رفتن به مطلب

موضوع اصلی این است Core i5+GTX 950 یا Core i3+GTX 960

Recommended Posts

لینک به دیدگاه

دوست من برا اینده نگری. من خودم با 6100 هیچ مشکلی ندارم. ولی شما بهتره i5 برداری با مین ارزونتر و گرافیک خوب .

r9 380 رو برا این گفتم که از 960 ارزونتره و بودجه شما محدود و تو کارایی فرقی ندارن. اخه نمیصرفه بخاطر یه فریم بیشتر به جای 960 2گیگ برین 4گیگ بردارین. بنچمارکارو ببینین میبینین یکی دو فریم بیشتر تفاوت ند ارن ولی تو قیمت 200 تومن فرقشونه. اگه 960 دو گیگ پیدا کردین اونو پیشنهاد میدم. اگه 4گیگ مد نظرتونه بهتره 970 دست دوم بگیرین چون به هیچ وجه 960 نمیصرفه.

تموم 950 ها یکین جز اور کارخونه پس فرق انچنانی ندارن ولی تو قیمت میبینین تا 200 تومن اختلاف دارن. باز انتخاب با خودتونه.

پیرو نظر دوست عزیز ho3einsa باید بگم که حق با ایشونه ولی طبق بنچ مارک ها r9 380 2g به مراتب عملکرد بهتری داره تا gtx 960 2g  ولی نکته ای رو در مورد نسخه های 4gb رو باید ذکر کنم که:

در gtx 960 : بین نسخه 2gb و 4gb  تفاوت فریم لحظه ایی در بازیها، بین 0 تا 7 فریم متغیره.

در r9 380 : بین نسخه 2gb و 4gb تفاوت فریم لحظه ایی در بازیها، بین 0 تا 5 فریم متغیره.

و در کل عملکرد دو کارت در نسخه چهار گیگ "تقریبا" یکسان هست. پس با یک حساب سر انگشتی میشه گفت خرید r9 380 مقرونه به صرفه تر.

در بین برند ها، msi رو برای r9 380 برای هر دو نسخه دو و چهار گیگ پیشنهاد میدم.

در بین برند ها، gigabyte و evga رو برای نسخه چهار گیگ 960 پیشنهاد میدم.

و در آخر هم میگم اگه میخواهید کارت 4 گیگ باشه همون به فکر 970 دسته دوم باشید و نسخه های 4 گیگ 960 و 380 صرفه ندارند

باتشکر از ho3einsa عزیز @};-

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

دوستان شما میگید مادربرد ارزان تر بردارید ولی ارزون تر از این که رم های DDR4 بخوره نیست تو بازار B150 Pro دی دی آر3 میخوره من میخام رم هام دی دی آر 4 باشه

بودجه کلتون چقدر هست؟

بقیه قطغات رو دارم فقط با 2و100 سی پی یو کارت مادر و رم میخوام

دوست عزیز تو تاپیک اسپم ندید

لینک به دیدگاه

سیپیو 6400بردار با رمی که خودت گفتی با 9602g با مین B150-Pro, یا مین رو h110m cبردار و گرافیک 970دسته دوم، که بنظرم مورد دوم بهتره

لینک به دیدگاه

پیرو نظر دوست عزیز ho3einsa باید بگم که حق با ایشونه ولی طبق بنچ مارک ها r9 380 2g به مراتب عملکرد بهتری داره تا gtx 960 2g  ولی نکته ای رو در مورد نسخه های 4gb رو باید ذکر کنم که:

در gtx 960 : بین نسخه 2gb و 4gb  تفاوت فریم لحظه ایی در بازیها، بین 0 تا 7 فریم متغیره.

در r9 380 : بین نسخه 2gb و 4gb تفاوت فریم لحظه ایی در بازیها، بین 0 تا 5 فریم متغیره.

و در کل عملکرد دو کارت در نسخه چهار گیگ "تقریبا" یکسان هست. پس با یک حساب سر انگشتی میشه گفت خرید r9 380 مقرونه به صرفه تر.

در بین برند ها، msi رو برای r9 380 برای هر دو نسخه دو و چهار گیگ پیشنهاد میدم.

در بین برند ها، gigabyte و evga رو برای نسخه چهار گیگ 960 پیشنهاد میدم.

و در آخر هم میگم اگه میخواهید کارت 4 گیگ باشه همون به فکر 970 دسته دوم باشید و نسخه های 4 گیگ 960 و 380 صرفه ندارند

باتشکر از ho3einsa عزیز @};-

@};-  @};-  @};-

دقیقا

اینم بگم من ویچرو با ۶۱۰۰ بازی میکنم ولی مشکلی ندارم. اگه کارتتون رده بالا نباشه مثل مال من که ۹۵۰ هست هیچ مشکلی تو اجرا نخواهین داشت و با جزییات بالا و مناسب میتونین بازیو انجام بدین ولی در کل کار عاقلانه خرید ۶۵۰۰ هست.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

دوستان شما میگید مادربرد ارزان تر بردارید ولی ارزون تر از این که رم های DDR4 بخوره نیست تو بازار B150 Pro دی دی آر3 میخوره من میخام رم هام دی دی آر 4 باشه

سجاد جان، قبلا هم به شما گفتم که چیپ های پایین هم مثل H110 هم از DDR4 پشتیبانی میکنند، مثلا مادربرد Asus H110-Plus‏ به قیمت 285 تومان.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یک چیزی بگم اینکه اگر شما میخواید 960 بردارید لزومی نداره ایسوس یا گیگا بردارید

میتونید زوتاک یا galax بگیرید الان بنده یک i3 4160 با 960 galax دارم اصلا مشکلی هم نداشتم باهاشون تو هیچ بازی نه ویچر نه متال

در مرحله اول اگر بنده جای شما بودم به جای 960 4 گیگ ایسوس میرفتم 970 دست دوم میگرفتم که زمین تا اسمون فرق داره با 960

در مرحله دوم اصلا 960 4 گیگ پیشنهاد نمیشه 2 گیگ به صرفه تره

در مرحله سوم هم شما سعی کن i5 بگیری درسته که i3 هیچ مشکلی نداره فعلا شاید بعد ها هم کم به مشکل بر بخوره یا شاید اصلا بازم به مشکل بر نخوره

ولی همین الان بازی Quantum Break میشه گفت با یک پردازنده i3 مشکل داره و اونطور که باید فریم نمیده ( البته هنوز مشخص نیست دقیق )

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز مادربورد رو ارزون تر بردارید و گراف رو 960 و cpu i5

منم میخاستم همینو بگم لازم نیست براش سیپیو های ضریب بسته اینقدر هزینه کرد مگه این که تعداد درگاهای ارتباطی براتون اهمیت داشته باشه.

لینک به دیدگاه

با سلام من میخام زیر 2100000ت یه مادربرد یه سی پی یو یه رم و یه کارت گرافیک بردارم که به این موضوع برخورد کردم خیلی داره دیونم میکنه:

Intel Core i5 6500  730T

ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

700T

ASUS ROG Series B150 PRO GAMING/AURA Intel 1151

470T

G.Skill Ripjaws V 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 DDR4 RAM 190T

یا

Core i3 6100

420T

Asus GTX 960 4GB GDDR5 OC DCII

1030T

470T

G.Skill Ripjaws V 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 DDR4 RAM

190T

i5 و 960. اگه 50 تومن روی بودجه تون بذارید میتونید 960 زوتک بگیرید. اگه نه مین بورد ارزون تر بردارید.

لینک به دیدگاه

سجاد جان، قبلا هم به شما گفتم که چیپ های پایین هم مثل H110 هم از DDR4 پشتیبانی میکنند، مثلا مادربرد Asus H110-Plus‏ به قیمت 285 تومان.

چیپست B150 Pro Gamer ایسوس رم های DDR3 میخورند ولی بقیه B150 DDR4 میخورند موضوع چیه پرو گیمر مگه نباید جدیدیتر باشه؟

i5 و 960. اگه 50 تومن روی بودجه تون بذارید میتونید 960 زوتک بگیرید. اگه نه مین بورد ارزون تر بردارید.

این سیستم رو خیلی خود دوست میدارم وبودجه بیش از این نمیره

Core i5 6500 760T

Asus AURA B150 ROG  460T

(با بد بختی 8 میکنم حالا)

Kingston HyperX FURY 4GB 2133Mhz CL14 DDR4 110T

GALAX GTX 960 EXOC 4GB GDDR5 890T

گرافیک بخاطر اینکه 4 گیگ میخام چون بازی های زیادی مثل جی تی وی نیاز به حافظه گرافیکی زیادی دارند و VRAM زیادی رو مصرف میکنه خلاصه آینده داره و R9 380 4GB گرون تر از این مدله و کلاً من از ای ام دی خوشم نمیاد

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

چیپست B150 Pro Gamer ایسوس رم های DDR3 میخورند ولی بقیه B150 DDR4 میخورند موضوع چیه پرو گیمر مگه نباید جدیدیتر باشه؟

Core i5 6500 760T

Asus AURA B150 ROG  460T

گرافیک بخاطر اینکه 4 گیگ میخام چون بازی های زیادی مثل جی تی وی نیاز به حافظه گرافیکی زیادی دارند و VRAM زیادی رو مصرف میکنه خلاصه آینده داره و R9 380 4GB گرون تر از این مدله و کلاً من از ای ام دی خوشم نمیاد

اخه مشکل اینجاس ۹۶۰ ارزش اون همه هزینه رو نداره باز خودتون مختارین

لینک به دیدگاه

Core i5 6500 760T

Asus AURA B150 ROG 460T

دوست عزیز شما دچار گمراهی شدید!

مادربرد Asus B150‎ Pro Gaming D3 از رم های DDR3 پشتیبانی میکنه که مادربرد انتخابی شما نیست!

مادربرد انتخابی شما Asus B150‎ Pro Gaming AURA‏ هست که از رم های DDR4 پشتیبانی میکنه!

متوجه شدید؟!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما دچار گمراهی شدید!

مادربرد Asus B150‎ Pro Gaming D3 از رم های DDR3 پشتیبانی میکنه که مادربرد انتخابی شما نیست!

مادربرد انتخابی شما Asus B150‎ Pro Gaming AURA‏ هست که از رم های DDR4 پشتیبانی میکنه!

متوجه شدید؟!

مگه چیپست جفدشون b150  نیست؟ پس چطوری یکی میخوره ولی اون یکی نه

اخه مشکل اینجاس ۹۶۰ ارزش اون همه هزینه رو نداره باز خودتون مختارین

شما R9 380 2GB رو بهتر و مقرون به صرفه تر می‌بینید؟

لینک به دیدگاه

اولا از رم های ddr4 برای پردازنده های اسکای لیک استفاده کنید.

پیشنهاد من به شما:

مادربورد MSI b150m bazooka به قیمت ۳۶۶ تومن

پردازنده Intel core i5 6500 tray به قیمت ۶۹۶ تومن

گرافیک رو gigabyte r9 380x 4gb قیمت ۱۰۸۰ تومن

قیمت تا اینجا ۲۱۴۲ شده و با یه رم 8 گیگ ۲۳۰۰ در میاد.

همچنین کارت گرافیتون هم از ۹۶۰ قوی تره و هم خیالتون راحته که همه قطعاتتون رو می تونید نو و با گارانتی تهیه کنید.

و قید باندل ddr3 همراه اسکای لیک رو بزنید که به پردازنده اسیب میزنه.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

کسانی که GTX 970 دوست دوم خوب برای فروش دارند این تاپیک رو مشاهده کنند در ضمن آقای ایمان شادکام چیپست B150 خلاصه از کدام نسل بهره DDR4 یا DDR3 میگیره آیا سازنده تغییر میده؟ سیستم بالا که خودم دادم رو برمیدارم اگه کارت گرافیک بهتری بهتر نشه دست دوم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=55276

لینک به دیدگاه

مگه چیپست جفدشون b150 نیست؟ پس چطوری یکی میخوره ولی اون یکی نه

بله چیپست جفتشون یکی هست.

ولی یک مین رو برای DDR3 طراحی شده و مین دیگری برای DDR4 .

لینک به دیدگاه

سلام

p4vmb9pc2bol7v3ccmt.jpg

حالا حتماً رم 16 ضروریه ؟؟؟

بله چیپست جفتشون یکی هست.

ولی یک مین رو برای DDR3 طراحی شده و مین دیگری برای DDR4 .

آهان الان فهمیدم مرسی دوست عزیز

لینک به دیدگاه

درود نه چرا 16 برا سیستم 2 تومنی؟

lord.nospam شما به جواب سوالتون نرسیدین هنوز؟

لینک به دیدگاه

مگه چیپست جفدشون b150  نیست؟ پس چطوری یکی میخوره ولی اون یکی نه

به نسبت قیمت بله ولیnvidia بهتره بتونی با 950 کنار بیای بهتره

اسلاتای یکیش ddr4 یکیش ddr3

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

اره،الان همه بازیهای جدید بیشتر از 8گیگ رم رو پر میکنه.

لینک به دیدگاه

با سلام من میخام زیر 2100000ت یه مادربرد یه سی پی یو یه رم و یه کارت گرافیک بردارم که به این موضوع برخورد کردم خیلی داره دیونم میکنه:

Intel Core i5 6500  730T

ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

700T

470T

G.Skill Ripjaws V 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 DDR4 RAM 190T

یا

Core i3 6100

420T

Asus GTX 960 4GB GDDR5 OC DCII

1030T

470T

G.Skill Ripjaws V 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 DDR4 RAM

190T

حتما i5 تهیه کنین دو تا پیشنهاد هم دارم برای شما

یکی این که یه نیم نگاهی به نسل چهار داشته باشین میتونین 4690 کارکرده تهیه کنین با هزینه کمتر (من خودم هم دارمش امکان ندارهتو هیچ بازی کم بیاره راحت تا 980 جواب میده)

دوم این که با خرید یکی دو قطعه کارکرده کلی میتونین در هزینه صرفه جویی کنین و در عوض قطعات حرفه ای تری ببندین

نسل چهار مین بردش هم به مراتب ارزون تره و شما با این هزینه میتونین یه مین خوب z97 و یا با ازینه کمتر h97 تهیه کنین

در کل خوب نسل شیش جدید تره و خوب مزایایی هم داره اما من جای شما میبودم با این بودجه نسل 4 حرفه ای تر رو ترجیح میدادم

پیشاپیش مبارک باشه :)

لینک به دیدگاه

کسانی که GTX 970 دوست دوم خوب برای فروش دارند این تاپیک رو مشاهده کنند در ضمن آقای ایمان شادکام چیپست B150 خلاصه از کدام نسل بهره DDR4 یا DDR3 میگیره آیا سازنده تغییر میده؟ سیستم بالا که خودم دادم رو برمیدارم اگه کارت گرافیک بهتری بهتر نشه دست دوم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=55276

این چیپست ها میتونند برای هر دو مدل رم DDR3‎ ‎‎& DDR4 طراحی شده باشند.

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز LichSonSPAM

حتما i5 تهیه کنین دو تا پیشنهاد هم دارم برای شما

یکی این که یه نیم نگاهی به نسل چهار داشته باشین میتونین 4690 کارکرده تهیه کنین با هزینه کمتر (من خودم هم دارمش امکان ندارهتو هیچ بازی کم بیاره راحت تا 980 جواب میده)

دوم این که با خرید یکی دو قطعه کارکرده کلی میتونین در هزینه صرفه جویی کنین و در عوض قطعات حرفه ای تری ببندین

نسل چهار مین بردش هم به مراتب ارزون تره و شما با این هزینه میتونین یه مین خوب z97 و یا با ازینه کمتر h97 تهیه کنین

در کل خوب نسل شیش جدید تره و خوب مزایایی هم داره اما من جای شما میبودم با این بودجه نسل 4 حرفه ای تر رو ترجیح میدادم

پیشاپیش مبارک باشه :)

این هم میتونه انتخاب خوبی باشه ولی وقتی دارم میبینم اینتل هنوز اسکای لیک رو بیرون نداده داره حرف از Canon Lake میزنه میگم بزار یه قدم جلو باشم این تیک تاک اینتل رو هیچ کسی نمیتونه آرام تر کنه ~x(

لینک به دیدگاه

این تست یکی از دوستان هستش درباره گرافیک ZOTAC  GTX 950 Amp  

شما تنظیمات و رزولوشنی که از تو تصاویر ایشون مشخصه رو ببینید اگه مناسبتون بود I5 , GTX 950 بردارید 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=51853 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...