رفتن به مطلب

سوالاتی پیرامون پردازنده...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . ممنون از جوابتون . پس با تعریفی که کردید میشه گفت این تکنولوژی یه جور اورکلاک داخلی و خود به خودی توسط CPU هست . ولی چه موقعی استفاده میشه . موقعی که CPU تشخیص بده نیاز به فرکانس بالاتری هست یا اینکه برنامه های خاصی میتونند از این خاصیت استفاده کنند؟ نحوه محاسبه فرکانس رو که گفتید به چه شکل میشه ؟ مثلا یک i5 سری 600 با فرکانس 3Ghz با این تکنولوژی به چه فرکانسی میرسه ؟ تو چهار هسته ای این فرکانس 2 برابر میشه؟

در مورد دو تفاوت دیگه میتونید کمی توضیح بدید که چی هستند و چطور تاثیر میذارند؟

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام !

دوستان این Memory Types که تو مشخصات i7 950 زده یعنی چی ؟ من چندین جا رسیدم که یعنی CPU فقط از این مقدار فرکانس پشتیبانی میکنه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

Core i7 950

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام !

دوستان این Memory Types که تو مشخصات i7 950 زده یعنی چی ؟ من چندین جا رسیدم که یعنی CPU فقط از این مقدار فرکانس پشتیبانی میکنه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

Core i7 950

با درود:

دوست عزیز ، در CPU های جدید ( CoreiX ) ، کنترلر حافظه به درون سی پی یو برده شده ( قبلا داخل چیپست شمالی بود )

پاسخ :

یعنی اینکه کنترلر حافظه ، رمهای با باس 1066 را می شناسد ، و اگر رمی داشته باشید که مثلا 1600 باشد باید در BIOS گذینه XMP را فعال کنید یا بر روی ( Profile1 ) قرار دهید تا رم با فرکانس 1600 کار کند ، البته به شرطی که رم شما 1.65 ولت و از XMP پشتیبانی کند.

با تشکر...

دوست عزیز ، سری به کلاب CPU Intel بزنید.

از لینک زیر استفاده کنید.

http://lioncomputer....A7%DB%8C-intel/

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، در CPU های جدید ( CoreiX ) ، کنترلر حافظه به درون سی پی یو برده شده ( قبلا داخل چیپست شمالی بود )

پاسخ :

یعنی اینکه کنترلر حافظه ، رمهای با باس 1066 را می شناسد ، و اگر رمی داشته باشید که مثلا 1600 باشد باید در BIOS گذینه XMP را فعال کنید یا بر روی ( Profile1 ) قرار دهید تا رم با فرکانس 1600 کار کند ، البته به شرطی که رم شما 1.65 ولت و از XMP پشتیبانی کند.

با تشکر...

دوست عزیز ، سری به کلاب CPU Intel بزنید.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

ممنون از پاسختون دوست عزیز !

حالا دقیقا از کجا میشه فهمید که 1.65 ولت هست و از XMP پشتیبانی مکنه ؟ اگه ولتش کم باشه ، میشه با ولتاژ جبرانش کرد ؟

فرضا رم پشتیبانی از این تشکیلات رو نداره ، دقیقا چه اتفاقی میفته و چه راهکار هایی وجود داره ؟

خیلی خیلی ممنون !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از پاسختون دوست عزیز !

حالا دقیقا از کجا میشه فهمید که 1.65 ولت هست و از XMP پشتیبانی مکنه ؟ اگه ولتش کم باشه ، میشه با ولتاژ جبرانش کرد ؟

فرضا رم پشتیبانی از این تشکیلات رو نداره ، دقیقا چه اتفاقی میفته و چه راهکار هایی وجود داره ؟

خیلی خیلی ممنون !!!

با درود:

دوست عزیز ، اگر به سایت سازنده رم بروید ، در آنجا تمام توضیحات داده شده است ، اگر نمی توانید ، مدل دقیق رم را بنویسید بنده نگاه می کنم ، خبر می دهم.

معمولا بر روی رم یا جعبۀ آن نوشته 1.65 ولت ، اگر 1.65 ولت باشد یعنی XMP را پشتیبانی می کند.

با تشکر...

آیا دربارۀ SSD سوال دارید ؟

به لینک زیر تشریف ببرید .

http://lioncomputer....s-d/#entry58868

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . ممنون از جوابتون . پس با تعریفی که کردید میشه گفت این تکنولوژی یه جور اورکلاک داخلی و خود به خودی توسط CPU هست . ولی چه موقعی استفاده میشه . موقعی که CPU تشخیص بده نیاز به فرکانس بالاتری هست یا اینکه برنامه های خاصی میتونند از این خاصیت استفاده کنند؟ نحوه محاسبه فرکانس رو که گفتید به چه شکل میشه ؟ مثلا یک i5 سری 600 با فرکانس 3Ghz با این تکنولوژی به چه فرکانسی میرسه ؟ تو چهار هسته ای این فرکانس 2 برابر میشه؟

در مورد دو تفاوت دیگه میتونید کمی توضیح بدید که چی هستند و چطور تاثیر میذارند؟

با درود:

دوست عزیز ، بله درست فرمودید ، اورکلاک خود به خودی ( اتوماتیک ) است.

بنده در اینجا یک مثال واقعی می زنم تا بهتر مسئله رادرک کنید.

مثال : در اینجا CPU 980X را بررسی می کنم.

روش کار به این صورت است که ، نرم افزارهایی ( برنامه هایی ) که شما از آن استفاده می کنید ، از 1 تا 6 هسته پشتیبانی می کند و پردازش شروع می شود ، حالا اگر آن برنامه فقط از 1 یا 2 هسته پشتیبانی کند ، سرعت آن هسته ها بالا می رود و از 3.33 به 3.60 می رسد در حالیکه بقیۀ هسته ها دیگر که بیکارند ، از 3.3 به 1.6 می رسند.

اگر نرم افزار از 3 - 4 - 5 - 6 هسته استفاده کند ، سرعت هسته ها از 3.33 به 3.46 میرسد و هسته هایی که بیکارند از 3.33 به 1.6 می رسند.

Intel Turbo Boost در عکس.

post-6927-047400400 1294525965_thumb.jpg

8ogua87npk1rnlbq5849.gif

این باعث افزایش کارایی CPU در نرم افزارهای مختلف با درصد های مختلف ( کاهش گرما و انرژی مصرفی ) که در عکس زیر مشخص شده است.

post-6927-018223400 1294526015_thumb.jpg

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، اگر به سایت سازنده رم بروید ، در آنجا تمام توضیحات داده شده است ، اگر نمی توانید ، مدل دقیق رم را بنویسید بنده نگاه می کنم ، خبر می دهم.

معمولا بر روی رم یا جعبۀ آن نوشته 1.65 ولت ، اگر 1.65 ولت باشد یعنی XMP را پشتیبانی می کند.

با تشکر...

آیا دربارۀ SSD سوال دارید ؟

به لینک زیر تشریف ببرید .

http://lioncomputer....s-d/#entry58868

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

دست شما درد نکنه دوست عزیز !

مشکلم سر پیدا کردن محصول بود ، این پایین لینکش هست ؛ فکر کنم پشتیبانی کنه ، حالا شما هم یه نگاه بنداز ...

رم مورد نظر .

لینک محصول .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دست شما درد نکنه دوست عزیز !

مشکلم سر پیدا کردن محصول بود ، این پایین لینکش هست ؛ فکر کنم پشتیبانی کنه ، حالا شما هم یه نگاه بنداز ...

رم مورد نظر .

لینک محصول .

با درود:

دوست عزیز، این رم با ولتاژ 1.65 و از XMP نیز پشتیبانی می کند.

post-6927-058834600 1294570766_thumb.jpg

دوستان عزیز ، سری به کلاب CPU Intel بزنید ، تا با نظرات شما آشنا شویم.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام من همونطور که گفتم یه 555 گرفتم و آنلاک کردم میخواستم بدونم که الان چه وضعی داره؟؟؟؟؟؟؟

بله یعنی الان شما یه مدل 925 رو دارید و با اور هم میتونید به 965 هم برسونید منتها با پاور و فن خوب ممنون از راهنماییتون

ولی یه چند تا سوال دیگه هم دارم

الان که آنلاک شده شنیدم که اندازه یه X4955 کارایی داره و الان مقدار برق مصرفیش رو نمیدونم اول زده بود 80 وات الان که آنلاک شده چند وات استفاده میکنه اطلاعاتی داری ؟؟؟

و آیا برای کارت گرافیک 560 یا 6950 محدودیتی ایجاد نمیکنه ؟؟؟

و الان اندازه یه I3 540 جواب میده یا ضعیفتره (مخصوصاً تو بازی منظورم هست) ؟؟؟؟

و اگه یه بنچ مارکی از حالت آنلاک شده اش با 540 اینتل داری بزارید ممنون میشم ؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

با سلام من همونطور که گفتم یه 555 گرفتم و آنلاک کردم میخواستم بدونم که الان چه وضعی داره؟؟؟؟؟؟؟

بله یعنی الان شما یه مدل 925 رو دارید و با اور هم میتونید به 965 هم برسونید منتها با پاور و فن خوب ممنون از راهنماییتون

ولی یه چند تا سوال دیگه هم دارم

الان که آنلاک شده شنیدم که اندازه یه X4955 کارایی داره و الان مقدار برق مصرفیش رو نمیدونم اول زده بود 80 وات الان که آنلاک شده چند وات استفاده میکنه اطلاعاتی داری ؟؟؟

و آیا برای کارت گرافیک 560 یا 6950 محدودیتی ایجاد نمیکنه ؟؟؟

و الان اندازه یه I3 540 جواب میده یا ضعیفتره (مخصوصاً تو بازی منظورم هست) ؟؟؟؟

و اگه یه بنچ مارکی از حالت آنلاک شده اش با 540 اینتل داری بزارید ممنون میشم ؟؟؟؟؟

با سلام...

-مصرف برقش میشه اندازه همون 955 . این پردازندهای 2 هستهای فنوم 2 عملا همون پردازنده های فنوم 2 چهار هسته ای هستند که 2 هستشون قفل شده . اگر هر 2 هسته اضافی باز بشه و پایدار بمونه دقیقا مصرف برقش میشه اندازه مدل 4 هسته ایش . یک سرچ کنید برای مصرف برق 955 خیلی سریع بهتون میشگه.

- برای کارت 6950 و 560 محدودیت ایجاد نمیکنه ( شاید در حد 5% که حس نمیشه) اگر میخواهید کاملا محدویت از بین بره یک اور 300 مگاهرتزی بکنید و تا 3500 برسونیدش . اور با این سری که ضریب داره باز عین اب خوردنه . شما فقط ضریب رو از 16 ببر رو 17.5 . رو همون ولتاژ پیش فرض هم میشه. اگر هم نمخوای اور کنی مهم نیست چون اون 5% عملا حس نمیشه !

- الان دیگه به 540 کاملا سره دوست عزیز . 4 هسته فیزیکی داره به علاوه 6 مگ کش L3 که کاملا نسبت به 2 هستهای 540 برتری خواهد داشت و فقط فرکانس یک مقدار پایینتر است. اونم میشه با یک اور مختصر 200 مگاهرتزی اونم فقط با افزایش 1 دونها ی ضریب برطرف کرد.

-فردا برات میزارم بنچمارکو .. از شانس شما سایتشون down هست و فعلا بالا نمیاد ^^"

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

1 - پردازنده های سری پنتيوم D جریانش چیه؟ مال چه دوره ای هست؟ کلا اینکه میگن پنتیوم 3 یا 4 این مربوط به ساختار سی پی یو میشه؟ (البته اینا مال قدیمه میدونم). حالا دیگه کلا این پنتیوم فلان دیگه ادامه پیدا نکرده. درسته؟ میشه توضیح بدید؟

2 - xmp در رم چی هست؟ کارش چیه؟

3 - منظور از GPU چیه؟

4 - کارت شبکه روی تمام مادربوردها هست؟

ببخشید که سوالات کمی پراکنده شد. باقی سوالات رو براش تاپیک میزنم

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

1 - پردازنده های سری پنتيوم D جریانش چیه؟ مال چه دوره ای هست؟ کلا اینکه میگن پنتیوم 3 یا 4 این مربوط به ساختار سی پی یو میشه؟ (البته اینا مال قدیمه میدونم). حالا دیگه کلا این پنتیوم فلان دیگه ادامه پیدا نکرده. درسته؟ میشه توضیح بدید؟

2 - xmp در رم چی هست؟ کارش چیه؟

3 - منظور از GPU چیه؟

4 - کارت شبکه روی تمام مادربوردها هست؟

ببخشید که سوالات کمی پراکنده شد. باقی سوالات رو براش تاپیک میزنم

با درود:

دوست عزیز ، بعد از سری Pentium 4 سری Pentium D آمد و دارای 2 هسته بود و مربوط به سال 2005 و 2006 می باشد.

بعد از پنتیوم 2 ، پنتیوم 3 ، پنتیوم 4 ، پنتیوم D و به همین ترتیب تا به امروز که به SandyBridge رسیده.

دوست عزیزدر حال حاضر تولید نمی شود ، اما دست دوم را می توانید پیدا کنید.

به عکسهای زیر دقت کنید.

لیست CPU های سری D

post-6927-027696400 1298048023_thumb.jpg

ریز مشخصات Pentium D 960 ( عکس زیر )

post-6927-045575500 1298048029_thumb.jpg

post-6927-069996700 1298048035_thumb.jpg

2- XMP یک روشی است که کمپانی اینتل طراحی کرده برای رمهایی که بیشتر از 1333 می باشند.

مثلا زمانی که رم شما 2000 مگاهرتز باشد و آن را روی سیستم نصب کنید ، در حالت معمولی JEDEC رمها به صورت 1333 مگاهرتز شناسایی می شود و کار می کند و برای اینکه بتوانید آن را به 2000 مگاهرتز برسانید ، وارد BIOS شده و XMP را از حالت Disable به حالت Profile قرار می دهید و کار تمام است و رم با سرعت 2000 مگاهرتز کار می کند . البته به صورت اتوماتیک ولتاژها و غیره تنظیم می شود و معمولا احتیاجی به تنظیم دستی نیست.

eXtreme Memory Profile

3-

GPU همان Graphics Processing Unit می باشد. ( واحد پردازش گرافیکی ) در واقع مغز یک کارت گرافیک می باشد.

4-

در مادربردهای جدید حداقل 1 پورت شبکه وجود دارد ، اما مادربردهای قدیمی معمولا پورت شبکه نداشتند و باید کارت شبکه جداگانه می خریدید.

با تشکر...

** مسابقۀ بهترین و زیباترین کیس ** جایزه Flash 8GB

http://lioncomputer....3787#entry63787

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

ممنون دوست من

1 - میخوام بدونم که رم ها هر میزان حافظه هم که داشته باشند باز هم نوع های مختلف ddr / ddr2 / ddr3 رو داره یا نه مثلا رم های دو گیگ فقط ddr2 / ddr3 داره؟

2 - یه جا گفتید که رم ها اگه تفاوت داشته باشند تایمینگ میره بالا

حالا این تفاوت منظور میزان حجم حافظه است یا مدل هم تاثیر داره؟

3 - در یه جا گفته شد که cpu-z فرکانس واقعی رو نشون میده که ما باید در عدد 2 ضرب کنیم. حالا این مال فقط رم هست یا نه برای سی پی یو هم همین مورد صدق میکنه؟

4 - در مورد دو کاناله بودن من در مقاله ای خوندم که این رو باید مادربورد خاصیتش رو داشته باشه. الآن یه جا دیدم که نوشته بود "رم دو کاناله"... منظور این چیه؟

5 - دو تا 2 گیگ سرعتش بیشتره یا 4 تا 1 گیگ؟

6 - فرضا من یه سیستم دارم که تا سه گیگ رم میتونه پشتیبانی کنه. الآن مثلا یه دونه 1 گیگ داره. حالا اگه یه دونه 1 گیگ بذارم سرعت بیشتره یا یه دو گیگ اضافه کنم؟

7 - لپ تاپ رو میشه ارتقا داد؟ مثلا رم بهش اضافه کرد؟!

اینجا رو هم یه نگاه بندازید:

http://lioncomputer....81%DB%8C%DA%A9/

مرسی

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

ممنون دوست من

1 - میخوام بدونم که رم ها هر میزان حافظه هم که داشته باشند باز هم نوع های مختلف ddr / ddr2 / ddr3 رو داره یا نه مثلا رم های دو گیگ فقط ddr2 / ddr3 داره؟

2 - یه جا گفتید که رم ها اگه تفاوت داشته باشند تایمینگ میره بالا

حالا این تفاوت منظور میزان حجم حافظه است یا مدل هم تاثیر داره؟

3 - در یه جا گفته شد که cpu-z فرکانس واقعی رو نشون میده که ما باید در عدد 2 ضرب کنیم. حالا این مال فقط رم هست یا نه برای سی پی یو هم همین مورد صدق میکنه؟

4 - در مورد دو کاناله بودن من در مقاله ای خوندم که این رو باید مادربورد خاصیتش رو داشته باشه. الآن یه جا دیدم که نوشته بود "رم دو کاناله"... منظور این چیه؟

5 - دو تا 2 گیگ سرعتش بیشتره یا 4 تا 1 گیگ؟

6 - فرضا من یه سیستم دارم که تا سه گیگ رم میتونه پشتیبانی کنه. الآن مثلا یه دونه 1 گیگ داره. حالا اگه یه دونه 1 گیگ بذارم سرعت بیشتره یا یه دو گیگ اضافه کنم؟

7 - لپ تاپ رو میشه ارتقا داد؟ مثلا رم بهش اضافه کرد؟!

اینجا رو هم یه نگاه بندازید:

http://lioncomputer....81%DB%8C%DA%A9/

مرسی

درود.

فکر می کنم قبلاً راجع به رم ها توضیحاتی رو داده بودیم ولی باز با این حال مجدد توضیحات تکمیلی رو می دیم .

1. ببینید ما یک مموری سایز داریم ، یک باس یا فرکانس رم داریم و یک تایمینگ یا لیتنسی یا CL برای رم ها داریم . چیز دیگه ای که مطرح هست نوع رم هستش که DDR بهش می گن که مخفف Double Data Rate هستش . اگه بخواهید از نظر علمی بررسی کنیم می شه رم DDR1 یا DDR2 و یا کلاً هر نوع رمی رو با هر سایزی داشته باشیم ، مثلاً یک ماژول رم DDR با حجم 2 گیگ ولی چون تکنولوژی پیشرفت کرده و ارزش میزان پول به حجم کم شده رم های جدید که همشون DDR3 هستند با حجم های بالا مثلاً 2 گیگ در هر ماژول ارائه می شن .چیزی که توی بازار موجود هستش اگه اشتباه نکنم برای رم های DDR تا 1 گیگ و برای DDR2 تا 2 گیگ موجود هستش .

2. فکر می کنم شما مفهوم تایمینگ رو به صورت روشن متوجه نشدید . تامینگ به سرعت رم گفته می شه ، بر فرض CL8 یا CL9 که CL8 سریع تر از CL9 هستش . ببینید هرچقدر حجم رم بیشتر باشه مثلاً 2 گیگ یا 4 گیگ نمی شه گفت که سیستم سریع تر هستش یا خیر . این تامینگ هستش که سرعت رم ها رو تعیین می کنه . حتی باس بالاتر هم دلیل بر سریع تر بودن رم ها نیست ، هرچقدر باس و حجم رم ها بیشتر باشه دیتای و داده همزمان بیشتری رو می تونید منتقل کنید . مثلاً اگه توی یک رم 1 گیگابایتی با باس 1600 و CL7 یک بسته داده ای به حجم 4 کیلو بایت توی 10 ثانیه منتقل بشه ، همون بسته توی یک رم 2 گیگابایتی با باس 2000 و CL9 می تونه توی 20 ثانیه منتقل بشه .

حالا جواب سوال شما : اگه یک رم CL9 رو در کنار یک رم CL7 قرار بدیم ، هر دوی این رم ها با CL9 کار می کنند . نه ربطی به حجم داره و نه مدل رم .

3. سوالتون زیاد واضح نیست ، فرکانس رم با فرکانس عملیاتی پردازنده تغییر پیدا می کنه .

4. Dual Channel یا دو کاناله به خاصیت عملکرد موازی دو ماژول رم گفته می شه . توی همه مادربرد های جدید وجود داره و وقتی شما رم ها رو روی اسلات های هم رنگ قرار بدید در اصل در حالت دوال چنل دارید استفاده می کنید .

65819756375139371471.jpg

خوب حالا اگه دو رم رو توی عکس بالا روی اسلات های سبز و زرد بگذاریم دیگه دوال چنل نیست و رم ها به صورت موازی داده ها رو منتقل نمی کنند ولی حجم و تامینگ و باس شون تغییر نمی کند . توی مادربردهایی X58 ما می تونیم از حالت Triple Channel هم استفاده کنیم ، که سه رم به صورت موازی عمل می کنند :

22018385216908945774.jpg

رم های Dual Channel Kit یا Triple Channel Kit به بسته های یک جا گفته می شه که توی بازار فروخته می شه . شما بجای اینکه بری 3 تا رم جدا جدا بگیری همه رو توی یک بسته Triple Channel می خری که کمی ارزون تر از 3 تا جدا واست تموم می شه ، ولی با اون رم های جدا فرقی ندارند .

30262721476912926557.jpg

5. سرعت به CL رم بستگی داره ولی اگه همه رم هایی که گفتید از یک مدل باشه ، باز بستگی داره توی چه حالتی رو برد بسته بشن ، Dual (دو کاناله) یا خیر . در حالت کلی دو تا رم 1 گیگ بهتر از یک رم دو گیگ هستش ، فکر کنید یک اسلحه با 20 تیر در یک دست دارید ، حالا فکر کن دو اسلحه با 10 تیر در دو دست داری . کدوم بهتره ؟

6. جواب این سوال رو بالا دادم . حجم رم ربطی به سرعتش نداره . CL رم مهم هستش .

7. بستگی به مدل لپ تاپ داره .

;)

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، آقای پوریا ، بسیار از شما متشکرم که در غیاب بنده در روز شنبه ، به سوالات دوست عزیز کاربر ( E110 ) پاسخ دادید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

ممنون آقا پوریا

راستش رو بخواین من چیزهایی که کلا از اینترنت یاد میگیرم رو یه جا یادداشت میکنم تا بتونم مجددا ازشون استفاده کنم. حالا امکان داره یه چیزی رو شما گفته باشید ولی من بد متوجه شده باشم که این باعث میشه یه سوال مشابه بپرسم

2. فکر می کنم شما مفهوم تایمینگ رو به صورت روشن متوجه نشدید . تامینگ به سرعت رم گفته می شه ، بر فرض CL8 یا CL9 که CL8 سریع تر از CL9 هستش . ببینید هرچقدر حجم رم بیشتر باشه مثلاً 2 گیگ یا 4 گیگ نمی شه گفت که سیستم سریع تر هستش یا خیر . این تامینگ هستش که سرعت رم ها رو تعیین می کنه . حتی باس بالاتر هم دلیل بر سریع تر بودن رم ها نیست ، هرچقدر باس و حجم رم ها بیشتر باشه دیتای و داده همزمان بیشتری رو می تونید منتقل کنید . مثلاً اگه توی یک رم 1 گیگابایتی با باس 1600 و CL7 یک بسته داده ای به حجم 4 کیلو بایت توی 10 ثانیه منتقل بشه ، همون بسته توی یک رم 2 گیگابایتی با باس 2000 و CL9 می تونه توی 20 ثانیه منتقل بشه .

2 - حق با شماست. فک میکنم من مورد دوال چنل رو کلا با استفاده همزمان از دو یا چند رم اشتباه گرفتم از اینجاست که میگم باید دو رم یکسان باشند

حالا دو مدل مختلف رم با مموری یکسان برای دوال چنل مشکلی که پیش نمیاره؟

ببخشید که زیاد سوال می پرسم @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...