رفتن به مطلب

فعال کردن هسته های غیر فعال در سی پی یو های amd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان با تجربه کسی میدونه که این قابلیت (فعال کردن هسته های غیر فعال) بر روی کدام سی پی یو های amd قابل اجرا هست چه نوع مادر بردی میخواد البته الان مین بردهای جدید فکر کنم همچین قابلیتی داشته باشن چون جدیدا مین ازراک 890GX XTREME3 برای دوستم خریدم اول که سیستم روشن میشه زیر ارم ازراک می نویسه انلاک کور

لطفا اگه کسی میدونه توضیح بده چه جوری :-?

لینک به دیدگاه

بری پردازندهای

phenom II X2 555 , 550 black edition

phenom II X3

اون 2 هستهای ها بر حسب شانس ممکنه به 3 یا 4 هستهای unlock بشن و اون 3 هسته ایهاه بازم بر حسب شانش ممکنه به 4 هسته ای unlock بشن. البته تو سری Athlon II هم پردازاندهایی به پچ نامبر های خاص ممکنه بتونید کش L3 اون ها را unlock کنید که فقط برای یک پچ نامبر مخصوص است که البته دیگه برای فروش وجود نداره !

50-50 شانسه ممکنه بشه , ممکنه نشه . توضیح دادنش خیلی زمان میبره و اگر جدی دنبالش بودی بهت لینک آموزششو میدم !

لینک به دیدگاه

با سلام

athlon II 435 x3 اگه شانس باهاتون یار باشه تبدیل میشه به x4 و اگه بیشتر شانس بیارید 6mb L3 Cash هم باز میشه

athlon ii 440 x3 مثل بالا

sempron 145 و 140 به athlon ii x2 تبدیل میشه

لینک به دیدگاه

درسته اینم هست ولی فقط برای یک سری بچ نامبرهای خاص که دیگه پیدا نمیشه... در ابتدای تولید پردازندهای athlon II یک سری از پردازندها عملا همون پردازندهای phenom II بودند که هسته ها و کششون غیر فعال شده بود. این پردازندهای فقط اون اولای ورود athlon II پیدا میشدند و الان دیگه تقریبا نایاب هستند. الان 99% پزدازندهای athlon II از همون طراحی اصلی athlon II استفاد میکنند یعنی از همون اول دیگه اصلا کش L3 یا هسته غیر فعال شده ندارند که بخواد دوباره فعال بشه !!

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بری پردازندهای

phenom II X2 555 , 550 black edition

phenom II X3

اون 2 هستهای ها بر حسب شانس ممکنه به 3 یا 4 هستهای unlock بشن و اون 3 هسته ایهاه بازم بر حسب شانش ممکنه به 4 هسته ای unlock بشن. البته تو سری Athlon II هم پردازاندهایی به پچ نامبر های خاص ممکنه بتونید کش L3 اون ها را unlock کنید که فقط برای یک پچ نامبر مخصوص است که البته دیگه برای فروش وجود نداره !

50-50 شانسه ممکنه بشه , ممکنه نشه . توضیح دادنش خیلی زمان میبره و اگر جدی دنبالش بودی بهت لینک آموزششو میدم !

ممنون اگه میشه وامکانش هست لینک اموزشش رو بزارین چون من سی پی یوم phenome II X2 550 واز نوع black edition هست وقصد داشتم یک 955 بخرم و حالا هم اگه شانس بیارم اون دو هستش هم فعال بشه دیگه از ارتقا راحت میشم (در ضمن مادر برد من همچین قابلیتی داره داخل بایوسش تنظیمات داره msi 770 c45 ) اخرین اپدیت هم هست تاریخش مال برج 9/2010

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

مقاله ها رو با دقت بخون چون بعضی مراحلش خیلی مهمه .

یکیش به زبان انگلیسیه البته

http://forums.hotoverclock.com/showthread.php?t=3494

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=385100

لینک به دیدگاه

من که 550 بلک دارم.هر کاری کردم آنلاک نشد.مادربورد هم گزینه acc رو داره :-??

ویرایش شده توسط prong
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که 550 بلک دارم.هر کاری کردم آنلاک نشد.مادربورد هم گزینه acc رو داره :-??

عزیز acc باسه باز کردن هسته های قفل شده نیست اون UCC هست که مخفف Unlock CPU Core هستش.

ACC هم به معنی Advanced Clock Calibration هست باسه اور و ...

البته یادمه تو مین های msi با دستکاری acc هم میشد هسته های قفل شده رو باز کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان ایا امکانش هست سی پی یو رو روی یک مین دیگه انلاک کرد بعد روی مین خودت بذاری اخه اون کدی که روی سی پی یوی من هست با مینم سازگار نیست گفتم شــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاید شانس بزنه پشت کلمون بشه اینکاراگر هم نشه باید سر کیسه رو یواش یواش شل کنم (اگه شانس میداشتم به طور حتم اسمم شانس ا... می بود):-?

لینک به دیدگاه

دوستان ایا امکانش هست سی پی یو رو روی یک مین دیگه انلاک کرد بعد روی مین خودت بذاری اخه اون کدی که روی سی پی یوی من هست با مینم سازگار نیست گفتم شــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاید شانس بزنه پشت کلمون بشه اینکاراگر هم نشه باید سر کیسه رو یواش یواش شل کنم (اگه شانس میداشتم به طور حتم اسمم شانس ا... می بود):-?

سلام

نه دوست عزیز امکانش نیست

لینک به دیدگاه

عزیز acc باسه باز کردن هسته های قفل شده نیست اون UCC هست که مخفف Unlock CPU Core هستش.

ACC هم به معنی Advanced Clock Calibration هست باسه اور و ...

البته یادمه تو مین های msi با دستکاری acc هم میشد هسته های قفل شده رو باز کرد.

میدونید با بورد asrock m3a790gxh/128mb میشه این سی پی یو رو(550)انلاک کرد یا نه؟

ویرایش شده توسط prong
لینک به دیدگاه

درسته اینم هست ولی فقط برای یک سری بچ نامبرهای خاص که دیگه پیدا نمیشه... در ابتدای تولید پردازندهای athlon II یک سری از پردازندها عملا همون پردازندهای phenom II بودند که هسته ها و کششون غیر فعال شده بود. این پردازندهای فقط اون اولای ورود athlon II پیدا میشدند و الان دیگه تقریبا نایاب هستند. الان 99% پزدازندهای athlon II از همون طراحی اصلی athlon II استفاد میکنند یعنی از همون اول دیگه اصلا کش L3 یا هسته غیر فعال شده ندارند که بخواد دوباره فعال بشه !!

من عملا هر ماه 4 تا athlon ii 440 میگیرم و آخرین 6MB L3 Cash که باز کردم توی آبان ماهه

تا حالا فکر کردید چرا قیمت یه 3 هسته ای amd برابر با یه 2 هسته ای اینتل؟!مثلا همین 440 برابر 6300

به غیر از اینکه AMD کلا به مصرف کننده ارزش بیشتری میده یه دلیل دیگه وجود داره

با یک مثال عرض میکنم خدمتتون: CPU های AMD

مرجع تمام x3 های athlon ii همون phenom و عملا AMD طراحی جداگانه خاصی واسشون انجام نداده حال وقتی توی مراحل ساخت phenom ii به هر دلیلی مشکلی واسه cash l3 یا یکی از هسته ها به وجود بیاد غیر فعال میشن و به نحو دیگه ای به دست مصرف کننده میرسه

ومرجع sempron های HT3 هم همون athlon ii X2 است

پس واسه اینکه کار تحقیقاتی خاصی واسشون انجام نداده قیمت تمام شده کاهش پیدا میکنه و ارزونتر به دست مصرف کننده میرسه.

پس عملا athlon ii X3 طراحی منحصر به فردی نداره.

همین الان هم 2 تا athlon ii x3 440 دارم که 6mb با x4 فعال داره هر کی بخواد بهش میفروشم

توی بنچ مارک دقیقا عین phenom ii 945 و راهت تا 3800 اور میشه البته با cpu cooler خوب.

لینک به دیدگاه

من روي برند هاي مختلف آنلاك پردازنده برد a9da-s شركت فاكسان بيشترين موفقيت رو داشتم از 10 پردازنده 8 رو آنلاك كردم. حتما ولتاژ پيشفرض رو بالا ببريد . تست سنگين بگيريد . ولي واقعا لذت بخشه . اين برد رو بگيريد اگر راضي نبوديد هر چي خواستي به من بگيد . 3 ماهه روي اين برد دارم تحقيقات ميكنم . بايوسش عالي بود . با تنظيمات عالي . بايدبا بايوس فاكسكان كار كنيد . آدم رو ياد بايوس هاي عالي ابيت ميندازه . البته شنيدم تيمي از ابيت در فاگيگان استخدام شده . متاسفانه اجازه نمايش ركوردها رو ندارم . اميدوارم روزي برسه بتونم تو مسابقات شركت كنم من از سلرون 300 مگاهرتزي اور ميكنم . متاسفانه فعلا نميتونم ركوردها رو ثبت كنم .

لینک به دیدگاه

امکانش وجود داره که یه cpu که قابلیت unlock شدن داره با یه مین unlock بشه و با یه مین دیگه نشه اما این نیست که بتونید بگذارید روی یه مین و unlock بکنید بعدش ییرید روی مین های دیگه تست بکنید و حتما unlock بشه

در ضمن تمام مین هایی که گفتم واسه اینکه بتونند unlock کنن اگه چیپستشون amd باشه حتما باید پل جنوبیشون amd 710 باشه به بعد یعنی 710.750.850

لینک به دیدگاه

من روي برند هاي مختلف آنلاك پردازنده برد a9da-s شركت فاكسان بيشترين موفقيت رو داشتم از 10 پردازنده 8 رو آنلاك كردم. حتما ولتاژ پيشفرض رو بالا ببريد . تست سنگين بگيريد . ولي واقعا لذت بخشه . اين برد رو بگيريد اگر راضي نبوديد هر چي خواستي به من بگيد . 3 ماهه روي اين برد دارم تحقيقات ميكنم . بايوسش عالي بود . با تنظيمات عالي . بايدبا بايوس فاكسكان كار كنيد . آدم رو ياد بايوس هاي عالي ابيت ميندازه . البته شنيدم تيمي از ابيت در فاگيگان استخدام شده . متاسفانه اجازه نمايش ركوردها رو ندارم . اميدوارم روزي برسه بتونم تو مسابقات شركت كنم من از سلرون 300 مگاهرتزي اور ميكنم . متاسفانه فعلا نميتونم ركوردها رو ثبت كنم .

سلام دوست عزیز

اگه امکان داره بگید این برد را چه قیمت خریدید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امکانش وجود داره که یه cpu که قابلیت unlock شدن داره با یه مین unlock بشه و با یه مین دیگه نشه اما این نیست که بتونید بگذارید روی یه مین و unlock بکنید بعدش ییرید روی مین های دیگه تست بکنید و حتما unlock بشه

در ضمن تمام مین هایی که گفتم واسه اینکه بتونند unlock کنن اگه چیپستشون amd باشه حتما باید پل جنوبیشون amd 710 باشه به بعد یعنی 710.750.850

من مینم msi 770-c45 هست پل جنوبیشم sb710 هست بایوسشم نسخه های مختلفو روش تست کردم داخل اون لینکهایی که دوستمون اقا سالار کذاشته بود نوشته بود(برای این مین) با بایوس نسخه 1.3 منم با اون نسخه تست کردم موقعی که همه تنظیماتو ذخیره میکنی میخوای بیای بیرون سیستم بالا نمیاد با نسخه های جدیدشم تست کردم (1.13)موقع خارج شدن از تنظیمات سیستم مکررا ریست میشه در ضمن داخل یک

تاپیک خارجی برای مین های مختلف cpu با کد های مختلف نوشته بود مثلا برای مین من سی پی یویی با این کد نوشته 0923apmw که انلاکشم کرده ولی سی پی یویه خودم کدش هست 0926cpmw این سی پی یو رو بایک مین asus مدلشم دقیقا نمی دونم انلاک کرده بود لطفا اساتید محترم اگه ویدئویی چیزی ازین دارین یا لینک ویدئو رو بذارین ممنانstraight%20face.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش چرا شما همه جا مین های فاکسان رو معرفی میکنید ؟:-?

تاسب دارید ؟:o:o

لینک به دیدگاه

سلام :o

خوب بحث داغتر شده :mad:

من خودم زیاد آنلاک کردم بر مبنای تجربه شخصی که دارم تا الان مادربردهای ASRock که قابلیت آنلاک کردن رو دارندفوق العاده ظاهر شدند ، قبلا با الایت هم آنلاک کردم ولی متاسفانه جدیدا با بایوسهای جدیدشون میتونم بگم افتضاح ظاهر شده ، MSI هم در قابلیتهاش شکی نیست ولی توی آنلاک خوب ندیدمش مخصوصا همین 770 اش .

البته طرفدار هیچ برندی نیستم و فقط تجربه ای که داشتم رو ارائه دادم . :-?

لینک به دیدگاه

نه تاسب دارم نه تعصب . قيمتش رو دقيق يادم نيست . ولي براي آنلاك كردن هسته برد خوبيه .

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

دوستان پردازنده من amd phenom x2 550 هست ولی نمیدونم black editionهست یا نه باید از کجا فهمید؟ در ضمن اگه میشه در مورد مین بورد هایی که این قابلیت رو دارن هم راهنمایی کنید ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان پردازنده من amd phenom x2 550 هست ولی نمیدونم black editionهست یا نه باید از کجا فهمید؟ در ضمن اگه میشه در مورد مین بورد هایی که این قابلیت رو دارن هم راهنمایی کنید ممنون

سی پی یو شما بلک ادیشن نیست تا جایی که من میدونم(مطمئنم!)

از رو جعبه مشخصه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جعبه سیاه بلک هست و ترکیب بنفش و سفید بلک نیست.البته شرط آنلاک شدن بلک ادیشن بودن نیست ولی بلک ها موفق تر ظاهر شدن تو این زمینه.

تمام بردهایی که از پل جنوبی SB710 به بالا استفاده میکنند این قابلیت رو به خوبی دارند.

لینک به دیدگاه

جعبه سیاه بلک هست و ترکیب بنفش و سفید بلک نیست.البته شرط آنلاک شدن بلک ادیشن بودن نیست ولی بلک ها موفق تر ظاهر شدن تو این زمینه.

تمام بردهایی که از پل جنوبی SB710 به بالا استفاده میکنند این قابلیت رو به خوبی دارند.

ببخشید من سوال زیاد می پرسم چجوری باید پل جنوبی رو تشخیص داد که بفهمم SB710 به بالا هست یا نه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر مدل دقیق مین بوردتون رو بگید میتونم درست راهنماییتون کنم.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...