رفتن به مطلب

کمک در انتخاب اسپیکر و کارت صدا

Fereydoon
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود, من می خوام یه اسپیکر 2.1 در حد 600 تا 700 تومن بگیرم و تنها انتخاب هایی که الان در بازار هست T3 و 623 هست . من این اسپیکر ها رو بیشتر برای موزیک راک می خوام استفاده کنم و کمتر برای بازی و فیلم . اساتید کدوم رو پیشنهاد می کنند ؟ لطفا بزرگواری کنید و کامل و در جزئیات توضیح بدید . و از دوستان جایی رو سراغ دارید که اسپیکر های ادیفایر رو بفروشند ؟ چون من هیچ اسپیکر حد بالایی تو ادیفایر روی نت پیدا نکردم . کارت صدا هم انتخاب بنده این 3 نوع هستند به ترتیب الویت :

Creative Sound Blaster X-Fi HD External Sound Card 2.1

Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

ممنون میشم اگر دوستان لطف کنند نظرشون رو هم راجع به اسپیکر ها و هم کارت صداها بیان کنند . و اگر کارت 2.1 رو بگیرم دیگه بعدا امکان اینکه اسپیکر 5.1 بهش متصل کنم رو ندارم ؟ سپاس

شاد باشید 

ویرایش شده توسط Fereydoon
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

درمورد کارت صدا  بهترین گزینه  برای این رنج اسپیکر  مثل تی 3 که بهترینه  فقط اینترنال  بگیرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود.

درباره کارت صدا نظری ندارم صرفاً به جهت انتخاب اسپیکر مناسب عرض می کنم هیچ کدام از این دو ,اسپیکر مناسبی برای سبک های راک-متال-بلوز-جاز نیستند.

در وحله اول با صرف بودجه حدود 700 الی 800 تومان به فکر خرید اسپیکر مانیتورینگ Behringer MS40 باشید.

post-11166-0-95737500-1454531828_thumb.png

در غیر این صورت اسپیکر Edirol MA-15D که حدود 100 الی 150 تومان از مدل بهرینگر(برینجر) ارزان تر است انتخاب مناسبی است. 

post-11166-0-77452100-1454531843_thumb.jpg

البته شفافیت MS40 کاملاً ارزش پرداخت ما به التفاوت را دارد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

2.1 فقط t3

کارت صدا هم مدلهایی که نوشتی اکثرا رو حالت اپیتکال 5.1 ساپورت میکنن

ولی بهترین گزینه همون تیتانیوم اچ دی هستش

تی3 رو خودم دارم

عالیه

ولی برای موزیک راک فکر کنم اسپیکر مانیتورینگ بهتر باشه برای شما

لینک به دیدگاه

درود, دوستان از پاسختون ممنونم . لطف می کنید راجع به اسپیکر های مانیتورینگ بیشتر توضیح بدید چون وقتی داشتم دنبال اسپیکر می گشتم بهشون برخوردم اما فکر نمی کردم جواب گوی نیاز من باشن حداقل با بودجه ای که من دارم . و آیا جایی هست که بشه صدای این اسپیکر ها رو گوش کرد ؟ و کارت صدایی 2.1 کریتیو روی اسپیکر های مانیتورینگ هم جوابگو هست ؟ و دوستان دیگر نظری ندارند برای سوال های من ؟ سپاس

لینک به دیدگاه

درود, دوستان از پاسختون ممنونم . لطف می کنید راجع به اسپیکر های مانیتورینگ بیشتر توضیح بدید چون وقتی داشتم دنبال اسپیکر می گشتم بهشون برخوردم اما فکر نمی کردم جواب گوی نیاز من باشن حداقل با بودجه ای که من دارم . و آیا جایی هست که بشه صدای این اسپیکر ها رو گوش کرد ؟ و کارت صدایی 2.1 کریتیو روی اسپیکر های مانیتورینگ هم جوابگو هست ؟ و دوستان دیگر نظری ندارند برای سوال های من ؟ سپاس

درود

تقریباً هر اطلاعاتی که نیاز دارید آقای mm65 توضیح دادند، در هر حال، اسپیکر های مانیتور بزرگترین تفاوتی که با اسپیکر های معمولی دارن تفاوت در پخش صدای واقعی هست. اصولاً یکی از برزگترین شاخصه های اسپیکر، توانایی پخش صدای واقعی هست، هر چه اسپیکر صدایی نزدیک تر به واقعیت ارائه بده بهتر محسوب میشه، ولی لزوماً این صدا برای هر فردی خوشایند نیست. خیلی از افراد بیس زیاد دوست دارن، خیلی ها صدای زیر، بعضی ها هم صدای واقعی که غالباً از بیس کمتری برخوردار هست.

یا در واقع هر چی بازه فرکانسی قابل پخش اسپیکر بیشتر باشه، خب طبیعتاً صدای کامل تری رو هم خواهید داشت. اسپیکر هایی مثل 623 یا اکثر اسپیکر های مشابه، تقریباً صدای رنگ شده ایی دارن، هرچند با اکولایزر تا حدود زیادی میشه کیفیت رو طبق سلیقه بهبود داد ولی خب به مانیتورینگ نمیرسه .

برای راک اصولآً نباید به گزینه دیگه ایی نگاه کرد، مدل هایی مثل 623 بیشتر مناسب فیلم هستن تا موسیقی واقعی (یا مثلاً هیپ هاپ یا حتی پاپ انتاب خوبیه)و خب اگر دنبال اسپیکری هستید که تک تک نوت های هر ساز قابل شناسایی باشه، بدون شک مانیتورینگ انتخاب مناسب تری هست. اصولاً ادیفایر 1900 جز مقرون به صرفه ترین انتخاب هاست ولی چند سالی هست که آکبندش رو ندیدم، با قیمت 220 تومن زمان خودش انتخاب فوق العاده ایی بود ...

برای کارت صدا بین اون 3 مدل omni  تا حدودی بهترین انتخاب هست ولی اگه بودجه رو بتونید افزایش بدید، Titanium HD + یکی از اون دو مدل مانیتورینگ، تو این سبک بی رغیب خواهد بود ....

البته شدیداً توصیه میکنم حداقل یه مدل مشابه رو تست کنید، تو خیابون حافظ اگر اشتباه نکنم مغازه هایی هستن که مدل هایی رو برای تست دارن ...

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

درود,دوستان من نتونستم کارت های صدای مورد نظرم رو پیدا کنم . از دوستان کسی جایی رو برای خرید اون ۲.۱ یا تیتانیوم سراغ داره ؟ از راهنمایی تمام دوستان هم سپاسگذارم .

لینک به دیدگاه

درود,دوستان من نتونستم کارت های صدای مورد نظرم رو پیدا کنم . از دوستان کسی جایی رو برای خرید اون ۲.۱ یا تیتانیوم سراغ داره ؟ از راهنمایی تمام دوستان هم سپاسگذارم .

سلام دوست عزیز

یه تاپیک بزن تو قسمت خرید کارت صدا و کارتایی که میخوای مطرح کن انشالا لیونی های عزیز به کمکت میان .....

پیشنهاد من اینه اگر 2.1 (یعنی سیستمی که 2 باند و 1 ساب ووفر داره ) برات مهم نیست و حوصله هیجان و بوم بوم ساب نداری واسه صرفا موزیک  حتما حتما اسپیکر مانیتورینگ بگیر...

من عاشق این 2 اسپیکر هستم که اگر آکبندش بود حتما یکی رو میخریدم.معرکست

1- edifier s2000

2- edifier r1900 t3

که اولی به نظر بنده بهترین اسپیکر ادیفایر هست و صدایی رویایی داره واسه موزیک ....

اینم تو بخش خرید اسپیکر تاپیک بزن شاید دست 2 تمیز و سالم بتونی پیدا کنی. متاسفانه شرکتی که محصولات ادیفایر رو پخش میکنه چند سالی هست به دلایل نامعلوم وارد نمیکنه این اسپیکر خوب رو و در همه جای دنیا فروش داره جز ایران ! آخرین محصولشم s760 d هست که عالیه و اپتیکال هم ساپورت میکنه و حیف که فقط چند نمونه از اسپیکرای رده پایین این برند تو کشورمون هست.....

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شما حتما نیاز نیست اون مدل خاص رو بگیرید

سری تیتانیوم x-fi  کریتیو همشون عالی هستن و جوابگوی کار شما خواهند بود

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما اکسترنال اصلا نگیر

اگر تهران هستی از اقای فردوسی عزیز ادرس بگیر برو نمایندگی کریتیو یه تیتانیوم بگیر به قیمت 360 تومن

بعدم یه t3 بخرو خودتو خلاص کن

لینک به دیدگاه

درود, دوستان از راهنمایی های شما ممنونم .امروز رفتم بازار omni 5.1 و پرو ۵.۱ بود.سری زد هم از اینترنال ها بود و البته فتلیتی . حالا دوستان از اینی که اگهی شده تو دیوار با این مدل هایی که موجود بود کدومش رو پیشنهاد می کنید ؟ سپاس.

https://tehran.divar.ir/v/کارت-صدا-کریتیو--Sound-Blaster-X-Fi-HD/Vfov62jC0/

لینک به دیدگاه

درود, دوستان از راهنمایی های شما ممنونم .امروز رفتم بازار omni 5.1 و پرو ۵.۱ بود.سری زد هم از اینترنال ها بود و البته فتلیتی . حالا دوستان از اینی که اگهی شده تو دیوار با این مدل هایی که موجود بود کدومش رو پیشنهاد می کنید ؟ سپاس. https://tehran.divar.ir/v/کارت-صدا-کریتیو--Sound-Blaster-X-Fi-HD/Vfov62jC0/

کارت صدا اگر موجود هست اینو بگیر :

http://lioncomputer.ir/product/4532/Creative+Sound+Blaster+X-Fi+Titanium+PCIe+7.1+Sound+Card/

بجز این چیزی نگیر چون مدلهای پایین ترش جالب نیستن

اگهی دیوار هم که باز نمیشه

مدلش چی بود؟

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/5078/کارت+صدای+کریتیو+X-Fi+HD+External/

این كارت صدای توی دیوار هست. فقط من دوتا سوال برام پیش اومده. من كه می خوام سیستم 2.1 بگیرم كارت صدای 7.1 یا 5.1 مناسب من هست؟ و اینكه دلیل پیشنهاد این كارت 7.1 چی هست؟ صرفا برای اطلاعات عمومی خودم می پرسم. ببخشید كه پرسش های من مبتدیانه هست و ممنون بابت وقتی که می زارید. شاد باشید.

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/5078/کارت+صدای+کریتیو+X-Fi+HD+External/ این كارت صدای توی دیوار هست. فقط من دوتا سوال برام پیش اومده. من كه می خوام سیستم 2.1 بگیرم كارت صدای 7.1 یا 5.1 مناسب من هست؟ و اینكه دلیل پیشنهاد این كارت 7.1 چی هست؟ صرفا برای اطلاعات عمومی خودم می پرسم. ببخشید كه پرسش های من مبتدیانه هست و ممنون بابت وقتی که می زارید. شاد باشید.

سلام دوست عزیز

اختیار داری

مبتدی بودن جرم نیست :)

این مدلایی که اکسترنالن از نظر نزم افزاری و اکولایزر خیلی محدودن و قدرت خروجیشونم زیاد جالب نیست

من خودم x-fi دارم اینترنال

درسته اسپیکر 2.1 میخوای وصل کنی اما

شما این مدلی که گفتمو بخری همون 7.1

با یه تیر دو نشون میزنی

هم کارت صوتی بهتری خریدی هم بعدا اگه اسپیکر چند تیکه بگیری دیگه نگران تعویض کارت صدا نیستی

از همه مهمتر این مدل تنظیمات زیادی داره و برخلاف اکسترنال ها اکولایزراشم بیشتره

البته ماله من قدیمی تره

این مدل جدیدتره و ورودی و خروجی اپتیکالم داره

من حداقل 7 ساله انواع کارت صداهارو تست کردم منظورم کریتیوه

بهترین مدل های کریتیو همین سری x-fi اینترنالن

در خریدش شک نکن

اسپیکرم خودم تی 3 دارم

اگر دنبال بیس قوی نیستی فقط تی 3

اگر دنبال بیس زیاد هستی فقط زد 623 لاجیتک

موفق باشی

سوالی بود در خدمتم :)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود, دوستان عزیز بنده یک کارت تیتانیوم 7.1 از یکی از دوستان تهیه کردم که از همین ابتدای کار با اسپیکر 60 هزار تومنی اونم تو ولم پایین کاملا کارآمد بودن خودش رو نشون داد . قدم بعدی اسپیکر . . .

بازم از تمام دوستان که وقت گذاشتند و بنده رو راهنمایی کردن نهایت تشکر رو دارم . شاد باشید

لینک به دیدگاه

درود, دوستان در تحقیق برای خریدن اسپیکر خیلی حرف های ضد و نقیض به بنده می گن به خصوص در مانیتورینگ ها . برای همین من یکم گیج شدم و می خواستم دوستان لطف کنند مسئله رو یکم برای بنده شفاف کنند . راجع به مانیتورینگ ها به بنده می گن ms40 اصلا به درد نمی خوره و یا بعضی می گن برای موسیقی راک اصلا به درد نمی خوره و bx5 d2 ام آیودیو رو پیشنهاد می کنند یا Mackie CR4 که می گن خیلی سرتره . یک سری هم می گن مانیتورینگ اصلا زیر 2 تومن نگیر که هزینه ی خودت رو دور می ریزی . . . راجع به اسپیکر های پی سی هم ادیفایر ها 2.1 که دست دو پیدا کردم برای من مناسب نیستند چون به بودجه ی من نمی خورن همه بالای 1.100 هستند . بعد خیلی ها می گن 623 حجم صدا و تفکیک صدای بالاتر و بهتری داره نسبت به t3 . که برای من هم سوال هست چه طور حجم بالای صدا و تفکیک صدا می تونه هر دو بالا باشه ؟ اون هایی هم که 623 رو گوش می کنند می گن اونهایی که t3 رو بهتر می دونند تا حالا صدای 623 رو نشنیدند و گرنه این حرف رو نمی زدند . از طرفی امکان تست هیچ کدوم رو هم قبل از خرید نمی دهند که حداقل برای من جنس صدای تمام این ها مشخص بشه .و نظر دوستان راجع به HARMANKARDON SOUNDSTICK PRO چی هست ؟ و اسپیکر های Audioengine  در بازار ایران هست ؟ از این که این پست یکم پیچیده شد پوزش می خوام . سپاس

شاد باشید

لینک به دیدگاه

سلام

من میخوام تجربه خودمو بگم شاید بدرد شماهم خورد. منم مثل شما میخواستم یه سیستم صوتی خوب (بیشتر از آن چیزی که شما میخوای هزینه کنی من بطور کلی کمی ایده آل گرا هستم) داشته باشم. بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که 1. آکوستیک اتاق یا به عبارت دیگر تاثیراتی که دیوارها و اثاثیه اتاق روی صدا میگذارند به اندازه صدایی که از بلندگو خارج میشود اهمیت داره و رسیدن به یک آکوستیک خوب در اتاق بسیار پر دردسر و پر هزینه است و برای یک اتاق با ابعاد معمولی تقریبا غیر ممکن. و 2. من به سبکهای زیادی از موسیقی علاقه دارم، اما بیشترین علاقه ام به سبک متال و سبکهای مشابه است و از اونجا که متال با صدای کم میونه ای نداره پس باید یک فکری هم برای همسایه ها میکردم و در اینجا بحث Sound Isolation پیش میاد تا میزان صداهای خارج شده از اتاق کمتر بشه. منم مثل خیلیای دیگه فکر میکردم خوب به در و دیوار اتاقم یونولیت یا فوم یا یه چیز دیگه ای تو این مایه ها میچسبونم و تموم. اما اصلا اینجوری نبود. دوباره کلی تحقیق کردم دیدم برای کم کردن صدا به وزن احتیاجه و-یا به دو جداره کردن. البته دو جداره کردن برای صدا با شیشیه دو جداره خیلی فرق داره. شیشه های دو جداره عایق حرارتی هستن نه صدا. اگرم می بینین بعضیهاشون صدا رو کم میکنن بیشتر به خاطر کیپ تر بودن قابشونه که درز کمتری دارن و درز آسونترین راه برای عبور صداست. البته خود شیشه های دوجداره مقداری عبور صداهای زیرتر رو کمتر کنن، ولی در مورد صداهای بم (که مشکل اصلی هم همین صداهاست) بدتر از یک شیشه تک جداره مشابه، با فریم مشابه عمل میکنن. برای سازه دو جداره ای که برای کم کردن صداهای بم باشه هم وزن جداره ها باید خیلی بیشتر باشه و هم باید فاصله جداره ها از هم خیلی بیشتر باشه. همه اینا نسبت به فرکانس مورد نظر فرمولهای ریاضی دارن. در کل یعنی تو آپارتمان تقریبا غیر ممکنه.

خلاصه سر شما رو درد نیارم، بعد صدها (یا شاید هزارها) ساعت تحقیق در سایتهای انگلیسی زبان دیدم که مشکلات لاینحل زیادی تو این راه وجود داره و آخر به نتیجه ای رسیدم که اول اصلا انتظارش رو نداشتم، هدفون! خوبیه هدفون اینه که میشه تو هر ساعت از شبانه روز هرچقدر که خواستی صداشو زیاد کنی (ولی تو رو به خدا مواظب گوشاتون باشین و صدا رو خیلی زیاد نکنین، بخصوص برای طولانی مدت) بعد شروع کردم به تحقیق در مورد هدفون. بعد به این نتیجه رسیدم که بهترین نوع هدفون نوع Over Ear است. این نوع هدفون برعکس نوع On Ear (که روی گوش قرار میگیرد و اکثر هدفونها بخصوص مدلهای ارزانتر از این نوع هستند) دور گوش قرار میگیره و در استفاده های طولانی مدت موجب فشار بر روی لاله گوش و درد گرفتن اون نمیشه. بعد گفتم بزار یه مدل ارزونترش رو بگیرم خودم امتحان کنم. بعد یه Sennheiser از نوع Over Ear و با قیمت مناسب خریدم و دیدم که راحتی خوبی داره و صداش هم مناسبه. سیم هدفون هم یکی از چیزایی که آزار دهنده است و همیشه تو دست و پائه (یادتون باشه همیشه هرچیزی سیم دارش بهتر از بیسیمشه، از جمله هدفون و اگه تحقیق کنین می بینین که تمام هدفونهای حرفه ای و گرانقیمت سیمی هستند) برای سیمش هم یه پایه مانند درست کردم پیچ کردم به سقف و یه سیم افزایش طولم زدم سر سیم هدفون و سیمو از اون پایه رد کردم یعنی سیمش از بالا از هوا اومده. راستی سیمی که از هدفون بیرون اومده رو هم  اوردم بالا چسب زدم به بالای هد بند هدفون. یه پایه هم برای خود هدفون درست کردم پیچ کردم به میزم. الان هدفونم شده مثل هدفون بیسیم و همیشه هم دم دسته، در کل خیلی راضیم.

از نظر صدا اگه یک هدفون رده بالا رو با یک بلندگوی رده بالا مقایسه کنید فرقشون اینه که بلندگو صدای وسیع تری داره چون صداش از فاصله دورتری میاد. در مقابل صدای هدفون شفافیت و وضوح بیشتری داره؛ و البته هدفون به مقدار قابل توجهی ارزانتر نیز هست. در ضمن هدفونهای Over Ear خودشون دو دسته هستن. اول Closed Back یا پشت بسته و دوم Open Back یا پشت باز. مزیت نوع اول اینه که چون پشتشون بسته است صدای محیطی رو کم میکنن و مناسب جاهایی هستند که صدای محیطی در اونها بیشتره؛ و همچنین باعث میشن صدای کمتری هم از خودشون به بیرون انتقال میدن و این وقتی مهمه که شخص یا اشخاصی نزدیکتون هستن و شما نمیخواین صدای هدفونتون مزاحمشون بشه ولی اگه تنها تو اتاق هستین اهمیت زیادی نداره. در مقابل مزیت هدفونهای پشت باز اینه که صداشون وسیعتره یعنی صداشون به صدای بلندگو نزدیکتره اما از طرف دیگه صداهای محیطی به گوش و صدای هدفون به محیط منتقل میشه. البته هدفون با هدفون از نظر باز بودن و وسعت صدا تفاوت میکنه، چه پشت بسته باشه چه پشت باز. همچنین فناوریهای دیجیتال هم برای بهبود این قضیه کمک میکنن و روز به روز هم بهتر میشن (من الان خودم از THX TruStudio Pro که از نرم افزارهای جانبی کارت صوتی Onboard مادربوردم هست استفاده میکنم که اتفاقا خیلی هم خوبه). از اونجایی که مناسبترین وسیله برای پخش صدا در حوزه واقعیت مجازی هدفونه از اون سمتم قدمهای خیلی خوبی داره برداشته میشه (کمپانی Visisonics کارش در این زمینه محشره) و از طرف دیگه این یعنی هدفون (با کیفیت) برای استفاده در واقعیت مجازی هم کاربرد داره.

من هنوز هدفون رده بالایی نگرفتم ولی دیدم چون من از این هدفون پای کامپیوتر استفاده میکنم و تو اتاقم یه کولر گازی اسپلیت دارم و یه کیس که در مجموع کلی فن داره و همچنین وقتی از لاجیتک جی بیستو هفتم برای بازی یا شبیه سازی رانندگی استفاده میکنم اون هم پر سر و صداست و در آینده وسایل و تجهیزات پر سر و صدای دیگه ای رو هم اضافه میکنم تصمیم گرفتم که برم سراغ نوع پشت بسته. حالا یه DAC یا مبدل دیجیتال به آ نالوگ میخوام، یک آمپلی فایر هدفون و یک هدفون Over Ear پشت بسته مناسب. البته خیلی از آمپلی های هدفون خودشون DAC هم دارن. من که هنوز تصمیم نهاییم رو نگرفتم که چه برند و مدلی بگیرم ولی در آینده نه چندان دور میگیرم. راستی خود هدفون مهمترین و تاثیر گذارترین عضو این زنجیره است و باید بیشترین پولو به اون اختصاص داد. بعد آمپلی و در آخر DAC. در ضمن میتونین از Tactile Transducer ها هم برای حس کردن صداهای بم استفاده کنین که اونم خودش یه بحث جداگانه است.

لینک به دیدگاه

درود, آقا پیمان عزیز خیلی از اطلاعاتتون استفاده کردم و بابت وقتی که گذاشتید سپاسگذارم . شاد باشید

لینک به دیدگاه

راستش اولش که شروع کردم به نوشتن فکر نمیکردم انقدر طول بکشه بعد هرچی مینوشتم تموم نمیشد :lol: هرچیم که میخواستم خلاصه اش کنم باز کش میومد.

به هر حال یه نیمچه اطلاعات ناقصی بود گفتم بذارم وسط با هم بخوریم  :D

ویرایش شده توسط payman27
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود, دوستان در تحقیق برای خریدن اسپیکر خیلی حرف های ضد و نقیض به بنده می گن به خصوص در مانیتورینگ ها . برای همین من یکم گیج شدم و می خواستم دوستان لطف کنند مسئله رو یکم برای بنده شفاف کنند . راجع به مانیتورینگ ها به بنده می گن ms40 اصلا به درد نمی خوره و یا بعضی می گن برای موسیقی راک اصلا به درد نمی خوره و bx5 d2 ام آیودیو رو پیشنهاد می کنند یا Mackie CR4 که می گن خیلی سرتره . یک سری هم می گن مانیتورینگ اصلا زیر 2 تومن نگیر که هزینه ی خودت رو دور می ریزی . . . راجع به اسپیکر های پی سی هم ادیفایر ها 2.1 که دست دو پیدا کردم برای من مناسب نیستند چون به بودجه ی من نمی خورن همه بالای 1.100 هستند . بعد خیلی ها می گن 623 حجم صدا و تفکیک صدای بالاتر و بهتری داره نسبت به t3 . که برای من هم سوال هست چه طور حجم بالای صدا و تفکیک صدا می تونه هر دو بالا باشه ؟ اون هایی هم که 623 رو گوش می کنند می گن اونهایی که t3 رو بهتر می دونند تا حالا صدای 623 رو نشنیدند و گرنه این حرف رو نمی زدند . از طرفی امکان تست هیچ کدوم رو هم قبل از خرید نمی دهند که حداقل برای من جنس صدای تمام این ها مشخص بشه .و نظر دوستان راجع به HARMANKARDON SOUNDSTICK PRO چی هست ؟ و اسپیکر های Audioengine  در بازار ایران هست ؟ از این که این پست یکم پیچیده شد پوزش می خوام . سپاس

شاد باشید

چه کسی به شما چنین چیزی گفته؟ اگر مغازه دار بوده که مطابق معمول کاملاً نظر غیر کارشناسی بیان کردن. بله برای خرید یک مانیتورینگ خوب مثلاً چیزی مثل MSP5 حدود 2 میلیون باید هزینه کنید اما شما که نمی خواهید کار میکس و مسترینگ و آهنگ سازی انجام بدید؟؟؟!  اصولاً کسی که حرفه ای باشه از ms40 برای کار استودیویی مثل مسترینگ استفاده نمی کنه . ms40 و ms20 بیشتر برای مصارف خونگی و کسانی که قصد تهیه یک اسپیکر رومیزی Nearfield و با کیفیت مناسب و قیمت پایین دارند توصیه می شه نه برای کار استودیویی و حرفه ای

اما درباره اون فروشنده هایی که این حرف رو به شما زدن باید عرض کنم هر دو گزینه ای که به شما پیشنهاد دادن دارای خروجی هوا از پشت هستند! یعنی وقتی ووفر مانیتورینگ فرکانس تولید می کنه هوای تولید شده از پشت اسپیکر خارج می شه و شما حتی اگر فاصله 25 الی 30 سانتی از دیوار برای مانیتوریگتون رو رعایت کنید باز هم با شکست صدا مواجه می شید. برای همینه که استودیوهای صدا آکوستیک هستند. اگه اتاق شما آکوستیکه پس محدودیتی ندارید اما اگر نیست و یک اتاق معمولیه برای خرید مانیتورینگ دو نکته رو باید رعایت کنید: 1-درایو مانیتورینگ 5 اینچ و کمتر باشه 2-خروجی هوا از جلو باشه نه از پشت

این عوامل باعث شد بنده ms40 رو به شما پیشنهاد کنم. ضمن این که این اسپیکر ورودی اپتیک می خوره و کنترل های خوبی داره با یک کارت صدای غیر استودیویی هم به راحتی به کیفیت مطلوب می رسید حتی برای گیمینگ قابل استفاده است اما برای رسیدن به کیفیت مطلوب با BX-5 D2 نیاز به کارت صدای استودیویی دارید.

نقطه ضعف ms40  و ms20 در اینه که در پخش بیس خوب عمل نمی کنه در واقع یک صدای خِر خِر از داخلش شنیده می شه و با قراردادن کنترل بیس در وضعیت ساعت 9 و تریبل در موقعیت ساعت 12 این مشکل تقریباً حل می شه. البته این مورد به کل حل شدنیه و دو تا کابل داخلش هست که مهار نشده با چسب می شه اون مشکل رو برطرف کرد. و دیگه بیس رو روی هر وضعیتی قرار بدید اون صدا شنیده نمی شه.

تمام مسائلی که عرض شد فقط یک مشاوره است. شما هر تصمیمی که به صلاحتون هستش بگیرید .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود, دوستان نخواستم دیگه یه تاپیک جداگانه بسازم و یک سوال داشتم . از دوستان کسی تنظیمات تیتانیوم اچ دی رو بلد هستن ؟ چون الان رو بعضی آهنگ ها صدای خواننده خیلی گم هستن و بیشتر صدای ریز یا سازها به گوش میرسه . می خواستم بدونم تنظیمی داره که وکال رو قوی تر کرد ؟ از دوست عزیزمون ام ام 65 هم برای اطلاعات مفیدشون سپاسگذارم . شاد باشید

لینک به دیدگاه

درود, دوستان نخواستم دیگه یه تاپیک جداگانه بسازم و یک سوال داشتم . از دوستان کسی تنظیمات تیتانیوم اچ دی رو بلد هستن ؟ چون الان رو بعضی آهنگ ها صدای خواننده خیلی گم هستن و بیشتر صدای ریز یا سازها به گوش میرسه . می خواستم بدونم تنظیمی داره که وکال رو قوی تر کرد ؟ از دوست عزیزمون ام ام 65 هم برای اطلاعات مفیدشون سپاسگذارم . شاد باشید

سلام دوست عزیز

شما رو تنظیمات کارخانه دارین استفاده میکنین؟

لینک به دیدگاه

درود, بله الان رو حالت entertaiment هست .

بهم بزنگ اقا فریدون

09379959519

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود, سال نو رو به تمام دوستان تبریک می گم . خواستم نتیجه ی نهایی کارم رو به اطلاع دوستان برسونم و تجربیاتی هم که تو این زمینه به دست آوردم با عزیزان به اشتراک بزارم . در اسپیکر های پی سی لاجیتک 623 و کریتیو تی 3 و هارمون کاردن سوند استیک 3 رو راجع بهشون خیلی تحقیق کردم اما نتونستم که صدای هیچ کدوم رو از نزدیک بشنوم (البته آقای فردوسی عزیز لطف کردند پیشنهاد گوش کردن به صدای تی 3 رو به داده بودند) . اما بر روی کاغذ و نسبت به تمامی Review هایی که تو سایت های معتبر خارجی خوندم تی 3 از همه بهتر بود در تفکیک صدا و همینطور در بیس استاندارد بعد سوند استیک 3 خوب بود و در آخر هم 623 لاجیتک .

و اما در اسپیکرهای مانیتورینگ. من 1 میلیون بودجه داشتم برای خرید اسپیکر. بعد از کلی تحقیق Mackie CR4 و KRK Rokit5 G3 و Presonus Eris E5 و Behringer MS40 رو انتخاب کردم برای مقایسه . اما متوجه شدم که KRK قیمتش از بودجه ی من بالاتره که از لیست رفت کنار. بعدش رفتم تهران ملودی و اسپیکر Presonus رو باز موجود داشتن و مکی رو هم گفتند باید 1 ساعت صبر کنید تا از انبار بگیم بیاد. من هم گفتم تا ای 5 رو تست کنیم اون هم میاد.و دوستان تو تهران ملودی خیلی لطف کردند و همکاری کردند و حدودا 1 ساعتی اسپیکر ای 5 رو با آهنگ هایی که خودم از قبل آماده کرده بودم تست کردیم. حجم صدای خیلی خوبی داشت و بیس هاش یه کوچولو اغراق داشت.اما تفکیک صداش روی آهنگ های راک متوسط بود و کیفیت ساختش هم متوسط رو به خوب بود.وقتی تست من با ای 5 تموم شد سی ار 4 هنوز نرسیده بود. یکی از دوستان در تهران ملودی پیشنهاد دادن که آهنگ هامو یه بارم رو اسپیکر هایی که خودشون برای کار موسیقی استفاده می کردن تست کنم . که اسپیکر هاشون Genelec 5 اینچی و 8 اینچی بودن به قیمت 4.300 و 7.500. منم که فرصت طلب دیگه نه نگفتم و چند تا از آهنگ ها رو روی جینلک ها هم تست کردیم که دوستان باید بگم واقعا فوق العاده بودن این اسپیکر ها. خیلی وقت بود صدایی به این زیبایی و بیسی با اون ظرافت نشنیده بودم .اما خوب بودجه ی من به اون اسپیکر ها فعلا نمی خورد .بعد هم مکی سی ار 4 رسید و تو اولین آهنگ مشخص شد که تفکیک صدای خیلی بهتری نسبت به اسپیکر ای 5 داره به خصوص در آهنگ های راک. اما طبیعتا حجم صدای مکی کمتر و بیس های ملایم ترو با اغراق کمتر داشت . بعد از کلی تست گرفتن با مشورت با دوتا از دوستامون که مهندس صدا هم بودن تصمیم گرفتم مکی رو بخرم و دیگه برای تست ام اس 40 جای دیگه ای نرفتم . فقط یکی از دوستامون که مهندس صدا بودن به من گفتن که کارت صدای کریتیو خودم جوابگوی این مانیتورینگ نیست و احتمالا باید کارت صدای فوکوس رایت مدل solo رو بگیرم . من هم گفتم می برم تست می کنم اگر جوابگو نبود اون کارت صدا رو هم می گیرم. اما در کمال تعجب وقتی اسپیکر رو به کارت صدا متصل کردم خیلی خوب هندل کرد اسپیکر هارو .فقط الان تنها شکم اینه که با اون فوکوس رایته کیفیت صدا بهتر میشه یا خیر ؟ کیفیت مکی ها هم بسیار عالیه هم ساخت و هم صدا و انگار اسپیکر دو میلیونی خریدی. من که الان بسیار بسیار راضی هستم و خدا رو شکر خرید خوبی بود. برای دوستانی هم که می خوان مانیتورینگ بگیرند حتما مکی سی ار 4 رو قبل از خرید تست کنند و همینطور مانیتورینگ هایی که در بالا ازشون اسم بردم.در پایان هم از دوست عزیز mm65 برای اینکه بنده رو با اسپیکر های مانیتورینگ آشنا کرند بی نهایت سپاسگذارم و از استادان عزیزی که من رو راهنمایی کردن و به سوال های پیش پا افتاده ی من پاسخ دادند سپاسگذارم . شاد باشید 

در پناه او

post-22822-0-98694300-1460190780_thumb.jpg

post-22822-0-37207400-1460190838_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...