رفتن به مطلب

یه کار که درصد سوختگی هارد رو پایین میاره

farshad18
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود دوستان گلم 

دیروز داشتم هارد میخریدم از جایی که از طرف علت سوختن هارد رو پرسیدم

یه چیزی گفت واقعا من رو تو فکر انداخت منم اون کارو کردم  گفتم به شما هم بگم 

به این عکس توجه کنید 

19194145459278544468_DSC_0236.JPG

از یه سیم که از پاور به هارد وصل میشه  سه تا سر شاخه داره

وقتی مثلا یکی به هارد وصل میشه اون دو تا سر دیگه  به جایی وصل نمیشه میخورن به بدنه و دیگر قطعات  و باعث ایجاد جریان

الکتریکی میشن که در نهایت چون این شاخه ها به اون شاخه ای هم که به هارد وصله وصلن

باعت اتصالات الکتریکی  میشن و میشه یکی از دلایل سوختگی هارد 

با چسب یا لنت زدن به سر سیم ها به راحتی میشه از این کار جلو گیری کرد 

البته من اینو هیچ جا ندیدم به صورت علمی و.. ثابت کنن ولی فک نکنم انجامش بد باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر عزیز درست نیست، چون اون بخش فلزی کانکتورها(سر سیم ها) مقداری داخل هستن و اگه حتی به کیس هم فشارش بدی اتصالی نمیکنه. فکر اینشم کردن ;)

کانکتور molex که بزرگ تر هست رو ببینید:

Molex_female_connector.jpg

از آدمای وسواسی چیزایی دیدم ....

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

احتمالش %0/0001هست

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

اولین چیزی که باعث پایین امدن خرابی هارد میشه "تکان ندادن کیس زمانی که روشن هست"

لینک به دیدگاه

اولین چیزی که باعث پایین امدن خرابی هارد میشه "تکان ندادن کیس زمانی که روشن هست"

این که یه خود کشی هس :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

هارد رو وقتی با تبدیل ساتا وصل کنی احتمال سوختن هارد خیلی بیشتره

e4q_molex_to_sata_power_cable.png

لینک به دیدگاه

e4q_molex_to_sata_power_cable.png

دقیقا.

اینو خودم عما و علما با سوزوندن دو تا هارد (یکی مال دوستم یکی هم مال خودم) تجربه کردم.

علت علمیش هم اینه که هارد ساتا به برق 3.3 ولت هم نیاز داره و با این تبدیل ما عملا هارد رو از گرفتن این برق تحریم کردیم.

لینک به دیدگاه

با سلام .

نرسیدن برق 3.3 ولتی باعث سوختن هارد دیسک نمیشه و حتی در عملکردش هم اختلالی ایجاد نمیکنه . شما عکس لینک زیر رو ببینید ، سرور ورک استیشن HP ، به هارد دیسک کابل چهار رشته سیمی متصل شده (کابل برق SATA در حالت عادی پنج رشته سیمی هست) . یعنی خود HP که شرکت معتبری هم هست مطمئن بود که اینکار بیخطر هست .

http://www.storagereview.com/hp_anno...c_price_points

من تو ولیعصر هم که بودم چندتا سرور hp دیدم که دقیقاً مثل لینک بالا بودند و رشته سیم 3.3 ولتی به هارد دیسک متصل نبوده . ضمناً برد SATA to USB هارد دیسکهای اکسترنال آداپتوری هم فقط برق 5 ولتی رو رگوله میکنند و آیسی رگولاتور 3.3 ولتی اصلاً وجود نداره . برق 12 ولتی هم که مستقیماً از آداپتور میاد . در اینجور مواقع خود هارد دیسک با استفاده از آیسی های موجود برق 3.3 ولتی رو رگوله میکنن .

خودم برای دو تا از هارد دیسکهای WD Green سه ترابایتی از همین نوع کابل SATA to Molex استفاده میکردم که تا الان مشکلی پیش نیومده . پس علت خرابی هارد دیسک رو باید در جای دیگه ای جستجو کنید .

لینک به دیدگاه

دقیقا.

اینو خودم عما و علما با سوزوندن دو تا هارد (یکی مال دوستم یکی هم مال خودم) تجربه کردم.

علت علمیش هم اینه که هارد ساتا به برق 3.3 ولت هم نیاز داره و با این تبدیل ما عملا هارد رو از گرفتن این برق تحریم کردیم.

من تا حالا نه هارد و نه درایو نوری ای ندیدم که از برق 3.3v ساتا استفاده کنه ...اگرم روی هارو بخونی فقط نوشته که از 5 و 12 ولت استفاده می کنه ....

اگرم دستگاه باشه که از برق 3.3 ولت ساتا استفاده کنه (که من ندیدم تا حالا) روش همچین گنده می زنه....

لینک به دیدگاه

با سلام .

نرسیدن برق 3.3 ولتی باعث سوختن هارد دیسک نمیشه و حتی در عملکردش هم اختلالی ایجاد نمیکنه . شما عکس لینک زیر رو ببینید ، سرور ورک استیشن HP ، به هارد دیسک کابل چهار رشته سیمی متصل شده (کابل برق SATA در حالت عادی پنج رشته سیمی هست) . یعنی خود HP که شرکت معتبری هم هست مطمئن بود که اینکار بیخطر هست .

http://www.storagereview.com/hp_anno...c_price_points

من تو ولیعصر هم که بودم چندتا سرور hp دیدم که دقیقاً مثل لینک بالا بودند و رشته سیم 3.3 ولتی به هارد دیسک متصل نبوده . ضمناً برد SATA to USB هارد دیسکهای اکسترنال آداپتوری هم فقط برق 5 ولتی رو رگوله میکنند و آیسی رگولاتور 3.3 ولتی اصلاً وجود نداره . برق 12 ولتی هم که مستقیماً از آداپتور میاد . در اینجور مواقع خود هارد دیسک با استفاده از آیسی های موجود برق 3.3 ولتی رو رگوله میکنن .

خودم برای دو تا از هارد دیسکهای WD Green سه ترابایتی از همین نوع کابل SATA to Molex استفاده میکردم که تا الان مشکلی پیش نیومده . پس علت خرابی هارد دیسک رو باید در جای دیگه ای جستجو کنید .

درود

خیلی از هاتسواپهای مجزا یا حتی سرخود کیسها هم از مولکس استفاده می کنند، از جمله کیسهای سری x گرین که همه می شناسند. من دلیل معتبری در رد کاربرد تبدیل مولکس به ساتا ندیده ام. اما برای ssd برخی مواقع که از مولکس استفاده کرده ام hdtune یا hdd sentinel بدسکتور نشان می دهند و وقتی از ساتای منبع تغذیه استفاده کرده ام مشکل حل شده.

لینک به دیدگاه

دقیقا

من به اینایی که کیسو میزارن توی میز کامپیوترشون میگم کیسو بزارید زیر میز یا کنار میز نه توی اون محفظه مخصوص کیس تو میز کامپیوتر

یهو وسط بازی فیفا شوتش از کنار دروازه بیرون میره همچین مشت میکوبه رو میز که پدر هارد در میاد

سومین مورد هم بعد از این دو مورد که دوستان اشاره کردن عدم وجود پاور درست درمونه که در همون یکی دو هفته اول باعث میشه هارد پر از بدسکتور بشه . وقتی هم که هاردو میفرستین گارانتی اونا متوجه میشن پاورتون مشکل داره که هارد 40 ساعت کارکرده رو پر از بدسکتور کرده و میاد یه بهونه الکی میاره مثلا هارد ضربه خورده یا فلان شده یا اینکه فوقش دو ماه طول میده تا هاردو عوض کنه

خلاصه یه کاری میکنه دیگه هارد با اون گارانتی نخرید و خریدارم یه تاپیک شکایت میزنه برای اون گارانتی

اون فن جلوی کیس هم خیلی توی دمای هاردا تاثیر داره مخصوصا سیگیت های 7200 دور قدیمی . دماشونو نصف میکنه

یه مورد دیگه که توی عمر هارد تاثیر داره اینه که هیچ وقت چنتا عمل کپی همزمان انجام ندیم . همیشه یک عمل کپی در حال انجام باشه . این نکته رو دوستانی که دیتا میفروشن باید خیلی بهش توجه کنن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...