رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم کامل

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

بدون مقدمه برم سر اصل مطلب

خرید سیستم کامل با کاربری معمولی و کمی هم گیم مدنظرمه.

post-16595-0-83782700-1454520277_thumb.jpg

سیستم مورد نظر من این سیستم هست.

فقط چندتا سوال دارم.

پاور چند و از چه برندی باشه؟

این قضیه سی پی یو و کج شدنشون چیه پس؟؟؟؟؟؟

پول خرید SSD ندارم و واتر کولر ندارم مشکلی که پیش نمیاد؟؟؟

هر کدوم از قطعات هم که به نظر شما باید عوض بشه لطف کنید و اعلام کنید.

نهایت بودجه با احتساب کیبورد و موس و اسپیکر معمولی 4 میلیون تومن می باشد.

ممنون

ویرایش شده توسط omidk2
لینک به دیدگاه

دوست من شما با 4 میلیون کم کم باید 970 ببندی

اونم با سیپیو 4790کا

الانم قیمت رم های ddr3 خیلی مناسب شده

با مادربرد حدود 400 تومن

کیسم گرینx3+

مانیتور هم من جای شما باشم 22-بر میدارم چون اون مانیتور عرض کوچیکی داره حداقل من نمیپسندم

موفق باشی

ویرایش شده توسط aminshareati
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود سی پی یو انتخابیتون ضریب بازه

اگه قصد اورکلاک ندارید هزینه اضافی سیت

چون بردتون از سری h هستش

و باید برای سی پی یو سری k برد سری z انتخاب کنید

من چون این احتمالو میدم که اورکلاک نمیکنید این پیشنهاد بنده

اینا شد 4 تومن

با 100 تومن موس کیبورد و اسپیکر معمولی میشه گرفت

اگه نمیخواین از 4 تومن بزنه بالا کیس ارزونتری بردارین که این خوبه http://lioncomputer.ir/product/5114/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+TESSERACT+SW/

سوالی بود در خدمتم

8.jpg

لینک به دیدگاه

دوست من شما با 4 میلیون کم کم باید 970 ببندی

اونم با سیپیو 4790کا

الانم قیمت رم های ddr3 خیلی مناسب شده

با مادربرد حدود 400 تومن

کیسم گرینx3+

مانیتور هم من جای شما باشم 22-بر میدارم چون اون مانیتور عرض کوچیکی داره حداقل من نمیپسندم

موفق باشی

سلام دوست عزیز ممنون از شما

کیس رو برای کاربری گیم محض نمی بندم که بخوام برای گرافیک زیاد هزینه کنم.

بروز بودن مادربورد و سی پی یو برام مهمتر از گیم هست تا در آینده به مشکلی بر نخورم.

کیس و مانیتور هم که سلیقه ای برداشتم.

لینک به دیدگاه

شما نیازی نیست که سی پی یو 6600k بردارید، اصولاً این سی پی یو مادربورد z170 نیاز داره چون فرکانسش آنلاکه و برای اورکلاک استفاده میشه،i5 6500 نسبت به قیمتش انتخاب بهتریه.کارت گرافیکم یکی از قطعه های مهم سیستم هست و حداقل باید gtx 960 بردارید،کارت گرافیک های ای ام دی هم خیلی کارت های گرمی هستند ومصرف برق بالایی دارند. ssd هم فعلاً لازم نیست بگیرید، میتونید بعداً بگیرید. اول بیس سیستم اولویت هست.

نسبت به پولی که دارید به نظر من این گانفیگ خوبی برای شماست:

MotherBoard: Gigabyte H170 D3H --> 469t

Cpu: Core i5 6500 -->762t

Cpu Fan:Deep Cool GAMMAX S40 --> 96t

Ram : G.Skill Ripjaws V 8x2Gb 2133Mhz --> 365t

VGA:Asus Gtx 960 2Gb DC2OC --> 885t

HDD: WD Blue 1tb --> 171t

Case:Deep Cool Tesseract BF -->124t

Monitor: Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor --> 618t

جمعاً ۳,۴۹۰,۰۰۰

پاوز هم اگر ندارید باید حداقل 550 وات بگیرید. مدل پیشنهادی:

Corsair VS550 --> 215t

اگر پاور دارید میتوید سی پی یو 6600 معمولی بردارید یا کیس یا مانیتور بهتری بردارید. :Peace Sign:

لینک به دیدگاه

درود سی پی یو انتخابیتون ضریب بازه

اگه قصد اورکلاک ندارید هزینه اضافی سیت

چون بردتون از سری h هستش

و باید برای سی پی یو سری k برد سری z انتخاب کنید

من چون این احتمالو میدم که اورکلاک نمیکنید این پیشنهاد بنده

اینا شد 4 تومن

با 100 تومن موس کیبورد و اسپیکر معمولی میشه گرفت

اگه نمیخواین از 4 تومن بزنه بالا کیس ارزونتری بردارین که این خوبه http://lioncomputer.ir/product/5114/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+TESSERACT+SW/

سوالی بود در خدمتم

8.jpg

ممنون از توجه شما

الان قیمت سی پی یو های Core i5 با توجه به کم شدن در داخل بازار به شدت بالا رفته و سی پی یو 6400 که چند هفته پیش حدود 635 قیمت داشت الان بالای 700 تومن رفته و صرف انتخاب بنده برای 6600K ارزش مند بودن سی پی یو نسبت به قیمتش هست وگرنه اگر سی پی یو های 6400 و 6500 قیمت واقعی خودشون رو داشتن ریسک خرید 6600K رو نمی کردم.

مادر بورد رو احتمالا با سری Z ایسوس عوض کنم چون یه جورایی داشتن مادربورد با قابلیت کراس فایر و اس ال ای برام مزیته حتی اگه از این قابلیت ها استفاده نکنم دلیل نمیشه که با خرید یه مادربورد ضعیف و محدود تر، به صورت کامل احتمال استفاده از این قابلیت ها رو به روی خودم ببندم.

پاور رو نظرتون روی 600 هستش؟؟؟

مانیتور و پوسته کیس هم که کاملا سلیقه ای هست و من این موارد رو انتخاب کردم.

توضیحی درباره کج شدن سی پی یو نمیدید.

به مشکل برنخورم....

لینک به دیدگاه

شما نیازی نیست که سی پی یو 6600k بردارید، اصولاً این سی پی یو مادربورد z170 نیاز داره چون فرکانسش آنلاکه و برای اورکلاک استفاده میشه،i5 6500 نسبت به قیمتش انتخاب بهتریه.کارت گرافیکم یکی از قطعه های مهم سیستم هست و حداقل باید gtx 960 بردارید،کارت گرافیک های ای ام دی هم خیلی کارت های گرمی هستند ومصرف برق بالایی دارند. ssd هم فعلاً لازم نیست بگیرید، میتونید بعداً بگیرید. اول بیس سیستم اولویت هست.

نسبت به پولی که دارید به نظر من این گانفیگ خوبی برای شماست:

MotherBoard: Gigabyte H170 D3H --> 469t

Cpu: Core i5 6500 -->762t

Cpu Fan:Deep Cool GAMMAX S40 --> 96t

Ram : G.Skill Ripjaws V 8x2Gb 2133Mhz --> 365t

VGA:Asus Gtx 960 2Gb DC2OC --> 885t

HDD: WD Blue 1tb --> 171t

Case:Deep Cool Tesseract BF -->124t

Monitor: Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor --> 618t

جمعاً ۳,۴۹۰,۰۰۰

پاوز هم اگر ندارید باید حداقل 550 وات بگیرید. مدل پیشنهادی:

Corsair VS550 --> 215t

اگر پاور دارید میتوید سی پی یو 6600 معمولی بردارید یا کیس یا مانیتور بهتری بردارید. :Peace Sign:

ممنون از لطف و توجه شما

یه مشکلی تو قطعات پیشنهادی شما هست اونم این که مادربورد پیشنهادی شما قابلیت اس ال ای نداره و در نتیجه برداشتن یک گرافیک Nvidia عملا مادربورد شما رو تبدیل به یک مادربورد با یک اسلات گرافیک میکنه چون فقط این مادربورد میتونه کراس فایر رو پشتیبانی کنه.

جدا از این مورد گرافیک های AMD در مقابل گرافیک های Nvidia دوام بالاتر و مهمتر از اون ارزش نسبت به هزینه بهتری دارن مخصوصا در بحث گیم.

فقط نمیدونم چرا همه دوستان نسبت به مانیتور و کیس انتخابی من نظر مثبتی ندارن.

یعنی خیلی بد سلیقه ام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

ممنون از لطف و توجه شما

یه مشکلی تو قطعات پیشنهادی شما هست اونم این که مادربورد پیشنهادی شما قابلیت اس ال ای نداره و در نتیجه برداشتن یک گرافیک Nvidia عملا مادربورد شما رو تبدیل به یک مادربورد با یک اسلات گرافیک میکنه چون فقط این مادربورد میتونه کراس فایر رو پشتیبانی کنه.

جدا از این مورد گرافیک های AMD در مقابل گرافیک های Nvidia دوام بالاتر و مهمتر از اون ارزش نسبت به هزینه بهتری دارن مخصوصا در بحث گیم.

فقط نمیدونم چرا همه دوستان نسبت به مانیتور و کیس انتخابی من نظر مثبتی ندارن.

یعنی خیلی بد سلیقه ام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

GTX 960 برای اس ال آی به دلیل رم کم و مموری اینترفیس پایین پیشنهاد نمیشه.

پر بودن اسلات های گرافیک مهم نیستند مهم قدرت کارت گرافیک هستش، همیشه یک گرافیکه قوی تر رو به دو گرافیک ضعیفتر ترجیه میدم.

GTX 960 کمی ازمدل 4 گیگ R9 380 ضعیفتر هستش، ولی بجاش AMD بخاطر مصرف برق بیشترش طی چند سال جبران میکنه.

مهم انتخاب خودتونه. کیس هم به سلیقه شما مربوطه و میتونید کیس دلخواه خودتونو انتخاب کنید، ولی به کولینگ کیس هم توجه کنید. :) :clapping: 

لینک به دیدگاه

GTX 960 برای اس ال آی به دلیل رم کم و مموری اینترفیس پایین پیشنهاد نمیشه.

پر بودن اسلات های گرافیک مهم نیستند مهم قدرت کارت گرافیک هستش، همیشه یک گرافیکه قوی تر رو به دو گرافیک ضعیفتر ترجیه میدم.

GTX 960 کمی ازمدل 4 گیگ R9 380 ضعیفتر هستش، ولی بجاش AMD بخاطر مصرف برق بیشترش طی چند سال جبران میکنه.

مهم انتخاب خودتونه. کیس هم به سلیقه شما مربوطه و میتونید کیس دلخواه خودتونو انتخاب کنید، ولی به کولینگ کیس هم توجه کنید. :) :clapping:

واقعا پاسختون عالی بود تا حالا به موضوع اینجوری نگاه نکرده بودم.

یک گرافیک قوی رو به دو گرافیک ضعیف ترجیح میدم @};- @};- @};- @};- @};-

ممنون

ویرایش شده توسط omidk2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از توجه شما

الان قیمت سی پی یو های Core i5 با توجه به کم شدن در داخل بازار به شدت بالا رفته و سی پی یو 6400 که چند هفته پیش حدود 635 قیمت داشت الان بالای 700 تومن رفته و صرف انتخاب بنده برای 6600K ارزش مند بودن سی پی یو نسبت به قیمتش هست وگرنه اگر سی پی یو های 6400 و 6500 قیمت واقعی خودشون رو داشتن ریسک خرید 6600K رو نمی کردم.

مادر بورد رو احتمالا با سری Z ایسوس عوض کنم چون یه جورایی داشتن مادربورد با قابلیت کراس فایر و اس ال ای برام مزیته حتی اگه از این قابلیت ها استفاده نکنم دلیل نمیشه که با خرید یه مادربورد ضعیف و محدود تر، به صورت کامل احتمال استفاده از این قابلیت ها رو به روی خودم ببندم.

پاور رو نظرتون روی 600 هستش؟؟؟

مانیتور و پوسته کیس هم که کاملا سلیقه ای هست و من این موارد رو انتخاب کردم.

توضیحی درباره کج شدن سی پی یو نمیدید.

به مشکل برنخورم....

خم شدن پردازنده ها به خاطر وزن بالای کولرهای سنگین هستش

سی پی یو سری K زمانی ارزش پیدا میکنه که اورکلاک کنی که واسه اونم حداقل واتر کولر 200 تومنی میخوای یعنی یه خرج اضافه

افزایش قیمت کالا ها هم به خاطر کمبود در انبار پیش میاد و با ترخیص بار جدید قیمت بهتر میشه و شایعه دلار گرون میشه خیلی بد دامن میزنه بهش

من خودم همین سیستم امضامو میخواستم بگیرم شایعه شد دلار گرون میشه فوری گرفتم با قرض و قوله ؛ میخاوستم یه ماه دیگه بگیرم بعد اینکه من گرفتم یه هفته نکشید همین 4460 قیمتش از 620 رفت تا 810 !!!

من خودم برد 700 تومنی گرفتم که همه جوره امکانات داره اما کو استفادش

منم میگفتم برد خوبی بگیرم که تو آینده دستم بازتر باشه

اما تا به خودت بیای نسل جدید اومده و قید نسل قبلو باید زد

پیشنهادم از روی تجربه بود که برد ارزون تر با برد گرون تر هیچ فرقی نداره واسه استفاده های معمولی

گرافیک 380 ای ام دی از 960 بهتر ظاهر شده و این سری کنترل دمای خوبی شده

یکی از کاربران همین فروم نسخه 2 گیگشو تاپیکشو زدند و راضی بودن دما هم خیلی بود

مصرفشم اونقدر زیاد نیست که به چشم بیاد

کارتهای انویدیا معروف به خنکی هستن اما کولرشون خیلی مهمه همین گالاکس 960

من داشتم تا وارد بازی میشدی دما زرتی میشد 80 !

380 هر جور حساب کنی از 960 سرتره

مانیتور هم درسته سلیقه ای و تصویرشو باید از نزدیک ببینی این مدلو تصویر عریضتر نشون میدن

کیس هم باید چیزی انتخاب کنید هم تهویه خوبی داشته و هم موقع دستتون باز باشه و زیبا باشه

کیس انتخابیتون هم خوبه فقط باید حداقل 2 الی 3 تا فن بهش اضافه کنید خودش یه دونه داره

اگه دیپ کول کندمون انتخاب کنید بهتره لیون فعلا موجودی نداره

پاور هم حداقل 100 وات اضافه بردارین که هم عمر پاور بیشتر بشه و هم دستتون موقع ارتقا بازتر

این پاور خوبه ؛ قابلیت کابل کشی داره و زیبایی و تهویه خوبی به سیستم میده و دارای استاندارد 80 پلاس برنز و خروجی 550 وات واقعی (دارم راضیم)

سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از شما

کیس رو برای کاربری گیم محض نمی بندم که بخوام برای گرافیک زیاد هزینه کنم.

بروز بودن مادربورد و سی پی یو برام مهمتر از گیم هست تا در آینده به مشکلی بر نخورم.

کیس و مانیتور هم که سلیقه ای برداشتم.

اگه کاربرد اصلی شما از این کیس گیم نیس پس نه ولی بازم این کارت مناسب نیس شما تو این رنج یا Gtx 960 2g حتما دو گیگ به خاطر بیت پایین این کارت تفاوت چندانی در کارای؛ جز قیمت وجود نداره !!

ویا r9 380 که اگه تونستین 4 گیگ بگیرین !

در مورد به روز بودن سیپیوی که برا اورکلاک هست و اینجا کارایی نداره و مادر بردی که از تمام کارایی هاش استفاده نشه به نظر من به صرف نیست!

(تو پی سی از فردا نمیشه مطلع بود )

و اما کیس و مانیتورتون

درسته هر دو سلیقه ای و به انتخاب شماس

ولی اون مانیتور هم گرافیک قوی تری می‌طلبد هم حتما یک بار اونا رو از نزدیک ببینین الحساب این مدل

کیس هم کیس انتخابی شما زیبا و دوست داشتنی هست ولی به صورت پیش فرض کیس های دیگه ای تو این حدود قیمت هستن که تهویه و امکانات بیشتری داشته باشن

موفق باشی به امید بستن سیستمی که رضایتتون رو جلب کنه

لینک به دیدگاه

پستارو نخوندم. پاور چي برداشتيد؟

واسه اين مانيتور گرافيک 370 جالب نيست. نظرم اينه که مانيتور رو ارزون تر مثل 22 اينچ برداريد بجاش گرافيک رو بهتر ببنديد. بقيه قطعات اوکي هستن. r9 380X 4G G1 هم ميتونه خوب باشه.

راجب باندل هم نظرم اينه که بريد سراغ 1150

لینک به دیدگاه

سلام , با اجازه اساتید سیستم پیشنهادی بنده این هستش

bb.jpg

فقط چندتا نکته بگم :

اول اینکه مانیتوری که شما انتخاب کردی زمان پاسخدهی 15 ثانیه داره که برای گیم مناسب نیست و همچنین رزولیشن بالایی داره و توی بازی ها به گرافیک فشار بیشتری میاره در نتیجه فریم کمتری میگیرید بهتره یک مانیتور 1080p بگیرید

مادربرد انتخابی شما امکانات خاصی نداره برای همین مدل پائین تر ارزونتر برداشتم تا امکان انتخابتون بیشتر بشه و تمام امکاناتی که توی مادبرد انتخابی شما بود توی این برد هم هست

بخاطر اینکه این مادبرد ها قابلیت اورکلاک ندارن سی پی یو i5-6600 بهتر هستش 

کارت گرافیک هم که فکر کنم نسبت به گزینه انتخابی شما قدرت بیشتری داره

در مورد کیس هم سلیقه خودتونه ولی نسبت به قیمتش این کیس امکانات و کولینگ مناسب داره

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

بدون مقدمه برم سر اصل مطلب

خرید سیستم کامل با کاربری معمولی و کمی هم گیم مدنظرمه.

attachicon.gifUntitled.jpg

سیستم مورد نظر من این سیستم هست.

فقط چندتا سوال دارم.

پاور چند و از چه برندی باشه؟

این قضیه سی پی یو و کج شدنشون چیه پس؟؟؟؟؟؟

پول خرید SSD ندارم و واتر کولر ندارم مشکلی که پیش نمیاد؟؟؟

هر کدوم از قطعات هم که به نظر شما باید عوض بشه لطف کنید و اعلام کنید.

نهایت بودجه با احتساب کیبورد و موس و اسپیکر معمولی 4 میلیون تومن می باشد.

ممنون

سلام

کیس کامل:

MB: GIGABYTE Z170XP SLI = 584.000

CPU: I5 6600K = 860.000

VGA: GIGABYTE GTX 960 OC WF2X 2GB = 929.000

RAM: G.Skill Ripjaws V 8GBx2 2133MHz CL15 = 365.000

HDD: WD Caviar Blue 1TB = 170.000

Case: Cooler Master K280 = 183.000

PSU: Cooler Master Thunder 500W = 171.000

SUM: 3.262.000

• مادربرد امکاناتش تکمیله و SLI هم داره
  • چیپست مادربرد Z170 و CPU شما K (ضریب باز) هستن پس در صورت تمایل و با خرید یک کولر مناسب می تونین اورکلاک انجام بدین
  • در صورت امکان یک SSD برای ارتقای سرعت سیستم تهیه کنین
  • آسیب دیدن CPU های Skylake در صورت استفاده از کولر های سنگین و تکان دادن/جا به جایی کیس ممکنه اتفاق بیوفته. از کولر های سبک استفاده کنین
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...