رفتن به مطلب

مشکل خیلی جدی با فن های گرافیک خواهشا بیاید تو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان گل لیونی.

من چند وقت پیش یه گرافیک حضوری خریدم که مدلش Asus r9 280x dcii top  میباشد. اونجا فروشنده ی عزیز تست کرد و به خوبی کار میکرد. تا این که اوردم خونه و بدون هیچی دست کاریی زدم تو اسلات مادربرد و برق 6 پین و 8 پین رو وصل کردم و به محض روشن روش یه جرقه ی کوچیک از سمت سوکت فن های گرافیک که به روی گرافیک وصله زد و سریع سیستم رو خاموش کردم و گرافیک رو در اوردم و دیدم بله 3 تا از ای سی ها کنار سوکت نری گرافیک ترکیده. ولی گرافیک سالمه و تصویر میده ولی فن هاش کار نمیکنه. حالا چه میشه کرد با این گرافیک؟ ایا کسی سوخته ی این گرافیک رو داره به قیمت معقول بفروشه؟ یا ایا کسی این ای سی ها رو داره؟ایا تعمیر کار حرفه ای در کرج یا تهران وجود داره برام درستش کنه؟

دوستان خواهشا کمک کنید. :( :crying:

post-19040-0-14177600-1455373647_thumb.jpg

post-19040-0-37489900-1455373659_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Ali_amani
لینک به دیدگاه

من کاملا متوجه نشدم اما میدونم که میشه گرافیک رو فن هاش رو عوض کرد و نو انداخت - واینکه در غیر اینصورت هم باید قابل تعمیر باشه - و گارانتی نداره این کارت ؟؟؟ بنظرم با لیون مشاوره کنین شاید بتونن تعمیر کنن 

لینک به دیدگاه

نه عزیز فن ها سالم هستند مشکل اون ای سی ها هستن. گارانتیش تموم شده متاسفانه. مگه لیون تعمیرات داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلاً سری 280 اسوس فکر کنم رکورد بدترین کارت تولیدی تاریخ رو به خودش با فاصله خیلی زیاد نسبت به گزینه دوم اختصاص داده

اگر گارانتی داره ببر گارانتی

لینک به دیدگاه

نه متاسفانه گارانتی نداره.

سالم بود خیلی خوب کار میکرد نمیدونم چرا رو سیستم من اینطور شد؟

لینک به دیدگاه

والا نمیدونم کلا 3 تا ای سی هست هر سه تاش ترکیده

لینک به دیدگاه

والا نمیدونم کلا 3 تا ای سی هست هر سه تاش ترکیده

نمیدونم والا به نظر شما تعمیر میکنه؟

تا اونجایی که من میدونم گارانتی ها با گرفتن هزینه کالاهایی رو دارای گارانتی خودشون باشن و گارانتیشون گذشته باشه رو تعمیر میکنن - نمیدونم لیون تعمیرات داره یا نه اما ببرسید بد نیست - و اینکه وقتی چیب ست مادربرد عوض میشه فکر میکنم ای سی های گرافیک هم قابل تعمیر باشن !‌ 

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم گارانتی ها با گرفتن هزینه کالاهایی رو دارای گارانتی خودشون باشن و گارانتیشون گذشته باشه رو تعمیر میکنن - نمیدونم لیون تعمیرات داره یا نه اما ببرسید بد نیست - و اینکه وقتی چیب ست مادربرد عوض میشه فکر میکنم ای سی های گرافیک هم قابل تعمیر باشن !‌ 

ینی اگه ببرم گارانتی تعمیر میکنن؟ ولی خیلی طول میکشه ایا کسی نیست تو تهران یا کرج که قطعی درستش کنه؟

لینک به دیدگاه

درود

اگر قطعاتیکه در تصویر با رنگ قرمز مشخص کردم خراب باشه ، قابل تعمیر هست ، فقط کافیه ترانزیستورها تعویض بشه ، کلا این مدل ایسوز مشکل زیاد داره .......

post-9550-0-07138200-1455378454_thumb.jpg

ینی اگه ببرم گارانتی تعمیر میکنن؟ ولی خیلی طول میکشه ایا کسی نیست تو تهران یا کرج که قطعی درستش کنه؟

درود

من تهران نیستم ، اما خواستی بفرست برات تعمیرش می کنم .

لینک به دیدگاه

نه جناب اون قسمت درسته این قسمتی که با قرمز مشخص کردم مشکل داره

بعد عزیز شما کجا تشریف دارید؟

post-19040-0-47040100-1455378972_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

نه جناب اون قسمت درسته این قسمتی که با قرمز مشخص کردم مشکل داره

بعد عزیز شما کجا تشریف دارید؟

درود

اونها احتمالا سلف هستند ، میتونید برای تست یک رشته سیم خیلی نازک به جاشون قرار بدید ، البته اون بالایی باید خازن باشه ، اما اینطوری نمیشه نظر قطعی داد ، باید برد رو از نزدیک ببینم ، دلیل سوختنشون هم باید اتصالی در خروجی فن ها باشه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاورت چی بوده که این چنین کرده.

green 600a-hp

توسایت ها زدم نوشته بود 580 وات مصرف داره سیسیتم

درود

اونها احتمالا سلف هستند ، میتونید برای تست یک رشته سیم خیلی نازک به جاشون قرار بدید ، البته اون بالایی باید خازن باشه ، اما اینطوری نمیشه نظر قطعی داد ، باید برد رو از نزدیک ببینم ، دلیل سوختنشون هم باید اتصالی در خروجی فن ها باشه .

درست بشو هستند اون سلف ها. فکر نمیکنم اتصالی بین خروجی فن ها بوده باشه؟

راستی عزیز شما کجا تشریف دارید اگه بفرستم صد در صد عوض میشن و درست مثل روز اول کار میکنه

لینک به دیدگاه

فکر کنم باعث این جرقه کوچک الکتریسته ساکن باید باشه

ریفر نبوده؟ من متوجه نمیشم شما کالای نو خردید گارانتیش تموم شده بوده؟

لینک به دیدگاه

خود شرکت گارانتی با هزینه ی خودتون تعمیر میکنه

لینک به دیدگاه

فکر کنم باعث این جرقه کوچک الکتریسته ساکن باید باشه

ریفر نبوده؟ من متوجه نمیشم شما کالای نو خردید گارانتیش تموم شده بوده؟

ریفر نمیدونم چی هست عزیز. من کالا رو بله از یکی از دوستان کارکرده خزیدم چون 280x اصلا وارد نمیشه و نو هم وجود نداره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاورت چی بوده که این چنین کرده.

درود

ربطی به پاور نداشته .

green 600a-hp

توسایت ها زدم نوشته بود 580 وات مصرف داره سیسیتم

درست بشو هستند اون سلف ها. فکر نمیکنم اتصالی بین خروجی فن ها بوده باشه؟

راستی عزیز شما کجا تشریف دارید اگه بفرستم صد در صد عوض میشن و درست مثل روز اول کار میکنه

بله عزیزم عوض میشه و مشکل خاصی نداره به شرط اینکه قسمت دیگه ای آسیب ندیده باشه که بعید میدونم اینطوری شده باشه ، من خراسان رضوی هستم .

لینک به دیدگاه

خود شرکت گارانتی با هزینه ی خودتون تعمیر میکنه

اون طور که دوستان میگن شرکت گارانتیش شرکت درست درمونی نیست و به درد نمیخوره

درود

ربطی به پاور نداشته .

بله عزیزم عوض میشه و مشکل خاصی نداره به شرط اینکه قسمت دیگه ای آسیب ندیده باشه که بعید میدونم اینطوری شده باشه ، من خراسان رضوی هستم .

ینی مثل روز اولش میشه. قسمت دیگه ای که من ندیدم اسیب دیده باشه. اگه بفرستم برام تعمیرش کنید چند روز طول میکشه و چه قدر هزینه بر میداره

لینک به دیدگاه

درود

تصویر بردش به دردتون میخوره؟

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_280X_Direct_Cu_II_TOP/images/front_full.jpg

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_280X_Direct_Cu_II_TOP/images/back_full.jpg

لینک به دیدگاه

مرسی اقا مهدی واقعا این خیلی لازم بود کیفیتش خیلی بالاست .

دوستان منتظر نظرات هستم

لینک به دیدگاه

بهتر هست اول بدید به شرکتی که گارانتی کرده  بعد به جای دیگه

منم موندم اخه طول میکشه بفرستم اونجا اگه حضوری برم امکانش هست برام زود تر درست کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...