رفتن به مطلب

سوال در مورد نگهداری جوجه

Rog1990
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان من 2 هفته یا10 روزی هست که از جوجه رنگیا خریدم که الان خدارو شکر سرحال و چابک هستن ولی مشکل من اینه که به دلیل نداشتن جا مجبورم یه قفسی چیزی براشون علی الحساب درست کنم.وجاشم چون میخوام بیرون بزارم و بیرونم سرده میخواسم بدونم میشه مثلا دوتا جوجه 10-20 روزه رو تو یه قفس 70-80 سانتی نگه داشت با استفاده از گرمای لامپ ؟

اگه میشه چه نوع لامپی و چند وات توصیه میشه

ممنون میشم که راهنماییم کنین

:)

لینک به دیدگاه

بابا اگه جا داری ازادشون کن. بزار بازی کنن. عاشق خاک بازین . اگه اپارتمانی هست ازادشون کن تو بالکن تو افتاب باشن . ایقده خوششون میاد جلو افتاب لم میدن . هوا هم که تاریک میشه خودشون صداشون در میاد که وقت خوابه [emoji16]

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

بازیو خوب اومدی

بده گربه من باهاشون بازی کنه :) 

اینقده دوسشون داره :x  دست نوازش میکشه رو سرشون :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

یادش به خیر چقدر جوجه رنگی اومد زیر پام روده هاشون از تو یونشون زد بیرون :( =))

لینک به دیدگاه

واى چقدر خنديدم :D

يه قفس درست کن کفشو خاک نرم بريز. دورشم خوب بپوشون که خاک نريزه بيرون.

با دست نگيرشون. خونتون ويلايه يا اپارتمانى؟

لینک به دیدگاه

من بعدها فهمیدم این طفلکی ها باید حرارت دور و برشون باشه و در این راه جوجه های بسیاری را از دست بدادیم

چه جوجه ها کشته ایم

چه جوجه ها کشته ایم

ما برای . . . .صداقت شد

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

آخ آخ من 7-8 سالم بود داشتم براشون تخت درست کرده بودم با کارتن لاف دشک هم میدوختم براشون با چرخ بد شبا که میخوابیدم این بیچاره ها سردشون میشد من رو پهلو میخوابیدم میومدن خودشونو جا میدادن زیر پهلوم صبح  میدیدم زیرم له شدن :| :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

=)) =)) =)) =))  یکی از فامیلامون بچه بوده یه چتر با پارچه درست میکنه میبنده به جوجه هه و از طبقه 10 م ولش میکنه ...دیگه بقیشو خودتون میدونین ( پرواز اولین جوجه مرغ در جهان ) =)) =)) =)) =)) =))

یکیشونم دلرحم بوده دیده جوجه هه سرما خورده ، تو آب آسپرین بچه حل کرده بود بهش میداد =)) =)) =))

بازیو خوب اومدی

بده گربه من باهاشون بازی کنه :)

اینقده دوسشون داره :x  دست نوازش میکشه رو سرشون :laughing: :laughing:

خبر مرگت کجایی ؟ گربمو پس بده :D :D :D

لینک به دیدگاه

=)) =)) =)) =)) یکی از فامیلامون بچه بوده یه چتر با پارچه درست میکنه میبنده به جوجه هه و از طبقه 10 م ولش میکنه ...دیگه بقیشو خودتون میدونین ( پرواز اولین جوجه مرغ در جهان ) =)) =)) =)) =)) =))

یکیشونم دلرحم بوده دیده جوجه هه سرما خورده ، تو آب آسپرین بچه حل کرده بود بهش میداد =)) =)) =))

خبر مرگت کجایی ؟ گربمو پس بده :D :D :D

به به سرباز فدایی وطن ..... داش مهدی آش خور :D‏ ‏=)) =)) =))

کی خدمتت تموم میشه بیای تاپیک ها رو به حاشیه بکشی؟‏ ‏=)) =)) =))

لینک به دیدگاه

تو خونه نگه اشون دار اگه موقته با رو بالکون که گفتن دوستان.. ته قفشو روزنامه پهن کن و زود زود عوض کن .. مثلن هر روز.. لامپو اینام ریسکه حاجی.. بستگی به دما و هزار تا چیز داره.. یهو میبینی جواب نداد و خشک شدن از سرما یا تلف شدن از گرما :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان من 2 هفته یا10 روزی هست که از جوجه رنگیا خریدم که الان خدارو شکر سرحال و چابک هستن ولی مشکل من اینه که به دلیل نداشتن جا مجبورم یه قفسی چیزی براشون علی الحساب درست کنم.وجاشم چون میخوام بیرون بزارم و بیرونم سرده میخواسم بدونم میشه مثلا دوتا جوجه 10-20 روزه رو تو یه قفس 70-80 سانتی نگه داشت با استفاده از گرمای لامپ ؟

اگه میشه چه نوع لامپی و چند وات توصیه میشه

ممنون میشم که راهنماییم کنین

:)

درود دوست گرامی ،

این جوجه رنگی ها معمولا هر کارشون بکنی مریض میشن و دار فانی رو وداع میگن اما در کل جوجه خیلی به سرما حساس هست (بر عکس وقتی بالغ میشه عاشق فصل سرما هست و از گرما بدش میاد) بزاریشون بیرون مطمئنا میمیرن -_-

اما میتونی بزاریشون توی کارتن و دور کارتن رو پارچه و نایلون بپوشونی تا گرم بمونی ولی فکر نمیکنم دووم بیارن :-S  .

لینک به دیدگاه

به به سرباز فدایی وطن ..... داش مهدی آش خور :D‏ ‏ =)) =)) =))

کی خدمتت تموم میشه بیای تاپیک ها رو به حاشیه بکشی؟‏ ‏ =)) =))

مخلصم تو خوبی ؟

من ایشالا آبان تموم بکنم ... لب مرز خدمت میکنیم تا شما ها با خیال آسوده تکنولوژی رو به چالش بکشید ( ارواح ...) :D :D :D :D

حیف نیستم وگرنه حاشیه میساختم در حد لالووووگا :D :D :D :D

فروم هم که سرد و بی روحه .... مگه اینکه یه جوجه مرغ باعث بشه چند نفر بیان بالا :D :D :D

لینک به دیدگاه

تاپیک فروش خر وقتی دیدم تو لایون دیگه الان با دیدنه این تاپیک أصلأ شوکه نشدم

لینک به دیدگاه

برای نگه داری حیوانات به صورت مناسب،

یا باید زندگی خودت رو فدا کنی و محیط اطرافت رو شبیه حیاط وحش اونا کنی، یا اینکه زندگی اونها رو فدای حفظ محیط زندگی متمدن خودت کنی.

2 تاش با هم نمیشه.

در محل کار قبلیم، یه حیاط 15 متری داشتیم، پر از بوته های هرس نشده و علف هرز بلند درو دیوار پر از برگ و خلاصه شبیه جنگل های دوران ژوراسیک، بچه گربه ها عشق میکردن توی اون حیاط با قایم موشک بازی

لینک به دیدگاه

مخلصم تو خوبی ؟

من ایشالا آبان تموم بکنم ... لب مرز خدمت میکنیم تا شما ها با خیال آسوده تکنولوژی رو به چالش بکشید ( ارواح ...) :D :D :D :D

حیف نیستم وگرنه حاشیه میساختم در حد لالووووگا :D :D :D :D

فروم هم که سرد و بی روحه .... مگه اینکه یه جوجه مرغ باعث بشه چند نفر بیان بالا :D :D :D

چاکرم عزیز.

ایشالا بزودی میای به فروم روح میدی :D

فقط مواظب ازراعیل باش چون خیلی روح دوستداره. =)) =)) =)) =))

شاد باشی داش مهدی.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

چاکرم عزیز.

ایشالا بزودی میای به فروم روح میدی :D

فقط مواظب ازراعیل باش چون خیلی روح دوستداره. =)) =)) =)) =))

شاد باشی داش مهدی.

مخلصیم همچنین ... :D

استارتر محترم خدا خفت نکنه ببین ما رو به چه کار هایی سوق میدیا ... امروز داشتم میرفتم لیون سر راه 3 تا جوجه رنگی خریدم فردا هم دارم میرم ... یکی نیست بهم بگه خجالت بکش ... چه کنیم دیگه کودک درونمون پیش فعالیش گل کرده :D :D :D :D

post-16688-0-27087800-1457216543_thumb.png

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

مخلصیم همچنین ... :D

استارتر محترم خدا خفت نکنه ببین ما رو به چه کار هایی سوق میدیا ... امروز داشتم میرفتم لیون سر راه 3 تا جوجه رنگی خریدم فردا هم دارم میرم ... یکی نیست بهم بگه خجالت بکش ... چه کنیم دیگه کودک درونمون پیش فعالیش گل کرده :D :D :D :D

Ashampoo_Snap_2016.03.06_01h52m52s_003_.png

مهدی عکسی که گذاشتی سرکاریه یا واقعی؟!

البته خودم حدس میزنم. ( سرکاریه :D‏ ‏)

من توی بزرگ کردن جوجه رنگی ها ید طولایی دارم :D‏ ‏ حداقل 4-5 تا جوجه رنگی رو به بلوغ رسوندم و یک تا نکته جالب متوجه شدم!!!

1.‏ همه جوجه رنگی ها خروس ( نر ) هستند!

و وقتی بزرگ بشن یک قوقولی قوقویی میکنند که بیا و ببین. :D

جدی گفتماااا.

لینک به دیدگاه

مهدی عکسی که گذاشتی سرکاریه یا واقعی؟!

البته خودم حدس میزنم. ( سرکاریه :D‏ ‏)

من توی بزرگ کردن جوجه رنگی ها ید طولایی دارم :D‏ ‏ حداقل 4-5 تا جوجه رنگی رو به بلوغ رسوندم و یک تا نکته جالب متوجه شدم!!!

1.‏ همه جوجه رنگی ها خروس ( نر ) هستند!

و وقتی بزرگ بشن یک قوقولی قوقویی میکنند که بیا و ببین. :D

جدی گفتماااا.

نه بخدا میتونی از بچه های لیون بپرسی ... واقعیه

دیدم این سه تا رنگ نزدیک هم اند این رنگارو گرفتم ...برو باو قوقولی قوقو کجا بود 4 روز دیگه میمیرن

لینک به دیدگاه

نه بخدا میتونی از بچه های لیون بپرسی ... واقعیه

دیدم این سه تا رنگ نزدیک هم اند این رنگارو گرفتم ...برو باو قوقولی قوقو کجا بود 4 روز دیگه میمیرن

نه بابا حرف خودت سنده ( شوخی کردم باحات ).ضمنا" مبارک باشه، به پای هم پیر شید. :D‏ ‏=)) =))

من اون جوجه هامو دست مالی نمی کردم و خیلی بهش میرسیدم واسه همین قوقولی قوقو میکردن برام دیگه. :D

لینک به دیدگاه

اولا باهات نه باحات :)

دوما چی به خوردشون میدی زنده میمونن ؟ روش نگهداریشونو بگو ... :-? :-? :-? :-?

اسم فروم لیون ئه بعد ما داریم سر جوجه فسقلی بحث میکنیم :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

8 سالم بود دوتا از این جوجه رنگیا داشتم با چه عشقی بزرگشون کردم غافل ازینکه یه روز از مدرسه برگشتم رفتم سر یخچالمون یه چیزی بخورم که تو یه بشقابی مرغ تازه خام گذاشتن ! رفتم تو حیاط که خبری  از خانم مرغه نبود ، به داداش بزرگترم گفتم جوجه خوشکلمو ندیدی بعد بالحنی معمولی گفت : مگه تو یخچال نبود !؟؟؟؟؟  سرم گیج رفت چشام سیاه شد خیلی ناراحت شدم یه هفته با خونواده یه کلمه هم حرف نزدم .

ai0y586p.jpg

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

اولا باهات نه باحات :)

دوما چی به خوردشون میدی زنده میمونن ؟ روش نگهداریشونو بگو ... :-? :-? :-? :-?

اسم فروم لیون ئه بعد ما داریم سر جوجه فسقلی بحث میکنیم :D :D :D :D

اصلا میگم باHAت. :)

وقتی خیلی کوچیک بودن فقط ارزن بهشون میدادم با یک مخلوطی از دانه های نسبتا پودر شده به اسم دون ( عطاری ها دارند ).

بعد که کمی بزرگتر شدن و کمی پر در آوردن دون به همراه بهشون غذاهای اضافی مثل برنج، ماکارونی، آش رشته، و پوسته هندونه که تابستونا خیلی دوست دارند و......

محل نگهداریشون هم وقتی کوچیکن تا وقتی که دیگه سرما نخورند داخل کارتن و زیرشون هم روزنامه که تقریبا هر روز باید عوض کنی، البته کارتون همیشه باید داخل خونه باشه!

وقتی هم که بزرگ شدن داخل یک گوشه ی حیاط تور فلزی میکشی و توش با چند تا جعبه جوبی چیزی شبیه لانه درست میکنی همین و دیگر هیچ....

البته هیچ وقت نباید زیاد دست مالیشون کنی چون مریض میشند!

اگه به اسم لیون دقت کنی ترجمش میشه شیر که بی ارتباط با حیوانات نیست. :D‏ ‏:D‏ ‏:D

لینک به دیدگاه

2 تا جوجه رنگی کم کارکرد با اسیک +82% برا فروش موجوده. درجه حرارتشون از 35 درجه بالاتر نمیره.

قیمت پایه 1000 تومن فروش فوری 1500 گام مزایده 100 تومن

لینک به دیدگاه

2 تا جوجه رنگی کم کارکرد با اسیک +82% برا فروش موجوده. درجه حرارتشون از 35 درجه بالاتر نمیره.

قیمت پایه 1000 تومن فروش فوری 1500 گام مزایده 100 تومن

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

=)) =)) =)) =)) =)) فوری مال من

یادش به خیر چقدر جوجه رنگی اومد زیر پام روده هاشون از تو یونشون زد بیرون :( =))

:eek: :eek: :eek: :eek: =))

من بعدها فهمیدم این طفلکی ها باید حرارت دور و برشون باشه و در این راه جوجه های بسیاری را از دست بدادیم

چه جوجه ها کشته ایم

چه جوجه ها کشته ایم

ما برای . . . .صداقت شد

=)) =)) =)) =)) :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

آخ آخ من 7-8 سالم بود داشتم براشون تخت درست کرده بودم با کارتن لاف دشک هم میدوختم براشون با چرخ بد شبا که میخوابیدم این بیچاره ها سردشون میشد من رو پهلو میخوابیدم میومدن خودشونو جا میدادن زیر پهلوم صبح  میدیدم زیرم له شدن :| :crying: :crying:

یک دقیقه سکوت :D

چند نکته:

جوجه ها رو اصلا نباید دست بگیرید مخصوصا رنگیا که حساسترن (بدلیل اینکه با دستگاه تخم ها رو جوجه میکنن فقط بدرد کشتارگاه میخورن مثل محلیا جون دار نیستن)

از رنگی ها هم مرغ و خروس دراوردیم بشرط اینکه بهش برسید

وقتی کوچیکن غذای خمیری و چسبنده ندین معدشون بسته میشه همین که یکم بزرگ شدن میتونین غذاهای مقوی تر بخوردشون بدین

من به خروسم گوشت چرخکرده میدادم (البته وقتی بالغ شد ها) آخرش وزن خر رو داشت و هرکیو میدید باید نابودش میکرد (چه زخمایی هم بجا میذاشت :wacko:) آخرش خلاصش کردیم خوردیمش

................................................................

در مورد پرورش جوجه این فایل تحقیق یکی از مشتریام بوده بخونید خالی از لطف نیست

jooje.zip

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

درود [emoji5]

منم تجربه هایی با جوجه رنگی داشتم اینا خیلی جون سخت میشن، اگر برید یکی از دام پزشکی ها واکسن بخرید واسشون یه قطره چکان میده 5 هزار تومن.. واسه کلی جوجه میشه.

مورد داشتم جوجه فلج بود یکیش کور بود. .... ولی بعد از واکسن خوب شدن.

بهترین غذاشونم بعد از یکم بزرگ شدن پای مرغ رو بپزی چرخ کنی بدی بخورن.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...