رفتن به مطلب

راهنمایی و نظرخواهی از دوستان عزیز برای انتخاب مانیتور بین مدلهای : BENQ XL2730Z & ASUS MG279Q

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خرید مانیتور کنسل شد  :( 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از بین دوستان کسی نظری ؟ مطلبی یا پیشنهادی نداره ؟ 

کاربری اصلی بنده :

فیلم و نرم افزار و اینترنت و این چیزاست و به بازی علاقه ای ندارم ( حالا شاید بتونم بازی جدید اتومبیل رانی رو بازی کنم در آینده چون به این حرفه علاقه دارم ) 

ولی روون بودن تصاویر در هر جای صفحه مانیتور برام خیلی مهمه و از سایه دار شدن و موشن بلور و تاخیر و شبه تصویر به شدت بدم میاد

که اونم به خاطر چشمان تیز و حساس بنده هست وگرنه یه مانیتور معمولی 27 اینچ هم کار بنده رو را میندازه 

لینک به دیدگاه

درود عطاجان

پیشنهاد من ایسوس هست

ظاهر زیباتر به همراه ips بودن و حاشیه های کمتر

مشخصات هم مقداری بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عطاجان

پیشنهاد من ایسوس هست

ظاهر زیباتر به همراه ips بودن و حاشیه های کمتر

مشخصات هم مقداری بهتره

سلام و درود خدمت شما 

والا نظر بنده هم همین ایسوس هست ولی این مورد پیکسل سوخته و عیوب پنل بدجوری روی اعصابه 

و داره تقریبا نظرم رو عوض میکنه در مورد خرید مدل ایسوس چون به شدت به پیکسل سوخته حساس هستم و 

دقیقه ای نمیتونم تحملش کنم 

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی  

با اینکه  benq مانیتور خوبیه اما پنل tn در صورتی برای شما  اولویت پیدا میکنه که اکثر وقتتون به بازی انلاین و رقابتی گزرونده  بشه وفقط برای بازی صرف باشه .مطمعنا برای گیمر انلاین ورقابتی benq سریغتر وحرفه ای تره ولی اگه وب گردی تماشای فیلم هم براتون مهمه قطعا asus. شاید تو بازی benq بهتر باشه ولی در مقابل asus در وبگردی و تماشای فیلم کیفیت بهتری رو به شما ارائه میده در حدی که در کار های فوق benq نسبت به این مانیتور asus کیفیت متوسطی روبه شما ارائه میده

پس درکل

اگه مانیتوری برای بازی مخصوصا رقابتی وانلاین می خوایین دیگه به زاویه دید وطبیعی تربودن رنگ فکر نکنید مهم برای شما عکس عمل سریع پس بنکیو مناسبه

ولی اگر بازی فقط جزی از کارهای روزانه شما با کامپیوتر دیگه سرعت عملو ملاک قرار ندید حتی اگه مقدار زیادی بازی می کنید کیفیت رو ارجع قرار بدید چون وب گردی وفیلم دیدن وکار با برنامه های مهندسی وگرافیکی در ips بهتر از tn پس با داشتن این چنین شرایطی انتخابی جز asus نمی مونه 

البته ناگفته نمونه که این مدل از مانیتور ایسوس اچار فرانسه همه فن حریفه بادارا بودن عمق رنگ خوب وپوشش دامنه رنگی sRGBوپشتیبانی از فناوری همگامساز تصویر با گرافیک های AMD و144 مگاهرتز بودن وزمان پاسخ گویی 4 میلی ثانیه ای (تا بدین لحظه پایین ترین نرخ پاسخ گویی تصویر در IPS )وهمچنین 2K بودنش به یک مانیتور ایده ال برای قشری عظیمی از گیمر ها (البته اگه پولشو داشته باشن) که تا حالا مونده بودن بین سرعت ونرخ نوسازی بالای TNوکیفیت وزاویه دید IPS حالا همشو در یک مانیتور دارن

البته Acer XB270HU هست باهمین مشخصات که از gsync پشتیبانی میکنه

این نکته رو هم اضافه کنیم که گفته شده برخی از مانیتورMG279Qبا پیکسل سوخته تحویل گرفته شده که در یوتیوب از دست فیلمها هست 

ولی اگه هنوز خرید نکردین به مارک های ایسر هم نگاهی بندازین

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست گرامی  

با اینکه  benq مانیتور خوبیه اما پنل tn در صورتی برای شما  اولویت پیدا میکنه که اکثر وقتتون به بازی انلاین و رقابتی گزرونده  بشه وفقط برای بازی صرف باشه .مطمعنا برای گیمر انلاین ورقابتی benq سریغتر وحرفه ای تره ولی اگه وب گردی تماشای فیلم هم براتون مهمه قطعا asus. شاید تو بازی benq بهتر باشه ولی در مقابل asus در وبگردی و تماشای فیلم کیفیت بهتری رو به شما ارائه میده در حدی که در کار های فوق benq نسبت به این مانیتور asus کیفیت متوسطی روبه شما ارائه میده

...........

با سلام و تشکر از دوست بزرگوارم بابت مطالب و اطلاعات ارزشمندی که نوشتین 

بله بنده هم با شما هم نظر هستم که ایسوس یک قدم از لحاظ کیفیت و پنل جلوتر از بنکیو هست ولی خب مشکلاتی مثل وجود پیکسل سوخته 

که در پنلهای ایسوس این سال به بیشترین حد خودش رسیده حتی در مدلهای گرون قیمتش باعث شده نظر بنده بیشتر بره سمت بنکیو  

البته پیکل سوخته میتونه تو هر محصولی باشه ولی خب ما به دیده هامون و اطلاعات و آمار تکیه میکنیم 

از طرفی قیمت این مدل باز هم افزایش پیدا کرده که واقعا جای ناراحتیست 

از جناب آشوری هم سوال میکنم حتما برای برخی مدلهایی که تو بازار نیست 

بازم ممنون 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من BENQ XL2730Z  دارم . پیکسل سوخته هم میگی قبل این BenQ XL2430T  خریدم که اولین روزی که به برق زدم درست وسط مانیتور به چند تا پیکسل سفید روبرو شدم دو بار گارانتی فرستادم آخرش هم با لطف آقای حسینی تعویض کردم با BENQ XL2730Z . در ضمن معقوله زاویه دیدی که همه جا میگین به نظر بنده بسیار قابل قبول هست خودتون 24 اینچ داشتین و تجربه کردین. من تعجب میکنم شما که گیم انجام نمیدین چرا مانیتوری میخواین بخرین که واسه گیم ساخته شده و مبلغ زیادی روی مانیتور اومده!

لینک به دیدگاه

میگم عطا جان شما اگه گیمر نیستین چرا اصرار دارین 144hz بردارین؟؟

144hz یکی از ویژگی های اصلی مانیتور های گیمینگ هست . . .

من نظرم اینه شما برین asus mx27aq بگیرین!!! البته اگه گیر بیارین !!! (

راستی شما mx25 ایسوز هم داشتین ؟ راضی نبودین؟؟؟ دلیل تعویض؟ به نظرم این مورد هم مناسب شما باید باشه

ولی اگه بین این دو مورد میخواین حتما من نظرم اینه . . . ایسوز رو وردارین

benq هم خیلی خوبه ولی ایسوز پنل با کیفیت تری داره ....

بحث پیسکل سوخته هم ... شما برین ایسر hu25 یا یه چیزی تو این مایه ها ... و dell u2515h issues رو سرچ کنین هر مانیتوری تو بعضی مواردش مشکلی براش پیش ممکنه بیاد ... 

من مانیتورم بعد چند هفته استفاده فقط یک پیکسل سوخته دیدم داره اونم کنار صفحه تا صفحه سفید نباشه اصلا مشخص نیست!! 4 میلیون پیکسل یکی دو تا که گمه!!! یک مورد پیکسل روشن هم هست انصافا یه بار شانسی پیداش کردم روشن تر بقیه بود :دی اصن معلوم نیست :دی

بازم اگه واقعا نمیخواین چنین چیزی رو که همین یکی دو تا پیکسل مشکل دار داشته باشه این مدل بنکیو رو سرچ کنین ببینین این موارد داشته یا نه ..... اگه یه جا تست میکردن بعد مانیتور بهتون میدادن عالی میشد :-?

شما برین پیش اقای اشوری تو پی تی ... اگه dell u2515h با گارانتی براتون میارن!! مطمئن باشین این مدل راضیتون میکنه!!! فقط چند مورد تو نت مشکل گزارش شده بود که اینا الکیه انصافا .....!! بعد یکی و نیم سال تحقیق عرض میکنم

بازم فکراتون رو بکنین و عجله نکنین

راستی اگه یکی از این موارد رو بخرین هم FreeSync رو خواستین تو همون یکی دو تا بازی Race که دوست دارین بازی کنین .... کارت AMD میخواین ....

عطا جان یه کاری میگم بکن حتما!

صبر کن یه مدت دیگه رده پایین های Polaris دارن میان . . . یکی بگیر با فری سینک تو Race ها که بعضی وقتا بازی میکنین لذت بیشتری میبرین!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز من BENQ XL2730Z  دارم . پیکسل سوخته هم میگی قبل این BenQ XL2430T  خریدم که اولین روزی که به برق زدم درست وسط مانیتور به چند تا پیکسل سفید روبرو شدم دو بار گارانتی فرستادم آخرش هم با لطف آقای حسینی تعویض کردم با BENQ XL2730Z . در ضمن معقوله زاویه دیدی که همه جا میگین به نظر بنده بسیار قابل قبول هست خودتون 24 اینچ داشتین و تجربه کردین. من تعجب میکنم شما که گیم انجام نمیدین چرا مانیتوری میخواین بخرین که واسه گیم ساخته شده و مبلغ زیادی روی مانیتور اومده!

سلام 

بله کاملا درسته ، پیکسل سوخته تو هر مدلی و هر برندی میتونه باشه و اینو بنده کاملا در جریانش هستم 

ولی آمار پیکسل سوخته در تو مانیتورهای ایسوس بسیار بالا رفته حتی مدلهای گرون قیمت و این خودش باعث ناراحتیست که 

مبلغ بالایی رو پای مانیتور بدین و از سالم بودنش اطمینان نداشته باشین 

نیازی به تعجب شما نیست چون نباید کهع حتما گیمر باشی تا از این مانیتورها استفاده کنی 

بنده با ماهیت اصلی این مانیتورها کار دارم نه چیزی دیگر 

میگم عطا جان شما اگه گیمر نیستین چرا اصرار دارین 144hz بردارین؟؟

144hz یکی از ویژگی های اصلی مانیتور های گیمینگ هست . . .

من نظرم اینه شما برین asus mx27aq بگیرین!!! البته اگه گیر بیارین !!! (

راستی شما mx25 ایسوز هم داشتین ؟ راضی نبودین؟؟؟ دلیل تعویض؟ به نظرم این مورد هم مناسب شما باید باشه

ولی اگه بین این دو مورد میخواین حتما من نظرم اینه . . . ایسوز رو وردارین

benq هم خیلی خوبه ولی ایسوز پنل با کیفیت تری داره ....

بحث پیسکل سوخته هم ... شما برین ایسر hu25 یا یه چیزی تو این مایه ها ... و dell u2515h issues رو سرچ کنین هر مانیتوری تو بعضی مواردش مشکلی براش پیش ممکنه بیاد ... 

من مانیتورم بعد چند هفته استفاده فقط یک پیکسل سوخته دیدم داره اونم کنار صفحه تا صفحه سفید نباشه اصلا مشخص نیست!! 4 میلیون پیکسل یکی دو تا که گمه!!! یک مورد پیکسل روشن هم هست انصافا یه بار شانسی پیداش کردم روشن تر بقیه بود :دی اصن معلوم نیست :دی

بازم اگه واقعا نمیخواین چنین چیزی رو که همین یکی دو تا پیکسل مشکل دار داشته باشه این مدل بنکیو رو سرچ کنین ببینین این موارد داشته یا نه ..... اگه یه جا تست میکردن بعد مانیتور بهتون میدادن عالی میشد :-?

شما برین پیش اقای اشوری تو پی تی ... اگه dell u2515h با گارانتی براتون میارن!! مطمئن باشین این مدل راضیتون میکنه!!! فقط چند مورد تو نت مشکل گزارش شده بود که اینا الکیه انصافا .....!! بعد یکی و نیم سال تحقیق عرض میکنم

بازم فکراتون رو بکنین و عجله نکنین

راستی اگه یکی از این موارد رو بخرین هم FreeSync رو خواستین تو همون یکی دو تا بازی Race که دوست دارین بازی کنین .... کارت AMD میخواین ....

عطا جان یه کاری میگم بکن حتما!

صبر کن یه مدت دیگه رده پایین های Polaris دارن میان . . . یکی بگیر با فری سینک تو Race ها که بعضی وقتا بازی میکنین لذت بیشتری میبرین!

سلام خدمت سعید جان 

سعید جان حتما باید گیمر باشی تا از این مانیتورها بخری ؟ 

همونطور که به دوست قبلیمون هم گفتم بنده با کارایی این مانیتورها کار دارم و 

هدف اصلی از خرید این مدل مانیتورها لذت از تصاویر و صحنه های روون و بدون سایه و موشن بلو 

و همچنین نرخ تازه سازی و زمان پاسخدهی پیکسلهاست که تصاویری بهتر و انعطاف پذیری رو به کاربر میده 

چون به شخصه چشمان تیز و حساسی دارم و هر گونه موشن بلور و سایه دار شدن و شبه تصویر رو میتونم تشخیص بدم که این خودش 

دلیل اصلی بنده برای خرید مدلهایی با فرکانس بالا و زمان پاسخدهی پایین هست 

در مورد پیکسل سوخته منم کاملا در جریانش هستم که برای هر مدل از هر برندی میتونه پیش بیاد ولی متاسفانه آمار

پیکسل سوخته در ایسوس بسیار بالاست و حتی بعضی مواقع آدم شک میکنه اون شرکت گارانتی یا واردکننده محترم !!! برداشته 

هر چی مانیتور پیکسل سوختست خریده آورده تو بازار اینجا داره میفروشه / یعنی هیچی بعید نیست از این جماعت فرصت طلب و سودجو

در مورد جناب آشوری هم چند روز پیش براشون سوالی ارسال کردم ولی هنوز پاسخ ندادن متاسفانه 

عجله هم بکنم مانیتور مورد نظر که ایسوس باشه تو لیون نیست و مجبورم صبر کنم 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوست عزیز.من خودم بین این 2 تا مانیتور مونده بودم.کلی هم تحقیق کردم و یه تاپیک هم تو سایت زدم.

با توجه به اعداد و ارقام و نقد و برسی که دیدم مدل بنکیو از پنل tn خیلی عالی استفاده نمیکنه.پیشنهاد میکنم اگه زیاد بازی نمیکنید حداقل دنبال این tn نباشید.

مدل ایسوس هم مشکلات زیادی براش خوندم.از جمله همین پیکسل سوخته.بک لایت بیلیدینگ و مشکل فریم اسکیپینگ.

اگه بتونی واسه پیکسل سوخته مانیتور رو تو فروشگاه تست کنی خیلی خوب میشه.وگرنه اعتباری نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز.من خودم بین این 2 تا مانیتور مونده بودم.کلی هم تحقیق کردم و یه تاپیک هم تو سایت زدم.

با توجه به اعداد و ارقام و نقد و برسی که دیدم مدل بنکیو از پنل tn خیلی عالی استفاده نمیکنه.پیشنهاد میکنم اگه زیاد بازی نمیکنید حداقل دنبال این tn نباشید.

مدل ایسوس هم مشکلات زیادی براش خوندم.از جمله همین پیکسل سوخته.بک لایت بیلیدینگ و مشکل فریم اسکیپینگ.

اگه بتونی واسه پیکسل سوخته مانیتور رو تو فروشگاه تست کنی خیلی خوب میشه.وگرنه اعتباری نیست.

سلام بزرگوار 

والا واقعیتش رو بخوای بنده از خرید هر دوی این مانیتور منصرف شدم 

این ایسوس هم که برخی مشکلات داره و مهم تر پیکسل سوخته هست که من به شدت باهاش مشکل دارم و حاظر بیشتر بدم

و مانیتور پیکمسل سوخته یا مورد دیگه ای نداشته باشه ما خواستیم مانیتور گرون قیمت بخریم تا شاید بعضی مشکلاتی که 

در مانیتورهای معمولی هست رو نبینیم ولی گویا هر چقدر بالا میریم معایبشون هم بالا میره 

به هر حال ترجیح میدم با این بودجه یه تی وی خوب 32 یا 40 اینچ بخرم و لذتش رو ببرم 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...