رفتن به مطلب

دود از کنده بلند می شود: رکورد زنی فرکانس Intel Core i7 6700K تا 7 گیگاهرتز با ویندوز XP!

Recommended Posts

z1ta7ltpdv0h9mg92em6.jpg

شرکت مایکروسافت همیشه به سیستم عامل جدید خود، ویندوز 10، به خاطر عملکرد عالی اش در پردازنده های نسل جدید، مانند پردازنده های سری Skylake شرکت اینتل می بالد (تا حدی که شرکت مایکروسافت، شرکت های تولید کننده PC را مجبور کرده که تمامی PC های تولید شده به بعد از سال 2017 را که از پردازنده های نسل جدید بهره می برند، از ویندوز 10 استفاده کنند.)، اما در این بین، این باز هم یک ویندوز قدیمی است که بر روی یک سیستم جدید و غول نصب شده و در زدن رکورد اورکلاک به آن کمک می کند.

zaw5f18y964fsguvfloc.jpeg

اورکلاکر چینی، آقای "چی کوی لام" توانست با کمک نیتروژن مایع (برای خنک سازی) و سیستم عامل ویندوز XP محدودیت پردازنده Intel Core i7 6700K رو کنار بزند و بالاترین رکورد را برای این پردازنده کسب کند. پردازنده ی مذکور، در حالت استاندارد دارای فرکانس 4.00 گیگاهرتز است، ولی با استفاده از یک سیستم خنک سازی شخصی سازی شده، به فرکانسی معادل 7025.66 مگاهرتز برسد. معمولاََ خنک کننده ی هوایی که اکثر کاربران از آن استفاده می کنند، تنها اجازه ی اورکلاک تا فرکانس 4.800 گیگاهرتز را می دهد. پس برای دست یابی به این فرکانس وحشتناک، نیازمند یک سیستم خنک کننده از نوع LN2 خواهیم بود.

qgbmttfsb89ygklk9dfh.jpeg

استفاده از نیتروژن مایع، دما را به -196 درجه ی سانتی گراد رسانده که این دمای به شدت پایین، نشانه ی خوبی است از اینکه یک پردازنده ی Skylake زمانی که فرکانسش تا دوبرابر حالت معمول اورکلاک شود، چقدر می تواند داغ باشد.

برای رسیدن به این موفقیت، آقای لام از مادربرد ASRock Z170 Formula OC (با خنک کننده ی خودِ مادربرد)، رم G.Skill DDR4 با حجم 4 گیگابایت، منبع تغذیه 1,3000W Antec، سیستم عامل ویندوز XP و درایو حالت جامد Plextor با حجم 256 گیگابایت استفاده کرد (برای مشاهده ی مشخصات دقیق سیستم و نتایج، به این صفحه مراجعه کنید).

0umw1wywmakg8z873hi.jpeg

قطعاََ دیدن اینکه پردازنده ی Core i7 6700K به چنین فرکانس بالایی برسد، بی شک موفقیتی چشمگیر است، البته در این بین، دیدن اینکه از ویندوز XP، سیستم عاملی که حدود 15 سال پیش عرضه شد، هنوز هم استفاده می شود (البته نه استفاده ی معمولی)، خودش غافل گیری بزرگی است.

در حال حاضر، سیستم عامل ویندوز XP هنوز روی 10 درصد PCهای جهان استفاده می شود و بعد از دیدن این رکورد در اورکلاک، بی دلیل نیست که هنوز سیستم عامی زنده است.

4v9z1bfv69s8q4utnlve.jpeg

منبع: softpedia

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون 10 % هم حتما نصفش مال ایرانه

ممنون از خبر

لینک به دیدگاه

9 درصد از 10 درصد احتمالا ایرانی هستند .

که با سوکت 775 و 478 هنوز هنوز دارن حال می کنند.

لینک به دیدگاه

واقعن همینطوره

یه روز رفته بودم خونه فامیلمون بعد پسرش گفت از کامپیوتر و قطعه سر در میاری گفتم ای تا حدودی

گفت نمیدونم چرا دی وی دی رام من شناسایی نمیشه

بهش گفتم یه چارسو بیار بازش که کردم در بغل کیسو چشمم به جمال سوکت 478 و گرافیک Agp  واین داستانا افتاد

تو دلم حسابی خندیدم

لینک به دیدگاه

واقعن اگه حساب کنی xp خیلی دوام آورد و تونست مدت زمان قابل توجهی به نسبت همه سیستم عاملهای دیگه مایکروسافت تو سیستمهای کامپیوتری نصب باشه

من که به نسبت ویندوزهای دیگه از همه بیشتر با xp حال کردم تو زمان خودش

لینک به دیدگاه

تنها با یک هسته ی فعال...هرچند فقط برای رکورد زنیه ولی اگه یه روزی با همه ی هسته ها به صورت فعال بشه به همچین فرکانس هایی رسید...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...