رفتن به مطلب

سوالاتی پیرامون انواع رم ها...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مجدد

تاپیکی که برای پردازنده زدم برای رم هم صدق میکنه!

میخوام بدونم که:

1 - معنا و مفهوم باس چیه؟ و الان چه باس هایی وجود داره؟ مثلا شنیدم که یه سری از رم ها رو با تغییر در ساختار باسشون رو زیاد میکنند. این رو توضیح بدید که داستانش چیه؟

2 - ddr3 و... چی رو نشون میده و یه مقایسه ای بین این ها انجام بدید

3 - عباراتی همچون gaming در رم مدل adata 4gb 1600 gaming به چه معنایی هست؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در مورد سوال اول BUS مسیری هست که از طریق ان قطعات بایکدیگرو پردازنده درارتباط هستند پردازنده هم از طریق Front side Bus یا فرکانس مسیر(FSB) با سایر قطعات از جمله رم در ازتباط هست سرعت این مسیر بر حسب مگاهرتز یا گیگاهرتزهست >اما به طور عامیانه به فرکانس عملیاتی هر قطعه باس گفته میشود مثلا منظور از رم باس 800=رم با فرکانس موثر 800MHZ یا برای پردازنده منظورFSBپردازنده هست.

در سوکت LGA775 باس133-200-266-333MHZ رو داریم که باس 333-266مربوط به خانواده Core2 و باس 200و133 مربوط به خانواده DUALCore و سلرون هست

از ضرب کردن فرکانس مسیر(FSB)در ضریب پردازنده CPU Multiplier فرکانس کاری پردازنده بدست می آید مثلا برای پردازنده INtel8500 ضریب پردازنده 9.5 و فرکانس مسیرFSB برابر 333هست که 333x9.5=3.16

سوال بعدی دوست من رم های DDR3 داری نرخ انتقال اطلاعات دو برابر هستند و به دلیل تکولوژی ساخت پیشرفتر از لحاظ نانومتر توانایی رسیدن به فرکانس های بیشتر بالاتری رو دارند و به علاوه ولتاژ و مصرف بسیار کمتری در مقایسه با DDr2 دارندیکی از مشکلات DDr3ها لتنسی latencyیا زمان تاخیر بالای این نوع حافظه ها بود که با پیشرفت های که اخیرا صورت گرفته حافظه های با فرکانس بسیار بالا(UP TO 2200) و تایمینگ پایین تولید شده است .تمام پلتفروم جدید ازجمله core i5/i7 وSandy Bridge از این نوع حافظه ها پشتیبانی میکنند

سوال بعدی بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و هر شرکتی محصولات خودشرا درLevelمختلفی نام گذاری میکنه مثلا سریValueیاارزان که بدون سینک و داری زمان بندی و فرکانس معمولی هست و بالطبع قیمت پایینی داره و محصولات اورکلاکینگ که داری فرکانس بالا و خنک کننده حرفه ای و تایمینگ پایین هست (سری XPG)محصولات سری گیمینگ این شرکت هم از نوع متوسط با فرکانس نرمال (مثلا 1600)و تایمینگ بالا و خنک کنده آلو منیومی ساده هست و برای مصارف گیم مناسب تر است

موفق باشید :-?

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

خیلی ممنونم دوست من

کامل و واضح بود

فقط قسمت دوم مجددا یه سوال برام ایجاد کرد... شما گفتید که سی پی یوهای i5و i7 قادر به پشتیبانی از رم های ddr3 جدیدند... حالا:

1 - یعنی مهمه که سی پی یو چی باشه و نسبت به اون رم خریداری بشه؟

2 - سی پی یوهایی مثل i3 و سری q نمیتونند این سری از رم ها رو پشتیبانی کنند؟

3 - این رم های جدید که میگید به هنگام گفتن اسمشون چیزی هم به اسمشون اضافه میشه؟ و اون عبارت چیه؟

یه سوال متفرقه هم بپرسم... مثلا من میخوام رم 256ی که دارم رو ارتقا بدم (فرضا این رم رو دارم)

4 - باید با توجه به مادر بورد این رم رو انتخاب کنم؟

5 - اگه یه 256ی که دارم رو نگه دارم و یه 1 گیگ کنارش بذارم. این کار درسته؟ یا باید حتما همه ظرفیتشون یکی باشه؟

باز هم سپاسگزارم

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنونم دوست من

کامل و واضح بود

فقط قسمت دوم مجددا یه سوال برام ایجاد کرد... شما گفتید که سی پی یوهای i5و i7 قادر به پشتیبانی از رم های ddr3 جدیدند... حالا:

1 - یعنی مهمه که سی پی یو چی باشه و نسبت به اون رم خریداری بشه؟

2 - سی پی یوهایی مثل i3 و سری q نمیتونند این سری از رم ها رو پشتیبانی کنند؟

3 - این رم های جدید که میگید به هنگام گفتن اسمشون چیزی هم به اسمشون اضافه میشه؟ و اون عبارت چیه؟

یه سوال متفرقه هم بپرسم... مثلا من میخوام رم 256ی که دارم رو ارتقا بدم (فرضا این رم رو دارم)

4 - باید با توجه به مادر بورد این رم رو انتخاب کنم؟

5 - اگه یه 256ی که دارم رو نگه دارم و یه 1 گیگ کنارش بذارم. این کار درسته؟ یا باید حتما همه ظرفیتشون یکی باشه؟

باز هم سپاسگزارم

با درود:

دوست عزیز ( E110 ) ، دوست عزیز ( Ultra Extreme ) ، به طور کامل پاسخ دادند.

( پاسخها )

1-2- مهمتر از همه نوع مادربرد می باشد ، وقتی مادربردی داریم که DDR3 پشتیبانی می کند ، شما نمی توانید از DDR2 استفاده کنید.

( البته استثنا هم وجود دارد Combo )ة

CPU - RAM - M.B باید با هم سازگاری داشته باشند ، سوکت CPU و اسلات RAM دارای تعداد پینهای مختلفی می باشند ، و اگر از قطعۀ اشتباه استفاده کنید یا داخل سوکت نمی رود ، و یا اینکه اگر برود کار نمی کند و می سوزد.

3- دوست عزیز ( Ultra Extreme ) توضیح دادند.

4- بله.

5- بستگی به مادربرد دارد ، اگر مادربرد Dual Channel پشتیبانی می کند ، این کار اشتباه است.

اگر پشتیبانی نمی کند باید ببینید مادربرد شما تا چه ظرفیتی از رمها را پشتیبانی می کند.

اگر مادربرد ،از رمها به صورت دو کاناله پشتیبانی می کند ، باید رمها دقیقا یکی باشد.

دوست عزیز ، دقیقا مدل مادربرد خود را بنویسید ، تا بتوانیم بهتر کمک کنیم.

با تشکر...

ایرانی ها در مسابقات 3DMark Vantage و 3DMark 06 به مقام سوم دست پیدا کردند. ( مبارک )

اطلاعات کامل از لینک زیر.

http://lioncomputer....11/page__st__40

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ( E110 ) ، در مورد S.S.D بنده سوال کرده بودید ، به لینک زیر تشریف ببرید و اگر سوال داشتید در خدمتم.

http://lioncomputer....ata-128gb-s596/

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست من

حالا

1 - مادربوردهای جدید ddr3 ساپورت هستند یا ddr2 ساپورت؟ من p5q دارم... کدوم رو ساپورت میکنه؟

این استثنا که گفتید چیه؟ combo نباید اسم مادربورد باشه درسته؟

3 - مورد 3 رو من نگرفتم جوابش رو! میشه یه مثال بزنید؟ ضمنا این رو هم بگید که هر چی لتنسی پایین باشه عدد cl بالا میره یا پایین؟

5 - این سوال که پرسیدم یه سوال کلی هست! یعنی میخوام در این زمینه اطلاعات بگیرم... در این مورد (رم ها ) خودم میگردم اطلاعات بیشتری کسب میکنم اگه سوالی برام ایجاد شد میام میپرسم!

ممنون که پاسخ دادید

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم دوست من

حالا

1 - مادربوردهای جدید ddr3 ساپورت هستند یا ddr2 ساپورت؟ من p5q دارم... کدوم رو ساپورت میکنه؟

این استثنا که گفتید چیه؟ combo نباید اسم مادربورد باشه درسته؟

3 - مورد 3 رو من نگرفتم جوابش رو! میشه یه مثال بزنید؟ ضمنا این رو هم بگید که هر چی لتنسی پایین باشه عدد cl بالا میره یا پایین؟

5 - این سوال که پرسیدم یه سوال کلی هست! یعنی میخوام در این زمینه اطلاعات بگیرم... در این مورد (رم ها ) خودم میگردم اطلاعات بیشتری کسب میکنم اگه سوالی برام ایجاد شد میام میپرسم!

ممنون که پاسخ دادید

با درود:

دوست عزیز E110

1- مادربرد های جدید DDR3 پشتیبانی می کنند.

p5q مدلهای مختلف دارد ، لطفا مدل مادربرد خود را به طور دقیق بنویسید ، تا به طور دقیق بتوانم راهنمایی کنم. بر روی دفترچه مادربرد و خود مادربرد نوشته است. اما به طور کلی فکر می کنم هر دو حالت را پشتیبانی می کند.

Combo به مادربردی گفته می شود که از دو حالت DDR2 - DDR3 پشتیبانی می کند. ( اگر اشتباه نکنم )

قدیما مادربردی داشتیم که از دو سوکت CPU پشتیبانی می کرد ، یعنی روی مادربرد دو عدد سوکت CPU بود.( 478 - 775 )

3- CL یا CAS Latency هر چقدر پایین باشد ، یعنی زمان تاخیر کمتر است و این یعنی سرعت بیشتر ، CL پایینتر یک RAM باعث بالا رفتن قیمت می شود.

مثلا 24-8-8-8 بهتر است از 27-9-9-9 ، اما گرانتر است.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

كتابظه حافظه اصلي رو بخونيد كتابخانه ملي بايد داشته باشه نوشته مهندس عليرضا حقدوست

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

یه سوال هم هست...

قیمت رم های ddr2 بیشتره یا قیمت ddr3 ها؟ (این برام کاملا نامفهومه)

دز مورد مدل مادربورد والا چیزی روی جعبه نوشته نشده.... به قول یکی p5q خالی هست!

ولی یه برچسب زده روی جعبه که نوشته شده:

LGA775, intel p45+ICH10R, FSB 1600 MHz, Dual-Ch, DDR2 1200

و یه سری چیزای دیگه که مهم نیست

لطف کنید بگید که هریک از این اعداد چی رو نشون میده؟

لینک به دیدگاه

LGA775 نوع و سری CPU قابل استفاده از نوع اینتل

intel p45+ICH10R چیپست های شمالی و جنوبی مادربرد

FSB 1600 MHz, Dual-Ch, DDR2 1200 حداکثر فرکانس کاری رم، نوع رم

رو نشان میده

http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_P45

http://en.wikipedia.org/wiki/I/O_Controller_Hub

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از همه دوستان

یه سوال هم هست...

دز مورد مدل مادربورد والا چیزی روی جعبه نوشته نشده.... به قول یکی p5q خالی هست!

ولی یه برچسب زده روی جعبه که نوشته شده:

LGA775, intel p45+ICH10R, FSB 1600 MHz, Dual-Ch, DDR2 1200

و یه سری چیزای دیگه که مهم نیست

لطف کنید بگید که هریک از این اعداد چی رو نشون میده؟

با درود:

دوست عزیز ، داستان به اینصورت است که ، هر چقدر خط تولید یک قطعه بیشتر شود و تعداد قطعاتی که در یک روز تولید می شود بالا رود ، قیمت تولید پایین آمده و قیمت تمام شده برای مصرف کننده نهایی پایین می آید.

در حال حاضر تولید رم DDR3 بیشتر از رم DDR2 می باشد ، در نتیجه قیمت رم DDR3 پایینتر است.

( جهت اطلاع رمهای DDR به ترتیب زیر می باشد )

DDR1-DDR2-DDR3 و احتمالا تا یکی دو سال دیگر رمهای DDR4 خواهد آمد.

دوست عزیز اگر روی جعبه نوشته DDR2 پس حتما DDR3 پشتیبانی نمی کند.

دفترچه مادربرد ، اطلاعات مفیدی در مورد مادربرد شما خواهد داد.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

یه سوال هم هست...

با سلام .

دوستان توضیحات کاملی دادند . برد شما DDR2 ساپرت هستش . اگه بخواهیم باس و لیتنسی (تایمینگ رم) رو بصورت عامیانه تر بگیم به این صورت می شه که : فکر کنید یه اتومبیل در اختیارتون میزارن که می خواهید باهاش توی یک اتوبان 2 بانده حرکت کنید . خوب اگه همین اتومبیل رو توی یک اتوبان 5 بانده هم بهتون بدند بازهم با همون سرعتی که در 2 بانده میروندید می تونید باهاش برونید . باندهای اتوبان رو باس رم هاتون در نظر بگیرید که هرچه قدر بیشتر باشه جابجایی دیتای همزمان توش بیشتر می شه . حالا اگه بجای اتومبیلتون که بر فرض 200 کیلومتر سرعت میره اتومبیلی با 300 کیلومتر بهتون بدند ، سرعت بیشتری می رید ، به این می گن تایمینگ یا لیتنسی یا CL . اگه روی رم تون رو نگاه کنید می بینید که زده مثلاً CL8 یا 8-8-8-24 که رقم اول مهمتر و معیار هستش . هرچه قدر CL رم ها پایین تر باشه بهتر هستش .

در رابطه با قیمت . والا اساسا قیمت DDR3 از DDR2 بیشتر هستش . ولی در رده های بالا مثلاً رمی که تایمینگش CL7 هستش و باس 1600 یا بالاتر داره ، حدوداً بالای 130000 تومن یا بالاتر قیمت داره (بسته به کمپانی سازنده و خنک کننده روی چیپ های رم "هیت سینک" و خود چیپ های رم و ...) . ولی در رده های پایین چون جدیداً رم های DDR2 دارن از رده خارج می شن ، تعدادشون کم شده و هرچی تو بازار ایران کم بشه گرون می شه . مثلاً شما یه رم رده پایین 2 گیگابایتی DDR3 رو با باس 1333 که CL9 هستش مثلاً 30000 تومن خریداری می کنید ولی یه رم 2 گیگابایتی DDR2 ، باس 800 با CL7 رو بایستی 35000 خریداری کنید .

نکته : قیمت هایی رو که بالا ذکر کردم فقط جهت تمثیل بود و به این قیمت ها استناد نکنید .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

LGA775 نوع و سری CPU قابل استفاده از نوع اینتل

1 - کلا چند سری وجود داره؟

intel p45+ICH10R چیپست های شمالی و جنوبی مادربرد

2 - کدوم شمالی هست کدوم جنوبی؟

[FSB 1600 MHz, Dual-Ch, DDR2 1200 حداکثر فرکانس کاری رم، نوع رم

3 - یعنی حداکثر باس 1200 هست؟

4 - در ویکی پدیا نوشته که p45 65 نانومتری رو ساپورت میکنه... یعنی اگه من سی پی یوی 45 نانومتری بگیرم کار نمیده؟

5 - برای رم های یک گیگ هم ddr3 وجود داره؟ یا فقط ddr2 هستند؟

مثلاً CL8 یا 8-8-8-24 که رقم اول مهمتر و معیار هستش .

6 - رقم اول از سمت راست منظورتونه درسته؟

دوستان ببخسید که این قدر سوال می پرسم! کلا برای اینکه یه چیزی رو یاد بگیرم همیشه اینجوری رفتار میکنم!!

لینک به دیدگاه

در حال حاضر 3 سری از cpu های اینتل مرسوم هست: سوکتهای 775و 1156 و 1366 که سری 775 به تدریج دارند از رده خارج میشوند. البته انواع دیگه هم هست که خیلی قدیمی هستند.

چیپ p45 اینتل اصطلاحا north bridge هستش او از سی پی یو از نوع سوکت LGA775 و رم های DDR2 را ساپورت میکنند.

ICH10 هم south Bridge هستش و از sata 3Gb/s پشتیبانی میکند. در روی این مادر برد ها حداکثر 6 پورت sata و 12 عدد usb وجود دارد

3 -بله

4 شما از کل cpu هایی که از سوکت 775 بهره می برند میتوانی استفاده کنی . در سایت asus لیست کامل cpu هایی که مادر برد شما ساپورت میکنه موجوده

5 و 6 رو هم بلد نیستم.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از همه دوستان

4 - در ویکی پدیا نوشته که p45 65 نانومتری رو ساپورت میکنه... یعنی اگه من سی پی یوی 45 نانومتری بگیرم کار نمیده؟

دوستان ببخسید که این قدر سوال می پرسم! کلا برای اینکه یه چیزی رو یاد بگیرم همیشه اینجوری رفتار میکنم!!

با درود:

دوست عزیز ( maxel134 ) پاسخها را دادند.

5 - بله وجود دارد 1 گیگ برای DDR - DDR2 - DDR3 وجود دارد.

6 - دوست عزیز زمانی که بصورت فارسی و انگلیسی در تاپیک می نویسیم ، اتفاق افتاده که جای حروف یا اعداد جابجا می شود و کاربر درست متوجه نمی شود ( چی به چی )

CL-8-8-8-24

این گونه درست می باشد.

با تشکر....

** به کمترین امتیاز کسب شده ، در 3DMark 11 هدیه ناقابل ( بصورت آنلاین ) تقدیم می شود. ( از طرف خودم )

برای اطلاعات بیشتر از لینک زیر استفاده کنید.

http://lioncomputer....8%A7-3dmark-11/

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم دوستان

خیلی لطف میکنید! 8-}

عدد 1600 MHz مقابل fsb چی هست؟ رنجش چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از همه دوستان

با درود:

دوست عزیز به عکس زیر دقت کنید.

post-6927-032166700 1293480454_thumb.jpg

سوکتهای INTEL و AMD به طور خلاصه.

post-6927-063379000 1293480728_thumb.jpg

عکس بالا را مشاهده کنید ، آن جایی که با رنگ قرمز مشخص کردم پل شمالی ، و آنجایی که با رنگ سبز مشخص کردم پل جنوبی می باشد.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

در رابطه با سوال اول : LGA به پردازنده هایی گفته می شه که پین های رابط بین پردازنده و مین برد روی خود مین برد هستش و بر روی خود پردازنده پین های سوزنی شکلی وجود نداره و این پین ها بر روی سوکت مین برد تعبیه شده اند . اما 775 و 1156 و 1366 تعیین کننده ابعاد پردازنده ها و تعداد پین ها هستند . که 775 ها شامل پردازنده هایی مثل پردازنده های 430 celeron و e2180 که Dual core هستند و یا e7300 که core 2 duo هستند و یا q6600 که quad core هستند . سوکت 1156 از core i3 , core i5 , core i7 پشتیبانی میکنه مثل پردازنده های core i3 540 و core i5 650 و core i7 860 . سوکت 1366 فقط از core i7 پشتیبانی می کنه مثل core i7 930 .

post-1711-066243100 1293481449_thumb.jpg

post-1711-035144600 1293481459_thumb.jpg

post-1711-095742300 1293481468_thumb.jpg

در رابطه با سوال دوم : ICH10 پل جنوبی یا SB یا southBridge مین بردتون تون و کنترل کننده پرت های PCI و درگاه های SATA , IDE , sound card و به طور کلی I/O پنل پشت برد هستش . پل شمالی یا NB یا NorthBridge یا چیپ شمالی برد شما p45 هستش که از اهمیت بیشتری نسبت به پل جنوبی برخورداره ، کنترل کننده و رابط اصلی بین پردازنده و رم ها و پل جنوبی و درگاه PCI-E 2 هستش. معمولاً پل شمالی در نقطه ای بالاتر از موقعیت چیپ جنوبی روی برد قرار داره .

post-1711-043740200 1293482995_thumb.jpg

تمامی مطالبی که بالا ذکر شد مربوط به سیستم ها و پلت فرم های intel هستند و در رابطه با همه AMD ها صدق نمی کنه .

در رابطه با سوال 3 ، همون طور که دوستان گفتند بله .

در رابطه با سوال 4 ، اطلاعاتم در این رابطه کامل نیست ، اما گمان نکنم .

در رابطه با سوال 5 ، همون طور که دوستان گفتند بله .

در رابطه با سوال 6 ، مثلاً 8-8-8-24 به دلیل نمایش بلعکس در تایپ فارسی از راست نمایش داده می شه که اشتباه هست . شما بر عکس بخونش یا مانیتور رو برگردون 8-} و عدد 8 اولی مهمتر هستش .

دوست من هیچ وقت بخاطر زیاد سوال پرسیدن پوزش نخواه ، چون بهترین کار دنیا رو می کنی . فقط بجا بپرس . اگه سوالی غیر مرتبط با تاپیکی که زدید دارید توی تاپیک جداگانه مطرح کن .

با تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا ممنونم دوستان

خیلی لطف میکنید! 8-}

عدد 1600 MHz مقابل fsb چی هست؟ رنجش چیه؟

با درود:

مربوط به CPU های قدیمی می باشد.

FSB مخفف ( Front Side Bus ) می باشد ، سرعت ارتباط CPU و پل شمالی می باشد.

post-6927-049013900 1293481887_thumb.jpg

post-6927-042066400 1293481869_thumb.jpg

post-6927-080666800 1293482125_thumb.jpg

در CPU های جدید ( Corei3-Corei5-Corei7 ) دیگر FSB معنی ندارد و به جای آن می گویند QPI

چون نوع معماری تغییر کرده.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

فرمایشات جناب LEE تایید می شه و در طراحی های جدید بحث QPI و DMI که Direct Memory Interface هست مطرح می شه که طریقه ارتباط پردازنده با رم هاست که در NB X58 که برای 1366 و P55 که برای 1156 هستش مطرح می شه که در این مغال نمی گنجه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز برای اطلاعات در مورد CL رم و نحوۀ محاسبۀ آن می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

http://lioncomputer....7860#entry57860

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام !

عزیزان ، من قصد خرید Patriot viper II 6GB 2000 i7 رو دارم و میخوام روی GIGIAByte - X58A-UD7 پیادش کنم ، ولی توی لیست ساپورت رم های این مادربرد تو سایت گیگابایت این مدل وجود نداره ؛ حتی رم های شبیه به این رم هم نیست !

حالا چه معنی داره این ؟ یعنی اصلا نمیشه این رمو روی این مادربرد انداخت ؟ میشه ولی مچ نمیشن ؟ چی دقیقا ؟

ممنون .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام !

عزیزان ، من قصد خرید Patriot viper II 6GB 2000 i7 رو دارم و میخوام روی GIGIAByte - X58A-UD7 پیادش کنم ، ولی توی لیست ساپورت رم های این مادربرد تو سایت گیگابایت این مدل وجود نداره ؛ حتی رم های شبیه به این رم هم نیست !

حالا چه معنی داره این ؟ یعنی اصلا نمیشه این رمو روی این مادربرد انداخت ؟ میشه ولی مچ نمیشن ؟ چی دقیقا ؟

ممنون .

با درود:

دوست عزیز به این معنی نیست که پشتیبانی نمی کند ، بلکه به این معناست که رم مورد نظر شما را روی این مادربرد تست نکردند.

خیلی از رمها است که تست نکردن ولی این دلیل پشتیبانی نکردن نیست.

شما اگر در آن PDF دقت کرده باشی ، RAM سیستم بنده در لیست نیست اما بنده روی همین مادربرد دارم و کاملا درست کار می کند.

با تشکر...

در مسابقۀ ( ویندوز 7 چه امتیازی به شما داده است ؟ ) شرکت کرده و برندۀ جایزۀ FLASH 4GB شوید.

دوشنبه 20 دی ( پایان مسابقه )

برای شرکت در مسابقه به لینک زیر تشریف ببرید.

http://lioncomputer....3%D8%AA-%D8%9F/

آیا دربارۀ SSD سوال دارید ؟

به لینک زیر تشریف ببرید .

http://lioncomputer....s-d/#entry58868

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان ، میشه این سینک های رم هارو عوض کرد ؟ قابلیتشو داره یا اینکه پلمپ شدن ؟

مثلا سینکی بزاری برای لیکوئید کولنگ ؟

خیلی ممنون .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان ، میشه این سینک های رم هارو عوض کرد ؟ قابلیتشو داره یا اینکه پلمپ شدن ؟

مثلا سینکی بزاری برای لیکوئید کولنگ ؟

خیلی ممنون .

با درود:

دوست عزیز ، بعضی از رمها این قابلیت را دارند و بعضی ها هم ندارند.

برای مثال ، رم بنده دارای این قابلیت می باشد ، به عکس زیر دقت کنید. ( البته رمها دارای دو فن برای اورکلاک می باشند که در عکس مشخص است ، اما برای اورکلاک رکوردی باید از حالت مایع استفاده شود ).

* به وسیلۀ آچار آلن ( ستاره ای ) می توان سینکها را باز کرد.

post-6927-097021300 1294579549_thumb.jpg

post-6927-076121500 1294579560_thumb.jpg

post-6927-054469700 1294579570_thumb.jpg

post-6927-023410600 1294579587_thumb.jpg

post-6927-009731500 1294579597_thumb.jpg

post-6927-089062800 1294579616_thumb.jpg

با تشکر...

در مسابقۀ ( ویندوز 7 چه امتیازی به شما داده است ؟ ) شرکت کرده و برندۀ جایزۀ FLASH 4GB شوید.

دوشنبه 20 دی ( پایان مسابقه )

برای شرکت در مسابقه به لینک زیر تشریف ببرید.

http://lioncomputer....3%D8%AA-%D8%9F/

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...