رفتن به مطلب

کابل داخل پورت لطفا کمک کنید

rasha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یه هارد 4 ترا بایت اکسترنال دارم  وسترن مای بوک که کابل داخل پورت نمیره و پورت احتمالا صدمه خورده

امروز بردم سازگار
گفتم کابل داخل پورت نمیره میگه برات عوضش میکنیم گفتم نمیخام عوض شه تعمییر یا درستش کنید میگه نه تعمییر نمیشه گفتم مشکل به این کوچیکی چطوری نمیشه تعمییر کرد میگه هارد مشکل داشته باشه برات عوض میکنیم
میگم اطلاعات داخلش دارم میگه بخای اطلاعتت ریکاوری کنیم هزینه داره از 100 تومان شروع میشه اصلا پرت صحبت میکنه
به نظرت حرفش منطقیه هستش کسی رو داری این مشکل رو بتونه با تعمیر حل کنه؟
میشه در باکس رو باز کرد اطلاعاتش رو کپی کرد و بعد برد نمایندگی؟
این عکس هارد
http://8pic.ir/images/8wsnbbsgd5s17nnfalze.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی متاسفم که همچین مشکلی براتون پیش اومده...
کاملا درکتون میکنم چون منم چند روز پیش هاردم به فنا رفت... :crying:

باکس رو باز کنید گارانتی باطل میشه...

باهاشون صحبت کنید و سعی کنید بهشون بفهمونید که هارد سالمه، نیازی به ریکاوری نیست! بگید که اجازه بدن هارد داخلیشو با کابل به کامپیوتر وصل کنید و دیتاتونو بردارید...یا حتی هارد توشو بهتون بفروشن (دیتاتونو بر میدارین، بعدش همینجا هاردو میفروشین :D )

اگه با اپراتوراشون به نتیجه نرسیدین، با مسئولشون صحبت کنید...

ایشالا که مشکلتون حل شه...

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک به دیدگاه

در باکس رو باز کنید گارانتی باطل میشه...

باهاشون صحبت کنید و سعی کنید بهشون بفهمونید که هارد سالمه، نیازی به ریکاوری نیست! بگید که اجازه بدن هارد داخلیشو با کابل به کامپیوتر وصل کنید و دیتاتونو بردارید...یا حتی هارد توشو بهتون بفروشن (دیتاتونو بر میدارین، بعدش همینجا هاردو میفروشین :D )

یک نکته مهم درباره این قسمتی که با رنگ قرمز بولد کردم :

در هارد دیسکهای وسترن دیجیتال که اطلاعات بطور سخت افزاری و توسط کنترلر USB3 موجود در برد SATA to USB رمزگذاری میشه اگر هارد دیسک بطور مستقیم و از طریق SATA به سیستم متصل بشوند امکان نداره به اطلاعات دسترسی داشته باشند . پس برد SATA to USB باید به هارد دیسک متصل باشه تا اطلاعات دیکد و توسط سیستم قابل خواندن باشه . بغیر از رمزگذاری سخت افزاری یه نکته دیگه ای هم هست که بازهم باعث عدم دسترسی به اطلاعات میشه .

بهترین کار برای ایشون با توجه به اهمیت اطلاعات ارسال به تعمیرکارهای مجرب و تعمیر پورت یا حتی تعویض پورت هست .

لینک به دیدگاه

باکس رو باز کنید گارانتی باطل میشه...

یگی میگفت مبدل متصل به برد هارد یکپارچست و نمیشه این کار رو هم کرد

در هارد دیسکهای وسترن دیجیتال که اطلاعات بطور سخت افزاری و توسط کنترلر USB3 موجود در برد SATA to USB رمزگذاری میشه اگر هارد دیسک بطور مستقیم و از طریق SATA به سیستم متصل بشوند امکان نداره به اطلاعات دسترسی داشته باشند . پس برد SATA to USB باید به هارد دیسک متصل باشه تا اطلاعات دیکد و توسط سیستم قابل خواندن باشه . بغیر از رمزگذاری سخت افزاری یه نکته دیگه ای هم هست که بازهم باعث عدم دسترسی به اطلاعات میشه .

بهترین کار برای ایشون با توجه به اهمیت اطلاعات ارسال به تعمیرکارهای مجرب و تعمیر پورت یا حتی تعویض پورت هست .

تعمییر کار دارید معرفی کنید

ممنون

لینک به دیدگاه

با تعویض کانکتور اطلاعات داخل هارد پاک نمیشه که بخوان ریکاوری کنن!!

فقط باکس هارد باز میشه و کانکتور از روی برد مبدل تعویض میشه و دوباره باکس رو میبندن.

البته اگه خارهای پلاستیکی رو موقع باز کردن باکس نشکنن خوبه

اگر هم نتونن درست کنن هارد رو به صورت بدون باکس وصل میکن به پی سی و اطلاعات شمارو میریزن روی یه هارد دیگه

ریکاوری رو چرت گفته :D

لینک به دیدگاه

فقط باکس هارد باز میشه و کانکتور از روی برد مبدل تعویض میشه و دوباره باکس رو میبندن.

اگر هم نتونن درست کنن هارد رو به صورت بدون باکس وصل میکن به پی سی و اطلاعات شمارو میریزن روی یه هارد دیگه

ریکاوری رو چرت گفته :D

امید جان به من گفتش هیچ راهی نداره اگر میخای باید هارد رو برات تعویض کنییم اگر اطلاعات رو میخای باید هزینه بدی کاملا مشخص هستش که دنبال پوله هستن و مشکل هم همین پولس !!!

فقط این راه حلی که گفتی مطمئن هستی این هارد وسترن هستش میگن مبدل متصل به برد هارد یکپارچست و نمیشه کابلی چیزی بهش وصل کرد که بخای اطلاعات رو کپی کنی

لینک به دیدگاه

مربوط به مدلهای پرتابل وسترن دیجیتال هست . مدلهای دسکتاپی قسمت SATA to USB جدا از خود هارد دیسک هست . 

ریکاوری رو چرت گفته  :D

من در پست بالا هم اشاره کردم ، مدلهای اکسترنال وسترن دیجیتال که رمزگذاری سخت افزاری دارند اگر از باکس خارج بشوند و بطور مستقیم (طریق SATA)  به سیستم متصل بشه نمیتوان به اطلاعات دسترسی داشت . خودم این موضوع رو تجربه کردم ، بازهم اکر کسی شک داره میتونه تست کنه تا مطمئن بشه .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

من نگرفتم چی شد!

یعنی وقتی دیتا میریزیم روش، بدون اینکه از ما بپرسه، اول کد میشه، بعد میره رو هارد یا باید از تو نرم افزارش اینو فعال کنیم؟

ممنون میدم یکم بیشتر توضیح بدین...

والا my passport رو باز کردم، اون یه تیکست... با چراغ قوه توی My Book رو نگاه کردم، چیز زیادی معلوم نبود، اما به نظر میومد به پورت وصل شده...توی ifixit یه راهنما برای نسل قبلیش هست، بردش جداست...

این لینک:https://www.ifixit.com/Guide/Western+Digital+My+Book+Mini+USB+Port+Replacement/44280

شما بازم با مسئولشون حرف بزن...

لینک به دیدگاه

من نگرفتم چی شد!

یعنی وقتی دیتا میریزیم روش، بدون اینکه از ما بپرسه، اول کد میشه، بعد میره رو هارد یا باید از تو نرم افزارش اینو فعال کنیم؟

ممنون میدم یکم بیشتر توضیح بدین...

بله ، دقیقاً همینطور هست . قبل از اینکه اطلاعات روی هارد دیسک ذخیره بشه توسط کنترلر USB 3 رمزگذاری میشه . برای خواندن اطلاعات هم باید مجدداً دیکد (رمزگشایی) بشه . نرم افزاری هم برای غیر فعال کردنش نیست حتی اگر هم پسورد نذارید .

دیتا شیت و مشخصات کنترلر Symwave SW6316 که در بیشتر مدلهای اکسترنال وسترن دیجیتال استفاده میشه رو هم پیوست کردم . این کنترلر اطلاعات رو با متد AES رمزگذاری میکنه .

sw6316db.pdf

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

با این تفاسیر جناب

ata.royalfalcon

کلا بیخیال شیم؟؟؟؟؟؟؟؟ و به فکر تعویض باشیم ؟

لینک به دیدگاه

سلام

میگم سعی کن اون قسمت کانکتور که کج شده رو خودت صاف کنی و کابل و هر جوری هست بهش بخورونی و ازش یه بکاپ بگیری . کار سختیه ولی شدنیه . اینجوری دیگه پول زور بهشون نمیدی و هارد و هم با یه نو عوض میکنی .

لینک به دیدگاه

سلام

میگم سعی کن اون قسمت کانکتور که کج شده رو خودت صاف کنی و کابل و هر جوری هست بهش بخورونی و ازش یه بکاپ بگیری . کار سختیه ولی شدنیه . اینجوری دیگه پول زور بهشون نمیدی و هارد و هم با یه نو عوض میکنی .

سلام همین فکر رو داشتم میترسم بزنم بدتر شه نمیدونم با چ ابزاری این کار رو انجام بدم که فشار هم بهش وارد نشه کابل بره داخل حله و دیگه میزارم داخلش بمونه

لینک به دیدگاه

از یه پیچ گوشتی 2 سو ی کوچیک میتونی استفاده کنی و خیلی اروم به سمت بیرون فشار بدیش .

لینک به دیدگاه

سلام

طبق همین عکسی که گذاشتی سوکت سمت چپ که قسمت اصلی انتقال دیتا هست سالمه

یه کابل دیتا گوشی اندرویدی بهش وصل کن و بزن به کامپیوتر

درسته سرعتش اندازه usb2 میاد پایین ولی کارتو راه میندازه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

اقا امید نفست طلا درست شد  همین کاری رو که گفتی کردم :x :x =)) :clapping:

از همه عزیزان سپاس گذارم

لینک به دیدگاه

اقا امید نفست طلا درست شد  همین کاری رو که گفتی کردم :x :x =)) :clapping:

از همه عزیزان سپاس گذارم

@};- خدا رو شکر که ردیف شد .  @};-

لینک به دیدگاه

اقا امید نفست طلا درست شد همین کاری رو که گفتی کردم :x :x =)) :clapping:

از همه عزیزان سپاس گذارم

خوب به سلامتي

خوشحالم كه مشكلتون حل شد...

ديتاتونو تخليه كنيد، بعد هاردو ببريد گارانتي (با يه حالت I'm the boss) بگيد اينو عوض كنين! ديتاشو هم نميخوام... [emoji23][emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...