرف میشه(در گذشته این کار رو برای گرفتن حداکثر امتیاز در بنچمارک ها انجام میدادم که فهمیدم در بازی ها هم تاثیر میذاره)

احتمال دوم : اما اگر در حد 3-4 فریم باشه یا حتی گاها بیشتر باشه و بیشتر در جاهای شلوغ و پر از تکسچر رخ بده میتونه به دلیل ایجاد گلوگاه توسط پردازنده باشه که این هم راه حلش برطرف کردنش بصورت عمومی دو تاست:

الف) فرکانس پردازنده شما 4000 و با توربو یا بوست 4200 هست ، اگر آپشن های پاورسیوینگ رو غیر فعال نکرده باشید فرکانس در طول مدت بازی بصورت داینامیک بالا و پایین میشه با توجه به میزان لودی که روش میوفته، اما همین بالاپایین شدن گاهی اوقات باعث ایجاد کمی تاخیر در رندر شدن فریم میشه ، بهترین کار اینه که آپشن های پاورسیوینگ رو از داخل بایوس غیر فعال کنید تا فرکانستون بصورت فیکس روی 4200 باشه

ب) اگر کارهای بالا رو قبلا انجام دادید و یا اینکه همین الان انجام دادید و فایده ای نداشته ، این بار بازهم آپشن های پاورسیوینگ رو غیر فعال کرده و فرکانس پردازنده رو قدری بالاتر بذارید مثلا 4500 یا 4600 (البته اگه کولینگ مناسب دارید) و تست کنید ،سه حالت پیش میاد :  1. اگر کاملا مشکل برطرف شد ، با توجه به افزایش فرکانس و برطرف شدن افت فریم ، میشه نتیجه گرفت که پردازنده گلوگاه هست و افزایش فرکانس باعث بالارفتن کارایی پردازنده شده 2. اگر بهبودِ حاصل شده کم باشه هم میشه نتیجه گرفت که گرچه افزایش فرکانس باعث بهبود جزئی شده اما برای بهبود کامل این وضعیت باید پردازنده بهتری تهیه بشه 3. اگر هم موارد ب و الف بلکل هیچ تاثیری نداشتند یعنی اینکه به احتمال خیلی زیاد مشکلی از بابت گلوگاه شدن پردازنده وجود نداره

در کل ممکنه همه نوشته های بنده از لحاظ علمی درست نباشه ولی برگرفته از تجربه های خودم در بنچمارک گیری و بهبود فریم در بازیهاست... در دنیای سخت افزار هیچ چیزی مطلق نیست و باید مدام تیون،تنظیم و چک کرد

یکی از پاسخ های علمی خوب بود اتفاقا فرجام دستت درد نکنه-

لینک به دیدگاه

سلام

احتمال اول : اگه خیلی خیلی جزئی باشه و در حد تیک های گاه و بیگاه باشه چه اون لحظه از بازی سنگین باشه چه خلوت و سبک و در زمان روشن بودن V sync هم پیش بیاد عموما با فیکس کردن فرکانس پردازنده گرافیکی (تنها با چند کلیک در برنامه evga precision قابل انجامه و سادست)برطرف میشه(در گذشته این کار رو برای گرفتن حداکثر امتیاز در بنچمارک ها انجام میدادم که فهمیدم در بازی ها هم تاثیر میذاره)

ب) اگر کارهای بالا رو قبلا انجام دادید و یا اینکه همین الان انجام دادید و فایده ای نداشته ، این بار بازهم آپشن های پاورسیوینگ رو غیر فعال کرده و فرکانس پردازنده رو قدری بالاتر بذارید مثلا 4500 یا 4600 (البته اگه کولینگ مناسب دارید) و تست کنید ،سه حالت پیش میاد : 1. اگر کاملا مشکل برطرف شد ، با توجه به افزایش فرکانس و برطرف شدن افت فریم ، میشه نتیجه گرفت که پردازنده گلوگاه هست و افزایش فرکانس باعث بالارفتن کارایی پردازنده شده 2. اگر بهبودِ حاصل شده کم باشه هم میشه نتیجه گرفت که گرچه افزایش فرکانس باعث بهبود جزئی شده اما برای بهبود کامل این وضعیت باید پردازنده بهتری تهیه بشه 3. اگر هم موارد ب و الف بلکل هیچ تاثیری نداشتند یعنی اینکه به احتمال خیلی زیاد مشکلی از بابت گلوگاه شدن پردازنده وجود نداره

خیلی ممنون از راهنماییهاتون

نه مشکل اگه چند فرم بود اصلا چیزی نمیگفتم یک دفعه از شصت یا پنجاه رو 2 تا 20 افت میکنه!!! در این حالت چراغ هارد به شدت میزنه و بعد از قطع چراغ هارد مشکل رفع میشه میشه مشکل از هارد باشه که پاسخ گو نباشه در ضمن من اس اس دی هم ندارم

مدل گرافیکمم gtx 970 amp extreme core هستش

کولرم بد نیس ولی مادر بردمم جالب نیش

970 A G43 هست

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییهاتون

نه مشکل اگه چند فرم بود اصلا چیزی نمیگفتم یک دفعه از شصت یا پنجاه رو 2 تا 20 افت میکنه!!! در این حالت چراغ هارد به شدت میزنه و بعد از قطع چراغ هارد مشکل رفع میشه میشه مشکل از هارد باشه که پاسخ گو نباشه در ضمن من اس اس دی هم ندارم

مدل گرافیکمم gtx 970 amp extreme core هستش

کولرم بد نیس ولی مادر بردمم جالب نیش

970 A G43 هست

دوست عزیز احتملا از Pagefile هستش.  از روش زیر غیر فعال کنید و دوباره تست کنید.

4zya_page.png

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتملا از Pagefile هستش. از روش زیر غیر فعال کنید و دوباره تست کنید.

4zya_page.png

سلام تست میکنم ولی اگه رم کم بیاره نتونه از هارد استفاده کنه رست میشه

ولی مشکل اینه که رم ها رو رو سرعت درست نمیخونه!

رو سون قبلا ها درست بود ولی رو این اینجوریه کسی نمیدونه سرعت رو چجور باید درست کرد

fc118c552779b1be227d67040e068ac8.jpg

همون طور که میبینین رو 800 خونده این درسته یا درسته کسی این سیپیو رو نداره ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

بچه ها سیپیو به 80 هم نمیرسه

ولی جیپیو تا 98هم دیدم از اون بر رم تا 7/5 گیگ هم پر میشه مشکل از چیه عادیه انقدر رم946356b868a586e56821dcd247217552.jpg

سلام

بچه ها سیپیو به 80 هم نمیرسه

ولی جیپیو تا 98هم دیدم از اون بر رم تا 7/5 گیگ هم پر میشه مشکل از چیه عادیه انقدر رم946356b868a586e56821dcd247217552.jpg

سیپیو حدود زیر 50 درصد هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...