رفتن به مطلب

تست Samsung SSD Evo 850

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من یه SDD Evo 250 از سامسونگ تهیه کردم و یه تستی هم روش زدم ولی نکته جالب این بود که نتیجه تست با اینکه امتیاز بیشتری نسبت به تست ها تو این مقاله گرفته ولی خیلی فرق داره.

نتیجه تست:

2.png

مقاله تست لیون کامپیوتر:

http://lioncomputer.ir/article/95/

ممنون میشم نظر شما را راجب علتش بدونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

اصولا گاهی نتیجه این تست در بعضی قسمتهای تست دارای باگ میباشد  و همین موضوع سبب میشه اسکور نهائی بالاتر از حد معمول میباشد /

تستی که شما گرفتید در قسمت READ و 4K-64Thrd باگ داده و بالاتر از حد معمول هست .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

سلام 

اصولا گاهی نتیجه این تست در بعضی قسمتهای تست دارای باگ میباشد  و همین موضوع سبب میشه اسکور نهائی بالاتر از حد معمول میباشد /

تستی که شما گرفتید در قسمت READ و 4K-64Thrd باگ داده و بالاتر از حد معمول هست .

مشکل من اونی که از حد معمول بالاتره نیست مشکل ACC Time هست که زیادی پایینه.

لینک به دیدگاه

مشکل من اونی که از حد معمول بالاتره نیست مشکل ACC Time هست که زیادی پایینه.

Acc Time عموما" صفره. هرچه به صفر نزدیکتر بهتر.

از نظر من SSD مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

Acc Time عموما" صفره. هرچه به صفر نزدیکتر بهتر.

از نظر من SSD مشکلی نداره.

خب تمام SSD هایی که خود لیون تست کرده زیر 0.03 هستند در حالی که واسه من روی 0.07 هست یعنی بیشتر از دو برابر.

لینک به دیدگاه

فکر میکنم به سیستم و قطعات هم بستگی داره.مشخصات سیستم شما چیه؟ولی در کل به قول دوست بزرگوارمون مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

فکر میکنم به سیستم و قطعات هم بستگی داره.مشخصات سیستم شما چیه؟ولی در کل به قول دوست بزرگوارمون مشکلی نداره

لپتاپ i5 نسل دو و 8 گیگ رم و گرافیک 630.

لینک به دیدگاه

خب تمام SSD هایی که خود لیون تست کرده زیر 0.03 هستند در حالی که واسه من روی 0.07 هست یعنی بیشتر از دو برابر.

برای شما مفهوم هفتصدم میلی ثانیه رو میدونی یعنی چی؟ میشه شرح بدین در یک صدم میلی ثانیه دست شما چه عملی میتواند انجام دهد که نگران ضعف بر فرض دوبرابری SSD خودتون در این زمینه هستید؟

تمام اون اس اس دی هایی که لیون تست کرده با سیستمی تست شده بود که از نظر تاخیر رم و تجهیزات در بهینه ترین وضعیت قرار داشت.

برادر تست بنچ مارک SSD از هر سیستم با سیستم دیگه متفاوت است، حتی در زمان تفاوت است، یعنی تستی که من در یک دقیقه قبل میگیرم با تست یک دقیقه بعد سیستم خودم متفاوت است. بعد شما نمیتوانید تستی که من روی سیستم خودم گرفتم رو با لپتاپ خودتون مقایسه بفرمایید. باید سیستم ها یکی باشه تا نتایج نزدیک به هم دربیاد.

همینقدر به شما بگم که بیخودی نگران هستید. SSD شما سالمه هیچ مشکلی در هیچ وضعیتی ندارید.

ختم تاپیک.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

برای شما مفهوم هفتصدم میلی ثانیه رو میدونی یعنی چی؟ میشه شرح بدین در یک صدم میلی ثانیه دست شما چه عملی میتواند انجام دهد که نگران ضعف بر فرض دوبرابری SSD خودتون در این زمینه هستید؟

تمام اون اس اس دی هایی که لیون تست کرده با سیستمی تست شده بود که از نظر تاخیر رم و تجهیزات در بهینه ترین وضعیت قرار داشت.

برادر تست بنچ مارک SSD از هر سیستم با سیستم دیگه متفاوت است، حتی در زمان تفاوت است، یعنی تستی که من در یک دقیقه قبل میگیرم با تست یک دقیقه بعد سیستم خودم متفاوت است. بعد شما نمیتوانید تستی که من روی سیستم خودم گرفتم رو با لپتاپ خودتون مقایسه بفرمایید. باید سیستم ها یکی باشه تا نتایج نزدیک به هم دربیاد.

همینقدر به شما بگم که بیخودی نگران هستید. SSD شما سالمه هیچ مشکلی در هیچ وضعیتی ندارید.

ختم تاپیک.

حالا چرا اینقدر عصبانی؟!!!

تا اونجا که من میدونم چیزی که تو سرعت SSD تاثیر داره و اونها رو نسبت به هارد سریعتر میکنه همین ACC Time هست و وقتی شما قراره یه نرم افزار رو ران کنید هارد شما یه فایل رو لود نمیکنه و ممکنه چند هزار تا فایل رو مجبور باشه پیدا و لود کنه که همون مقدار زمان کم با هم جمع میشه و مقدار زیادی میشه.

تا حدودی قبول دارم شرایط با شرایط فرق داره فقط نگرانی من در مقدارش بود که تا این حد متفاوته.

اگر از نظر شما این مقدار هم طبیعی هست ما نظر شما رو قبول داریم  ^_^

لینک به دیدگاه

ختم تاپیک.

آقا آرمین بیشترین قطعه ای که به سرعت SSD کمک میکنه رم هست یا سی پی یو؟اگه رم هست باید میزان تاخیر کمتری داشته باشه؟آیا مادربورد و یا هر قطعه دیگه ای تاثیر داره در نهایت استفاده از سرعت SSD?

لینک به دیدگاه

حالا چرا اینقدر عصبانی؟!!!

تا اونجا که من میدونم چیزی که تو سرعت SSD تاثیر داره و اونها رو نسبت به هارد سریعتر میکنه همین ACC Time هست و وقتی شما قراره یه نرم افزار رو ران کنید هارد شما یه فایل رو لود نمیکنه و ممکنه چند هزار تا فایل رو مجبور باشه پیدا و لود کنه که همون مقدار زمان کم با هم جمع میشه و مقدار زیادی میشه.

تا حدودی قبول دارم شرایط با شرایط فرق داره فقط نگرانی من در مقدارش بود که تا این حد متفاوته.

اگر از نظر شما این مقدار هم طبیعی هست ما نظر شما رو قبول داریم  ^_^

نه عزیز دل عصبانی نیستم، بله سرعت دسترسی در SSD هزاران برابر بیشتر از هارد دیسکه اما این تنها دلیل برتری SSD نیست و عوامل بسیار زیاد دیگری هم دخیل هستند که SSD خیلی خیلی بهتر از HDD میتونه اونها رو Handle کنه.

این رو بدون در لپتاپ ها به دلیل ضعف ذاتی چیپست نسبت به کامپیوتر های دسکتاپ، همیشه یه هوا، یه کوچولو، بنچ مارکها در بعضی جاها ضعیفتر میشوند و این طبیعیه.

در مورد Acc Time بهت اطمینان میدم کاملا" SSD شما داره طبیعی رفتار میکنه.

خیالت راحت.

آقا آرمین بیشترین قطعه ای که به سرعت SSD کمک میکنه رم هست یا سی پی یو؟اگه رم هست باید میزان تاخیر کمتری داشته باشه؟آیا مادربورد و یا هر قطعه دیگه ای تاثیر داره در نهایت استفاده از سرعت SSD?

مسلما" رم. هرچه رمهای سریعتر و بهتری داشته باشید، بنچ مارکهای بهتری از SSD میتوانید انتظار داشته باشید. البته تاثیرش در حد درصد های بسیار کمه، ولی همون درصد کم هم شاید مهم باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...