رفتن به مطلب

فعال کردن هسته های غیر فعال در سی پی یو های amd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوست من نگفتی کدوم ریویژن هست.

REV 1.0 va 1.2

قابلیت آنلاک ندارند و

2.3 و 2.4 این قابلیت رو دارند.این که چقدر موفق هستند تو آنلاک کردن رو باید تست کنیم ببینیم پایدار آنلاک میکنه یا نه...

لینک به دیدگاه

دوست من نگفتی کدوم ریویژن هست.

REV 1.0 va 1.2

قابلیت آنلاک ندارند و

2.3 و 2.4 این قابلیت رو دارند.این که چقدر موفق هستند تو آنلاک کردن رو باید تست کنیم ببینیم پایدار آنلاک میکنه یا نه...

دوست عزیز آخه نمیدونم چه ریویژنی هستاز کجا باید بفهمم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر امکانش هست یه عکس از مین بوردتون بذارید تا بگم کدوم ریویژن هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=2&pids=3522,3008,3264,3551

ببینید اینجا میتونید پیداش کنید.

شوخی کردم مین بورد شما ریویژن 2.3 هست و خوشبختانه قدرت آنلاک کردن داره.حالا اینکه چقدر شانس بیارید که هسته های پردازنده تون باز بشه و اینکه چیپ ست 520 Le انفورس چقدر تو آنلاک کردن موفق باشه...

خوب تو سایت خود گیگا گفته باید از برنامه ی Easytune 6 استفاده کنید.

Core Boost Support

GIGABYTE’s Core Boost technology provides an easy way for users unlocking the CPU’s hidden cores via the EasyTune6 utility. Without any complicated setting needed in BIOS, users can experience a phenomenal performance upgrade right away.

*The ability of unlocking the hidden CPU cores might vary by different processors

خوب از تو CD درایور مین بوردتون و از سربرگ Utility این برنامه رو پیدا و نصب کنید.واگر ورژن 6 رو موجود ندارید میتونید اونو از اینجا دانلود کنید :http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3522#utility

لینک قابل دانلود هست و آخرین ورژن برنامه هم هست.با تمام ویندوزها هم سازگاری داره.من با این برنامه کار نکردم نصب و اجرا کنید و ببینید میتونید باهاش کار کنید یا نه و در غیر اینصورت بگید تا دانلود کنم ببینم نحوه کار کردنش چطور هست.

لینک به دیدگاه

ولی تو بایوس قابلیت acc رو نداشت وشکلی نداره؟ من دارم این برنامه رو دانلود میکنم میشه دقیقا بگید این برنامه چیکار میکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب نحوه کار کردن باهاش خیلی ساده هست.بعداز نصب برنامه وارد سربرگ tuner میشید و بعد از اون سربرگ core boost زیر لوگوی کور بوست اونرو Enable میکنید و بعداز اون core2 و core 3 رو فعال میکنید.

1307595747yazJHw5q0s_2_6_l.gif

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من لطفا فارسی تایپ کنید

والا بعید میدونم مشکلی باشه که با آپدیت بایوس حل بشه.فقط خواستید بایوس آپدست کنید حواستون باشه اشتباهی آپدیت نکنید.آخه چور ممکنه تو EASYTUNE 6 کور بوست نباشه؟

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

سلام خدمت همه دوستان

آقا نیاز فوری به کمک

یه سی پی یو PHENOM ii X4 955 BLACK خریدم با یه مادر برد ESC A 780LM-M2

هر بلایی سرش میارم فقط از یه هسته از CPU استفاده میکنه-لطفا کمککککککککککککک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از چه طریق متوجه میشید از یک هسته استفاده می کنه؟

میشه بیشتر توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه

خود ویندوز 798mh میشناسه.با نرم افزار cpuz هم که تست میکنم 3تا از هسته ها رو در حالت sleep نشون میده.cpuid هم در حالت فول لود فقط از یه هسته استفاده میکنه.من شک اصلیم به مادربرده-؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط mikxxx
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

دوستان من یک سی پی یوAMD Phenom II X2 Black Edition 550را انلاک به4هسته کردم و سیستم راحت کار میکنه ولی صفحه دسکتاپ انگار یک پرده شطرنجی ریز روش کشیدی نشون میده وفایل تصویری که پلی میکنی صدا خشخشی پخش میشه وتصویر شطرنجی میشه

دوستان راهنمایی کنید ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان من یک سی پی یوAMD Phenom II X2 Black Edition 550را انلاک به4هسته کردم و سیستم راحت کار میکنه ولی صفحه دسکتاپ انگار یک پرده شطرنجی ریز روش کشیدی نشون میده وفایل تصویری که پلی میکنی صدا خشخشی پخش میشه وتصویر شطرنجی میشه

دوستان راهنمایی کنید ممنون

این ایرادهایی که میگید برای آنلاک پردازنده نیست !

گرافیکتون مدلش چی هست ؟

لینک به دیدگاه

این ایرادهایی که میگید برای آنلاک پردازنده نیست !

گرافیکتون مدلش چی هست ؟

داداش از گراف نیست رو دوتا مین تست زدم یک بایو استار790gxویک گیگا بایت890gxوقتی انلاکش میکنم اینجوری میشه و وقتی دیفالتش میکنم موردی نداره گرافیک انبرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس از گرافیک آنبرد استفاده می کنید !؟

یکم به Vcore اضافه کنید.مثلا 0.10 ولت.

یه هسته سوم رو دیزیبل کنید و اگر مشکل پابرجا بود 3 رو فعال و 4 رو دیزیبل کنید.

لینک به دیدگاه

پس از گرافیک آنبرد استفاده می کنید !؟

یکم به Vcore اضافه کنید.مثلا 0.10 ولت.

یه هسته سوم رو دیزیبل کنید و اگر مشکل پابرجا بود 3 رو فعال و 4 رو دیزیبل کنید.

این کارارا هم کردم انگار نه انگار موندم مشکل از چی میتونه باشه عکسها را هم بعضی از قسمتها را پرده رنگی شبع ماند میندازه و ویدیوها را بدون صدا و خشدار نشونه میده هم صدا وهم تصویر یک جوریند. تو بازیم که نمیره وارور میده ،کرافیک هم روش بزاری نمیذاره اپدیت کنی ارور کاتالیست میده  ولی توبایاس دیفالت کنی که حالت اول برگرده مشکلی نداره ولی دوهسته میشناسه دیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کارارا هم کردم انگار نه انگار موندم مشکل از چی میتونه باشه عکسها را هم بعضی از قسمتها را پرده رنگی شبع ماند میندازه و ویدیوها را بدون صدا و خشدار نشونه میده هم صدا وهم تصویر یک جوریند. تو بازیم که نمیره وارور میده ،کرافیک هم روش بزاری نمیذاره اپدیت کنی ارور کاتالیست میده  ولی توبایاس دیفالت کنی که حالت اول برگرده مشکلی نداره ولی دوهسته میشناسه دیگه

دوست من مشخص هست دیگه !

یا مینتون درست آنلاک نمیکنه و یا هسته های آنلاک شده معیوب هستند.

دوستان راهنمایی کنید؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان من یه x3 445 دارم میخوام انلاک کنم یکی دقیق بگه چکار کنم مادربردم asrock 770 هست و تو تنزیمات بایوس گذینه ای به نام cpu active core control هست که enable کردم ولی اتفاقی نیوفتاد بگید چکار کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من یه x3 445 دارم میخوام انلاک کنم یکی دقیق بگه چکار کنم مادربردم asrock 770 هست و تو تنزیمات بایوس گذینه ای به نام cpu active core control هست که enable کردم ولی اتفاقی نیوفتاد بگید چکار کنم

درود

بعد از ذخیره تنظیمات و داخل ویندوز و در برنامه CPU-Z  چندتا هسته دارید ؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

یه گذینه ای بود به نام advance cpu calibration اون رو atuo گذاشتم بعد ریست که کردم تو بایوس نامش شو x4 b55 اما ویندوز بالا نمیاد یعنی وقتی میخواد بیاد سیستم ریست میشه

dvd windows هم گذاشتم که ویندوزو عوض کنم اما بازم زمانی که پنجره ها میاد و ویندوز میخواد بالا بیاد سیستم ریست میشه چکار کنم؟ :( :( :( :( :(

لینک به دیدگاه

درود

با اجازه اساتید

1- صرفا داشتن اسم سیپیو بلک ادیشن دلیل آنلاک شدن هسته هاش نیست  مگر اینکه هم سیپیو از کیفیت ساخت خوبی برخوردار باشه هم مینتون دارای فازبندی درست و عدم مشکلات vrm برای اوور کلاک باشه  میتونید از لینک زیر ببینید مادر برد شما در چه حالتی هست

http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards-vrm-info-database

2- بعضی از این سیپیوها با ولتاژ بالا به ثبات میرسند .اونایی که در این حالت به ثبات میرسند مشخصه که کولر هم نیازمندند چون افزایش ولتاژ دما هم به دنبال داره این قضیه 2 حالت داره یا سیپیو از کیفیت خوبی برخوردار نیست و از گوشه های ویفر(بحث مفصلی هست که میتونید از اینجا پیگیری کنید  http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15782) اصلی برش خورده یا مینتون ولتاژ درست نمیده و فازبندی و vrm برای اوور شدن طراحی نشده و فقط تو حالت دیفالت جواب میده !

بعضیها بدون ولتاژ اوور میشن البته دلیل اول سیپیو هست که از بهترین نقطه ویفر برش خورده دلیل دوم مینتون خوب هست که تاثیر بسزایی میزاره و میتونه با کمترین ولتاژ به ثبات برسونه

خودم شخصا سیپیو بلک دارم اصلا هسته های نهانش آنلاک نمیشه البته من با 3-4 مادر برد دیگه تست کردم تا به این نتیجه رسیدم پس مشخصه که باید حتما تجربی به نتیجه برسید

لینک به دیدگاه

یه گذینه ای بود به نام advance cpu calibration اون رو atuo گذاشتم بعد ریست که کردم تو بایوس نامش شو x4 b55 اما ویندوز بالا نمیاد یعنی وقتی میخواد بیاد سیستم ریست میشه

dvd windows هم گذاشتم که ویندوزو عوض کنم اما بازم زمانی که پنجره ها میاد و ویندوز میخواد بالا بیاد سیستم ریست میشه چکار کنم؟ :( :( :( :( :(

درود دوست عزیز

شما اولین کاری که میکنی این لینک رو ببین  . بعد ببین اصلا مادر بردت میتونه اوور بشه یا نه 

http://www.overclock...m-info-database

2- مادر برد دیفالت کن تغییر فرکانس نده  برو روی ضریب سیپیوت کار کن در ضمن تمام گزینه های بهینه سازی و توربو و .... غیر فعال کن  مثل c1e 

اگه بتونی یه عکس از صفحه بایوست بزاری بهتر میشه کمک کرد

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...