رفتن به مطلب

مشکل روشن شدن سیستم با دردسر

سلطان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باعرض سلام خدمت دوستان لیونی
به یه مشکلی خوردم اعصابمو بد ریخته به هم
سیستمم هم سیستمه امضامه
یک هفته پیش یکی دو روز مجبور شدم برم جایی خونه نبودم سیستمم هم که سر راه برقش محافظ داره تو این 2 روز،LED های مادربرد که اتوماتیک به فاصله چند ثانیه روشن و خاموش میشن فعال بود(سیستم خاموش بود)
بعد از 2 روز خانواده کلید محافظ رو خاموش میکنند،تا اینکه دیشب اومدم روشن کنم چراغ LED مادربرد به صورت ثابت روشن موندند که برام عجیب بود چند بار دکمه  کیس رو زدم ولی سیستم روشن نشد وقتی دکمه کیس رو میزدم چند صدم ثانیه برق میومدو قطغ میشد ، مجبور شدم کلید پاور رو قطع و وصل کنم بعد چند بار بلاخره روشن شد مخصوصاً چند بار سیستم رو از طریق ویندوز خاموش کردم بدون مشکل روشن میشد و LED های مادر برد هم به صورت اولیه برگشت
تا اینکه بازم امشب اومدم سیستمو روشن کنم باز با چند بار قطع و وصل کردن ، سیستم بلاخره روشن شد البته وقتی روشن نمیشد یه صدای تق ریز از تو پاور میومد، تو این فرآیند متوجه شدم وقتی برق رو به صورت کلی قطع میکنم این مشکل پیش میاد یعنی وقتی محافظ رو خاموش میکنم یا برق پاور رو قطع میکنم
به نظرتون مشکل از پاوره یا مادربرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این سیستمو تازه  از آذر ماه قطعاتشو خریدم

ویرایش شده توسط سلطان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به احتمال خیلی زیاد مشکل از پاور هست

لینک به دیدگاه

به احتمال خیلی زیاد مشکل از پاور هست

سلام عزیز

پاور رو به صورت دسته دوم و البته پلمپ و بسیار تمیز از یکی از اعضای لیون گرفتم البته کار ایشون بسیار درست هست و مطمئن

الانم با همین سیستم دارم کار میکنم و بدون کوچیکترین مشکلی داره 3 ساعتی کار میکنه بازی های سنگینم انجام دادم و بدون مشکل هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.با یه پاور دیگه تست کنید.اگر داخل پاور صدا میاد یه ایرادی وجود داره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.با یه پاور دیگه تست کنید.اگر داخل پاور صدا میاد یه ایرادی وجود داره

سلام عزیز، ان شاءالله فردا بتونم پاور جور کنم تست بگیرم.

ویرایش شده توسط سلطان
لینک به دیدگاه

ليون که کارش حرف نداره. همون طور که گفتن با يه پاور ديگه تست کنين. خريد پاور دست دوم اون هم گرين به نظر من خيلي خوب نيست.

لینک به دیدگاه

پاوری که انتخاب کردین خیلی بیشتر از مقدار مورد نیاز سیستم هست. خیلی دست بالا بگیریم نهایت 750 وات برای این سیستم کافیه! @};-

لینک به دیدگاه

شاید هم محافظ یه ایرادی پیدا کرده

اگر میتونید بدون محافط هم تست کنید . نیازی نیست مانیتور هم به برق باشه فقط مستقیما کیسو به پریز برق بزنید و روشن کنید ببینید بدون مشکل روشن میشه

لینک به دیدگاه

شاید هم محافظ یه ایرادی پیدا کرده

اگر میتونید بدون محافط هم تست کنید . نیازی نیست مانیتور هم به برق باشه فقط مستقیما کیسو به پریز برق بزنید و روشن کنید ببینید بدون مشکل روشن میشسلام عزیز

سلام عزیز

تست کردم بازم همونجوری بود،متأسفانه پاور هم گیر نیاوردم تست کنم

یه یه موضوع جالب که بر خوردم اینه که من یه فن ازین پنکه ای ها از طریق USB وصل کردم و زمانی که کلید پاور رو قطع میکنم و دوباره وصل میکنم همزمان با اومدن برق تو مادربرد و روشن شدن فن پنکه ای دکمه روشن شدن سیستمو میزنم سیستم روشن میشه. :wacko:  :wacko:  :wacko:

ویرایش شده توسط سلطان
لینک به دیدگاه

عزیز مادربردت احیانا ASUS نیست مدل 170 PRO GAMING ?? چون منم همین مشکل رو داشتم الان هم دارم ولی خیلی کم شده وقتی برق سیستم به مدت طولانی از پاور قطع میشه موقعی که برق وصل میشه مادربرد تنظیمات بایوسش بهم میخوره چراغها ثابت میشن و موقع روشن شدن چندبار ریست میکنه تا آخرش بالا میاد. من بایوس رو آپدیت کردم و تا حدی مشکل کم شده الان هم سعی میکنم برق پاور رو قطع نکنم تا حد امکان البته یکبار هم وقتی برق خونه موقع روشن بودن سیستم رفت و برگشت مشکل روشن نشدن رو داشتم. صد در صد مشکل از مادربرد هست من از پاورم هم اطمینان کامل دارم که سالم هست و سالها روی سیستم قبلی کار میکرد

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

دقیقا من هم همین مشکل رو با یه سیستم G2020 داشتم هنوز هم برطرف نشده و من هم دیگه برق باور رو قطع نمیکنم ! 

لینک به دیدگاه

عزیز مادربردت احیانا ASUS نیست مدل 170 PRO GAMING ?? چون منم همین مشکل رو داشتم الان هم دارم ولی خیلی کم شده وقتی برق سیستم به مدت طولانی از پاور قطع میشه موقعی که برق وصل میشه مادربرد تنظیمات بایوسش بهم میخوره چراغها ثابت میشن و موقع روشن شدن چندبار ریست میکنه تا آخرش بالا میاد. من بایوس رو آپدیت کردم و تا حدی مشکل کم شده الان هم سعی میکنم برق پاور رو قطع نکنم تا حد امکان البته یکبار هم وقتی برق خونه موقع روشن بودن سیستم رفت و برگشت مشکل روشن نشدن رو داشتم. صد در صد مشکل از مادربرد هست من از پاورم هم اطمینان کامل دارم که سالم هست و سالها روی سیستم قبلی کار میکرد

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

سلام عزیز

همین مدلی هست که فرمودید

البته من همیشه برق رو از محافظ قطع میکنم

تو پستامم اشاره کردم که واسم جالب بود و ازون به بعد همین کارو میکنم کلید روشن شدن پنکه ای رو که به سیستم وصل کردم میزنم و برق محافظ رو وصل میکنم همزمان که برق به مینبرد وصل میشه و پنکه شروع به کار میکنم کلید استارت رو میزنم سیستم به خوبی روشن میشه و بدون مشکل تا وقتی خودم خاموشش نکنم کار میکنه ولی اگه بخوام 2باره روشن کنم باید همون مراحل رو برم البته میتونم از پشت کیس کلید پاور رو بزنم ولی درد سرش بیشتره لازم به ذکره که بگم تو حالت SLEEP هم که بزارم روشن نمیشه ولی در کل با روشی که خدمتتون عرض کردم راحت روشن میشه. :huh:  :huh:  :huh:

دقیقا من هم همین مشکل رو با یه سیستم G2020 داشتم هنوز هم برطرف نشده و من هم دیگه برق باور رو قطع نمیکنم ! 

سلام عزیز

چی بگم

تا دیروز که سیستما نفتی بود از این مشکلا نداشتم :wacko:  :wacko:  :wacko:

ویرایش شده توسط سلطان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...