رفتن به مطلب

ارتقا سیستم تا 2 میلیون و 300 هزار تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یه سیستم قدیمی دارم مال 7-8 سال پیشه میخوام ارتقاش بدم

میخوام تا 2 میلیون و 300 هزار تومن حدودا (حالا یکم بالا و پایین مهم نیست مهم اینه بهینه باشه) هزینه کنم بیشتر برای برنامه نویسی میخوام ( برنامه های اکلیپس و اندروید استودیو ) و در آینده بازی سازی (با برنامه های یونیتی و ...) گاهی هم برای بازی 

با توجه به بودجم یه سیستم قوی و مرگی ! :) بهم معرفی کنید . تا 2 میلیون و 600 هزار هم میتونم افزایشش بدم

1- مادربورد ترجیحا گیگابایت(میگن ایسوز بهتره ولی من ...! نمیدونم شما نظرتون رو چیه؟)

2- قطعاتش مطمئن باشه و برندی باشه که آزمون خودشو پس داده باشه

4- رمش 8 باشه حالا بعدا اگه لازم شد ارتقا میدم(نمیدونم یکی 8 بگیرم یا دوتا 4 ؟ شما کدوم رو پیشنهاد میدین ؟ )

سیستم پیشنهادی خودم

مادربورد :  GIGABYTE H170-D3H

پردازنده :  Core i5 6600k

رم :         G.Skill  Value NT  2*4GB=8GB 2133MHz CL15   اگه مارک بهتری سراغ دارین دریغ نکنید

پاور :        Green GP600A-HP   اینم اگه مارک بهتری سراغ دارین بگین بگیرم

گرافیک:     اول اینکه حتما باید گرافیک بزارم ؟ (یعنی این مادر بورد گرافیک آنبورد نداره) 

یه گرافیک nvidia geforce 6200 le ک 256MB هست هم دارم میشه گرافیک جدید نگیرم و همین رو رو سیستم سوار کنم(برای صرفجویی در هزینه) ؟(اگه ک نمیشه  یه کارت گرافیک زیر 300 تومن بگین ک فوتبال PES 2016 رو بتونه براحتی اجراش کنه تا یه 7_8 ماهی کارم راه بیوفته تا بعد یه کارت بهتر بخرم اینا چطوره

GIGABYTE GT 730 2GB DDR3 128BIT

ASUS GT 730 2GB DDR3 128-bit

اگه پیشنهاد بهتری دارین بگین)

آیا برنامه های اکلیپس و اندروید استودیو با این کارت گرافیک اجرا میشن یا اصلا ربطی به کارت گرافیک نداره ؟

یه هارد 200 گیگی مکستور ساتا هم دارم آیا میشه همین هارد رو روی این سیستم گذاشت یا باید هارد جدید بگیرم( یه وقت نگید 200 گیگ کمه یه هارد 1 ترا اکسترنال دارم و قرار نیست چیزی رو روی سیستم ذخیره کنم فقط ویندوز و برنامه ها هست)

آینده نگری و بهینه سازی هم  در سیستم دیده شده باشد

حالا بعد از همه اینا این قطعات تو کیس NEXTec 202  جا میشه !!!؟  :)))

سیستم پیشنهادیتون رو بگید ممنون میشم قیمت تقریبی هر قطعه رو هم بگید

ببخشید یخورده طولانی شد.

منتظر کمکتون هستم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خسته نباشید.

من بتون 2 تا توصیه میکنم.

اول اینکه اگه واقعا نمیخواین هزینه هاتون بره بالا مینتونو عوض کنین و یه مین بگیرین آنبورد ساپورت کنه.

دوما یه وقت اشتباه نکنین بخواین کارت گرافیک 730 بگیرین. این کارت تا 2 سال دیگه تقریبا بی مصرف میشه و به هیچ دردی براتون نمیخوره .

رو گزینه GTX 950 فکر کنین برندش مهم نیس.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام , من عذر میخوام از دوستان مطمئنا تجربه دوستان بیشتره ولی منم چیزی که بلدم رو میگم :

سی پی یو که شما انتخاب کردی به درد اورکلاک میخوره که فکر نمیکنم شما بفکر اورکلاک باشی بهتره با مدل 6600 یا 6500 تعویض کنین یه نکته اینکه اگه قصد اورکلاک دارید بهتره مادربرد با چیپ z170 انتخاب کنین که برای اورکلاک بهتره

ذر مورد رم مدلی که شما انتخاب کردی فکر کنم قدیمی باشه یادم نیست ولی یه جایی خوندم برای سی پی یو اسکایلایک بهتره ripjaw 7 استفاده بشه بهتون توصیه میکنم از همین مارک مدل که گفتم رو بردارید هم به صرفه هستن هم مدل جدیدی هستن

پاور هم اطلاعات کافی ندارم ولی مدلی اتخاب کنید که بازده بالاتری داشته باشه ولی زیادم فرق نداره مدلی که شما نوشتی قدرت زیادی داره و مشکلی نیست

کارت گرافیکم بهتره برداری حالا اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی همونطور که دوستمون گفتن GTX950 نسبت به قیمتش بازده بالای داره و فکر کنم حالا حالا ها شما رو بی نیاز کنه به خرید کارت گرافیک اگه خدا بخواد خودمم میخوام همین مدل رو بخرم

لینک به دیدگاه

سیستم پیشنهادیتون رو که دوستمون اشکالش رو گفتن....این پیشنهاد منه:

GIGABYTE H170-D3H LGA1151 H170 Mainboard: 480,000

Intel® Core™ i5-6500 Skylake Processor 670,000

Gskill Ripjaws 4 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4: 210,000

اگر بازی نمیکنید به کارت گرافیک احتیاجی نیست و گرافیک مجتمع پردازنده کاملا جواب گو هست

چون گفتین برنامه نویسی میکنید و سیستم هم قدیمیه پیشنهاد میکنم به جای کارت گرافیک یه مانیتور مناسب بگیرید: سامسونگ 24 اینچ S24D595 Plus به قیمت 670 تومن تومن وگرنه یه کارت 950 انتخاب کنید!

تا اینجا حدود 2 تومن میشه و فقط مونده پاور!

بدون گرافیک پاور 300 وات هم برای این سیستم زیاده و با کرت گرافیک هم یه پاور 500 وات کاملا جوابگو هست شما محض احتیاط اینو بگیر :

Corsair VS550 Power Supply: 205,000

پی نوشت 1: با حدود 150 تومن افزایش بودجه میتونید رم 16 گیگ تهیه کنید که فکر می کنم برای کار شما بدرد بخوره.

پی نوشت 2: اگر امکانش رو دارید یه SSD با ظرفیت 128 گیگ تهییع کنید برای نصب ویندور و IDEهایی که استفاده میکنید. (Samsung 850 evo : 220,000)

لینک به دیدگاه

اول از همه برای ارتقا به فکر سری 900 گرافیک باشید 950 خوب هست ولی با یه 300 تا 200 تومانی بیشتر میتونید یک 960 با مموری 4 gb بگیرید کرایه بازی های جدید میکنید لازم هست برای برنامه ی یونیتی هم یه گرافیک خوب میخواید

خب برای برنامه نویسی و کارهای گرافیکی میخواید واقعا core i5 نمیکشه به فکر core I7 6700 باشید مثلا 4790k خوب هست الان با قیمت 1 تومن

یک مادربورد z97 هم حدود 500_600 بگیرید

رم هم 16 بگیرید کارتون بیشتر راه میوفته 450 تومنم رم

خب این از این پاور توی انجمن از گیرین زیاد ناراضی وجود داره برای همین من کورسیر یا evga رو توصیه میکنم بگیرید خیلی هم پاور بالایی نمیخواد بگیرید

یک لیکویید مولر گیرین هم بگیرید سایز 120 که قیمتش 170 تومن هست

خب تا اینجا شد

2100 تومن خب حالا 500 تومن میمونه از بودجه ی شما

مه 300 تومن هم میره برای پاور

خب در آخر هم پیشنهاد من خرید یک ssd برای برنامه ی unity هست که خیلی خوب جواب میده یک 120 gb هم خوب هست بگیرید که میتونید سامسونگ بگیرید

خب اینجا بودجه ی شما تموم میشه

ولی یک مشکلی دارید برنامه ی یونیتی گرافیک میخواد

خب گرافیک پیشنهادی من یک 960 4gb هست که میتونید evga خریداری کنید (پیشنهاد من این که بزارید چند ماه بگیره تا گرافیک پاسکال وارد بازار بشه چون قیمت سری 900 میاد پایین خیلیم میاد پایین)

حالا شما بک کامپیوتر داری مناسب برای کاری که میخوای بکنی

ولی core i5 نگیر به درد کار شما نمیخوره

لینک به دیدگاه

کارت Asus GT 730 الان حدودا 300 هزار قیمتشه ! اما شما با همین مبلغ میتونید کارت دست دوم GDDR5 بخرید یا اینکه فکر میکنم بشه R7 250 1Gb GDDR5 خرید و یا اینکه با کمی افزایش هزینه دو گزینه :‌

Giga R7 360 , Asus GT 740 هم هست که هردو 2gb GDDR5 هستند و از GT 730 خیلی بالاترن - 

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخگوییتون

یونیتی رو فعلا ک قصد کارکردن باهاش رو ندارم شاید یه سال دیگه( شایدم به لطف سربازی 3سال دیگه  :crying:) ک تا اون وقت هم پردازنده های قوی تری میاد و راحت میتونم CPU عوض کنم الان فعلا تا یه سال کلا با برنامه های اندروید استودیو و فوتوشاپ و...  وبازی هایی مثل pes 2016 کلا در همین سطح کار دارم با  i5 6600k کارم راه میوفته؟ فقط میمونه چه مادربوردی بردارم تا بعدا بتونم cpu و رم رو ارتقا بدم به نظر شما این مادربورد چطوره برای ارتقا در آینده:

GIGABYTE Z170X-Gaming 3 LGA1151 Z170 Mainboard    614.000T

قطعات دیگه خوبه؟ :

cpu intel core i5 6600k processor   900.000T

Gskill Ripjaws 4 8GB 4GBx2 3000Mhz CL15 DDR4    260.000T

Corsair VS550 Power Supply     205.000

گرافیک هم فعلا لازم ندارم تا بنا به پیشنهاد آقای Miladhelios   تا 2-3 ماه دیگه از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده میکنم بعد ک قیمت ها یه ذره اومد پایین یه گرافیک خوب میگیرم

قطعات خوبه ؟

بقیه پول رو هم میخوام باهاش یه مانیتور خوب و اگه نیاز باشه هارد بگیرم

لیکویید کولر واجبه یا نه ؟

کیس چطور ... خوبه ؟

ویرایش شده توسط majid202m
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...