رفتن به مطلب

سوالاتی پیرامون کارت های گرافیک...

E110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مجددا سلام!

سوالاتی پیش پا افتاده راجع به کارت های گرافیک دارم که ممنون میشم به اونا پاسخ بدین!

1 - power color در بعضی از کارت های گرافیک به چه معناست؟

2 - ddr5 و... در کارت های گرافیک یعنی چه؟ و یه مقایسه ای هم بین انواع مختلف ddrها انجام بدید...

3 - gainward از کدوم برند هست؟

4 - gtx, gts, gs و.. در این کارت ها یعنی چه؟

5 - اعداد به کار رفته برای مدل های مختلف چی رو نشون میده و دلیل انتخاب این اعداد چی بوده؟

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه اساتید:-?

پاور کلر تا جایی که من میدونم یکی از برندهای تولید کننده کارت های ati هست اسم شرکته

2.اون gddr5 هست که منظور رم ساخته شده مخصوص کارت های گرافیک هست -مقایسه هم اینه که شرکتهای تولید کننده کارت گرافیک در سه رده از کارتاشون سری low end از رمهای gddr2 سری mainstrem یعنی معمولی ونیمه حرفه ای از gddr3 وبرای سری high end یعنی سری حرفه ای از رمهای gddr5 استفاده می کنند رمهای gddr5 به خاطر پذیرش فرکانس بسیار بالاتری که از رمهای gddr3 می تونه داشته باشه باعث پیشرفت چشمگیری در کارت های سری high end شده

3. گینوارد خودش یه برند مستقل هست از برند دیگه نیست

4. gtx و gts و gs مخصوص سری کارت های جیفورس (nvidia) هست که gtx برای کارت های سری حرفه ای gts برای کارت های سری میانی وgs هم برای کارت های سری low end به کار میره

5.منظورتون کدوم اعداده

اساتید شرمنده اطلاعات ما همین قدر بود ببخشید شما اصلاحات رو انجام بدید :o

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان سلام وقت همگی بخیر

از اساتید محترم کسی میدونه فرق بین معماریه کارتهای work station با سایر کارتهای گرافیکی چی هست که قیمتش اینقدر بالاست؟

من یه سر به سایت amd زدم مثلا کارت fire pro v9800 که یک کارت حرفه ای هست در مشخصاتش مثلا نوشته کد هسته با نام cypress یا پشتیبانی از دایرک ایکس11 یا open cl یا مثلا تعداد واحد سایه زنی 1600 عدد پشتیبانی از eyefinity

من فرقی از نظر معماری ندیدم (معماریش مثل hd5870 بود )فقط فرقش در مقدار رم روی کارت بود 4gb بجای 1gb

در ضمن میشه روی این کارتها بازی اجرا کرد یا نه ممنون;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...